Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2013., 13:42   #41
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Svi?
jebote,koji svi me zanimaju ako JA znam da me muž vara i to tako da nahebe hrpu djece - znači konstantno,godinama.
Svašta.
Sad smo totalno off topic, ali radi se o ženi koja nigdje nije radila bila je domaćica, kome god da se obratila za pomoć pri razvodu i smještaju jer ju muž vara (djeci, bratu, prijateljima) svi su joj govorili da izmišlja i da ne radi gluposti (razvod).
Žena u 50 tim godinama, bez posla, bez ikakve pomoći nema drugu opciju nego ostati s njim.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:42   #42
da je u tom braku sve ok, ne bi čovjek išao svako malo mami
da je ova žena zadovoljna svojim životom i brakom, ne bi ju toliko izluđivala činjenica da joj mož zove mamu i posjećuje ju. vjerojatno pretjeruje kad kaže 10 puta, valjda ode par puta, a i sama kaže da su to posjete od 5-10 minuta.

to je malo patološki, ali da je ona zadovoljna sobom i brakom ne bi ju smetalo, bilo bi joj kao da svaki dan 3-4-5 puta po 10 minuta posveti nekom hobiju. ovako se osjeća nezadovljno, ne dobiva dovoljno njegove pažnje, osjeća da se za pažnju i naklonost mora natjecati s mamom. vjetojatno joj je i malo dosadno u životu, očekuje od njega da joj stalno bude društvo i zabava pa pizdi kad njega nema.
ovo s njegovim bježanjem mami dok dijete kuri je najbolji znak da su u tom braku stvari daleko od 'sve u redu' i da mama nije pravi problem.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:44   #43
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Da, ona ima problem, ne njezin suprug jer on problem ne vidi.
Mogli smo pročitati kako je svaki njihov razgovor o tom problemu završio njegovim riječima da ne podnosi njegovu majku. I sto onda?? Kakvim razgovorom bi ti sad nešto dalje rješavala s obzirom da s njegove strane problema nema.
Ako ima korektan odnos s majkom svog supruga onda joj se može obratiti zeza pomoć. Žena će možda nešto i uspjeti promjeniti za razliku od nas ovdje.
To što on ne vidi problem ne znači da ga nema, to ga samo čini još većim problemom.
I da majka će mu reći da to nije normalno i da prestane biti bolesno ovisan o njoj i on će je poslušati ali ne zato jer on to smatra problemom već zato što mu je majka tako rekla.
I kako to onda rješava problem, to je samo prikrivanje.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:52   #44
Quote:
BitchyWitch kaže: Pogledaj post
Sad smo totalno off topic, ali radi se o ženi koja nigdje nije radila bila je domaćica, kome god da se obratila za pomoć pri razvodu i smještaju jer ju muž vara (djeci, bratu, prijateljima) svi su joj govorili da izmišlja i da ne radi gluposti (razvod).
Žena u 50 tim godinama, bez posla, bez ikakve pomoći nema drugu opciju nego ostati s njim.
to je tužno u svakom slučaju,ali onda je zapravo svejedno jesu li joj vjerovali ili nisu - ona ionako nije imala kud.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:54   #45
nisam sve čitala, ali ovakve opaske u uvodnom postu tipa "za njega je mama uvijek u pravu, makar ona ima samo osnovnu školu" mi dosta govore i o tebi.

da, ona mu je majka makar ima samo osnovnu školu i ne znači da su žene s doktoratom nužno bolje majke i podnošljivije svekrve niti da njihova djeca objektivno imaju znatno više razloga zašto ih cijene, a pogotovo vole.

ako se netko osamostalio sa 17 i otišao od kuće te obišao sve kontinente, školovao se i dosta rano postao svoj čovjek, ne može se reći da ga je mamica bolesno vezala uz sebe.

zašto joj ide 10 puta dnevno (iako vjerojatno pretjeruješ u brojci)? možda zato što mu je usput, što mu je blizu, što smatra da 5 minuta skočiti do mame nije neko strašno pogrešno potrošeno vrijeme.

a slažem se s ovim što kaže lali puna:
da je s vašim brakom inače sve u redu baš bi te bilo briga skoči li on na 3 minute do mame koja živi u susjedstvu ili za to vrijeme pije pivo ili surfa po internetu.

mama te žulja jer te žulja nešto drugo...
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:58   #46
Quote:
Usamljena1982 kaže: Pogledaj post
A on kaze da sve sto je u zivotu postigao, postigao je zahvaljujuci majci i da joj duguje te da je treba posjetiti 100x dnevno, ne bi mu bilo tesko
Da li je treba posjetiti 10 x na dan?

Ne obaziri se na ove gluposti da te zapravo žulja nešto drugo, patološki odnos između sina i majke nije ništa novo. Može biti skroz uvrnut, a može se raditi o skroz funkcionalnom odnosu koji temeljem traume ili neke neočekivane pizdarije poprimi elemente uvrnutog..
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:58   #47
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
to je tužno u svakom slučaju,ali onda je zapravo svejedno jesu li joj vjerovali ili nisu - ona ionako nije imala kud.
Imala je kod mene, bila je nekih 6 mjeseci, pa je išla posjećivati djecu, zadnji put je našla dokaz i suočila ga pred djecom s tim, na kraju joj je prepisao kuću i otišao.

Zato mi i nije jasna autorica, ako je mogla moja ujna reći unatoč tome što je bila luda i vidjela probleme tamo gdje ih nema, reći mužu dosta i otići 200 kilometara od svoje obitelji, šta nju sprečava u tome da se suoči sa svojim mužem.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:03   #48
Quote:
Usamljena1982 kaže: Pogledaj post
A on kaze da sve sto je u zivotu postigao, postigao je zahvaljujuci majci i da joj duguje te da je treba posjetiti 100x dnevno, ne bi mu bilo tesko
pa možda on zna što govori.
to bi trebala ostaviti njemu na volju.

što ako mu neke osobine njegove majke baš pašu, imponiraju, cijeni ih i zaista je vezan za nju, ne patološki, nego eto onako, naprosto je cijeni i voli kao čovjeka? jebi ga, gorka pilula tebi za progutati, očito, ali dešava se. to ne mora značiti da je patološki vezan za majku (danas očito sve treba biti patologija, ono odmah te se treba staviti u neku ladicu s dijagnozom, trebaš biti na tabletama i ići psihijatru)...

možda ti neke vrline njegove mame nisi ni prokljuvila, jer ti je a priori kao svekrva bila antipatična i odbojna, i kao svekrva, kako to često ide, je trebala zauzeti tu 'ladicu' omražene glupe babe samo s osnovnom školom.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:11   #49
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
pa možda on zna što govori.
to bi trebala ostaviti njemu na volju.

što ako mu neke osobine njegove majke baš pašu, imponiraju, cijeni ih i zaista je vezan za nju, ne patološki, nego eto onako, naprosto je cijeni i voli kao čovjeka? jebi ga, gorka pilula tebi za progutati, očito, ali dešava se. to ne mora značiti da je patološki vezan za majku (danas očito sve treba biti patologija, ono odmah te se treba staviti u neku ladicu s dijagnozom, trebaš biti na tabletama i ići psihijatru)...

možda ti neke vrline njegove mame nisi ni prokljuvila, jer ti je a priori kao svekrva bila antipatična i odbojna, i kao svekrva, kako to često ide, je trebala zauzeti tu 'ladicu' omražene glupe babe samo s osnovnom školom.
hahaha
meni tu sve liči na Raymonda.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:14   #50
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
pa možda on zna što govori.
to bi trebala ostaviti njemu na volju.

što ako mu neke osobine njegove majke baš pašu, imponiraju, cijeni ih i zaista je vezan za nju, ne patološki, nego eto onako, naprosto je cijeni i voli kao čovjeka? jebi ga, gorka pilula tebi za progutati, očito, ali dešava se. to ne mora značiti da je patološki vezan za majku (danas očito sve treba biti patologija, ono odmah te se treba staviti u neku ladicu s dijagnozom, trebaš biti na tabletama i ići psihijatru)...

možda ti neke vrline njegove mame nisi ni prokljuvila, jer ti je a priori kao svekrva bila antipatična i odbojna, i kao svekrva, kako to često ide, je trebala zauzeti tu 'ladicu' omražene glupe babe samo s osnovnom školom.
Quote:
Usamljena1982 kaže: Pogledaj post
.. i da, sad sam se sjetila da mi je beba nedavno bila bolesna, imala temp., i ja se zabrinula, hocu da poludim, a on kaze onu famoznu, idiotsku recenicu "odoh do mame da vidim kako je". Doslo mi je da zadavim i njega i mamu
Quote:
Usamljena1982 kaže: Pogledaj post
Sta god mama kaze, to je tako, to je "zakon" koji se ne smije niti moze mijenjati.
Kada moj suprug ode na put i ne bude ga nekoliko dana, po povratku prvo ode do mame iako ga dijete pozeli ali to nema veze, mama je na prvom mjestu.
Od maminih odluka zavisi mnogo toga u mom (našem) zivotu.
Iskreno, ja ne mislim da je do nje jer ona nama rijetko dolazi i rijetko nas zove Mislim da je do njega, mog supruga.
Ja sa njegovom mamom imam korektan odnos, onako, ni previshe sluzbeno, a ni previshe opusteno prilikom susreta.
Koliko ja vidim ona nema problem s njegovom mamom, ona ima problem s njim.
I da ako prvo nakon puta ode mami (ne doma djetetu i ženi), ako uz dijete koje je bolesno i ženu koja se zbog toga brine ode vidjeti kako mu je mama (koje je sasvim zdrava), ako svaku jebenu odluku u njegovom životu donosi mama, onda on ima nezdrav odnos prema mami.
Ne mama prema njemu, niti snaha ima nezdrav odnos prema njoj, nego on prema svojoj mami.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:15   #51
Kao sto sam vec rekla, on nekad ode 2-3x dnevno, nekad vishe, rijetko kad nikako. I dapace da nam dolaze gosti i da mi idemo u goste ali o tome mora biti obavijestena njegova mama da zna gdje smo i da ne bi brinula ako kasnije dodjemo kuci. Ona uvijek sve mora znati, gdje smo, sa kim smo itd.

Ovaj problem nije oduvijek (to sa mamom) nego u posljednja 2 mjeseca. I svakako da putujemo i idemo na odmor ali on tada ne zove mamu toliko cesto, za 10 dana odmora koliko smo nedavno bili, on ju je nazvao samo 2x. Kad nismo kuci, sve je ok i nema te neke opsjednutosti sta radi mama itd.
Usamljena1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:17   #52
Quote:
Usamljena1982 kaže: Pogledaj post
Kao sto sam vec rekla, on nekad ode 2-3x dnevno, nekad vishe, rijetko kad nikako. I dapace da nam dolaze gosti i da mi idemo u goste ali o tome mora biti obavijestena njegova mama da zna gdje smo i da ne bi brinula ako kasnije dodjemo kuci. Ona uvijek sve mora znati, gdje smo, sa kim smo itd.

Ovaj problem nije oduvijek (to sa mamom) nego u posljednja 2 mjeseca. I svakako da putujemo i idemo na odmor ali on tada ne zove mamu toliko cesto, za 10 dana odmora koliko smo nedavno bili, on ju je nazvao samo 2x. Kad nismo kuci, sve je ok i nema te neke opsjednutosti sta radi mama itd.
ooups!!!!
jesi li ti pogledala svoj prvi post?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:17   #53
Quote:
BitchyWitch kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim ona nema problem s njegovom mamom, ona ima problem s njim.
I da ako prvo nakon puta ode mami (ne doma djetetu i ženi), ako uz dijete koje je bolesno i ženu koja se zbog toga brine ode vidjeti kako mu je mama (koje je sasvim zdrava), ako svaku jebenu odluku u njegovom životu donosi mama, onda on ima nezdrav odnos prema mami.
Ne mama prema njemu, niti snaha ima nezdrav odnos prema njoj, nego on prema svojoj mami.
Poptuno se slazem ali zaista ne vidim rjesenje. Glupo je da ga ucijenim i kazem "mama ili ja". Ili da kazem da zelim rastavu jer me nervira taj njegov odnos sa mamom. Sve se nadam da ce to proci uskoro jer nije tako oduvijek bilo.
Usamljena1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:19   #54
Quote:
Usamljena1982 kaže: Pogledaj post
Poptuno se slazem ali zaista ne vidim rjesenje. Glupo je da ga ucijenim i kazem "mama ili ja". Ili da kazem da zelim rastavu jer me nervira taj njegov odnos sa mamom. Sve se nadam da ce to proci uskoro jer nije tako oduvijek bilo.
čini mi se da si ti malo pretjerala i kao što je već netko spomenuo zapitaj se kakav je tvoj život i imaš li ga uopće.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:19   #55
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
hahaha
meni tu sve liči na Raymonda.
tako je. šta fali raymondovoj mami?
baš simpatična baba.

Quote:
BitchyWitch kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim ona nema problem s njegovom mamom, ona ima problem s njim.
I da ako prvo nakon puta ode mami (ne doma djetetu i ženi), ako uz dijete koje je bolesno i ženu koja se zbog toga brine ode vidjeti kako mu je mama (koje je sasvim zdrava), ako svaku jebenu odluku u njegovom životu donosi mama, onda on ima nezdrav odnos prema mami.
Ne mama prema njemu, niti snaha ima nezdrav odnos prema njoj, nego on prema svojoj mami.
samo pitanje je koliko je ta perspektiva ispravna, možda autorica malo preuveličava. hoćemo mi žene to, hoćemo...ono, napravit od buhe slona. ma gdje su žene (snahe, svekrve) tu je drama. tip možda malo skoči staroj, ono bez veze, ni ne osjeti da je bio , a žena sve izdrami i preuveliča... ono odmah "bolesno dijete", drama, jao i naopako.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:23   #56
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
tako je. šta fali raymondovoj mami?
baš simpatična baba.



samo pitanje je koliko je ta perspektiva ispravna, možda autorica malo preuveličava. hoćemo mi žene to, hoćemo...ono, napravit od buhe slona. ma gdje su žene (snahe, svekrve) tu je drama. tip možda malo skoči staroj, ono bez veze, ni ne osjeti da je bio , a žena sve izdrami i preuveliča... ono odmah "bolesno dijete", drama, jao i naopako.
hehehe a još i fino kuha ...
A da je postavljačica malo izdramila - jest.
A da ima problem - ima.
Al' da je problem uglavnom sa samom sobom - jest.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:25   #57
Ne bih da te bediram...ali vrlo je moguce da on u tih 10 minuta nekome salje sms ili slicno.
Da koristi mamu, kao izgovor za par minuta javljanja nekome.
Mozda se zaljubio i sve je jos u pocetnoj fazi i salju si 10ak poruka, mailova...
Ili...ako bas nema 3. Osobe,
Moguce je da jednostavno bjezi od tebe i djeteta i pokusava ti dati do znanja da se izorganiziras bez njega.
Da li je i on htio dijete?
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:27   #58
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
tako je. šta fali raymondovoj mami?
baš simpatična baba.



samo pitanje je koliko je ta perspektiva ispravna, možda autorica malo preuveličava. hoćemo mi žene to, hoćemo...ono, napravit od buhe slona. ma gdje su žene (snahe, svekrve) tu je drama. tip možda malo skoči staroj, ono bez veze, ni ne osjeti da je bio , a žena sve izdrami i preuveliča... ono odmah "bolesno dijete", drama, jao i naopako.
Ma joj, ne dramim ja i nije meni dosadno u zivotu pa da samo ovisim o paznji muza. Ja samo polazim od sebe da ja ne bih mogla deset puta dnevno otici do mame i nazad. Mene bi moja mama najurila i rekla da sam dosadna. I kad sam rekla da je dijete bilo bolesno, a on otisao mami, ne dramim, nego sam se šokirala da u tom trenutku on mora otici do mame. To su kratke posjete koje mene nerviraju. Mozda se samo radi o navici..mozda ja pretjerujem ali jednostavno meni to nije normalno, mislim, takav odnos. I nije to samo moje misljenje, to je misljenje i njegovih prijatelja.


...da, htio je dijete više nego ja.
Usamljena1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:30   #59
Quote:
Usamljena1982 kaže: Pogledaj post
Poptuno se slazem ali zaista ne vidim rjesenje. Glupo je da ga ucijenim i kazem "mama ili ja". Ili da kazem da zelim rastavu jer me nervira taj njegov odnos sa mamom. Sve se nadam da ce to proci uskoro jer nije tako oduvijek bilo.
Nema tu ucjene, ne može biti ili mama ili ja, to možeš objesiti mačku o rep.
Ako je istina ovo što tu tipkaš i ako je on stvarno u tolikoj mjeri ovisan o svojom mami, ucjenom nećeš ništa postići.
On mora shvatiti da ima problem, a ako to odbija shvatiti ti imaš dvije mogućnosti ostati s njim i prihvatiti da ćeš ga dijeliti s mamom ( i ti i djete) ili ga ostaviti.

Moja svekrva se htjela preseliti u kuću do nas, rekla sam joj u facu da ako to napravi da ćemo se mi odseliti.
Bez drame, bez ičega, jednako tako bi rekla i svojoj mami.
Ona svaki dan zove da vidi šta radimo, jer smo joj i ja mm rekli da ne želimo da dolazi svaki dan.
I nema potrebe, on ode po klinku kod nje tako da vidi sina i unuku, starija 2 tjedno ode prije ili poslje škole kod nje i to je to.
Vikendom može doći na kavu ili mi odemo kod nje, nekad je to ručak, ali ništa više.
Može ona nama davati savjete koliko god ona hoće njeni savjeti imaju vrlo malu ulogu u donošenju naših odluka.
Ali isto tako sam svjesna činjenice da ga nikada ne bi dovela pred odluku da mora birati između mene i svoje mame.
Bolje je da ga ona dovede pred takvu odluku.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:31   #60
Ja ne razumijem jedno:
Da li to traje (tek) dva mjeseca ili je navika?
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.