Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 17:00   #61
Quote:
*Fay* kaže: Pogledaj post
Ono kad su ona dvojica kamiondžija pila likvi u launđ baru na Hvaru mu je ipak bilo besmrtno.

ono mu je stvarno bio jedan od najluđih tekstova ikad
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:28   #62
Quote:
ari peka nikkola kaže: Pogledaj post
ono mu je stvarno bio jedan od najluđih tekstova ikad
Može naslov ili mjesec i godina?
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:02   #63
Ante Tomic po meni ima jeftin i predvidljiv humor,a zakljuci mu obicno budu naivni

ili glupi.po mom misljenju.
DJIDJI TARACI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 08:34   #64
U priči o kaptolskom agentu koju sam tek sad vidio, Tomić napisa:

Quote:
Neupućenom je teško procijeniti kada se uistinu radi o prisutnosti vraga, a kada je čovjek naprosto malo vragolast. Fra Zvjezdan Linić, iskusan u ovakvim slučajevima, pripovijeda kako je dosta pouzdan znak ako čovjek govori nepoznatim jezikom, jezikom koji nikada nije učio. Obraćao bi se, kaže, opsjednutome na latinskom, a ovaj bi mu tečno odgovarao, ne griješeći ni u rodu ni u padežu, kao da je klasičnu filologiju diplomirao. Što, ako bolje promislite, i ne mora uvijek biti loše. Ako je Nečastivi ušao u vas, barem možete prevoditi Ovidija.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 21:49   #65
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
meni je ovaj tekst bio bas onako bezveze, pravi pokazatelj kako se kolumnisti potrose.
potpisujem...

već sam napisao da je upitno koliko čovjek koji za naše prilike dobiva ogromnu plaću, zašao je u srednje godine i vodi jedan sređen obiteljski život može više pisati dobre satiričke tekstove

Tomić zadnjih par godina jednostavno vrti nekoliko istih predvidljivih fora i to je to
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 10:41   #66
Quote:
Neupućenom je teško procijeniti kada se uistinu radi o prisutnosti vraga, a kada je čovjek naprosto malo vragolast. Fra Zvjezdan Linić, iskusan u ovakvim slučajevima, pripovijeda kako je dosta pouzdan znak ako čovjek govori nepoznatim jezikom, jezikom koji nikada nije učio. Obraćao bi se, kaže, opsjednutome na latinskom, a ovaj bi mu tečno odgovarao, ne griješeći ni u rodu ni u padežu, kao da je klasičnu filologiju diplomirao. Što, ako bolje promislite, i ne mora uvijek biti loše. Ako je Nečastivi ušao u vas, barem možete prevoditi Ovidija.


(Samo, ovaj smajli izgleda kao da je razočaran Tomićem, a to nisam htio reći. Htio sam reći da ovo gore izgleda kao prepisano iz školskih novina, dosjetka nekog nadobudnog gimnazijalca koji će, tek kad upiše Filozofski, postati kompletan idiot.)
Pizdolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:13   #67
Quote:
Profesor. kaže: Pogledaj post
Evo baš jučer razgovaramo ja i jedan prijatelj u kafiću i došli nekako do teme kolumni Ante Tomića u Jutarnjem listu.

Ono, nekad smo i jedan i drugi prvo obvezno pročitali njegove tekstove, dobro se nasmijali i zatim nastavili dalje s čitanjem.

Međutim, u posljednjih godinu, dvije njegove kolumne bilježe stalan pad kvalitete. Više se i ne sjećam kada me neki njegov tekst nasmijao i zabavio (a za to je on jako dobro plaćen). Sad se često dešava da na pola teksta jednostavno odustanem od daljnjeg čitanja.

Uglavnom došli smo do zaključka da se čovjek situirao, oženio, zalazi u srednje godine i polako od duhovitog i ironičnog buntovnika postaje osrednji hrvatski novinar.

Što vi mislite ?
Slučajno sam naletila na ovu temu, ali ime antetomića me uvik izneredi pa san morala ostavit svoje mišljenje.... Nisam uopće pratila ove tri dosadašnje stranice -tako da se ne nadovezujem na vas. Ali samo da vas pitam, neka mi neko ukratko objasni-ŠTA KONKRETNO vi vidite kvalitetno u pisanju toga lika????????????????? Ok, priznajem mu da su te rane kolumne tuitamo znale imati glavu i rep, ali šta se tiće njegovih knjiga- pa svako srednjoškolsko dite zanimljivije piše od njega, ni jednu novitadu on nije napisa, zapravo većina knjiga mu je sklop vlaških prića i prića ''od prije 30 godina'' kojima npr. moj otac meni puni glavu odkad postojin, ništa šta san pročitala nije njegovog mozga djelo- samo je PRELOŠE ukomponirano u nekakvu knjigu. Da ne spominjem - mislim čak da mu je to zadnje djelo- nadam se i posljednje (neka njega među živima) ali npr. nek ide prodavat na pazar, dakle neka knjiga o nekoj prostitutki.... ne sjećam se imena, gaaaaaadljivoooo i preloše.
nije stvar u tome da se oženio, dobio dite (oženjen je već duže vrimena) nego je ta buka oko njega napokon jenjala, izbacija je dvi-tri knjigice pučkih predaja -dakle, s koljena na koljeno do tomićevog koljena- i sad je ponestalo tema i sad pokazuje koliko zapravo zna!
Još jednom, nisan prekompetentna da govorim o njegovim kolumnama, kažem pročitala dvi-tri maximalno, izgubila tek, ali knjige- apeliram da se povuku iz prodaje, i apeliram da se vrati KOMISIJA ZA ŠUND!!! (za sve vrste umjetnosti)
poz!!
__________________
Lada Niva :cerek:
ihtisonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:16   #68
Quote:
Pizdolino kaže: Pogledaj post


(Samo, ovaj smajli izgleda kao da je razočaran Tomićem, a to nisam htio reći. Htio sam reći da ovo gore izgleda kao prepisano iz školskih novina, dosjetka nekog nadobudnog gimnazijalca koji će, tek kad upiše Filozofski, postati kompletan idiot.)
evo vidim, imam istomišljenika.
__________________
Lada Niva :cerek:
ihtisonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:03   #69
Quote:
ihtisonline kaže: Pogledaj post
Slučajno sam naletila na ovu temu, ali ime antetomića me uvik izneredi pa san morala ostavit svoje mišljenje.... Nisam uopće pratila ove tri dosadašnje stranice -tako da se ne nadovezujem na vas. Ali samo da vas pitam, neka mi neko ukratko objasni-ŠTA KONKRETNO vi vidite kvalitetno u pisanju toga lika????????????????? Ok, priznajem mu da su te rane kolumne tuitamo znale imati glavu i rep, ali šta se tiće njegovih knjiga- pa svako srednjoškolsko dite zanimljivije piše od njega, ni jednu novitadu on nije napisa, zapravo većina knjiga mu je sklop vlaških prića i prića ''od prije 30 godina'' kojima npr. moj otac meni puni glavu odkad postojin, ništa šta san pročitala nije njegovog mozga djelo- samo je PRELOŠE ukomponirano u nekakvu knjigu. Da ne spominjem - mislim čak da mu je to zadnje djelo- nadam se i posljednje (neka njega među živima) ali npr. nek ide prodavat na pazar, dakle neka knjiga o nekoj prostitutki.... ne sjećam se imena, gaaaaaadljivoooo i preloše.
nije stvar u tome da se oženio, dobio dite (oženjen je već duže vrimena) nego je ta buka oko njega napokon jenjala, izbacija je dvi-tri knjigice pučkih predaja -dakle, s koljena na koljeno do tomićevog koljena- i sad je ponestalo tema i sad pokazuje koliko zapravo zna!
Još jednom, nisan prekompetentna da govorim o njegovim kolumnama, kažem pročitala dvi-tri maximalno, izgubila tek, ali knjige- apeliram da se povuku iz prodaje, i apeliram da se vrati KOMISIJA ZA ŠUND!!! (za sve vrste umjetnosti)
poz!!
Imaš pravo na mišljenje. I da ga iznosiš. Kao i on. Samo što on to radi na duhovit i pismen način. Shvaćaš razliku?
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 19:20   #70
Quote:
Ariston kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na mišljenje. I da ga iznosiš. Kao i on. Samo što on to radi na duhovit i pismen način. Shvaćaš razliku?

ok
__________________
Lada Niva :cerek:
ihtisonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 21:08   #71
nije mi nikad bio nešto posebno, imao je par uboda, ali da bi se to moglo smatrati nekom kontinuiranom genijalnošću - to ne. Čitam ga, ali nije baš sad da nešto otkidam na njega, u biti, kad malo bolje razmislim sve mi je lošiji

mislim da jako dobro reciklira naslijeđe prostora iz kojeg dolazi, koristi neke univerzalne fore i zajedničko naslijeđe svoje generacije, sve to lijepo upakira u formu satiričnog buntovnika intelektualca ruralnog porijekla i lijepo se naplati

kad malo bolje razmislim, bio bi idealan centralni lik svoje vlastite kolumne
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 22:14   #72
Quote:
Ariston kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na mišljenje. I da ga iznosiš. Kao i on. Samo što on to radi na duhovit i pismen način. Shvaćaš razliku?

Tema je Tomic -- pisac, kolumnist, ... javna osoba. Shvacas li ti razliku?
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 00:35   #73
par puta sam se kreveljio od smijeha na današnju kolumnu, par kolumni prije toga bio je nabrijani promašaj, tako da je valjda taj tjedni ritam ubitačan. ali, vidim da to vjernim sljedbenicima ne smeta, jer on to ipak radi na duhovit i pismen način.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 10:52   #74
"Hrvatska se čini kao neki seljak s mrtvim piletom u čekaonici specijalističke ordinacije" - 5+ za to!
soljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 13:27   #75
Quote:
zhabotinsky kaže: Pogledaj post
Tema je Tomic -- pisac, kolumnist, ... javna osoba. Shvacas li ti razliku?
Shvaćam - nema je.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 17:26   #76
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
nije mi nikad bio nešto posebno, imao je par uboda, ali da bi se to moglo smatrati nekom kontinuiranom genijalnošću - to ne. Čitam ga, ali nije baš sad da nešto otkidam na njega, u biti, kad malo bolje razmislim sve mi je lošiji

mislim da jako dobro reciklira naslijeđe prostora iz kojeg dolazi, koristi neke univerzalne fore i zajedničko naslijeđe svoje generacije, sve to lijepo upakira u formu satiričnog buntovnika intelektualca ruralnog porijekla i lijepo se naplati

kad malo bolje razmislim, bio bi idealan centralni lik svoje vlastite kolumne
Znaći, ja i ti na iste njegove karakteristike gledamo sa različitih stajališta- ja s negativnog, ti sa pozitivnog! Ok, zahvaljujem na konstruktivnom odgovoru!
Pametnome dosta!
__________________
Lada Niva :cerek:
ihtisonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 17:27   #77
Quote:
zhabotinsky kaže: Pogledaj post
Tema je Tomic -- pisac, kolumnist, ... javna osoba. Shvacas li ti razliku?
__________________
Lada Niva :cerek:
ihtisonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 14:16   #78
Ante Tomić

Ovo nije komentar o knjigama već o autoru:

"Ne mogu se pomiriti što su gasili olimpijsku baklju":
http://www.jutarnji.hr/komentari_i_m...umna,115729.jl

Nemam vremena puno komentirati, jedino što mogu reći: koja kretenčina, koji retard!!!

Logika je: jedino se može protestirati protiv nečega što se događa u vlastitom dvorištu, pod nosom; a svi ostali su redikuli i treba poželjeti da ih policija namlati!

Ako tu logiku primijenimo recimo na naciste u prošlom stoljeću, znači da je svaki Amerikanac koji bi se usudio protestirati protiv nacizma, protiv nacističkih konc-logora, protiv istrebljanja Židova, Roma, Slavena, komunista, neistomišljenika - redikul???? Da, Ameri se nisu trebali uključiti u 2. svjetski rat jer im nacistička Njemačka nije bila pod nosom!

Nisam nikad pročitao ni slovca od bilo koje Tomićeve knjige, ali nakon ovoga sasvim sigurno nema šanse da to ikad učinim.
__________________
We are the Regressive Left. We hate misogyny, homophobia & other bigotry. Unless you're non-white of course. Yes, we're that patronising. -- Richard Dawkins
child in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:17   #79
ma kao pisac, vjeruj mi, pročitaš i zaboraviš...domaća slava bez pokrića
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:42   #80
Quote:
child in time kaže: Pogledaj post
Ovo nije komentar o knjigama već o autoru:

"Ne mogu se pomiriti što su gasili olimpijsku baklju":
http://www.jutarnji.hr/komentari_i_m...umna,115729.jl

Nemam vremena puno komentirati, jedino što mogu reći: koja kretenčina, koji retard!!!

Logika je: jedino se može protestirati protiv nečega što se događa u vlastitom dvorištu, pod nosom; a svi ostali su redikuli i treba poželjeti da ih policija namlati!

Ako tu logiku primijenimo recimo na naciste u prošlom stoljeću, znači da je svaki Amerikanac koji bi se usudio protestirati protiv nacizma, protiv nacističkih konc-logora, protiv istrebljanja Židova, Roma, Slavena, komunista, neistomišljenika - redikul???? Da, Ameri se nisu trebali uključiti u 2. svjetski rat jer im nacistička Njemačka nije bila pod nosom!

Nisam nikad pročitao ni slovca od bilo koje Tomićeve knjige, ali nakon ovoga sasvim sigurno nema šanse da to ikad učinim.
Dragi child in time, Tomić ti je ustvari postavio nekoliko pitanja, i traži od tebe da odgovoriš:

1/ Bi li Indijci toliko cijenili Gandhija da se on protiv okupatora borio iz toplog i komfornog pariškog stana s predivnim panoramskim pogledom?

2/ Cijeniš li ti više, ili podjednako, 20-godišnjeg Amerikanca koji se je dobrovoljno prijavio u borbu protiv nacizma i junački umro za slobodu, ili onog koji je između dvaju predavanja na Harvardu žestoko prosvjedovao protiv tamo nekog Vitlera?

3/ Što si ti osobno učinio za slobodu Tibeta, tj. na koji si način pomogao (ili na koji im način namjeravaš pomoći) u borbi protiv kineskog okupatora?
s.e.v.e.n. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.