Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2003., 21:00   #1
Jim Jarmusch

Pa evo, sad sam pogledao Ghost Doga. Njegovi scenariji su mi totalni zakon. Kakve taj likove radi, to nije normalno. Npr. Ghost Dog koji ima frenda Francuza koji prodaje sladoled, Ghost Dog ne zna francuski, a Francuz ne zna engleski, ali svejedno, oni su si izgleda jedini friendovi. Onda one male sutre koje se pojavljuju svako toliko, pa golubovi koji donose poruke, pa par kadrova vožnje predgrađom...
Svaki njegov film koji sam pogledao je bio svijet za sebe, mislim, njegove teme su klasične filmske (bijeg iz zatvora, divlji zapad, ninđe i mafija), ali takav štih im daje, iz totalno čudnog kuta priča priču. Čudnu priču.
I mislim da uživa svake sekunde dok smišlja svoje scene, ono sa Robertom Beninijem i karanjem lubenica(ne znam mu napisat prezime ), iz Noc na zemlji, ili legendarna I love Walt Whitman u Down by Law, pa onda dok opisuje kako je ubio čovjeka biljarskom kuglom...
Šta vi mislite, jel ima još Jarmuschovih fanova? On je veliki frend sa Tomom Waitsom, mogu si samo zamisliti njihove spike i ljude koji ih okružuju... Sama krema...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 21:52   #2
Quote:
jel ima još Jarmuschovih fanova?
Ima. Nadam se da na ovoj temi nece biti konflikta

Prije sam gledao na njegove filmove kao djelo ekscentrika, slucajnost, nisam pridavao puno znacaja ali nakon "Dead Man" koji sam pogledao puno puta uzeo sam sve njegove filmove i ponovno ispregledao. Zanimljivo - mislio sam da je kanadski redatelj
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 23:25   #3
K tomu, još je i prava faca. Onako sijed, crne obrve, sa raščupanom friskom, cigareta u ustima. Zakon su mi njegove cameo i slične uloge ( Sling Blade, Dim u lice...).
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 00:35   #4
Jarmusch

Inace tip je Madjar porijeklom. Skoro pa nas

Noc na zemlji mi je jedan od 5 najboljih filmova ikad snimljenih. Svaki dio je zakon, ali definitivno Benigni je najbolji sa onim pricama o lubenicama i ovcama. Cijeli film se izvrsno sprda sa ljudskim predrasudama i pokazuje njihove manje ocite strane, kao npr. Pariz i crnci iz Kameruna koji vrijedjaju crnca iz Obale Bjelokosti, pa onda predrasude tog istog crnca prema slijepoj zeni..

Osim toga, tip je majstor jer iz malo toga izvuce puno. Nema puno rezisera koji znaju napravit odlicnu scenu iz polagane voznje automobilom, prikazuje slicice gradova po noci, grad je lik kao i glumci..

Ghost dog, takodjer odlican film, izvrsna scena sa onim tipom koji gradi camac na vrhu zgrade ili kad mafijasi ubiju goluba od Indijanca, pa im on kaze, stupid fuckin white man. Mozda ima manje kultnih fora tipa we all scream for ice cream, al svejedno izvrstan film.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 01:42   #5
taj jos nije omasio
fantasticno brije
my favorit.......nisam znao da je madjar
to po onom liku iz prvog mu filma.....
plojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 08:21   #6
Evo, i ja pogledah prije par dana Ghost Dog, a prije toga i Dead Man i Noć na zemlji....ma fantastično.

Čim vidim njegovo ime znam da film ne može biti loš.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 13:40   #7
Pise na omotu Ghost Doga, Jarmusch pise filmove kao da svira jazz, i ja se s tim slazem, mada ne sviram jazz. I filmovi su mu topli, ne da su pederski, nego topli. Bas kao da svu zanimljivost zivota prikazuje u svojim radovima, ova scena sa brodom na krovu zgrade me podsjetila, u svakom svojem filmu meni se cini da nam kaze imajte svoje snove, ne cudite se snovima drugih ali na jedan tako ugladjen i kulturan nacin, a opet, daleko od snobizma.
Svaki njegov film je svijet za sebe kojeg mozes opipati i omirisati, tako se meni cini. Majstor atmosfere. Zaljubljen u ljude.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 14:03   #8
Thumbs down


Koja ekipa...


Umjesto da gledate prave avangardne filmove. Evo, ja neki dan gledao ratni "Životopisi Ilije Guzine" snimljen u Čekrčićima. To je film
Tonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 14:16   #9
Pogledao sam i ja (ima od toga olala) Ghost Doga i bio sam fasciniran. Onda nekoliko dana poslije vidjo na Arte (francusko-njemackom kanalu) kratku, cetverominutnu emisiju imena Why are you creative ? s Jimom Jarmushom.

Sjecam se da je kao inspiraciju spominjao zen i psa iz filma, znate ono kako nakrivi glavicu te kaze da i sam pokusava pogledati na svijet iz malo drugacije perspektive nego obicno..bas kao i pesek

Eh...da...zaboravih spomenuti gengstera sto odvaljuje na - - public enemy

Usput...glazbu za film je velikim dijelom napisao tip iz Wu-tang clana. Ono...snimio neke stvari, teme... i dao Jimu da krpa kako ga volja. Tak se to radi
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 17:18   #10
Jim je legenda. Jedan je od onih ciji filmovi imaju neki prepoznatljiv pecat, ali se tesko da svrstati u neke zanrovske okvire. Kod mene u petak u bioskope dolazi "Stranger than Paradise" i ja idem tamo biti nazocan. Citao sam danas intervju s njim, tvrdi da taj svoj film nije pogledao od 1986.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 20:12   #11
Jedan od onih koji su supertalentirani i koji se nikad nisu prodali. Nego i dalje tera po svom i snima izvanredne filmove. Kapa dolje. Obožavam njegove filmove.
Najdraži mi je Dead Man, koji mi je među 5 najboljih svih vremena.
Noć na zemlji jedna je od najboljih komedija ikad.
Ona dva lika iz Čudnije od raja su među najjačim likovima koje sam ikad vidio na filmu.
Tajanstveni vlak je sjajan film.
Ghost Dog vrhunsko ostvarenje.
A njegove ulogice u Kaurismakijevim Lenjingrad Cowboysima i u Wangovom Dimu su nezaboravne.
Jedan od najvećih filmaša današnjice.
Svi njegovi filmovi zauzimaju istaknuto mjesto u mojoj filmskoj kolekciji.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 01:31   #12
Velik filmas koji puno toga preuzima iz japanske kinematografije (ozu, mizoguchi). "Stranger Than Paradise", njegov prvi film mi je izvrstan..dakako i "Dead Man"..

sto mislite o Hal Hartleyu?
Gledao sam jucer njegov rani film, "Surviving desire". mixed feelings.
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2003., 17:02   #13
Pogledah sinoc Stranger than Paradise. Ah, sta reci, Jarmusch... Najbolje su mi scene kad se tetka Lotte stalno zahvaljuje bilingualno: Thank you very much, köszönöm szepen... itako 3-4 puta. Ili kad Eddie stalno prica o svojim predosecajima. Ili kad on, razocaran posetom Clevelandu, kaze nesto kao: "Prevalili smo toliki put od New Yorka, a ovde sve izgleda isto kao tamo." Mozda najvaznija recenica u filmu. Super je i Lurie koji krije svoje madjarsko poreklo, pa Eddie i ne zna da je njegovom prijatelju pravo ime Bela Molnar.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 10:56   #14
Jim Jarmusch

nisam ziher jel se već o tome raspravljalo al jako me zanima kaj se dešava s tim čovjekom... čul sam da je nešt snimio i da bi trebal bit u veneciji, pa ak neko nekaj zna molim informaciju...
__________________
da je onda dosudil, eee... ko zna buraz... možda bi sad bilo bolje...
brajtner i štilike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 11:26   #15
koliko ja znam snimio je neki film ili ga snima, u naslovu su cigarete brijem.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 13:48   #16
da...

da, znam da je radio onaj serijal coffee & cigarettes ali to su bile te neke kratke serijice... jedino ak nije sad to pretvorio u nešto filmičnije...
__________________
da je onda dosudil, eee... ko zna buraz... možda bi sad bilo bolje...
brajtner i štilike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 08:54   #17
da imao je tri takva filmica sa istim naslovima samo u drugim gradovima,uglavnom novi film se zove opet coffee i cigarettes,a glume roberto benigni,cate blanchett,steve buscemi,gza,cinque lee,iggy pop,alfred molina,bill murray,rza,tom waits.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 11:42   #18
Je, radi se o seriji njegovih kratkih filmova snimljenih u rasponu od skoro dvadeset godina.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 19:24   #19
Bio je u Torontu na Festivalu (TIFF).
Novi film nije gluma nego zastvarno.
Spika ljudi s kojima se druzio godinama.
Iggy je nevjerojatan.

Jim fotke

TIFF fotke
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 16:48   #20
Samo on moze iz onako dosadne price kao Stranger than Paradise napraviti onako dobar film.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.