Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 18:45   #81
ljubav za koju se moras boriti nije ljubav. al ok.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:58   #82
Vjerujem ti da se osjećaš izdano jer si cijelo vrijeme vjerovala da vaš dogovor vrijedi i da je pitanje dana ili tjedna ili mjeseca kada ćete odseliti. Međutim, pet godina je predug period da se situacija ne bi mogla promijeniti. On je pronašao svoj život u Hr, hobi mu je ujedno i posao od kojeg može živjeti, rijetki u ovoj zemlji imaju tu privilegiju. S druge strane, ja te shvaćam u potpunosti da te ova država guši i da se želiš vratiti u zemlju svog djetinjsta. Samo moraš biti spremna i na moguća razočarenja.
E sad, da li bi ti bila sretna da zaručnik, ipak, pristane na odlazak, ali da si svjesna da je nesretan zbog toga?
Ja sam, recimo, cijeli život sanjala o poslu i životu u gradu u kojem sam završila srednju školu fakultet, a udaljen je cca 40 km od moga grada. Moj grad me guši, baš kao tebe Hrvatska. I dan danas mislim kako jednom moram tamo živjeti. Mm je sanjao kako će ostati u svojoj kući i da će njegova buduća žena doći k njemu u kuću. Ispalo je tako da sam ja dobila posao u svome gradu, a on mora putovati na posao gdjegod živjeli, da li u mom ili njegovom gradu. Pa smo shvatili da nam je najisplativije živjeti u mom gradu, pogotovo što sam nasljedila stan od bake i živimo sami. Nije se ispunila niti njegova, niti moja želja. Nisam sretna previše životom ovdje, ali mi je naša ljubav daleko bitnija od toga gdje živimo.
Isto tako, ja sam nekoliko puta spomenula da bi otišla negdje van, mm je bio protiv. Da bi lani došao s informacijom da je dobio ponudu za posao u Nj, i da lik nudi mogućnost da se i ja zaposlim u nekoj firmici dok ne vladam jezik. Kad je ta moja ideja postala i konkretna mogućnost, odmah se javila neka tuga, kako ću sad pustiti sve ovo što smo stvorili, bez obzira što to nije ni blizu mojih snova. Onda je mm vidio da sam ja pretužna i odustao od te mogućnosti. Tako da nekada napravimo ustupke, ali ustupci ne mogu biti takvi da onu drugu osobu čine nesretnom.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:06   #83
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ljubav za koju se moras boriti nije ljubav. al ok.
Ma da, malo je mazohistički.....ali kada srce hoće......

https://www.youtube.com/watch?v=_2H1VGAXDBc

Ima jedna gospođa tu u mome mjestu - zapravo znam dvije - jednoj bilo pred dvadeset pet godina, jednoj pred desetak - muževi imaju vanbračnu djecu. Obje su se odlučile ostati u braku. Mlađu poznajem dobro, rekla je - ja njega volim i ako ima imalo šanse da ostanemo zajedno napraviti ću sve što treba da ostanemo. Ostali su. Dijete im dolazi u posjetu.
Starija je bila presretna kada je mužev vanbračni sin nakon punoljetnosti došao živjeti k njima i oženio se. Ona usprkos mnogobrojnim pokušajima PVO nije uspjela ostati trudna i nema svoje djece. Ljetos smo se srele - sa kolikim je ponosom pričala o unuku, ko da mu je prava baka.

Ne treba vagati, prosuđivati ili osuđivati tuđe emocije i odluke. Emotivne su odluke većinom u raskoraku sa raciom. Pa ako nešto zaista želiš, srce govori da je to tebi ono pravo..........a onda, kako bude....jel.....
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:09   #84
ok, sad mi nekak opet dodje drago sto sam singl, hvala
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:12   #85
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Vjerujem ti da se osjećaš izdano jer si cijelo vrijeme vjerovala da vaš dogovor vrijedi i da je pitanje dana ili tjedna ili mjeseca kada ćete odseliti. Međutim, pet godina je predug period da se situacija ne bi mogla promijeniti. On je pronašao svoj život u Hr, hobi mu je ujedno i posao od kojeg može živjeti, rijetki u ovoj zemlji imaju tu privilegiju. S druge strane, ja te shvaćam u potpunosti da te ova država guši i da se želiš vratiti u zemlju svog djetinjsta. Samo moraš biti spremna i na moguća razočarenja.
E sad, da li bi ti bila sretna da zaručnik, ipak, pristane na odlazak, ali da si svjesna da je nesretan zbog toga?
Ja sam, recimo, cijeli život sanjala o poslu i životu u gradu u kojem sam završila srednju školu fakultet, a udaljen je cca 40 km od moga grada. Moj grad me guši, baš kao tebe Hrvatska. I dan danas mislim kako jednom moram tamo živjeti. Mm je sanjao kako će ostati u svojoj kući i da će njegova buduća žena doći k njemu u kuću. Ispalo je tako da sam ja dobila posao u svome gradu, a on mora putovati na posao gdjegod živjeli, da li u mom ili njegovom gradu. Pa smo shvatili da nam je najisplativije živjeti u mom gradu, pogotovo što sam nasljedila stan od bake i živimo sami. Nije se ispunila niti njegova, niti moja želja. Nisam sretna previše životom ovdje, ali mi je naša ljubav daleko bitnija od toga gdje živimo.
Isto tako, ja sam nekoliko puta spomenula da bi otišla negdje van, mm je bio protiv. Da bi lani došao s informacijom da je dobio ponudu za posao u Nj, i da lik nudi mogućnost da se i ja zaposlim u nekoj firmici dok ne vladam jezik. Kad je ta moja ideja postala i konkretna mogućnost, odmah se javila neka tuga, kako ću sad pustiti sve ovo što smo stvorili, bez obzira što to nije ni blizu mojih snova. Onda je mm vidio da sam ja pretužna i odustao od te mogućnosti. Tako da nekada napravimo ustupke, ali ustupci ne mogu biti takvi da onu drugu osobu čine nesretnom.
Da, to je zlatno pravilo. Mada, nije uvijek moguće, nego ima odluka koje su "loše" za nekoga kako god okreneš. Ili makar lošije nego bi on sam ikada želio i sam odlučio.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:29   #86
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Boriti se za ljubav....e to je tek floskula...a i jadno ispada.
NHF
Ovisi kako na to gledaš.
Pokušaj to sagledati sa stjališta autorice uvodnog posta - ona žarko želi otići u državu u kojoj je rođena. Zbog toga se lomi i najvjerojatnije će ostaviti partnera kojega voli toliko da je planirala sa njim provesti cijeli svoj život. A to je, ta količina ljubavi najviše što ljudsko biće može osjetiti za drugo ljudsko biće koje mu nije najbliži rod. Ali ona će ipak napraviti ludost i to pregaziti kako bi bila sa svojom primarnom ljubavi - državom u kojoj je rođena. Ona, država, je ispred njega, bitnija od njega, i napraviti će sve, pa i krajnju ludost, (ostaviti njega koji je voli toliko da je spreman sa njom živjeti svoj život - predpostavimo da je tako) da bude sa njom, sa državom. Zapravo svojim domom, jer ona tu državu osjeća kao svoj dom, sigurnost, ispunjenje svih njezinih ptreba.
Kada nešto žarko želiš napraviti ćeš sve što treba da to i ostvariš. Moraš, to je jače od tebe. Nema tu zdravi razum ništa zajedničkog sa racionalnim ponašanjem.
Netko se osvijesti, netko ne, netko prije, netko kasnije. Ohladi. I živi sa svojim odlukama i posljedicama istih. Dobrim, lošim - nebitno.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:37   #87
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ok, sad mi nekak opet dodje drago sto sam singl, hvala
A gle, ja mislim da ja ne bih mogla tako kao one.
Mislim.
Da sam se našla u njihovoj situaciji zapravo ne znam šta bih i kako bih.
Shvatila sam značenje riječi - ima već dosta vremena - sinove učiteljice, koja mi je jednom rekla onu sada već otrcanu - nikad ne reci nikad.
Tek kada se nađeš u nekoj situaciji možeš biti siguran u svoju reakciju.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:15   #88
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ovisi kako na to gledaš.
Pokušaj to sagledati sa stjališta autorice uvodnog posta - ona žarko želi otići u državu u kojoj je rođena. Zbog toga se lomi i najvjerojatnije će ostaviti partnera kojega voli toliko da je planirala sa njim provesti cijeli svoj život. A to je, ta količina ljubavi najviše što ljudsko biće može osjetiti za drugo ljudsko biće koje mu nije najbliži rod. Ali ona će ipak napraviti ludost i to pregaziti kako bi bila sa svojom primarnom ljubavi - državom u kojoj je rođena. Ona, država, je ispred njega, bitnija od njega, i napraviti će sve, pa i krajnju ludost, (ostaviti njega koji je voli toliko da je spreman sa njom živjeti svoj život - predpostavimo da je tako) da bude sa njom, sa državom. Zapravo svojim domom, jer ona tu državu osjeća kao svoj dom, sigurnost, ispunjenje svih njezinih ptreba.
Kada nešto žarko želiš napraviti ćeš sve što treba da to i ostvariš. Moraš, to je jače od tebe. Nema tu zdravi razum ništa zajedničkog sa racionalnim ponašanjem.
Netko se osvijesti, netko ne, netko prije, netko kasnije. Ohladi. I živi sa svojim odlukama i posljedicama istih. Dobrim, lošim - nebitno.
Upravo tako! Samo, mislim da je važno reći kako doista postoje jednako važni, vrlo važni razlozi za suprostavljene odluke. Ne iluzije i ishitrene odluke, nego stvarni argumenti za obje opcije.
Pisala sam, bila sam užasno tužna kada je moj Savršeni otišao u Kanadu za svojim snovima o bogatstvu i utjecaju na važne procese, važnosti. I podjednako užasno uplašena, paralizirajuće, od neizvjesnosti budućnosti s 1000 dolara i niti natucanja jezika koji se koristi tamo kamo sam trebala s njim otići. Napuštanja obitelji koja mi je vrlo važna, odbacivanja svega za što sam se trudila godinama i što je kao na tacni napokon stajalo nadohvat.
U istom sam ga danu konačno odbila i u 2 u noći se ipak spakovala da stignem na avion, kako je on sa smješkom prognozirao kada sam ga zadnji puta vidjela i zagrlila.
Na koncu, prošlo je desetak godina, a ja i dalje kada o tome razmišljam donosim naizmjence različite sudove jesam li napravila najbolje ili ne. Jer valjda nema najboljeg.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:18   #89
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nisi valjda i ti nasjela na te floskule što je jednom netko izrekao pa se zavaljalo po svim portalima.
Ljubav znači boriti se do zadnjeg daha za ono što vrijedi.
Makar samo mislila da vrijedi.
Ako tebi vrijedi.
ne znam sto je to bilo po portalima ali sam iskusila da je prava ljubav ona kad nekog mozes pustiti da ide svojim putem, da se razvija, ostvari. borba i ljubav su mi oduvijek bile u tezem sukobu, te ih ne mogu vidjeti zajedno u nikakvoj verziji. ne mislim pri tome da je ljubav valcer, potoci meda i mlijeka, bez ikakve grube prepreke. ali u ljubavi se ne lome zubi (ni doslovno, ni figurativno). i ako stvarno volis onda si spreman pustiti onog drugog. vecina ljubavi koje vidim nisu takve, vec su primarno izrasle iz vlastitih potreba, sebicnih i vrlo posesivnih pobuda. stovise, sto su one intezivnije, to se i ljubav naziva jacom, "svemirskom". ah....iluzije. lazi. obmane.
ljubav ne ogranicava, ne uvjetuje. to je iz nekog savrsenog svijeta. u kojem ne zivimo.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:37   #90
ma to su one termonuklearne ljubavi sa susjednog podforuma
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:56   #91
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ne znam sto je to bilo po portalima ali sam iskusila da je prava ljubav ona kad nekog mozes pustiti da ide svojim putem, da se razvija, ostvari. borba i ljubav su mi oduvijek bile u tezem sukobu, te ih ne mogu vidjeti zajedno u nikakvoj verziji. ne mislim pri tome da je ljubav valcer, potoci meda i mlijeka, bez ikakve grube prepreke. ali u ljubavi se ne lome zubi (ni doslovno, ni figurativno). i ako stvarno volis onda si spreman pustiti onog drugog. vecina ljubavi koje vidim nisu takve, vec su primarno izrasle iz vlastitih potreba, sebicnih i vrlo posesivnih pobuda. stovise, sto su one intezivnije, to se i ljubav naziva jacom, "svemirskom". ah....iluzije. lazi. obmane.
ljubav ne ogranicava, ne uvjetuje. to je iz nekog savrsenog svijeta. u kojem ne zivimo.

No, no, pa nisam mislila da se treba potuči ili ratovati u rovovima.
Ali ne odustati na prvu, drugu a eventualno niti na treću kada iskrsnu naizgled neriješivi problemi - to da.
Za pustiti ima vremena, kada racionalnost i logika počnu potiskivati emocije.To bi bio taj "zadnji dah".

Ne doživljavamo te najdublje emocije isto.
Kod mene je to tako u svim segmentima života, pa i u poslu, u ljudskim međuodnosima - ne zatvoriti vrata dok i zadnja iskra mogućnosti ne zgasne.

Ljubav, ljubav, ljubav....veli stih Pjesme nad pjesmama

"Ljubav je velikodušna,
dobrostiva je ljubav,
ne zavidi,
ljubav se ne hvasta,
ne nadima se;
nije nepristojna,
ne traži svoje,
nije razdražljiva,
ne pamti zlo;
ne raduje se nepravdi,
a raduje se istini;
sve pokriva, sve vjeruje,
svemu se nada, sve podnosi.
Ljubav nikad ne prestaje".



.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:07   #92
Odustao je od svih naših planova

Quote:
Elois kaže: Pogledaj post
Odustao je od svih TVOJIH planova. Čini se kao da si mu ih nametnula.

Koji su bili njegovi, jesi li ga pitala, je li ih uopće smio imati? Trebala si računati na to da ljudi vremenom sazriju i da se prioriteti i želje mijenjaju.



Ne mogu razumjeti jednu stvar. Kažeš da ga voliš, a ne zanima te kako će se on osjećati u tvojoj sredini kad ga iščupaš iz njegove. Ti si ostavila srce u svojoj zemlji u kojoj si živjela od rođenja do neke 11, 12 godine (otprilike), a njemu zamjeraš što nije spreman učiniti isto, iako ti je poznato da je on ovdje proveo dvostruko više vremena, da ima obitelj i prijatelje. Stvarno zvuči sebično. I još kažeš da bi mu ti trebala biti važnija od njih. Iako on tebi nije važniji od tebe.

Nadam se da ćeš još malo razmisliti o nekim svojim stavovima i da ćeš shvatiti da kad nekoga iskreno voliš ne gledaš samo na svoju, već i na njegovu sreću.



Prije nekoliko mjeseci ti je dao do znanja da i on ima planove, ali si to ignorirala. Zašto ga nisi pitala kako to misli ostvariti ako odlazite iz zemlje?

I žešće mi je ovo kaj ti pišu kako je on izigrao vaš dogovor.

Ljudi jedno drugome svašta govore ("zauvijek ću te voljeti", "ništa nas ne može rastaviti" i sl.) i ne lažu. U tim trenucima doista to misle. Onda se dogodi nešto i sve se promijeni. Ne možeš tražiti garanciju od dečka s kojim si u vezi, čak ti nigdje nije potpisao...a i da jest, događa se. Život nije računalni program.



Svaka ti je na mjestu.
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:21   #93
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Kod mene je to tako u svim segmentima života, pa i u poslu, u ljudskim međuodnosima - ne zatvoriti vrata dok i zadnja iskra mogućnosti ne zgasne.
u ljubavi su vrata uvijek otvorena - za izlazak i ulazak
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:29   #94
Quote:
SashaFierce kaže: Pogledaj post

Svaka ti je na mjestu.
Apsolutno...

Bez obzira na standardno besmisleno i nepotrebno gomilanje riječi, ovo mi je, u određenoj mjeri, nadmašilo dobru šalu violete na drugoj temi:

Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
utjecaju na važne procese, važnosti
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:01   #95
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
u ljubavi su vrata uvijek otvorena - za izlazak i ulazak
Uvijek.
Ponekada uvijek.
U onom savršenom svijetu koji si gore spomenula.
Ali savršen svijet ne postoji - samo savršeni ljudi.
Ali takvi - savršeni - su raritetni. I to najčešće nisam ja, ti, ona....netko je to tamo treći.
Ljubav umire - i ona prava, i ona "svemirska". Ne zato što to ja hoću, zato što jedino tako mogu preživjeti. Obrmbeni sustav je ubija, potiskuje, gasi, i ona na kraju samo tinja..........takvi smo mi ljudi - štitimo se od bola, razočaranja ubojstvom emotivnog u sebi.

Ajme, moram skinuti prste sa tastature - pretvorila se bum u pravu romantičarku.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 00:31   #96
Ne želim da on ode sa mnom ako neće, ne bih ga tjerala isto kao što neću da mene netko tjera. Godinama sam bila uvjerena da smo zajedno u toj odluci i ovo me šokiralo. Pričali smo jučer i danas i donekle sam saznala razloge promjeni. Njegov brat se prije godinu dana odselio sa ženom i djecom i njegova mama je to teško podnijela. On je došao studirati u ovaj grad stotine kilometara daleko od kuće jer je htio pobjeći od roditelja s kojima je u lošim odnosima. Brat je stariji od njega i isto nisu bliski. Do sada su se viđali jednom ili dva puta godišnje, moj zaručnik bi nekako otrpio tih nekoliko dana radi obiteljskog mira, jedino s bratom može normalno pričati, ali to je sve površno. Brat nije ranije govorio o selidbi dok njegova žena nije dobila otkaz i onda su počeli planirati i prije godinu dana otišli, to je sve trajalo nekoliko mjeseci. Otkako je brat otišao, mama mog zaručnika češće zove i govori kako našu djecu neće ni poznavati. On mi kaže da mu nije toliko do mame koliko do brata jer ne zna kad bi se viđali, a ovako mogu kad on dođe u Hrvatsku. Kad mu brat bude dolazio neće doći nama nego kod mame i u grad gdje je do prošle godine živio, mi bi u svakom slučaju svoje godišnje trebali pokušati uskladiti s njegovim bratom bez obzira jesmo li tu ili u mojoj zemlji. Skoro pa je isto, samo nam je sad bliže. Ne razumijem, to mi nije dobar razlog. Poštujem njegov odnos s bratom i razumijem da se vole iako se ovako čuju samo za posebne prigode, rođendane i kad nekome nešto treba. Kaže da je s vremenom složio život ovdje, da me nije htio zavlačiti, da je ispalo bolje nego što je mislio kad smo se dogovarali. I da je uvijek bio iskren, osim kad nije rekao da se predomišlja. Kaže da bi sa mnom na kraj svijeta, ali sad ne misli da je to dobro jer bi on morao tražiti posao, imali bi samo moju plaću, sve bi mu bilo novo i nepoznato. Kaže da ima osjećaj kako ovdje treba napraviti još toga prije nego ode. I da nije zauvijek prekrižio odlazak sa mnom, samo više nije toliko samouvjeren i ne bi sad odmah. Htjeli smo se vjenčati početkom iduće godine i otići odmah nakon toga, ali nas je ponuda za posao požurila. Novi plan odlaska bi bio nakon ljeta, ali bih na ponudu za posao trebala odgovoriti do idućeg mjeseca, mada bi bilo u redu i malo kasnije. Ne znam što ću napraviti, mislim da ću možda za sad ostati, preskočiti ovaj posao i vidjeti kako će se dalje razvijati. To mi se čini pošteno jer je skoro godinu dana u pitanju i razumijem da mu je ovo naglo, ali planiranje vlastitog biznisa se ne uklapa ni u prvi plan. Nisam spremna na prekid s njim, a on kaže da me ne želi izgubiti i ako ja sad prihvatim posao do jeseni on možda opet odluči otići jer me voli. Zbunjuje me to sve. Njegovi razlozi vrijede kao i moji. Ja sam spremna odgoditi selidbu ako bih znala da je to i dalje plan u bliskoj budućnosti, ne želim ovdje odgajati djecu, a ne želim ni kasno rađati, sad sam već blizu tridesetoj. On kaže da mi ne želi obećavati ništa baš zato ako se nešto desi da ne ispadne da je lagao, svjestan je prednosti odlaska i misli da bi to za našu obitelj bilo bolje, ali mu treba vremena i ne zna koliko. A mene ta neizvjesnost muči, ne želim za deset godina shvatiti da sam propustila gomilu prilika i ostala ovdje čekati dan kad će on biti spreman. Isto kao što ne želim da on ode sa mnom i žali za svime što je ostavio i htio ostvariti tu. Dok smo pričali vrtila sam svoj zaručnički prsten, on je to gledao, uhvatio moju ruku i rekao da ne želi da ga skinem. Ni ja ga ne želim skinuti.
Oncilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 01:03   #97
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
svjestan je prednosti odlaska i misli da bi to za našu obitelj bilo bolje
S obzirom da on ima posložen život, dobru karijeru i obitelj, koje bi to bile prednosti vašeg odlaska? Novi nesiguran početak u stranoj zemlji, bez posla i bez dobrog poznavanja jezika... Još ako je jedna od zemalja u kojoj je sigurnost upitna?!? Što bi točno bilo bolje za obitelj, osim što bi ti ganjala dječje snove?
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 01:35   #98
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
S obzirom da on ima posložen život, dobru karijeru i obitelj, koje bi to bile prednosti vašeg odlaska? Novi nesiguran početak u stranoj zemlji, bez posla i bez dobrog poznavanja jezika... Još ako je jedna od zemalja u kojoj je sigurnost upitna?!? Što bi točno bilo bolje za obitelj, osim što bi ti ganjala dječje snove?
Oboje smo mladi i nemamo prave karijere, ali smo završili fakultete i imamo poslove i na dobrom smo putu. On sa svojom obitelji nije blizak i daleko su, ono što je spominjao za njih zvuči kao loš izgovor. Poštujem da ne želi izgubiti kontakt i znači mu da ih povremeno viđa, ali to bi i dalje bilo ostvarivo, ostali bi u Europi. Početak tamo ne bi bio puno nesigurniji od onog što sada imamo ovdje, s vremenom bi puno lakše napredovali nego tu. Njemu je za posao za sad dovoljan engleski koji zna odlično, a s mojim jezikom dosta dobro barata i ne bi mu dugo trebalo da ga usavrši kad bi ga slušao i čitao svaki dan. Pametan je i vrijedan, ne bi dugo tražio posao i zajedno smo već gledali opcije koje bi mu odgovarale. Sigurnost nije nimalo više upitna od ove ovdje, zemlja je razvijenija, stabilnija i s puno više mogućnosti. Standard i škole su bolji. Imamo nešto ušteđevine, prije odlaska bi prodali auto i mogli bi neko vrijeme živjeti s jednom plaćom. Mi smo imali dosta precizan plan sve do prije nekoliko mjeseci, pričali smo puno puta. Znali smo kad bi otišli, gdje bi i kakve poslove mogli imati za početak jer smo istraživali, znali smo svu proceduru s papirima i selidbom, štedili smo za ovo, ponekad bi se spomenulo u razgovoru. Ali sam zadnjih mjeseci uglavnom samo ja spominjala, a on je izbjegavao temu.
Oncilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 01:47   #99
Ovo sve skupa zvuci kao neko nedefinirano izmotavanje. Neki dijelovi imaju smisla, ali se onda postavlja pitanje zasto to nije jednostavno verbalizirao onda na vrijeme, jer ne zvuci dramaticno. Pa ne bi ni doslo do zbunjenosti i scena. To mi je totalno naporno, kad iz nekoga moras izvlaciti razloge pa se mijesaju dok ti vise nije jasno u sto da vjerujes.

Mislim da ti je greska ostati i propustiti posao u svojoj zemlji i priliku da odes jer zvuci kao da se on izmotava i odugovlaci a da ni sam nije siguran u ishod. U tom slucaju ti bi mogla izvisiti. A ovako se mozete privremeno razdvojiti, ako on misli da samo treba rijesiti neke stvari u RH. Zasto to ne bi bila opcija? Ako se volite, mozete pretrpjeti period veze na daljinu dok testirate opcije. Da ti odes raditi tamo, vidis kako ti je, unajmis stancic dovoljan za sebe, a on te moze i posjetiti, mozda ga zemlja ocara, moze uzeti i neplaceno pa vidjeti kako ide njemu s jezikom, trazenjem posla, itd?
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 03:45   #100
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Oboje smo mladi i nemamo prave karijere, ali smo završili fakultete i imamo poslove i na dobrom smo putu. On sa svojom obitelji nije blizak i daleko su, ono što je spominjao za njih zvuči kao loš izgovor. Poštujem da ne želi izgubiti kontakt i znači mu da ih povremeno viđa, ali to bi i dalje bilo ostvarivo, ostali bi u Europi. Početak tamo ne bi bio puno nesigurniji od onog što sada imamo ovdje, s vremenom bi puno lakše napredovali nego tu. Njemu je za posao za sad dovoljan engleski koji zna odlično, a s mojim jezikom dosta dobro barata i ne bi mu dugo trebalo da ga usavrši kad bi ga slušao i čitao svaki dan. Pametan je i vrijedan, ne bi dugo tražio posao i zajedno smo već gledali opcije koje bi mu odgovarale. Sigurnost nije nimalo više upitna od ove ovdje, zemlja je razvijenija, stabilnija i s puno više mogućnosti. Standard i škole su bolji. Imamo nešto ušteđevine, prije odlaska bi prodali auto i mogli bi neko vrijeme živjeti s jednom plaćom. Mi smo imali dosta precizan plan sve do prije nekoliko mjeseci, pričali smo puno puta. Znali smo kad bi otišli, gdje bi i kakve poslove mogli imati za početak jer smo istraživali, znali smo svu proceduru s papirima i selidbom, štedili smo za ovo, ponekad bi se spomenulo u razgovoru. Ali sam zadnjih mjeseci uglavnom samo ja spominjala, a on je izbjegavao temu.
Koja je drzava u pitanju? i da li je on spreman na raskid,sta on zapravo predlaze?
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.