Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2006., 04:04   #1
tko je najbolji/najgori kolumnist u dnevnim novinama i zašto

?
morton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 13:05   #2
Definitvno čudno pitanje, jer bit komentatora je da je subjektivan, pa je subjektivan i dojam čitatelja te prema tome odlučuje tko mu je najbolji.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 13:08   #3
najgori je definitivno g. milan ivkosic.
najbolji...hm, besker nije los, iako nije moj ideal kolumniste.

a definitivno van svake konkurencije je don zivko kustic
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 15:12   #4
Tihomir Dujmović. Nisam ga nikad čitao, ali znam da je najgori.
Hoyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 01:09   #5
Quote:
zamiel kaže:
Definitvno čudno pitanje, jer bit komentatora je da je subjektivan, pa je subjektivan i dojam čitatelja te prema tome odlučuje tko mu je najbolji.
u novinama nema potpuno slobodne forme. u komentarima jest dopustena najveca doza subjektivnosti, ali komentatori se razlikuju prema vjerodostojnosti, tocnosti, stilu, kvaliteti procjena...kao i ostali novinari u ostalim formama. kakvog bi smisla imali komentatori da smiju biti potpuno subjektivni, onda bi i moja baba mogla biti komentator i ona je subjektivna
morton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 11:25   #6
Quote:
morton kaže:
u novinama nema potpuno slobodne forme. u komentarima jest dopustena najveca doza subjektivnosti, ali komentatori se razlikuju prema vjerodostojnosti, tocnosti, stilu, kvaliteti procjena...kao i ostali novinari u ostalim formama. kakvog bi smisla imali komentatori da smiju biti potpuno subjektivni, onda bi i moja baba mogla biti komentator i ona je subjektivna
ako može svoj stav izreći pismeno, zanimljivo i argumentirano - dakako.
komentar je OSOBNI stav ili stav REDAKCIJE.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 11:27   #7
Ivo Pukanić
Just kidding, mada kad su objavili one danske karikature, komentar mu je bio ok.

Ne znam, ima dosta dobrih kolumnista...Milan Jajčinović, Pavao Pavličić, Torbarinu volim pročitati, Rudanicu - ne legne mi baš dobro svaki put , Pavičić, Nino Đula, ponekad i Bešker pogodi u sridu...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 12:39   #8
Quote:
morton kaže:
u novinama nema potpuno slobodne forme. u komentarima jest dopustena najveca doza subjektivnosti, ali komentatori se razlikuju prema vjerodostojnosti, tocnosti, stilu, kvaliteti procjena...kao i ostali novinari u ostalim formama. kakvog bi smisla imali komentatori da smiju biti potpuno subjektivni, onda bi i moja baba mogla biti komentator i ona je subjektivna
Većina komentatora ima samo jedno ograničenje za svoje komentare: broj znakova. I to je sve. Doduše, ne možeš napisati lirsku pjesmu, ali svaka misao je dopuštena, ako redakcija smatra da možeš o tome pisati. Mislim, mogli bi sad raspravljati o tome kako se u Vjesniku nemre niti postati komentator ukoliko nemaš potreban stav, ali mislim da to nije rasprava o novinarstvu. Inače, meni je možda najdraži Bešker, jer je kod njega jasno da je jak na temi o kojoj piše. pored toga, Mijić mi je OK, a i Dežulovićev mi se stil sviđa, iako se ne slažem baš često s njegovim tezama.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:08   #9
Apropos Beškera, meni nije jasno zašto je on tako vulgaran? On koristi tako prizemne riječi (sad se ne mogu sjetiti niti jedne konkretne ) i to ne samo u kolumnama (što bi još čovjek progutao), nego i u vijestima iz Italije koje potpisuje...npr. kad govori o onom liku koji se ne želi javiti i primiti lovu koju je nasljedio, o opaticama koje se udaju za zatvorenike...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 22:23   #10
Najgori Ivkošić, a jedna od boljih stvari koje sam pročitala u zadnje vrijeme je onaj komentar Sanje Modrić u Jutarnjem o štrajku profesora.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 21:11   #11
Ja čitam samo Jutarnji. Najbolje su mikolumne od Antea Tomića,ako to jesu kolumne, a najgore od I.Z. Čička. Od Butkovića su mi isto bezvezne, samo se bezveze preserava.

Bešker mi je Ok, iako isto nije baš moj tip. Svidjkamis e sto je u zadnjih dva tjedna dva puta pisaoodnosno spominjao siromastvo i glad u svijetu, koje je najveca svjetska sramota i najveci problem i o okojem mislim da se pun premalo piše.

A Tomić je u današnjoj kolumni ilijepo poklopio Prijatejle životinja, "kojima i samo ime govori da se radi o nekim bolesnicima. Stvarno su vec dojadili i bogu i vragu... A ljudi misle da bi ih morali pušiti jer je to ko neki odraz civilizacije, Europe (a ne npr, moralne oholosti ko što je reko tomići, ili recimo licemjerja i gluposti), pa ih i puše jer ne znaju bolje.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 21:17   #12
Quote:
crtica kaže:
Apropos Beškera, meni nije jasno zašto je on tako vulgaran? On koristi tako prizemne riječi (sad se ne mogu sjetiti niti jedne konkretne ) i to ne samo u kolumnama (što bi još čovjek progutao), nego i u vijestima iz Italije koje potpisuje...npr. kad govori o onom liku koji se ne želi javiti i primiti lovu koju je nasljedio, o opaticama koje se udaju za zatvorenike...
zato što se zbivaju vulgarne i lude stvari u Italiji.
I zato što se tome kao strani dopisnik može samo nasmijeti i na neki način satirički pristupiti. ne vjeruje da je bas ikad bio jak vulgaran. Mozda satirican? Cinican? On je prevelki gospodin koje vulgarnost nije u prirodi.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 22:14   #13
U Jutarnjem su mi Pavičić i (često) Pofuk najbolji. Butković je dobar za rekapitulacije, ali inače pati od umišljene veličine, pa mu je sve drugo puno lošije. Sanja Modrić zna biti OK. Našim novinama strašno fali jedan dobar desno orijentirani komentator.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 22:30   #14
Quote:
Natch kaže:
najgori je definitivno g. milan ivkosic.
najbolji...hm, besker nije los, iako nije moj ideal kolumniste.

a definitivno van svake konkurencije je don zivko kustic
Tebi se iz aviona vidi da lijevom rukom pišeš, a desnom kopaš nos.
osamnaestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 22:32   #15
najbolja

tanja torbarina, legenda legenda
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:55   #16
najbolji Dezulovic a najgori Tomic
kokola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 01:16   #17
Quote:
goranbo kaže:
A Tomić je u današnjoj kolumni ilijepo poklopio Prijatejle životinja, "kojima i samo ime govori da se radi o nekim bolesnicima. Stvarno su vec dojadili i bogu i vragu... A ljudi misle da bi ih morali pušiti jer je to ko neki odraz civilizacije, Europe (a ne npr, moralne oholosti ko što je reko tomići, ili recimo licemjerja i gluposti), pa ih i puše jer ne znaju bolje.
Tomic je poklopio prijatelje zivotinja iz razloga sto je "in origin" seljacina, pa ga zivotinje potsjecaju na seosko dvoriste i zemljani pod kuce u kojoj je odrastao i od cega hoce pobjeci i u mislima !
Kako je s tobom po tom pitanju ili jos uvijek cupas noge i krila kukcima ?
Knjiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 07:54   #18
Mislim da seljaci imaju u nekim aspektima puno zdraviji odnos prema životinjama -- utoliko što su prema njima puno manje sentimentalni. Problem je što nemaju prema njima baš nikakav respekt. Gradsko stanovništvo je pak razvilo prema životinjama nekakvu blesavu bolećivost, zaboravivši što su, zapravo, životinje. Ima prema njima odnos kao prema svetim kravama. Mislim da bi nam svima dobro došla nekakva ravnoteža. Nekima malo više respekta, drugima malo više zdravog razuma.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 12:16   #19
Quote:
goranbo kaže:
zato što se zbivaju vulgarne i lude stvari u Italiji.
I zato što se tome kao strani dopisnik može samo nasmijeti i na neki način satirički pristupiti. ne vjeruje da je bas ikad bio jak vulgaran. Mozda satirican? Cinican? On je prevelki gospodin koje vulgarnost nije u prirodi.
Baš vulgarni izričaj (mater mislim ili nešto slično), koja se koristi u kolokvijalnom govoru, no u dnevnim novinama baš para uši/oči.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 13:04   #20
Quote:
crtica kaže:
Baš vulgarni izričaj (mater mislim ili nešto slično), koja se koristi u kolokvijalnom govoru, no u dnevnim novinama baš para uši/oči.
mater? vulgarno? zašto?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.