Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 10:51   #581
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
...ali se ne provodi. Znaci da si ga i ti mogla napisati.
Tko kaže da se ne provodi? Ti? Koji si ti mjerodavan faktor?
Na čemu temeljiš tu tvrdnju?

Quote:
Nitko ih ne treba zvati, sami moraju ici, to im je posao.
Znači inspektori bi trebali svaku nedjelju hodati po svim dućanima i popisivati radnike imenom i prezimenom i onda čekat idući mjesec i ići kontrolirati platne liste?
O majke ti

Quote:
Pa derali su kazne "vama" sljakerima a da li su kazne placene, to je vec upitno.
Nije placao dobavljacima, drzavi poreze ali kazne je. Bas.
A dobro... ti zapravo emaš pojma ni o zakonima, ni inspekcijama, ni načinima kako se određuju kazne, niti kome, ali bi samo malo prodavao pamet?
Ok, to je sasvim legalan razlog, ali čisto da znam na koji nivo da te stavim kad ti se obraćam.

Zlato, kazne se deru šljakerima (), zakon kaže da se kažnjava pravna osoba i odgovorna osoba u pravnoj osobi. Ili da ti to prevedem - kazni se sama fimra i za poslovniu voditelj poslovnice. Još konkretnije - došla je inspekcija i jednom kolutu sira je istekao rok trajanja - firma 50k kuna kazne, a voditelj poslovnice 10k.

Koji dio ti je jop nejasan, da se ne sramotiš bezveze?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 30.03.2017., 13:11   #582
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Tko kaže da se ne provodi? Ti? Koji si ti mjerodavan faktor?
Na čemu temeljiš tu tvrdnju?
A ti svoju?
Razina komunikacije ti je jaca strana vidim



Quote:
Znači inspektori bi trebali svaku nedjelju hodati po svim dućanima i popisivati radnike imenom i prezimenom i onda čekat idući mjesec i ići kontrolirati platne liste?
O majke ti
Znaci, na par predhodnih postova netko ko ima restoran vec je napisao kako bi se otprilike trebala vrsiti kontrola,da se zeli



Quote:
A dobro... ti zapravo emaš pojma ni o zakonima, ni inspekcijama, ni načinima kako se određuju kazne, niti kome, ali bi samo malo prodavao pamet?
Ok, to je sasvim legalan razlog, ali čisto da znam na koji nivo da te stavim kad ti se obraćam.
I jos sam dosao bicikom, zabiljezi i to

Quote:
Zlato, kazne se deru šljakerima (), zakon kaže da se kažnjava pravna osoba i odgovorna osoba u pravnoj osobi. Ili da ti to prevedem - kazni se sama fimra i sa poslovniu voditelj poslovnice. Još konkretnije - došla je inspekcija i jednom kolutu sira je istekao rok trajanja - firma 50k kuna kazne, a voditelj poslovnice 10k.
Kako da ja to tebi objasnim?!
Uzmimo primjer. Znaci gazda tebi oduzima od place ako je tebi tebi istekao rok trajanja siru (sljakeru) kao kaznu. A sa druge strane on ju ne plati drzavi.
Nije pravilo ali znam za dosta takvih primjera.
Quote:
Koji dio ti je jos nejasan, da se ne sramotiš bezveze?
Da si imalo pametnija takve stvari ti se ne bi trebale objasnjavati, ali ocito nisi.
Topla piva is offline  
Old 30.03.2017., 13:49   #583
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Evo na stolu je ideja SDP-a o povećanju minimalne plaće i baš me zanima kako će ta priča zvršit.
U trgovini?
I oko ovih svih igara bez granica oko rada nedjeljom?

Ovako će završiti:
https://www.youtube.com/watch?v=LC-1PCu69M4
New robotic grocery store

Automatizirana trgvina na gumbeke, radi 24 sata dnevno, 365 dana u godini, ne treba plaćati prekovremene, nedjelje, praznike, noćne smjene.


Radnici će biti maksimalno zaštićeni - od rada.
thortwins is offline  
Old 30.03.2017., 14:11   #584
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
A ti svoju?
Razina komunikacije ti je jaca strana vidim
Pune su ti inspekcije i prekršajni sudovi predmeta koji su rezultat inspekcijskih izviđanja... ali vidim da tebi to niš ne znači. Ti znaš
Komunkaciju uvijek prilagođavam sugovorniku.

Quote:
Znaci, na par predhodnih postova netko ko ima restoran vec je napisao kako bi se otprilike trebala vrsiti kontrola,da se zeli
Ma lupetate gluposti svi odreda. Ne postoji način da inspektori to iskontroliraju - bez suradnje radnika, tj da radnik sam prijavi šta mu nije plaćeno, a radio je.

Quote:
I jos sam dosao bicikom, zabiljezi i to
A to sam skužila... osjeti se da te dosta propuhalo.

Quote:
Kako da ja to tebi objasnim?!
Uzmimo primjer. Znaci gazda tebi oduzima od place ako je tebi tebi istekao rok trajanja siru (sljakeru) kao kaznu. A sa druge strane on ju ne plati drzavi.
Nije pravilo ali znam za dosta takvih primjera.
Gazda ti ne smije oduzimati od plaće - protuzakonito je.
A svakome ko si dozvoli da mu netko uzima s plaće i jednu kunu protuzakonito i šuti, njemu mogu uzeti i cijelu plaću što se mene tiče.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 30.03.2017., 15:34   #585
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Je ja imam kazalise, pa bih volio da trgovine ne rade
Osobno bi mi bilo draze da su da lova ide u male obrte, nego nekakvom austrijancu.
Zanimljivo.
Tko nam je kriv da smo ili toliki lopovi ili toliko nesposobni (hint: todorić) da sami imamo dućane neg da ih ima austrijanac?
I, još uz to, što austrijanac pošteno plaća i poštuje radnička prava (hint: Kaufland).
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post

Idem probati nacrtati, pa ti posaljem
Probaj.
Ne moraš slati, dovoljno je da tu napišeš.
Smotani2 is offline  
Old 09.04.2017., 14:34   #586
Evo. Kao da nije dovoljno što rade svaki dan, 9 sati, za 3000 kuna.

3000 kuna / 9 sati * 7 dana * 4 tjedana = 3000 kuna / 252 sata (na mjesec) = 11,9 kuna po satu.

3000 kuna / 8 sati (bez prekovremenog) * 6 dana (bez nedjelje) * 4 tjedana = 3000 kuna / 192 sata (na mjesec) = 15,625 kuna po satu.

Pa stvarno bi si trebali razmisliti je li uopće vrijedno raditi u trgovinama. U skladištu se radi za više, bez nedjelje i subote, 8 sati, za te pare, makar bilo ljepljenje etiketa.

Ali bitno da se radnice podrede tržištu za te male pare. Samo zato što kupci neće ići drugim danom u kupovinu, iz hira. Sramota.

A za one koji hoće raditi nedjeljom, tko su ti? Ajde da baš jednom čujem nekog, tko radi za takvu plaću, svih 6 dana, da hoće raditi i nedjeljom.

Zadnje uređivanje Energija X : 09.04.2017. at 14:49.
Energija X is offline  
Old 09.04.2017., 16:18   #587
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Evo. Kao da nije dovoljno što rade svaki dan, 9 sati, za 3000 kuna.

3000 kuna / 9 sati * 7 dana * 4 tjedana = 3000 kuna / 252 sata (na mjesec) = 11,9 kuna po satu.

3000 kuna / 8 sati (bez prekovremenog) * 6 dana (bez nedjelje) * 4 tjedana = 3000 kuna / 192 sata (na mjesec) = 15,625 kuna po satu.

Pa stvarno bi si trebali razmisliti je li uopće vrijedno raditi u trgovinama. U skladištu se radi za više, bez nedjelje i subote, 8 sati, za te pare, makar bilo ljepljenje etiketa.

Ali bitno da se radnice podrede tržištu za te male pare. Samo zato što kupci neće ići drugim danom u kupovinu, iz hira. Sramota.

A za one koji hoće raditi nedjeljom, tko su ti? Ajde da baš jednom čujem nekog, tko radi za takvu plaću, svih 6 dana, da hoće raditi i nedjeljom.
To nije problem radne ili neradne nedjelje, to je problem radničke nezaštićenosti.

Ja bi volio svoj radni tijedan odraditi subotom i nedjeljom i da radne dane budem slobodan.

Zaštitinici radnika, bi trebali biti za zaštitu vih sedam dana u tjednu, a vidim, nekima se živo hebe što će šest dana u tjednu mnogi raditi prekovremeno besplatno.

Neka radni tjedan bude 30 sati, a direktoru dati slobodne ruke da radnike upregne u one dane kad se najviše isplati, ponavljam samo tih 30 sati tjedno, znači 20 sati ispucaš subotom i nedjeljom i ostane ti još 10 sati na pet radnih dana.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 10.04.2017., 08:03   #588
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Evo. Kao da nije dovoljno što rade svaki dan, 9 sati, za 3000 kuna.

3000 kuna / 9 sati * 7 dana * 4 tjedana = 3000 kuna / 252 sata (na mjesec) = 11,9 kuna po satu.

3000 kuna / 8 sati (bez prekovremenog) * 6 dana (bez nedjelje) * 4 tjedana = 3000 kuna / 192 sata (na mjesec) = 15,625 kuna po satu.

Pa stvarno bi si trebali razmisliti je li uopće vrijedno raditi u trgovinama. U skladištu se radi za više, bez nedjelje i subote, 8 sati, za te pare, makar bilo ljepljenje etiketa.

Ali bitno da se radnice podrede tržištu za te male pare. Samo zato što kupci neće ići drugim danom u kupovinu, iz hira. Sramota.

A za one koji hoće raditi nedjeljom, tko su ti? Ajde da baš jednom čujem nekog, tko radi za takvu plaću, svih 6 dana, da hoće raditi i nedjeljom.
I tebi je rješenje zabraniti rad umjesto boriti se za poštenije plaće?
Zbog ovakvog razmišljanja nam i je kako je. Gašenje požara pišanjem po njemu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 10.04.2017., 10:49   #589
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post

3000 kuna / 9 sati * 7 dana * 4 tjedana = 3000 kuna / 252 sata (na mjesec) = 11,9 kuna po satu.

3000 kuna / 8 sati (bez prekovremenog) * 6 dana (bez nedjelje) * 4 tjedana = 3000 kuna / 192 sata (na mjesec) = 15,625 kuna po satu.

Pa stvarno bi si trebali razmisliti je li uopće vrijedno raditi u trgovinama.
Ovaj mjesec recimo ima 152 radna sata,sve preko toga treba platit prekovremeno.Postoji i obavezan odmor sedmicom (bez obzira bilo to sub-ned ili pon-pet).Udarit parvu kontrolu vođenja satnice i gazdama opalit debele kazne i sve bi došlo na svoje mjesto.naravno rad sub-ned se plaća dodatno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 10.04.2017., 11:41   #590
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I tebi je rješenje zabraniti rad umjesto boriti se za poštenije plaće?
Zbog ovakvog razmišljanja nam i je kako je. Gašenje požara pišanjem po njemu...
Baš dućani koji su u vlasništvu Agrokora imaju baš sad novaca za išta dodatno.

Možemo ili povećati plaće ili staviti jedan neradan dan. Kako prva opcija nije trenutno dobra, onda idemo alternativnim putevima.
Energija X is offline  
Old 10.04.2017., 12:30   #591
Quote:
Energija X kaže: Pogledaj post
Baš dućani koji su u vlasništvu Agrokora imaju baš sad novaca za išta dodatno.

Možemo ili povećati plaće ili staviti jedan neradan dan. Kako prva opcija nije trenutno dobra, onda idemo alternativnim putevima.
Pa nek propadnu. Uskočiti će netko drugi.
Jebote, idemo zabraniti rad nedjeljom jer je Agrokor u kurcu i ne može plaćati prekovremene... Što ću ja sve ovdje čuti...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 10.04.2017., 13:14   #592
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pa nek propadnu. Uskočiti će netko drugi.
Jebote, idemo zabraniti rad nedjeljom jer je Agrokor u kurcu i ne može plaćati prekovremene... Što ću ja sve ovdje čuti...
S ovim se slažem, ako ne možeš pošteno platiti, ima drugih koji mogu.

Ova situacija je slična u Kauflandu, radnici imaju male plaće, ali 2 dana slobodna u tjednu.
lavko is offline  
Old 10.04.2017., 14:36   #593
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pa nek propadnu. Uskočiti će netko drugi.


Kao sto vidimo, cekaju u redu...
Topla piva is offline  
Old 16.11.2017., 20:34   #594
POMALO ispod radara prošla je vijest o prilično zanimljivom okupljanju sinoć u Splitu. Naime, u sklopu Dana socijalne zauzetosti održan je inicijativni skup nečega što će se zvati Hrvatski savez za nedjelju. Nije teško pogoditi, riječ je o inicijativi koja smatra da bi nedjelja trebala biti neradna, a ta ideja sinoć je u Splitu okupila 16 ustanova i udruga predvođenih Franjevačkim institutom za kulturu mira iz Splita.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...o/1008021.aspx

o bože, opet se raju masira sa glupostima
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 16.11.2017., 20:41   #595
Zasto gluposti? Kako za koga. Austrija -neradna nedjelja. Cak i subotom rade do max 17-18sati.
Madjarska je jedno vrijeme imala neradni nedjelju, ne znam imaju li je jos.
Pravi ljevicari bi bili za neradnu nedjelju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 16.11.2017., 20:47   #596
Golema većina trgovina ionako ne radi nedjeljom, rade samo trgovački centri.
Neka svaki poslodavac sam odluči o svom radnom vremenu, pa kome ne odgovara neka ne radi kod njega ili neka ne kupuje kod njega.
Meni osobno odgovara da trgovine rade nedjeljom i nadam se da država to neće zabraniti.
Kexx is offline  
Old 16.11.2017., 20:48   #597
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zasto gluposti? Kako za koga. Austrija -neradna nedjelja. Cak i subotom rade do max 17-18sati.
Madjarska je jedno vrijeme imala neradni nedjelju, ne znam imaju li je jos.
Pravi ljevicari bi bili za neradnu nedjelju.
ubacimo tu još ponedeljak, srijedu i petak i ja sam za
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 16.11.2017., 20:49   #598
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
pa kome ne odgovara neka ne radi kod njega.
Pa nije baš da je prodavačicama životni san raditi 10 sati za minimalac.

Odavno bi one otišle da imaju gdje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Old 16.11.2017., 20:53   #599
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa nije baš da je prodavačicama životni san raditi 10 sati za minimalac.

Odavno bi one otišle da imaju gdje
Ne postoji način da svi ostvare svoje životne snove.
Inače ti ne bi tko imao narezati salamu u trgovini, niti bi tko kupio smeće po ulici.
Kexx is offline  
Old 16.11.2017., 20:55   #600
taj rad treba tretirati kao prostituciju.

Da se zaraditi, ali nije baš .. pristojno. Pogotovo u zemlji sa neznam koliko

posto deklariranih kršćana

Zabraniti rad Nedjeljom !!!
babarogac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.