Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 03:15   #61
Zna itko kakva je bila tehnička razina projekcija na otvorenju?
Nadam se da neće puštati prastare 35-ice u kojima fale scene zbog oštećenja vrpce, a preko pola ekrana idu glomazni srpski titlovi...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 01:32   #62
Otišao sam tamo pogledati "Fitzcarralda" od Herzoga.
Jednom rječju: sramota
Četirima riječima: Bandićevo grebanje za glasove
Još većim brojem riječi: sjedala su ona prastara, žuta i posivjela. Tkanina na njima se guli na rubovima, a ponekad je baš poderana. Gadilo mi se sjesti u to. Platno je prljavo, grozno za gledati tokom svjetlijih kadrova (pogotovo kada se vidi nebo). I gumeni pod je još uvijek tu. Sve što mi izgleda konkretno renovirano jesu prebojani zidovi. A ljudi nema. Ovaj tjedan sve projekcije bile su besplatne pa se sada našlo možda 30 ljudi u kinu. Kako će tek biti kasnije...? Krasna nam je ta kinematografska renesansa gdje na kraju dobijemo mrtvorođenče.

Ajde da ne budem toliko negativan, slika i zvuk su mi se činili posve dobri (makar nisam po tom pitanju neki poznavatelj).
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 11:18   #63
Ne zelim trolati temu ali,
nisu li svuda u svijetu Kinoteke zapravo u malim dvoranama (tipa stare Kinoteke u Kordunskoj ili npr. dvorane bivseg kina Gric)?
Tuskanac je jednostavno prevelika dvorana za takve sadrzaje a to kino - kao takvo - zapravo nikada nije niiti zazivjelo. Posjecenost mu je uvijek bila mizerna i nikada se nije moglo usporedjivati s kinima poput Europe/Balkan kina, Zagreb kina pa cak i Jadran kina... (gotovo negdje u rangu Mosor kina).
Naravno, to ne opravdava tehnicke, sanitarne, estetske, sigurnosne i sl. katastrofalne uvjete.
Kinoteka treba biti u manjoj dvorani jer je posjecenost uvijek do maksimalno 20-30 osoba. Osim za vrijeme nekakvih festivala. Naprosto, vremena su se promijenila...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:15   #64
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Ne zelim trolati temu ali,
nisu li svuda u svijetu Kinoteke zapravo u malim dvoranama (tipa stare Kinoteke u Kordunskoj ili npr. dvorane bivseg kina Gric)?
Tuskanac je jednostavno prevelika dvorana za takve sadrzaje a to kino - kao takvo - zapravo nikada nije niiti zazivjelo. Posjecenost mu je uvijek bila mizerna i nikada se nije moglo usporedjivati s kinima poput Europe/Balkan kina, Zagreb kina pa cak i Jadran kina... (gotovo negdje u rangu Mosor kina).
Naravno, to ne opravdava tehnicke, sanitarne, estetske, sigurnosne i sl. katastrofalne uvjete.
Kinoteka treba biti u manjoj dvorani jer je posjecenost uvijek do maksimalno 20-30 osoba. Osim za vrijeme nekakvih festivala. Naprosto, vremena su se promijenila...
Zapravo, i ne čini mi se da je broj sjedala u Kinoteci puno manji od onog u Tuškancu. Ali da, dvorana ipak jest skučenija u odnosu na Tuškanac.
Grič valjda još uvijek ima povremene projekcije, ali čini mi se da su ipak više orijentirani na ugostiteljsku djelatnost...Gdje su bila ova kina Zagreb, Jadran i Mosor?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:29   #65
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Zapravo, i ne čini mi se da je broj sjedala u Kinoteci puno manji od onog u Tuškancu. Ali da, dvorana ipak jest skučenija u odnosu na Tuškanac.
Grič valjda još uvijek ima povremene projekcije, ali čini mi se da su ipak više orijentirani na ugostiteljsku djelatnost...Gdje su bila ova kina Zagreb, Jadran i Mosor?
Kino Jadran u Ilici 42, Kino Mosor u Zvonimirovoj (kod danasnjeg Aplauza), za Zagreb nisam sigurna.

Edit: Bas sam naletjela na ovo, zanimljivo je.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:55   #66
Kino Zagreb, na Cvjetnom trgu. Sruseno i napravljen Hoto Centar.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 14:11   #67
Inače, zaboravili smo spomenuti i buku iz obližnjeg kafića kao još jednu manu Kinoteke...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 08:49   #68
Moram reći da me ugodno iznenadila Kinoteka sad zadnjih par puta kad sam bio. Izgleda da su uspjeli riješiti problem buke, a i bude relativno dosta ljudi.

Također je pohvalno što puštaju digitalizirane filmove, a ne prastare vrpce kao npr. u Tuškancu.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 09:22   #69
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Također je pohvalno što puštaju digitalizirane filmove, a ne prastare vrpce kao npr. u Tuškancu.
Ali ne i DCP.
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 00:57   #70
^A gle, bolje išta nego ništa.

Inače, dižem temu čisto da izrazim frustracije koje doživljavam kad vidim da u jednoj Kinoteci puštaju mainstream filmove u redovnoj kino distribuciji tipa The First Man i A Star Is Born.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 21:08   #71
Zagrebačka Kinoteka pripremila je za ožujak, u povodu 60 godina od nastanka ‘Psiha’ Alfreda Hitchcocka, tematski program koji istražuje utjecaj tog kultnog ostvarenja na filmove, autore, estetike i žanrove diljem svijeta.

‘60 godina Psiha: Svi ponekad malo poludimo’ program je podijeljen u tri cjeline, od kojih je svaka organizirana oko neke inovacije Hitchcockova remek-djela.

- 'Psiho' je prvi film koji je pokazao da čudovište, kao personifikacija prijetnje i zla, ne dolazi iz gotičkih dvoraca, maglovitih šuma ili svemirskih prostranstava, nego da se nalazi u susjedstvu, u obitelji te u samome čovjeku, pa će fokus prvog tjedna biti na filmskim psihozama i ludostima proizašlima iz Hitchcockova reza, najavljeno je iz Kinoteke.

Program već u utorak donosi eksploatacijski klasik ‘Ubojita’ iz 1961. velikog hollywoodskog 'šaljivdžije' Williama Castlea, koji je imao posebnost smišljenu u promotivne svrhe - pauzu za strah koja je omogućavala strašljivcima da ostvare povrat novca.

Nešto slično očekuje i posjetitelje kina Kinoteka: prije projekcije filma dijelit će se potvrde za sve one koje je previše strah da film pogledaju do kraja, a posebno mjesto čekat će ih u improviziranom kutku za kukavice.

Slijede psihološki triler ‘Kolekcionar’ Williama Wylera, politički slasher ‘Već viđeno’ Gorana Markovića, pop-art remake ‘Psiho’ Gusa van Santa te na kraju prvog tjedna ‘Kad jaganjci utihnu’ Jonathana Demmea, po mnogima jedan od najboljih psiholoških trilera svih vremena.

Drugi tjedan na repertoaru su filmovi koji su, kako bi prikazali svijet u mijeni te ponekad uzaludna nastojanja čovjeka da u njemu nađe smisao, iskoristili žanr filma detekcije, krimića, trilera ili horora, od ‘Plavog baršuna’ Davida Lyncha do ‘Zodijaka’ Davida Finchera.

Polazište za taj dio programa je besmislen, iznenadan i okrutan način na koji se Hitchcock riješio protagonistice Marion Crane na kraju prve trećine filma, što je bilo prvi put da studijski producirani film nudi sliku svijeta koja je nepredvidiva, kaotična i nasilna.

Ciklus zatvaraju filmovi autora koji su Hitchcockovo poigravanje s filmskom dramaturgijom i očekivanjima gledatelja prihvatili kao izazov te snimili filmove prepune iznenađenja, napetosti i obrata, u kojima dovode u pitanje koncept protagonista i antagonista, detektiva i zlikovaca, žrtvi i počinitelja.

Izbor uključuje filmove poput ‘Izgaranja’ Leeja Chang-donga i ‘Obučena da ubije’ Briana de Palme.

Program ‘60 godina Psiha’ prvi je od tri filmska ciklusa kojim će Kinoteka obilježiti šest desetljeća od premijere filmova koji su promijenili način na koji gledamo filmove i razumijemo svijet.

Nakon Hitchcockova klasika slijede programi posvećeni ‘Avanturi’ Michelangela Antonionija i ‘Do posljednjeg daha’ Jean-Luca Godarda.

https://magazin.hrt.hr/587296/za-60-...velikom-platnu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2020., 09:42   #72
Dobra je Kinoteka, odem kad stignem. Bilo je super nedavno na Wake in Fright
Iako mi i dalje fali Europa kao mjesto na kojemu se mogu pogledati noviji filmovi iz aktualne festivalske sezone, mogu reći da su Tuškanac i Kinoteka fino popunili tu prazninu s edukativnim ciklusima i retrospektivama, ima dosta kvalitetnog sadržaja, a za masu filmova se ne mogu natjerati da pogledam doma.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2020., 10:26   #73
Kad sam bio mali, u Kinoteci su se osim art filmova, često prikazivali i retrospektive raznih popularnih žanrova-. npr ciklus špageti- vestrerna, ciklus Charlie Chaplina, ciklus Tarzana sa Johny Weissmullerom , ciklus filomova Bud Spencera i Terence Hilla… Iz nostalgičnih razloga bih volio kada bi se vratili takvi ciklusi...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2020., 10:52   #74
Kinoteka i Tuškanac bi trebali kao meni Europu nadomjestit! Ali to jednostavno nije moguće! Milane crni Milane!
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2020., 16:29   #75
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Kad sam bio mali, u Kinoteci su se osim art filmova, često prikazivali i retrospektive raznih popularnih žanrova-. npr ciklus špageti- vestrerna, ciklus Charlie Chaplina, ciklus Tarzana sa Johny Weissmullerom , ciklus filomova Bud Spencera i Terence Hilla… Iz nostalgičnih razloga bih volio kada bi se vratili takvi ciklusi...

Kad si mali, svaki mastovitiji poster, se cini kao sami film.

Sjecam se 80-tih serijala Abbott and Costello filmova. A posebno su mi bile drage noci Louis de Funesa, jer znali pustati po tri filma, jedan za drugim. Neki naslovi su bili jedini izvor lokalizacije, jer ih nitko drugdje nije preveo tada.

Netko je napisao da nije znalo biti sve popunjeno. Itekako, pa skole su znale dolaziti s punim razredima tokom dana. A bilo je itekako naslova filmskih koji su rutinski napunili kompletnu dvoranu. 80-tih je i foaje kina imao konkretnjiju druzeljubivost.

Za Spencera i Hilla, kino Lika je njihova bivsa ambasada

E, sad, 90-tih, sjecam se da sam zadnje tamo gledao Ujaka
i NF

s tim da je na Vanji bilo manje od desetak ljudi, dok je na Newmanu bilo vise od pola kina puno.


...



.....
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2020., 17:12   #76
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kinoteka i Tuškanac bi trebali kao meni Europu nadomjestit! Ali to jednostavno nije moguće! Milane crkni Milane!
Ispravio sam ti post.


Dobra je Kinoteka, baš sam u petak gledao Cruising s Al Pacinom.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2022., 10:33   #77
Eto se i ispravljeni post obistinio.

Nego, izgleda da je upitno koliko dugo će još Kinoteka biti otvorena...Nakon što je najavljeno održavanje Queer Zagreba u Kinoteci, crkvenjaci se uvrijedili i tražili otkazivanje programa, na što su se iz Centra Cesarec oglušili...Izgleda da će Župa sv. Blaža sad pokrenuti otkazivanje ugovora s Centrom o korištenju dvorane.

https://www.glas-koncila.hr/udar-na-...azum-sa-zupom/
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2022., 11:26   #78
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Eto se i ispravljeni post obistinio.

Nego, izgleda da je upitno koliko dugo će još Kinoteka biti otvorena...Nakon što je najavljeno održavanje Queer Zagreba u Kinoteci, crkvenjaci se uvrijedili i tražili otkazivanje programa, na što su se iz Centra Cesarec oglušili...Izgleda da će Župa sv. Blaža sad pokrenuti otkazivanje ugovora s Centrom o korištenju dvorane.

https://www.glas-koncila.hr/udar-na-...azum-sa-zupom/
U KinoKinoteci se vec godinama prikazuju neovisni indie gej filmovi, i uvijek ima dosta publike. Doslovno sam prije mjesec dana isla gledati tamo Benedettu, film o dvije časne koje su lezbijke. Ne znam kako su se sad odjednom sjetili ovoga...

Ta crkva neka izmuze eu poticaje pa nek se odsele. Svi znamo da ce prije dat pare njima nego kinoteci...
lostintranslati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2022., 12:41   #79
Kako reče jedna moja prijateljica, queer stvari se svako malo negdje prikazuju i održavaju, al Crkva neće skužiti dok god velikim slovima ne vrišti QUEER (uz Divinea koji strši s plakata, ni manje ni više).

A i zanimljivo zašto bi queer sadržaji vrijeđali vjernike, a filmovi s ubojstvima, nasiljem, prostitucijom, preljubom, drogom, alkoholom...Ne. Što je rekao jedan moj prijatelj, mogu tako i prikazivanje Kuma zabraniti, pa kriminal i ubijanje su protiv nauka kršćanske vjere.

Crkva mislim da ovim ili želi izmusti više para iz ugovora, ili gledaju kako izaći iz njega sad kad više nema Bandića...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2022., 13:02   #80
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Eto se i ispravljeni post obistinio.

Nego, izgleda da je upitno koliko dugo će još Kinoteka biti otvorena...Nakon što je najavljeno održavanje Queer Zagreba u Kinoteci, crkvenjaci se uvrijedili i tražili otkazivanje programa, na što su se iz Centra Cesarec oglušili...Izgleda da će Župa sv. Blaža sad pokrenuti otkazivanje ugovora s Centrom o korištenju dvorane.

https://www.glas-koncila.hr/udar-na-...azum-sa-zupom/
Ma i oni se isto jebu bezveze. Trebali su to održat u Tuškancu ,a ne bezveze da daju tim popovima ovakvu priliku da krenu pizditi.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.