Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2024., 11:38   #9141
Pozdrav svima! Nova sam na forumu i nova sam u MPO vodama. Ja i suprug (38g. i 44g.) Nakon više od dvije godine pokušavanja odlučili smo da je krajnje vrijeme za mpo.
Obavili smo nalaze, muž spermiogram normozoospermija, kod mene hormoni 5.dan ciklusa estradiol 195 pmol/L,
fsh 6.11 IU/L, lh 4.43 IU/L, prolaktin 465 mIU/L, tsh 1.67 mIU/L, AMH 5.01 pmol/L, i dhea-s 1.06 ųmol/L (ref. vrijednost je od 2.0 do 11.1)
S obzirom na godine, brine me moj amh i brine me snižen
dhea-s. Dobila sam od dr. uputu da pijem 3x25mg DHEA sve do aspiracije. Ja sam si kupila te dhea kapsule od Swanson-a i počela piti, no sa upitima o tome u više ljekarna, nailazim da postoji taj Dhea hormon u velikim rasponima cijena, od 15€ koliko sam ja platila, do 35€ pa sve do 140€ za istu količinu kaplusa/tableta 120kom. Da li je neka od vas koristila i imate li saznanja da li zbilja utječe snižen dhea-s u lošem odgovoru jajnika i same kvalitete JS kao što je slučaj kod mene? I taj cijenovni rang, da li igra ulogu u tome što ustvari trošim, jer zbunjujuće mi je da je za "istu tvar" takva razlika u cijeni. Ne bi mi predatavljalo problem kupiti i to za 140€, pa sad ne znam da li DHEA od Swanson koju trošim uopće je za mene? Nisam još uspijela to pitati dr. idem na dogovor za postupak, moram se javiti tjedan dana prije početka ciklus. A to bude sad uskoro.
Ivydee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 13:38   #9142
Pozdrav cure!
Evo, ja sam se vise puta htjela javiti i ohrabriti svojim iskustvom, ali jednostavno ne stizem jer imam jednog todlera i jednu bebicu od 10 mjeseci.
Što se tiče te bebice, doktorica mi je davala male i nikakve šanse (pisala sam već) a evo ga tu je ❤. Došla sam na Mpo poliklinku s gotovo 37, perimenopauza, jajnici nikakvi, Amh 5, koji je rapidno padao, u mjesec dana je pao s 7.5 na 5.2, nevjerojatno ali istinito. Dobila maksimalne doze hormona prilikom stimulacije (vecu dozu uopce ne daju) iz 3 jajne stanice dobivene (samo 3 a tolike doze) sve su se oplodile, jedna propala, dakle ostale dvije. Jednu smo zaledili, a iz druge se rodio moj Anđeo. Iz prvog transfera. Vjerujte i nadajte se najboljem.
Od dodataka sam pila Qoenzim 10, mjesec i pol prije transfera.
Sretno Vam od srca cure.
anaamalia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.