Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2010., 12:18   #21
Ne bi bilo tako gadno da još i ne hrakne na kraju

A ovaj mot rukom dok priča je
__________________
...Bleki. [ženski anthrax] ...'oću rozu boju :mama:
Ms. Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 12:25   #22
Ma nek on opere zube pa onda pjeva a i onako je antitalent.
Ekreme Jevricu,sramoto Crne Gore!
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 13:45   #23
intervju sa nenadjebivim ekremom
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:20   #24
Lakosta naočale su tu...
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 19:08   #25
e


Zadnje uređivanje kowalski : 05.09.2010. at 19:17.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:19   #26
spešl microsoftovo izdanje windowsa

ekremkrem
Quote:
''Za generaciju koja raste u tuđini''
__________________
I'm not insane! My mother had me tested!
Eunectes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:34   #27
foto nikić
fak jea
one.armed.scissor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:26   #28
Quote:
one.armed.scissor. kaže: Pogledaj post
foto nikić
fak jea
Koji će mu kurac naočale NA ČELU??!

I da, ziher ušetaš u foto studio i sjedneš za njihov komp.
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 16:19   #29
Ekrem na Pink TV.

Već nakon prvog stiha čelnicima televizije Pink pao je mrak na oči, pa su odmah prekinuli prijenos i prebacili se na goste u studiju. 'Izblamirao se Ekrem usred Srbije za sve pare', komentiraju novinari srpskih medija.

Trash na trashu od dnevnik.hr-a.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 16:30   #30
Ne znam kako drukčije da vam postavim intervju, pošto stranica traži login, a ja našla na jednom forumu



Fenomeni - Ekskluzivno: Ekrem Jevrić Gospoda, megazvijezda
BH Dani
Razgovarao: Eldin Hadžović


Sad je Slovenija fucked up!


Razgovor s Gospodom prenosimo onako kako je tekao. Noć prije nastupao je u Velikoj Kladuši, i ne treba sumnjati da je lom u potpunosti uspio, a koncerti u Hrvatskoj još koji dan ranije, te histerija s kojom su praćeni, pokazuju da će Gospoda još dugo vremena biti gospodar turbofolk treša izvođenog na jezicima južnih Slavena. Sad je sve pitanje senzibiliteta: istine o Ekremu odmah postaju legende o Ekremu, a njegovi doživljaji i susreti sa znanim i neznanim idolopoklonicima već poprimaju mitske dimenzije. Odmah na početku razgovora smo upoznati sa činjenicom da je popularna hrvatska pjevačica Nina Badrić bila na koncertu u Hrvatskoj, te da je nakon nastupa željela da se upozna s Ekremom legendom. Ekrem se nije dao zbuniti - što se Nine Badrić tiče, ona je, po njegovom sopstvenom priznanju, "dobra riba"

Kažu da Chuck Norris "zna đe da zna", ono što ne zna Ekrem Jevrić Gospoda. Oko muzičko-scenskog izraza Ekrema Jevrića se nećemo svi složiti, a rijetki su se odvažili ozbiljno recenzirati njegove uratke, ali složiti se moramo oko činjenice da je 4.070.510 ljudi pogledalo originalnu pjesmu "zvijezde Kanade i Amerike" Kuća poso, a tom broju treba dodati i nekoliko miliona posjeta na drugim serverima, plus remiksi, trance verzije, bootleg verzije na engleskom jeziku, remake verzije (Project B-Day 30, Slovenija), grupne i koncertne izvedbe te druge hitove Ekrema Jevrića Gospode, objavljene na njegovom posljednjem albumu.

Prije nastupa u sarajevskom klubu Jež Jevrić je našao vremena za kratko druženje s grupom fanova, među kojima se našla i ekipa Dana. Nakon skoro sata čekanja, na vratima Mediacentra Sarajevo pojavio se on - mršava figura u pedantnom crnom odijelu, sada već prepoznatljivim crnim očalama i kao snijeg bijelim sportskim čarapama. Dočekuje ga aplauz, a on se ponaša kao pojava svjetskog kalibra. "Intervju" koji smo pokušali napraviti naprosto nije otišao u planiranom smjeru, pošto su svi nekako odjednom željeli postaviti poneko pitanje Gospodi. On na sve mirno odgovara, s prostodušnošću tek dovedene mlade, možda bi rekli u Ekremovom zavičaju, koji je neodređeno smješten na sjever Crne Gore, mada su Jevrići porijeklom iz Peći. "Nije nas nikad mnogo bilo, nas Jevrića. Svega desetak kuća", kaže Ekrem. Njegov menadžer nas upozorava da imamo samo deset minuta za razgovor i da je ovo posljednji intervju koji Ekrem daje za neki ovdašnji medij, a da ga neće naplatiti. Mi samo možemo konstatirati da sad, pogotovu otkako je Michael Jackson pod zemljom, nema nikakvih zapreka da se Ekrem i formalno okruni titulom kralja svih zabavljača.

Zato razgovor s Gospodom prenosimo onako kako je tekao. Noć prije nastupao je u Velikoj Kladuši, i ne treba sumnjati da je lom u potpunosti uspio, a koncerti u Hrvatskoj još koji dan ranije, te histerija s kojom su praćeni, pokazuju da će se Gospoda još dugo vremena biti gospodar turbofolk treša izvođenog na jezicima južnih Slavena. Sad je sve pitanje senzibiliteta: istine o Ekremu odmah postaju legende o Ekremu, a njegovi doživljaji i susreti sa znanim i neznanim idolopoklonicima već poprimaju mitske dimenzije. Odmah na početku razgovora smo upoznati sa činjenicom da je popularna hrvatska pjevačica Nina Badrić bila na koncertu u Hrvatskoj, te da je nakon nastupa željela da se upozna s Ekremom legendom. Ekrem se nje dao zbuniti - što se Nine Badrić tiče, ona je, po njegovom sopstvenom priznanju, "dobra riba". U razgovoru se Gospoda svim okupljenima obraća s "bate", bez obzira da li se radi o muškarcu ili ženi. Samo možemo zamišljati lice vesele Nine Badrić, dok Ekrem govori: "Dobra si, bate!"

DANI: Ko je stavio onu pjesmu na YouTube? Ko je procijenio da to valja?

JEVRIĆ: Mi smo to snimali, oni su to ubacili... Ja mislim da je to ovaj mali što je snimao.

DANI: Kako se Amerikancima sviđa tvoja muzika?

JEVRIĆ: S Amerikancima pravim contract. Treba da otpjevam pjesmu Kuća poso na engleskom jeziku. Treba da bude do 21. avgusta gotovo.

DANI: Kako je protekao susret s Ninom Badrić?

JEVRIĆ: Otišao sam u Budvu, da napravimo neki meeting. Ona je došla, milo joj je bilo da se slikamo. Ona je meni rekla da sam ja amater, a ja njoj da dobro izgleda. Onda smo se slikali i malo popričali.

DANI: Imaš kontakte s domaćim zvijezdama, u SAD-u si nastupao sa Selmom Bajrami. Nema dalje...

JEVRIĆ: Jes', bili smo zajedno.

DANI: Pa, kakva je Selma?

JEVRIĆ: Kako da ti kažem, bate - ona je meni bila velika konkurencija. I svi su pjevači među sobom velika konkurencija, djece mi moje, ja to znam. Nekako su ljubomorni. Ja izađem da pjevam, a Selma ode u drugu prostoriju, biva - neće da me sluša dok pjevam. Slikali smo se, ali nismo mnogo pričali. Tri-četiri puta smo bili. Iskreno, ja sam mislio da će biti više ljudi, bar hiljadu u sali, ali nije, bilo je jako mršavo... I svi su mi rekli: "Gospoda, mi smo došli samo radi tebe."

DANI: Šta je preče - slava ili pare?

JEVRIĆ: Pare, bate. Ništa od te slave nemam.

DANI: Je li se počelo šta isplaćivati od ovolike popularnosti?

JEVRIĆ: Ništa bate. YouTube ne plaća ništa. Probao sam s jednim prijateljem da šta od toga naplatim: njegov sin je završio veliku i jaku školu za kompjuter, a Amerikanci su rekli da to samo Evropljani gledaju i da oni tu nemaju interesa. Prijatelj mi je rekao: "Gospoda, ovdje ništa ne možemo napraviti." Ja sam mu odgovorio: "Ako ti ne možeš, ne može niko." I ostalo je tako.

DANI: Gdje je počela tvoja pjevačka karijera?

JEVRIĆ: Bate, prije Amerike, pjevao sam u Sloveniji u restoranu na željezničkoj stanici, kojeg je držao neki Sandžaklija. Dobar restoran, sve u plastičnom staklu, može da stane tri hiljade ljudi. Ja sam tu pjevao s jednijem drugom Redžepagićem. Pjevao sam i na Cetinje, na pijaci, pa u Titogradu na autobuskoj stanici. Onda sam došao u Ameriku. Imam dobrog druga Kića Seferovića, njemu sam malo pjevao to svoje, a on mi kaže: "Ti si dobar pjevač." Onda sam malo-pomalo počeo, dok nisam 2002. snimio kasetu. Nađem ti jednog Bosanca, dobar čovjek. Bez ruke, ali dobar majstor. Snimali smo u njegovom stanu moj prvi album. Tu je bila pjesma o mojoj ženi Igbala, Igbala, srce si mi dala. Ovaj drugi album sam snimio jer me je društvo natjeralo. Našao sam jednog Albanca, koji je imao studio. Pitao sam ga koliko da ti platim da mi završiš snimanje, a on kaže: "600 dolara po pjesmi." Odmah sam mu rek'o: "Ne treba meni sad neko snimanje, ja ću uživo sve to", a on kaže: "Ako je tako, onda 300." Taj CD me koštao 3.000 dolara. Prodao sam nešto preko 400 primjeraka i tu sam zaradio nešto preko 5.000 dolara. Jedan CD - 20 dolara. Poslije su mi rekli da spustim cijenu. A i pravo je - Dino Merlin deset dolara, Gospoda - 20!

DANI: Ko ti je uzor?

JEVRIĆ: Najviše volim Šerifa Konjevića.

DANI: A Rizu Hamidovića?

JEVRIĆ: Ne. On pjeva neke sevdalinke. Mi njega u Americi volimo, ali meni lično nije nešto.

DANI: Ko ti piše pjesme?

JEVRIĆ: Sve sam ove pjesme ja napisao, zamisli to.

DANI: A ovu Kuća, poso?

JEVRIĆ: I to sam ja napisao. Naš svijet u Americi nikad nije slobodan, stalno je na poslu. Rekao sam - ovo mora da bude pjesma. Mi je svi pjevamo. Jer sam napravio pjesmu o istini - u New Yorku je stvarno sve pas do pasa, drže ih po kućama, sve je u betonu. Ispada da je to sve istina, i mislim da zato ispada malo komično.

DANI: Šta si radio prije nego što si postao pjevač?

JEVRIĆ: Misliš, prije Amerike? Radio sam svašta - sve te construction, građevinske poslove. Nas ima jedanaestoro djece - šest sestara i nas pet braće. Mi smo morali da pomognemo ocu, znaš. Zato sam radio po Titogradu. Završio sam osam razreda te škole, stvarno je bilo teško. Po četiri kilometra svaki dan pješačiš, a snijeg do grla... Ne pitaj. Onda sam radio osam godina u Sloveniji, dobro se plaćalo... Slovenija je uvijek bila mala Amerika, a sad je fucked up!

DANI: Pošto si u Mediacentru, reci nam šta čitaš od medija, šta gledaš? Čitaš li išta?

JEVRIĆ: Na televiziji gledam ovaj CNN. Sve što se radi na cijelom svijetu vidi se na CNN-u, znaš. Nisam ti ja baš neki ljubitelj drugoga nečega, nisam neki ekonomičar, da sad ja gledam televiziju. Samo me interesuje kako će biti vrijeme sutra.

DANI: Kako supruga Igbala reagira na tvoju karijeru i popularnost?

JEVRIĆ: Pa Igbala je sada, kao, malo jelous (ljubomorna), a ja joj kažem: "Neka, Igbala, vidiš da se svijet zapalio, moram ovo da održavam. Ja tebe volim, ti znaš mene. Nemoj ništa da se sekiraš."

DANI: Nije pošla s tobom na turneju?

JEVRIĆ: Nije.

DANI: A, nameću li se druge žene?

JEVRIĆ: Ih...

DANI: Pa, kako se braniš od tolikih žena?!

JEVRIĆ: Šta imam da se branim, od žena se ne branim nimalo.

DANI: Koliko često stigneš zavičaj obići?

JEVRIĆ: Rijetko. Nisam osam godina bio. Imam sestru u Sarajevu, i nju rijetko stignem obići. Nema, bate, danas vremena. Niko nikoga ne gleda.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 20:53   #31
"njegov sin je završio veliku i jaku školu za kompjuter"

Jao.

"a Amerikanci su rekli da to samo Evropljani gledaju i da oni tu nemaju interesa."

Prokleti Jučub.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:30   #32
"Neka, Igbala, vidiš da se svijet zapalio, moram ovo da održavam. Ja tebe volim, ti znaš mene. Nemoj ništa da se sekiraš."



Igbala nema razloga biti jelous.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:57   #33
Lako vama čovjeka zajebavat, al frajer otkida kakav god da jest. Da živite dvjesta godina nećete ga prešišat. Al da nije normalan i to stoji.
__________________
You, boy, owe everything to a name.
Alan 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:04   #34
^^definiraj "otkida".

Čovjek je žalosna potvrda stereotipa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:59   #35
Meni je gadan.
__________________
...Bleki. [ženski anthrax] ...'oću rozu boju :mama:
Ms. Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:57   #36
ma, on je upravo ono što se na prvi pogled čini. nekorektno je reći, ali iz osobnog iskustva moram: jednostavno je glup

nije bolestan, retardiran, nije ni kreativan, nije ni lucidan, a nije ni "otkinuo".

he's just... stupid.

negdje duboko je shvatio da mu priča pali, ali da neće dugo, i hoće iskoristiti što više.

i vidjeh ga sinoć na srpskoj Farmi, na Pinku
na nekakvom šizu, prebrojava koliko ima žena, a koliko muškaraca na farmi, i da li ima dovoljno za parove... i onda sabire: 13 plus 9 je 22... i tako
prilično pijan.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 23:14   #37
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
^^definiraj "otkida".
Ekrem je hađija, ono jedan na jedan. Eto, ne znam kako bi ti drugačije objasnio. To što je nekima smiješan il ono ko da smrdi e to je druga stvar. Po čemu je on lošiji od raznoraznih gluposti koje su po netu?
__________________
You, boy, owe everything to a name.
Alan 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:21   #38
btw, piše se "hadžija", i ja nemam pojma šta znači "biti hadžija jedan na jedan", misliš kad ga upoznaš, shvatiš kako je odličan, ili šta
uostalom, hadžija je suprotno od jadnika, a ogromna doza nekakve smiješne tuge je upravo ono što čini Ekrema ovim što jeste.

druže, ne mislimo mi da je on smiješan. on jeste smiješan, i tragikomičan.
a tragikomičari od mene uvijek imaju plus.
koliko je on toga svjestan ili nije, druga priča.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:06   #39
Ma jok, nemoj da se ljutiš ali ako toliku buku dižete oko tog pjevača i manekena , znači da valja. Eto. Usput, jebo gramatiki ne stignem sbe pregledavat.
__________________
You, boy, owe everything to a name.
Alan 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:44   #40
http://www.24sata.hr/show/ekremov-si...-zlatu/191309/

Treba novaca a onaj Jutub ništa ne plaća.
__________________
...Bleki. [ženski anthrax] ...'oću rozu boju :mama:
Ms. Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.