Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2015., 21:00   #81
Jel znaš možda točno ime da je izguglam, promakla mi je!

Iz nekog razloga nema Treće povijesti u emisijama na zahtjev na hrt web-u

edit: našao sam! (konferencija na jalti)
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 18:10   #82
O revoltu fundamentalista u Sudanu 1881.,koji su načinili prvu džihadističku tvorevini,koja se nazivala mahdijeva država.
Tamo je stvar pokušao spasiti legendarni veteran krimskih i kineskih ratova puk.Gordon,koji je poginuo braneći Khartoum.Posljednjeg dana u 6 sati krvave bitke,sa granizonom koji je odolijevao par mjeseci bio je nadjačan deset puta brojnijim neprijatelje.
Ubijen je kao i svi.Preživjeli Evropljani,poput Rudolpha Slatina koji su bili u zarobljeništvu deset godina,napisali su knjigu o Sudanu i svojim godinama proživljenim uz džihadiste.
Vrijedi pogledati ovu emisiju...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 18:48   #83
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
O revoltu fundamentalista u Sudanu 1881.,koji su načinili prvu džihadističku tvorevini,koja se nazivala mahdijeva država.
Tamo je stvar pokušao spasiti legendarni veteran krimskih i kineskih ratova puk.Gordon,koji je poginuo braneći Khartoum.Posljednjeg dana u 6 sati krvave bitke,sa granizonom koji je odolijevao par mjeseci bio je nadjačan deset puta brojnijim neprijatelje.
Ubijen je kao i svi.Preživjeli Evropljani,poput Rudolpha Slatina koji su bili u zarobljeništvu deset godina,napisali su knjigu o Sudanu i svojim godinama proživljenim uz džihadiste.
Vrijedi pogledati ovu emisiju...
Čekaj, šta je to bila tema ili će biti?
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 12:39   #84
Vjerojatno će biti, jer je prošla bila o liku i djelu Izidora Kršnjavoga.
skylark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 03:38   #85
Neće 0_o

Treća povijest: Sapiens - kratka povijest čovječanstva

U ovotjednoj "Trećoj povijesti" govorit ćemo o tri revolucije: znanstvenoj, koja je oblikovala svijet u kojem živimo, kognitivnoj, koja je pomogla sapiensu da pokori planet Zemlju, te agrarnoj, koja nas je iz društva nomada pretvorila u sjedilačko stanovništvo.
Gost Tvrtka Jakovine je prof. dr. sc. Yuval Noah Harari, profesor na Hebrejskom sveučilištu u Jeruzalemu, autor svjetske uspješnice "Sapiens - Kratka povijest čovječanstva", prevedene na niz svjetskih jezika. Yuval Harari završio je Hebrejsko sveučilište, doktorirao na Oxfordu vojnu povijest srednjega vijeka, ali danas uglavnom istražuje velike povijesne teme, vezu povijesti i biologije.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 22:33   #86
Današnja emisija mi je jako zanimljiva
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 00:12   #87
Odlična je bila. I stvarno gost je bio odličan. Svaka čast!!
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 19:12   #88
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Čekaj, šta je to bila tema ili će biti?
Nije.
Dajem prijedlog Jakovini,ako slučajno naiđe ovdje..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 20:20   #89
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Odlična je bila. I stvarno gost je bio odličan. Svaka čast!!
Odlicna emisija! Damli netko zna gdje ju mogu ponovno pogledati? YT?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 20:22   #90
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Odlicna emisija! Damli netko zna gdje ju mogu ponovno pogledati? YT?
Zar nema ona fora,emisija na zahtjev,na hrtovoj stranici?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:03   #91
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Zar nema ona fora,emisija na zahtjev,na hrtovoj stranici?


Nema ove emisije, na zalost
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 19:59   #92
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Nema ove emisije, na zalost
Ah,tipično hrtovski...aljkavo i nezahvalno u odnosu na novac koji im dajemo..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:07   #93
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ah,tipično hrtovski...aljkavo i nezahvalno u odnosu na novac koji im dajemo..
Mislim da nije do uhljeba ovaj put, vec nesto drugo, autorska prava, tako nesto.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 22:01   #94
Treća povijest

Genocid u Ruandi

Nakon što je u travnju 1994. u atentatu na predsjednički zrakoplov poginuo dugogodišnji diktator, pripadnik skupine Hutua, Juvenal Habyarimana i predsjednik susjednog Burundija, započela je akcija potpunog istrebljenja druge skupine Ruanđana, Tutsija. U samo dva mjeseca, pred očima svijeta ubijeno je osamsto tisuća ljudi, uglavnom mačetama i palicama, brže no i u jednom genocidu u 20. stoljeću.
U današnjoj Trećoj povijesti govorimo o području Velikih jezera u Africi, o zbivanjima sredinom 90-ih, o ruandskom genocidu.
Prof. dr. sc. Tvrko Jakovina razgovara u studiju s povjesničarom i antropologom Markom Smokvinom Marijićem koji je kao zaposlenik Mirovnog inštituta iz Ljubljane i Documente iz Zagreba boravio s kolegama u Ruandi sa zadaćom da pomognu u osnaživanju lokalne zajednice u jednoj od četvrti glavnog grada Kigalija. Intervjuirali smo i kanadskog generala Romea A. Dallairea, zapovjednika misije UN-a u Ruandi tijekom genocida 1994. godine.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 00:15   #95
Mislim da od večeras imamo novu zvijezdu među povjesničarima. Dobro vjerojatno i od prije ali barem za širu javnost od danas.
Stvarno Jakovina, ako ovo čitaš, svaka čast! Već dvije nedjelje za redom sam prezadovoljan, kako sa temama tako i sa odabirmo gostiju, stvarno na primjeru Treće povijesti možemo vidjeti što se dogodi kada damo sposobnim ljudima da naprave emisiju.

Nažalost propustio sam 5 minuta usred emisije. :/
Nigdje neću moći ponovno pogledati epizodu?

Forza Fiume!
Stvarno pozitivno iznenađenje, i još tako mlad, skidam kapu. Samo tako naprijed, ipak imamo svjetlu budućnost.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 08:41   #96
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Nigdje neću moći ponovno pogledati epizodu?
jedan korisnik na youtube zna stavljati emisije sa zakašnjenjem:

https://www.youtube.com/results?sear...4%87a+povijest

ja uvijek tako pogledam jer mi ne paše termin na htv-u.
inače, meni je i drugi voditelj jako dobar.
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 11:52   #97
Znam za taj kanal ali maknu mu ove novije epizode :/

Da apsolutno i drugi voditelj je odličan, stvarno cijela ekipaiza ove emisije je super.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:07   #98
Super gost ovaj Marko Smokvina Malkice još treba poraditi na javnom nastupu, ali izuzetno je zanimljiv, jednostavno objašnjava kompleksnu temu i približava široj publici. Jakovina nenametljiv i odmjeren.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:54   #99
Da, i ova zadnja je bila odlična.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:05   #100
Posljednja emisija o Mikeni.

Nisam toliko znao da su utvrđene zidine Mikene ravne čudu gradnje.
I to da ime Mikena uopće nije precizno već da je ima postavio njemački arheolog koji je otkopao Troju..

Ali,profesorica je jasno rekla da mogu pročitati staro pismo pronađeno na Kreti koje nam mogu dati pravo ime te civilizacije..A to ime nije Mikena..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.