Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 18:24   #61
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ima primjera tarajanja brakova do smrti dakle neke se ljubavi ne potroše do smrti.
pa i materijal se brže potroši ako je nekvalitetan, recimo građevinski materijal. nešto traje 100 godina, nešto 20

tak da, i veze mogu biti od boljeg i lošijeg materijala
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:28   #62
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ima primjera tarajanja brakova do smrti dakle neke se ljubavi ne potroše do smrti.
Ima
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:04   #63
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ti ne kontaš o čemu ja pričam, ja ne kontam što ti pokušavaš reći. Kako bi smo tek živjeli u braku.
Meni je u braku super, mi se kao partneri potičemo da izražavamo sebe i svoje potrebe. Ona meni daje potpunu slobodu, ja njoj dajem potpunu slobodu, čak su nam i financije striktno odvojene i kad idemo u dućan dijelimo svaki račun po pola. Dakle samostalno donosi odluke što će kupiti, što će učiti, kada će izlaziti, gdje će raditi. Ja također. Zanimljiva je činjenica da često jedno drugo pitamo za savjet i mišljenje o našim odlukama i o tome zajedno razgovaramo. U našoj vezi individualnost je zadržana, nije da nitko pati zbog odluka i želja partnera i slijepo se prilagođava ovom drugom na svoju nesreću ili ne daj bože netko nekog na nešto prisiljava. Nemamo problema oko financija, nemamo svađa oko trošenja novaca, nemamo problema oko prevara, laži i skrivanja. I da napomenem moja žena je iako mlađa oko mena jako ambiciozna, ima čvrst stav i zna što želi, ne mogu ja nju baš mijesiti kako misliš zato što je mlađa.
Ti vjerojatno ne možeš razumjeti da mi živimo svoje živote ali MI smo važni prije svega, jer se volimo, jer zašto ne bi bili važni, super nam je zajedno i zajedno smo stvorili nešto lijepo i veliko. A ja ne mogu razumjeti kako ti možeš stavljati naglasak na sebe i da apsolutno u ničem nisi sputana i očekivati vezu sa partnerom, i to dugotrajnu. To ne postoji.
sretna veza/brak se sastoji od dvije sretne osobe
takoder, lako je dok je sve dobro i dok nema problema, kao i ona stara izreka da tek u nevolji saznas tko su ti prijatelji
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:50   #64
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pogrešno i moj brak to demantira.
Isusmater

Kaj može *jedna* tema na ŽUD-u da ju ti ne kidnapiraš sa svojim brakom i svojim hvalisanjem?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:57   #65
Iskreno meni je pun kufer ovih brakova koji ne valjaju i pisanju o problemima i razilaženju i nerazumjevanju i "osobnom" rastu dok drugi ne "raste" i prevaziđenosti brakova itd.
Sa Radicalom se inače ne slažem ali na ovoj temi ga podržavam i mislim da je u pravu kontra ChienSaintHuber.
Šta fali ako jedan forumaš iznosi dobre stvari iz svog braka??Zar moramo čitati iznašanje samo loših stvari?
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:03   #66
znate što ja mislim. treba samo stisnuti prekidač, dobro se izjebati, i onda će sve biti dobro

blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:03   #67
ako ti je pun kufer, a ti putuj
ja opet ne vidim nista lose u tvrdnji csh da oboje moraju biti zadovoljni i ispunjeni da bi zajednica funkcionirala
ne kazem da je to kod radicala drugacije, samo primjecujem razliku izmedu "ja sam sretan" i "svatko od nas je sretan i mi smo onda sretni"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:05   #68
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Iskreno meni je pun kufer ovih brakova koji ne valjaju i pisanju o problemima i razilaženju i nerazumjevanju i "osobnom" rastu dok drugi ne "raste" i prevaziđenosti brakova itd.
Sa Radicalom se inače ne slažem ali na ovoj temi ga podržavam i mislim da je u pravu kontra ChienSaintHuber.
Šta fali ako jedan forumaš iznosi dobre stvari iz svog braka??Zar moramo čitati iznašanje samo loših stvari?
Super je čuti pozitivne primjere. I ja sam stava da postoje uspješni brakovi koji traju dok ih smrt ne rastavi. Ali postoje i oni koji završe radi razno raznih razloga. Smatram da dvije zrele osobe, realnih pogleda na život imaju puno veću šansu za uspjehom, od onih gdje je jedna ili su pak obe strane nezrele.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:24   #69
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Iskreno meni je pun kufer ovih brakova koji ne valjaju i pisanju o problemima i razilaženju i nerazumjevanju i "osobnom" rastu dok drugi ne "raste" i prevaziđenosti brakova itd.
Sa Radicalom se inače ne slažem ali na ovoj temi ga podržavam i mislim da je u pravu kontra ChienSaintHuber.
Šta fali ako jedan forumaš iznosi dobre stvari iz svog braka??Zar moramo čitati iznašanje samo loših stvari?
to je istina, samo što ja mislim da radicala, njegove žene i njihovog braka ima na svim temama. isto kao neka reklamna kampanja pa na sve strane se priča o tome
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:30   #70
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ako ti je pun kufer, a ti putuj
ja opet ne vidim nista lose u tvrdnji csh da oboje moraju biti zadovoljni i ispunjeni da bi zajednica funkcionirala
ne kazem da je to kod radicala drugacije, samo primjecujem razliku izmedu "ja sam sretan" i "svatko od nas je sretan i mi smo onda sretni"
Otputovat ću kad budem htio a ne kad mi to netko drugi kaže.
Mislim da si ti samo parcijalno pročtao njihove upise.Ja nemam dojam da je Radical govorio o tome da je samo on sretan,možda nije to eksplicite spominjao ali po onom što je rekao nema razloga da i njegova žena nije sretna u tom braku.
Zapravo radical možda i je malo više naglašavao ono "ja" ali mi ovdje pišemo o svojim mišljenjima i osjećajima a ne nečijim tuđim.Po onom što je on napisao podrazumijeva se da je i njegova žena sretna.Po meni jedna druga stvar je bitnija u Radicalovim upisima a to je ljubav i približavanje a ne indvidualizam i "osobni" rast što je naglašavala njegova oponentica.Ne kažem da je ona sasvim u krivu ali ako smo izabrali zajedništvo a ne individualizam onda onda nam je zajedništvo prioritet a pod tim ne mislim potpuno gušenje osobnog napretka već jednostavno usklađivanje.Ako mi je individualizam najvažniji i prioritet onda mi brak zaista i ne treba,čemu se onda ženiti?Žena će me samo kočiti u prioritetima.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:35   #71
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
to je istina, samo što ja mislim da radicala, njegove žene i njihovog braka ima na svim temama. isto kao neka reklamna kampanja pa na sve strane se priča o tome
Sa time se slažem.Nekoliko puta radical je naglašavao da piše sa radnog mjesta.Pitam se samo kakav mu je radni učinak kad stigne pisati eseje na forumu
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:39   #72
hmmmm, kako da ja sad objasnim sto mislim?
znas da je vojska npr. u formaciji jaca nego li puki zbroj osoba u jedinici?
tako nekako bismo mogli reci i za vezu
moguce je da jedno sputava drugo, a moguce je, stovise potrebno da je jedno drugome oslonac i da oboje idu kroz zivot
ako netko mora ubiti sebe i zrtvovati se zajednici, to onda bas i nije nesto, iako i takav oblik moze funkcionirati bolje nego pojedinac sam
ja to vidim kao dvije odrasle jedinke koje odaberu biti zajedno, ali koje nisu tim odabirom postale jedno "vise bice"
oni ce u stvarima koje su zajednicke nastupati sudjelovati sinergicno, ali ce i dalje zadrzati svako svoje, pa c eona trenirati tai chi, a on ce raskapati stari motor u garazi
i onda, bilo da ona njega davi da ide mahati rukama i nogama i ljuljati se, ili on nju da stoji kraj njega i dodaje mu alat, netko nece biti zadovoljan i to ce imati utjecaj na zajednicu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:57   #73
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Sa time se slažem.Nekoliko puta radical je naglašavao da piše sa radnog mjesta.Pitam se samo kakav mu je radni učinak kad stigne pisati eseje na forumu
Radical radi više nego većina ljudi u ovoj državi. Samo da se zna.. Kome smeta ne mora me čitati niti odgovarati na postove. Ovdje nikog nisam uvrijedio svojim upisima, a što imam dug jezik to je opet moj problem. Imam također pravo hvaliti sebe, svoju ženu, brak ili što već, ne znam kakvo je to zlo reći nešto pozitivno o sebi, bilo bi dobro da su i drugi zadovoljni svojim brakovima umjesto da stalno čitamo tuđa sranja ovdje..

A kad smo kod tuđih sranja, mnogo ljudi brak smatra obvezom i tamnicom, postupke partnera nastoje prilagoditi sebi, jebe ih ljubomora, zavist, kompleski, neozbiljnost itd. Ako nekoga na nešto silite istina ako je netko mekan sa druge strane možete ga na nešto prisiliti, ali nakon što vam sto puta doda ključ sto i prvi će vas ključem opizditi po glavi i reći da mu je dosta. U vezi se ljudi moraju poštovati i uživati u potrebnoj individualnosti, no ako se vole i stalo im je brak po prirodi stvari bude važna stvar i prioritet. Ako jebete jedno drugo u zdrav mozak ne piše vam se dobro... Brak koji pukne pukne jer od početka nije valjao, samo par nema snage to sebi priznati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:58   #74
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
hmmmm, kako da ja sad objasnim sto mislim?
znas da je vojska npr. u formaciji jaca nego li puki zbroj osoba u jedinici?
tako nekako bismo mogli reci i za vezu
moguce je da jedno sputava drugo, a moguce je, stovise potrebno da je jedno drugome oslonac i da oboje idu kroz zivot
ako netko mora ubiti sebe i zrtvovati se zajednici, to onda bas i nije nesto, iako i takav oblik moze funkcionirati bolje nego pojedinac sam
ja to vidim kao dvije odrasle jedinke koje odaberu biti zajedno, ali koje nisu tim odabirom postale jedno "vise bice"
oni ce u stvarima koje su zajednicke nastupati sudjelovati sinergicno, ali ce i dalje zadrzati svako svoje, pa c eona trenirati tai chi, a on ce raskapati stari motor u garazi
i onda, bilo da ona njega davi da ide mahati rukama i nogama i ljuljati se, ili on nju da stoji kraj njega i dodaje mu alat, netko nece biti zadovoljan i to ce imati utjecaj na zajednicu
Pa nemam dojam da je netko govorio nešto suprutno od ovoga što si sad napisao.Ja isto mislim da oboje u braku trebaju zadržati svoje osobnosti.Ali zapravo o tome se i radi.Ja ako ženu volim i poštujem ja je ne želim mjenjati,
volim je onakva kakva jest i isto tako sve njezine individualnosti.Ja se ne petljam u "njene" stvari,ja je podržavam u svemu tome,u njenim ambicijama i u njenom "rastu".Ali ja nisam sa njom radi toga,ja sam sa njom zbog onoga što imamo zajedno jer osjećam da smo zajedno jači,osjećam da naše osobnosti rastu u toj zajednici.Meni je drago kad moja žena uspije u nečemu potpuno neovisno o meni a i njoj je drago jer osjeća moju podršku.Isto kako se ja ponašam prema njoj tako se i ona ponaša prema meni.I sad na kraju ako moja žena stoji pored mene i dodaje mi alat,ona ne stoji tamo zato što ona uživa u tome nego zato što ja uživam u onom što radim a ona uživa jer ja uživam i nije joj teško jer zna isto tako da bih ja za nju učinio isto.Tu megdje leži ta ljubav koja zapravo meni se čini podržava zajedništvo ali nikako na uštrb individualnih preferencija.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:09   #75
onda sad ja ne razumijem u cemu smo se svi skupa razisli, ako svi mislimo i pricamo isto?
bit ce forumski sindrom, da se ne slazemo i kad se slazemo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:18   #76
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
onda sad ja ne razumijem u cemu smo se svi skupa razisli, ako svi mislimo i pricamo isto?
bit ce forumski sindrom, da se ne slazemo i kad se slazemo
Pa zapravo i nije bilo većeg razilaženja samo što su jedni stavljali naglasak na individualizam a drugi na zajedništvo.Meni osobno se čini da je bolje stavljati naglasak na zajedništvo.Čini mi se da ovi koji stavljaju naglasak na individualizam se u biti osjećaju manje slobodnim u zajednici.Ja kad se osjećam slobodnim u zajednici imam motiva da više govorim o zajednici.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:37   #77
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ima primjera tarajanja brakova do smrti dakle neke se ljubavi ne potroše do smrti.
Ovisi... hoće li smrt stići na vrijeme!
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:55   #78
Mislim da propadaju jer se ljudi počnu uzimati zdravo za gotovo. Čim ti partnera uzimaš zdravo za gotovo, nije ti više bitna ni komunikacija ni sex, ni smijeh, ni intimnost...i to dovodi do raspada i/ili preljuba..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 01:00   #79
Brakovi se raspadaju prvenstveno ako nema više uopće ljubavi, ako se ne žele prilagoditi jedno drugom, ako se inate i rade sve na svoju ruku bez dogovora s partnerom.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 09:43   #80
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa zapravo i nije bilo većeg razilaženja samo što su jedni stavljali naglasak na individualizam a drugi na zajedništvo.Meni osobno se čini da je bolje stavljati naglasak na zajedništvo.Čini mi se da ovi koji stavljaju naglasak na individualizam se u biti osjećaju manje slobodnim u zajednici.Ja kad se osjećam slobodnim u zajednici imam motiva da više govorim o zajednici.
Potpuno krivo. Ja uopće nisam stavljala naglasak na individualnost kao takvu već kako ljudi na osobnoj razini se razvijaju i mjenjaju tokom godina. I kako taj osobni razvoj / ne razvoj može utjecati na zajednicu i dovesti do nezadovoljstva, zatomljavanja ili gdje jedan partner svjesno sebe koči (svoj osobni razvoj) kako ne bi došlo do tektonskih poremećaja u njihovoj zajednici ( što opet može dovesti do frustracija, nezadovoljstva)...

A to što se tebi čini u drugom dijelu posta, moj stari je imao jednu mudru; misliti je drek znati

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ako ti je pun kufer, a ti putuj
ja opet ne vidim nista lose u tvrdnji csh da oboje moraju biti zadovoljni i ispunjeni da bi zajednica funkcionirala
ne kazem da je to kod radicala drugacije, samo primjecujem razliku izmedu "ja sam sretan" i "svatko od nas je sretan i mi smo onda sretni"
This, pun pogodak, kao i obično, ZgSash
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*

Zadnje uređivanje ChienSaintHuber : 24.03.2017. at 09:53.
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.