Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2005., 13:08   #41
Znači bolje loš program nego dobar program?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:30   #42
Quote:
kozz kaže:
Da elabororam:

Upravo zbog cijele situacije s kinima i našom kulturnom politkom uopće - koja još uvijek radi po socijalističkom modelu i drži na životu kulturne zombije poput Kinoteke i Zagreb filma, jer su -eto- prije trideset ( i više ) godina nešto značili.
Vrijeme nezaustavljivo ide naprijed, a mi umjesto da se prilagođavamo novim prilikama, stojimo na mjestu i riskiramo da ono jednostavno prijeđe preko nas.
A kad stvari konačno propadnu, onda se dođe na Markov trg i pjeva se "Dajte nam pare", jer -eto- ne možemo dopustiti da propadnu "legendarne" institucije koje su prije trideset ( i više ) godina nešto značile.
Ali čekaj malo, nakon što su pregovori o priključivanju EU počeli, možemo to isto pjevati i pred vratima raznoraznih europskih institucija i fondova. To se zove "ići u Europu"!
Zbilja ne znam kog vraga cmizdrite za Kinotekom i starim "dobrim" vremenima, jer ja kad sam ja prije deset i više godina bio u Zg, kino program je bio šaka jada prema ovom koji sad imate. I pritom ne mislim na matični repertarni porgram već i na popratne programe, revije, festivale i ostale manifestacije.
...jooooooj, ma argumentacija potpuno shvacena...

..ali ljudi - unatoc svim nastojanjima ekonomista i teorije racionalnog izbora da dokazu suprotno - NISU racionalna bica...a narocito to nisu filmofili...
...i istina je da je Cinestar udoban, ima skupe ogromne kokice, ozvucenje od kojeg pucaju usi i posebnu rupu za sok ...

...ali ljudi se vezu za stara mjesta...ja, recimo, nisam isla u Kinoteku, ali zato volim Tuskanac...i ne bi mi bilo drago da se zatvori..jer je romantican, staromodan, i ima lijeeeeepe filmiche...koje, istina, vecinom mogu pogledati na divx-ichu bilo gdje (osim rijetkih, kao sto je bio Le Fils, koji sam htjela opet i opet, a oni nista stoga iskoristavam ovaj put da sve one koji imaju veze u Tuskancu zamolim da ih natjeraju/ucjene/nesto slicno da ga opet prikazu ), slika u kinu je losa i titlovi ubitacno kasne ili ih uopce nema, ali je opet...nekako lijepo...i super je kada 10 ljudi zajedno gleda 10 godina star film...vezes se za mjesto i sve to...i nisi bash realan u okrivljavanju i zaljenu kada ti ga zele oduzeti...

...to je sve...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 15:28   #43
Quote:
kozz kaže:
Znači bolje loš program nego dobar program?
Hm, ja o jednom, a on o drugom.
Ok, ovako, potpuno ti kriva argumentacija; u devedesetima, o kojima ti pricas nije program bio los zbog Kinoteke ili zbog nepostojanja multipleksa, vec zbog sto je to bilo takvo vrijeme kakvo je bilo. Naravno da je sada neusporedivo bolje po tom pitanju. I tome, opet nisu zasluzni multipleksi i gasenje starih kina, nego kompletne promjene koje su se dogodile u drustvu.
Ali stos je u tome da mi je u Kinoteku bio (i ostao) dozivljaj otici na osrednji njemacki filmic zbog poluobiteljske atmosfere, uvijek istog biljetera i loze u bircu poslije filma. Multipleksi nikad nece moci steci tu atmosferu jer su potpuno drukcije koncipirani.
__________________
Express your proteins freely.


Hiperborealni vjetrovi
Pklat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 16:03   #44
nije da propagiram svoj blog http://aparatczyk.blog.hr
ali sam pisao nešto o tome u zadnje vrijeme pa me zanima što mislite
imao sam emocionalni odnos prema svim tim kinodvoranama
ali i sociološki
__________________
aparatczykovi zapisi
Darko Vejder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 17:12   #45
Quote:
Pklat kaže:
Hm, ja o jednom, a on o drugom.
Ok, ovako, potpuno ti kriva argumentacija; u devedesetima, o kojima ti pricas nije program bio los zbog Kinoteke ili zbog nepostojanja multipleksa, vec zbog sto je to bilo takvo vrijeme kakvo je bilo.
Znam dobro kakva je situacija bila onda. Ali prvo da pojasnim - moj post nije bio socijalističke dvorane vs. rupe za kokakolu , nego kritika državne kulturne politike koja je bila ista prije deset godina i koja je ista danas - koja se zapravo nije mijenjala od prapovijesti i koja je dobrano odgovorna za situaciju u kojoj su se našle Kinoteka i Zg Film.

Da, danas je situacija bolja. Ali ako malo bolje pogledaš, vidjet ćeš da su najuspješnija kino-zbivanja u Zg i Hrvatskoj nastala mimo sustava, inicijativama ambicioznih pojedinaca. E sad, zašto se glavonje koje sjede u državnim/gradskim foteljama ne ugledaju na njih? Vjerojatno jer bi onda netko ipak trebao nešto raditi - a moljakati pare je ipak lakše. Cmizdirti nakon kaj sve ode u quratz, još lakše.



...
edit: shvaćam da je ovo opet post o "nečem drugom", ali je zbilja ne znam kak' odgovoriti onome o čemu ti pišeš.

...jedino da ti ponudim rupčić ili zasviram na violini?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.

Zadnje uređivanje kozz : 19.12.2005. at 17:46.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 18:20   #46
ali ta najuspjesnija kino-zbivanja isto se ne odvijaju nit u brodveju nit u sinestaru.

ja josh u prvom postu rekla da obbbozavam dvorane s minimalnim ili bez nagiba whatsoever. utoliko volim stare dvorane.a to nekak bas i nema previshe veze s programom, ne?
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 19:10   #47
A gdje se odigravala Dokumanija i Revija azijskog filma?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 19:30   #48
Quote:
pet kaže:
ali ta najuspjesnija kino-zbivanja isto se ne odvijaju nit u brodveju nit u sinestaru.

ja josh u prvom postu rekla da obbbozavam dvorane s minimalnim ili bez nagiba whatsoever. utoliko volim stare dvorane.a to nekak bas i nema previshe veze s programom, ne?
nazalost, nisu se ni u kinoteci (moram se ubaciti ).
kinoteka nije uopce vise imala suvisao kinoteka-program osim onog kaj je s vremena na vrijeme radio Filmski centar, a on je ionak smjesten u Tuskancu.
na moju veliku zalost, Kinoteka zbilja nije imala osnovu za daljnje postojanje jer vec godinama nije imala funkciju koju bi trebala imati, a Pklat je misao o Kinoteci jako lijepo sazeo u svojoj zadnjoj recenici...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 19:42   #49
da sumiramo:
u kinoteci su puštali sranja.neka gori.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 20:01   #50
Koliko sam ja shvatio iz raznoraznih članaka - dvorana Kinoteke je (bila) u vlasništvu Zagreb filma koji ju je vratio Crkvi. Dvoranu je -kakti- koristila Hrvatska kinoteka/Hrvatski državni arhiv, koji je član FIAFA - i koji zbog nekih razloga filmove iz arhiva nije u dvorani mogao prikazivati.


Ispravite me ako sam nešto krivo shvatio.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 08:22   #51
Quote:
kozz kaže:
A gdje se odigravala Dokumanija i Revija azijskog filma?
vidim da imamo razlicita shvacanja uspjesnosti...

[QUOTE=darin]
kinoteka nije uopce vise imala suvisao kinoteka-program osim onog kaj je s vremena na vrijeme radio Filmski centar, a on je ionak smjesten u Tuskancu.
[QUOTE]

ja ne shvacam kako mozes mene kvoutat i onda napisat kinotecni program

igramo se pokvarenog telefona, nitko ne odgovara nikome. ne znam da li bi vam bilo jasnije da naprimjer kazem da bih voljela da brodvej napravi jednu dvoranu ravnu??!? i metne chaplina...

kad bih sad rekla da zarko zelim da se srusi sheraton i vrati onaj predivan lunapark s mirisom przene kave, da li biste mi takodjer poceli objasnjavat kako je to neprofitabilno?

odsad cu u sebi cvilit za dvoranom u kordunskoj. onoj bez kinotecnog programa.
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 09:51   #52
[QUOTE=pet]vidim da imamo razlicita shvacanja uspjesnosti...

[QUOTE=darin]
kinoteka nije uopce vise imala suvisao kinoteka-program osim onog kaj je s vremena na vrijeme radio Filmski centar, a on je ionak smjesten u Tuskancu.
Quote:

kad bih sad rekla da zarko zelim da se srusi sheraton i vrati onaj predivan lunapark s mirisom przene kave, da li biste mi takodjer poceli objasnjavat kako je to neprofitabilno?
e ono je bio najbolji lunapark ikada!!!
__________________
Express your proteins freely.


Hiperborealni vjetrovi
Pklat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 16:20   #53
Zna li netko zbog čega Dvorana Kinoteke nije mogla prikazivati filmsku građu iz kinotečnog fonda i filmskog arhiva?

Možda zbog ravnog poda i nedostatka rupa za kokakolu?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 18:39   #54
Quote:
kozz kaže:
Zna li netko zbog čega Dvorana Kinoteke nije mogla prikazivati filmsku građu iz kinotečnog fonda i filmskog arhiva?

Možda zbog ravnog poda i nedostatka rupa za kokakolu?


vidish, sad nam se i forum pretvorio u sinestar
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 20:26   #55
Quote:
kozz kaže:
Zna li netko zbog čega Dvorana Kinoteke nije mogla prikazivati filmsku građu iz kinotečnog fonda i filmskog arhiva?
To i je najvaznije pitanje, a nitko na njega nije dao odgovor.

Btw, kad ste se vec dohvatili teme kino dvorana, ja mrzim Tuskanac. Tamo mi je zima i usred ljeta.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 22:58   #56
ne znam kakvih sam ja to ludih osjetila, ali meni u tuskancu nikad nije bilo onako baš hladno.. ::laponac::

ali za kinoteku mi je sve sjelo na mjesto, mislim to da se to stvarno dogodilo, je kad sam vidjela da je onaj mali 'izlog kinoteke (kako da to nazovem hm.., tamo gdje su drzali plakate filmova koji se prikazuju) kod džamije prazan.
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:22   #57
Ja sam zadnji put u zagrebačkoj kinoteci kada je tamo prije par godina bio ciklus Ingmara Bergmana. Odlazio sam kada se imalo što pogledati iz kinotečnog programa što je bilo užasno rijetko. Za primjer - u Splitu sam imao pretplatu na kinoteku (jedinu pravu u Hrvatskoj) i svaki tjedan sam gledao stare filmove (i dobre i loše) na užasno neudobnim stolicama, sa katastrofalnim razglasom i sa samo jednim projektorom što je značilo da 2-3 puta tijekom filma ima pauza dok se ne promijeni traka.

A tu je još ono iščekivanje sedmog posjetitelja da bi se predstava uopće održala kao i imena redatelja i glumaca na stolicama...

To je IMHO najbolje i meni najdraže kino u kojem sam ikada bio ali da je prikazivalo moderni kino - program ne bi mi bilo žao da propadne. Tada bi bilo samo još jedna socijalistička dvorana koju je pregazilo vrijeme...

Zato i ne žalim previše za dvoranom zagrebačke kinoteke - bitniji mi je sadržaj od forme.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 02:40   #58
Quote:
kozz kaže:
Zna li netko zbog čega Dvorana Kinoteke nije mogla prikazivati filmsku građu iz kinotečnog fonda i filmskog arhiva?
Zato jer te građe u ovdašnjim filmskim arhivima ima jako malo ili je uopće nema (za razliku od Beograda koji ima jednu od najboljih kinoteka u Europi). A Kinoteka nije kinoteka već 15 godina, osim toga unutra smrdi, stolice su bile prljave, platno visi a zvuk je stravičan. Ne znači valjda ako je film star da ga se mora prikazat u takvim uvjetima????
cachorro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 11:34   #59
Quote:
cachorro kaže:
Zato jer te građe u ovdašnjim filmskim arhivima ima jako malo ili je uopće nema (za razliku od Beograda koji ima jednu od najboljih kinoteka u Europi). A Kinoteka nije kinoteka već 15 godina, osim toga unutra smrdi, stolice su bile prljave, platno visi a zvuk je stravičan. Ne znači valjda ako je film star da ga se mora prikazat u takvim uvjetima????
Beograd ima "jednu od najboljih kinoteka" upravo zato što su Srbi zadržali kompletnu arhivu kinoteke bivše SFRJ, a koja je pripadala svim republikama. Upravo zato zagrebačka kinoteka nema više starih filmova-ono u što je ulagano desetljećima Srbi su jednostavno zadržali.
Iz tog razloga kinoteka nije mogla prikazivati filmove, posjeta je pala (mada je pitanje što bi se dogodilo čak i da je bilo pravog programa), i nije se moglo ulagati u održavanje.
Monty Burns is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:58   #60
Uz projekciju arhivskih snimki Zagreba i špijunskog trilera Alfreda Hitchcocka "Sjever-sjeverozapad", legendarna zagrebačka Kinoteka sinoć je svečano otvorena, nakon 12 godina stanke.

Program Kinoteke temeljit će se na oživljavanju onoga što je Kinoteka bila u prošlosti, a posebna pozornost posvetit će se prikazivanju filmskih klasika. Na repertoaru će se naći i dokumentarni filmovi te recentni europski i svjetski filmski naslovi. Bit će tu i programskih iznenađenja poput prikazivanja TV sadržaja u kinu.

Tijekom 70-ih i 80-ih Kinoteka je bila jedno od omiljenih okupljališta gradske publike. Bilo je to doba kada je Zagreb bio bogat kinima, a izlasci u mala, kvartovska kina uobičajena zabava i društveni ritual.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.