Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 00:13   #781
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Jos jedna stvar kod Vadera je primjerice njegov poznati Noooo na kraju 3 dijela PT, tamo se on pokazuje kao ljudsko bice sto je totalno pogresno a ne kao beskompromisno i bezosjecajno stvorenje koje ce zrtvovati i vlaswtitog sina kako bi postigao ciljeve.

Bas suprotno. To i jest kljuc da je on slomljeno ljudsko bice, ali i dalje u konfliktu.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:46   #782
Iskreno tesko je na neke stvari odgovoriti, ali gledajuci rotj meni je Luke puno vise izgledao u konfliktu. To je isto napravljeno vrlo dobro, gdje glumac dobije oziljke od nesrece u stvarnom zivotu preko mehanicke ruke, ulaska u pecinu na Dagobah planeti. Cescim koritenjem crne boje u odjeci glumca.
Zanimljivo kada se komentira PT rijetko tko se uopce sjeti fantomske prijetnje, rijetko ko komentira nesto sto se desava u tom filmu glumce ili tako nesto.
Jos jedna stvar Luke je cak ajmo reci barem po meni dosao do ruba tamne strane kada je odsjekao ruku ocu te pogledao svoju te shvatio koliko je blizu dosao jer je u bijesu pobijedio oca.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:55   #783
A da vi tu raspravu preselite na teme gdje će bolje odgovarati?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:02   #784
SPOILER

Pogledala film,dobro za ubiti dva sata,onaj robot mi je bio odličan.Jedino šta na kraju ama baš svi poginu..
Mogli su barem onu curu ostaviti.
I dva glavna lika nisu baš imali neku kemiju,ostalo sve super.
__________________
lola

Zadnje uređivanje Deckard : 26.04.2017. at 15:06. Reason: dodavanje oznake
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:26   #785
SPOILER

Niš čudno što su ih ubili. Ostvarili su svoj zadatak i nije bilo razloga dalje ih održavat na životu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija

Zadnje uređivanje Deckard : 26.04.2017. at 15:07. Reason: dodavanje oznake
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 01:05   #786
Kako bi ju ti spasila, a da ostale ostaviš?
Zato je po mom skromnom mišljenju film toliko dobar. Jer izbjegava dosta tih klišeja. Neće je biti u potencijalnom nastavku. Mrtva je, amen.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:58   #787
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Kako bi ju ti spasila, a da ostale ostaviš?
Zato je po mom skromnom mišljenju film toliko dobar. Jer izbjegava dosta tih klišeja. Neće je biti u potencijalnom nastavku. Mrtva je, amen.
Nisu zbog tog mrtvi (iako nije bas da to nije klisej), vec zato sto ih nemogu nikako ubaciti u prva tri dijela. Ali ne brini se, dobit ce 30 sequel/prequela o treningu te zenske, pa darth vejderu prije darth vejdera i o sveijednoj drugoj osobi iz filma. Money speaks.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:24   #788
Po meni je Rogue One daleko lošiji od originalne trilogije i prequela, nešto bolji od TFA. Ipak zaslužuje svoje mjesto u Star Wars serijalu i vrijedi ga pogledati.

Što mi se sviđa:

1) Film od prve do zadnje minute postupno postaje sve bolji. Na početku je malo monoton i scene se stalno odvijaju u tami. Dolaskom na Jedhu stvari postaju bolje, razvija se radnja, upoznajemo razornu moć zvijezde smrti kasnije dolaze Vader i ostala ekipa. Zadnjih pola sata filma je fantastično (svemirska bitka, ponovo zvijezda smrti, Vader kolje sve pred sobom). Jednostavno odlična završnica, baš onakva kakvu očekujemo od Star Warsa.

2) Disney je napravio dobar side-story vezan na glavnu trilogiju. Nema klišeja već je korišten originalan pristup. Ne ostavlja se dojam pointless cash grab-a nego dobijamo odgovor na to kako su pobunjenici uopće nabavili nacrte zvijezde smrti. Osjeti se da je Disney malo pohvatao konce u vezi serijala.

3) Specijalni efekti su bolji nego u bilo kojem nastavku do sada.

4) Bojao sam se da će nekako usrati Vaderov lik, ali ne sad je još više cool


Što mi se nije dopalo: Likovi jednostavno nisu dovoljno zanimljivi i upečatljivi. Fali dosta karakterizacije, svi su nekako ''random'' u odnosu na staru ekipu . Nisam ni upamtio njihova imena. Robot je imao veću osobnost nego svi ljudski likovi skupa. Jedino su mi se svidjeli taj robot i general Raddus (lignja). Vader je na ekranu svega nekoliko minuta.



Zaključak: Originalnije i vizualno ljepše od TFA. Više je približeno Star Warsima kakve pamtimo. TFA mi se čini kao neki nepotrebni spin-off ili remake epizode 4 (New Hope), a ne kao nastavak glavne trilogije. Ovdje barem imamo solidno prikazanu priču pobunjenika protiv Imperije.
gejmer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:58   #789
Sinoć sam imao priliku prvi put pogledati film. I moram priznati, izvanredan. Po meni najbolji SW film (ironično).

Drago mi je da smo vidjelu tu jednu ratnu stranu sage, a ne ''hrabri vitezovi u potrazi za otetom djevom'' pomalo idiličnu stranu priče. Film mi je puno prizemniji, suroviji (čovjek umre i samo se radnja nastavi; nema dramatičnosti oko svega toga) i nekako životniji od ostatka sage. Pokazuje kako rat pogađa različite aspekte čovjekova života. Uopće ga ne doživljavam kao ''space opera-ish'' film kao SW, već kao isključivo kao ratni film. Završetak mi je bio srceparajuć. Nisam očekivao happy ending, jer nekako nije bio očekivan, ali ipak...

Diego Luna
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 23:09   #790


Evo Disney je upravo najavio i drugu igranu Star Wars seriju.

Ova serija će biti izravan prequel na ovaj film.

Diego Luna se vraća kao Cassian Andor i bit će glavni lik. Serija će pratiti njegove avanture u godinama prije događaja iz Rogue One.

https://www.starwars.com/news/cassia...ries-announced
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 08:15   #791
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Diego Luna se vraća kao Cassian Andor i bit će glavni lik. Serija će pratiti njegove avanture u godinama prije događaja iz Rogue One.
Oh no. I'd rather watch grass grow. So much exciting.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 13:33   #792
Mene je zanimalo gdje je naučio stajati u sjeni tako da mu se samo pola lica vidi. Jedva čekam doznati. To je Star Wars priča koju fanovi žele.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 12:38   #793
valjaju li te serije šta, fan sam filmova ali uvijek prema serijama imam neku odbojnost..
kondor28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 22:11   #794
Diego koji? Serije o nečemu o čemu i o kome nikoga nije briga. Što se više odmiču od Lucasa to je SW nevažniji.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 01:00   #795
Quote:
kondor28 kaže: Pogledaj post
valjaju li te serije šta, fan sam filmova ali uvijek prema serijama imam neku odbojnost..
Igrane serije će izaći tek iduće godine na jesen. Iz Disneya obećavaju da će imati ogroman budžet (preko 100 milijuna dolara po sezoni), te da će efekti biti gotovo filmski (radit će ih ILM). Da smanje budžet neće koristiti previše praktičnih efekata, već će se oslanjati na najmoderniju CGI tehnologiju (digitalni setovi i lokacije). Serije koje možeš gledati su animirane kanonske serije Clone Wars i Rebels. Ali na Igrane ćeš morati čekati do iduće godine. Ova druga najavljena serija će biti prequel (prednastavak) na ovaj film.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 15:31   #796
Nakon dužeg vremena, sinoć opet pogledao film na RTL-u. Pa i nije loše, kvalitetom najbliži originalnoj trilogiji.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 15:32   #797
da, dobar je, bio je i Dath Vader s orginalnim glasom!

robot jer odličan

danas 7. epizoda SW-a
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 15:53   #798
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Nakon dužeg vremena, sinoć opet pogledao film na RTL-u. Pa i nije loše, kvalitetom najbliži originalnoj trilogiji.
Jedini od novih Disney filmova koji valja.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2020., 01:33   #799
Meni je isto Rogue One jedini film vrijedan pažnje u ovoj najnovijoj hiperprodukciji filmova SW. Trilogija je smeće, Solo mi isto nije legao.
__________________
The future is so bright!
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2020., 06:32   #800
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Jedini od novih Disney filmova koji valja.
Da, zbilja čudno
Quote:
Atomic Lily kaže: Pogledaj post
Meni je isto Rogue One jedini film vrijedan pažnje u ovoj najnovijoj hiperprodukciji filmova SW. Trilogija je smeće, Solo mi isto nije legao.
Potpis
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.