Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2014., 22:22   #81
Quote:
tanita:
ne, ja sam još uvijek na anđelima i pišem o njima i, jedino tko može skretati s teme si ti koji tvrdiš da ne vjeruješ u njih i pokušavaš druge uvjeriti u svoje tvrdnje...na temi o dobrim nebeskim anđelima
Ja pokušavam uvjeriti nekoga da ja ne vjerujem u anđele? Ma dajte molim vas, ovo je vrtićka spika.

Quote:
za mene je uvijek bilo i bit ce, 2+2=4...bez obzira koliko se ti trudio nametnuti mi tu svoju tocku ..... i, što nije pohvalna osobina? to što ne podilazim tvom mladenackom egu?
Vidim da vi zapravo ne razumijete većinu toga što vam napišem.

Quote:
nemoj biti nervozan jer postaješ kontradiktoran...
usput, procitaj malo i o aristotelu kad se vec pozivaš na logiku po pitanju duhovnih bica....
Na logiku se pozivam po bilo kojem pitanju. Trebali bi ste probati i vi, nije to ništa strašno, upravo suprotno. Pomaže pri uklanjanju nezdravog mentalnog taloga.

Quote:
a, onda možeš procitati i bibliju, sva svjedocanstva ljudi i crkve...ima ih podosta....
ili to za tebe nisu dokazi vec je dokaz samo ono što misliš?
Ne zanimaju me ničije halucinacije i wishful thinking, a kamoli religija.

Quote:
ne kužim cemu potreba za izmišljanjem i izvlacenjem neceg iz konteksta...
procitaj ponovo,..
Pročitao sam, više nego dovoljno puta. Izmislio nisam, sve je tu u pisanom obliku, vašim riječima, tako da kada me optužujete za izmišljanje jedini efekt koji postižete je da sebe činite smiješnom.
Ako niste to mislili, onda se zaista krajnje nespretno izražavate. Kad bolje razmislim, većina toga što napišete ide tome u prilog.

Quote:
taj dio se ne odnosi na vjerovanje u anđele vec na pridodavanje ljudskih osobina anđelima....(vidiš, odgovor na ovaj post)
Još gore. Vi tvrdite da imate znanje o anđelima, ali također tvrdite da nemate znanje o anđelima. Odlučite se već jednom.

Quote:
umjetno persiranje ne zove se pristojnost nego pretvaranje, pa te jednostavno i otvoreno pitam, zašto se pretvaraš da si netko tko nisi?
A kako vi znate da se ja pretvaram da sam netko tko nisam, kada ne znate tko jesam?
Možete do preksutra skretati temu na mene, ali činjenica da se pretvarate da znate stvari koje ne znate i dalje je tu, vidljiva iz aviona.
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 22:28   #82
prepucije, jesi ti ovaj tu?

http://www.youtube.com/watch?v=2Virqo-pI5c&feature=kp

(bwt, poslao si post br. 55 u 22:22 - to je pouzdan znak da je anđeo u blizini... )
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 10:14   #83
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
Ja pokušavam uvjeriti nekoga da ja ne vjerujem u anđele? Ma dajte molim vas, ovo je vrtićka spika.
ne koprcaj se,
pitanje je jednostavno, što covjek koji ne vjeruje u anđele dovodi i drži na ovoj temi?
Quote:
Vidim da vi zapravo ne razumijete većinu toga što vam napišem.
imaš pravo, gluposti ne razumijem
Quote:
Na logiku se pozivam po bilo kojem pitanju. Trebali bi ste probati i vi, nije to ništa strašno, upravo suprotno. Pomaže pri uklanjanju nezdravog mentalnog taloga.
gle, mene su u školi ucili da je aristotel osnivac logike a, između ostalog i ovo

"Aristotel smatra da sva živa bića imaju dušu, ali s različitim stupnjevima sposobnosti. Sposobnosti duše jesu: hranjenje, požuda, opažanje, kretanje u mjestu i mišljenje. Biljkama, na primjer, pripada samo sposobnost hranjenja. Drugim pak živim bićima pripada i požuda i hranjenje, trećima još i opažanje. I tako redom: svaka viša vrsta živih bića posjeduje i niže duševne sposobnosti, dok niža bića ne posjeduju više duševne sposobnosti. Ljudska duša, koja posjeduje i mišljenje kao najviši duhovnu kvalitetu, posjeduje i sve ostale vrste duševnih sposobnosti. Polazne osnove spoznaje jesu sposobnost percipiranja i sjećanja, koje posjeduju već i neke životinje. Čovjek pomoću mišljenja, a na temelju opažanja i sjećanja, stječe iskustvo na temelju kojega stvara umijeća. Umijeću već pripada znanje i razumijevanje onoga što se iskustvom steklo. Ljudi s velikim iskustvom i umijećem djeluju u svakodnevnom životu, dok je znanost, nezainteresirana za trenutne i neposredne potrebe, nastala ondje gdje je bilo dokolice. "

pa prema tome, probaj sam dokuciti, što bi ta logika trebala znaciti u izvornom obliku, ima li ona veze s duhovnim svijetom ili ne...

Quote:
Ne zanimaju me ničije halucinacije i wishful thinking, a kamoli religija.
ne zanimaju te. o.k....šta onda radiš ovdje? trolaš?
Quote:
Pročitao sam, više nego dovoljno puta. Izmislio nisam, sve je tu u pisanom obliku, vašim riječima, tako da kada me optužujete za izmišljanje jedini efekt koji postižete je da sebe činite smiješnom.
Ako niste to mislili, onda se zaista krajnje nespretno izražavate. Kad bolje razmislim, većina toga što napišete ide tome u prilog.
tvoja percepcija napisanog je samo tvoja i stvarno nemam namjeru crtati ti...
dal je to tebi smiješno ili ne, totalno nebitno...jer nije ni napisano za tebe vec za ljude koji kuže što piše....eto, jedino što mogu je poželjeti ti da jednog dana nauciš citati s razumijevanjem
Quote:
Još gore. Vi tvrdite da imate znanje o anđelima, ali također tvrdite da nemate znanje o anđelima. Odlučite se već jednom.
što da se odlucim, jesi li ti xy ili yx?....
Quote:
A kako vi znate da se ja pretvaram da sam netko tko nisam, kada ne znate tko jesam?
na duhovnosti si dragi, ponovo zaboravljaš da tu ima ljudi koji znaju puno više nego li ti misliš...
Quote:
Možete do preksutra skretati temu na mene, ali činjenica da se pretvarate da znate stvari koje ne znate i dalje je tu, vidljiva iz aviona.
ne zamaraj se ti mojim znanjem, bolje se pozabavi svojim neznanjem i tim jakim egom koji te tjera da konstantno radiš iste greške
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 11:24   #84
Quote:
tanita:
ne koprcaj se,
pitanje je jednostavno, što covjek koji ne vjeruje u anđele dovodi i drži na ovoj temi?
Iako je potpuno nebitno, ogdgovoriti ću vam: to se vas ne tiče.

Quote:
imaš pravo, gluposti ne razumijem
Mora da ste ponosni ovim odgovorom. U vrtiću bi ste bili glavna faca.

Quote:
gle, mene su u školi ucili da je aristotel osnivac logike a, između ostalog i ovo

"Aristotel smatra da sva živa bića imaju dušu, ali s različitim stupnjevima sposobnosti. Sposobnosti duše jesu: hranjenje, požuda, opažanje, kretanje u mjestu i mišljenje. Biljkama, na primjer, pripada samo sposobnost hranjenja. Drugim pak živim bićima pripada i požuda i hranjenje, trećima još i opažanje. I tako redom: svaka viša vrsta živih bića posjeduje i niže duševne sposobnosti, dok niža bića ne posjeduju više duševne sposobnosti. Ljudska duša, koja posjeduje i mišljenje kao najviši duhovnu kvalitetu, posjeduje i sve ostale vrste duševnih sposobnosti. Polazne osnove spoznaje jesu sposobnost percipiranja i sjećanja, koje posjeduju već i neke životinje. Čovjek pomoću mišljenja, a na temelju opažanja i sjećanja, stječe iskustvo na temelju kojega stvara umijeća. Umijeću već pripada znanje i razumijevanje onoga što se iskustvom steklo. Ljudi s velikim iskustvom i umijećem djeluju u svakodnevnom životu, dok je znanost, nezainteresirana za trenutne i neposredne potrebe, nastala ondje gdje je bilo dokolice. "
Argument iz autoriteta nije argument, ali očito vam to ne znači puno.
Takodjer, Aristotel je živio u doba kada je ljudski opseg znanja bio daleko, daleko, daleko x 100, manji nego danas. Koja je vaša isprika?

Quote:
pa prema tome, probaj sam dokuciti, što bi ta logika trebala znaciti u izvornom obliku, ima li ona veze s duhovnim svijetom ili ne...
Nije vam niti malo neugodno postavljati ovakva pitanja?

Quote:
ne zanimaju te. o.k....šta onda radiš ovdje? trolaš?
Kao što sam rekao, to je potpuno nebitno za raspravu, i ne tiče vas se. Ad hominem nije argument.

Quote:
tvoja percepcija napisanog je samo tvoja i stvarno nemam namjeru crtati ti...
dal je to tebi smiješno ili ne, totalno nebitno...jer nije ni napisano za tebe vec za ljude koji kuže što piše....eto, jedino što mogu je poželjeti ti da jednog dana nauciš citati s razumijevanjem
Znate li što je facepalm?

Quote:
što da se odlucim, jesi li ti xy ili yx?....
A ja bi kao trebao naučiti čitati s razumjevanjem...

Quote:
na duhovnosti si dragi, ponovo zaboravljaš da tu ima ljudi koji znaju puno više nego li ti misliš...
Ja vam nisam dragi, ipak imam neke standarde.
Ovdje ima ljudi koji tvrde da znaju nešto. Rjetki zapravo i znaju nešto. Vi svakako spadate u prvu skupinu.

Quote:
ne zamaraj se ti mojim znanjem, bolje se pozabavi svojim neznanjem i tim jakim egom koji te tjera da konstantno radiš iste greške
Nemam se čim zamarati.
Kad smo kod ega, čiji je ego ovu raspravu debelo skrenuo s puta i pretvorio u prepucavanje? Sve je tu, zabilježeno, od prvog do zadnjeg slova. Ali niti to vas očito ne zanima, vi ćete i dalje ignorirati stvarnost i tupiti po svome...
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 18:16   #85
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
.Argument iz autoriteta nije argument, ali očito vam to ne znači puno.
Takodjer, Aristotel je živio u doba kada je ljudski opseg znanja bio daleko, daleko, daleko x 100, manji nego danas. Koja je vaša isprika?
zar ne znaš bolje?....nije bitno u koje vrijeme je aristotel živio vec je bitno što je pod tim mislio....a, to što ti misliš da znaš bolje od njega, što je on pod tim mislio, što misliš da bolje znaš od mene što sam napisala, to ti je samo zabluda mladenackog ega...shvatit ceš to s vremenom
Quote:
Kao što sam rekao, to je potpuno nebitno za raspravu, i ne tiče vas se. Ad hominem nije argument.
bitno je za raspravu na ovoj temi, na ovom pdf-u...a, cinjenice nisu ad hominem
Quote:
A ja bi kao trebao naučiti čitati s razumjevanjem...
da, sam na tvom mjestu, ja bi se bar potrudila...jer neke stvari su toliko ocite
Quote:
Ja vam nisam dragi, ipak imam neke standarde.
ak, ja napišem dragi, kakve to veze ima sa tvojim standardima?
btw...ne umišljaj si, meni su sva živa bica draga, neka radi onog što jesu a, neka radi onog što bi željeli biti a, nisu

ne da mi se više, kad nauciš nešto o anđelima onda se javi
a, do tada
,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 03:19   #86
Quote:
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
...Naravno, ako krenemo razgovarati Anđelima kao entitetima na višim razinama bez da im pridodajemo ljudske osobine to je već neka druga priča.
Quote:
To se zove pristojnost, look it up.
Quote:
umjetno persiranje ne zove se pristojnost nego pretvaranje, pa te jednostavno i otvoreno pitam, zašto se pretvaraš da si nešto što nisi?
Jel to netko meni nešeto...ili....?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 12:48   #87
Quote:
tanita:
zar ne znaš bolje?....nije bitno u koje vrijeme je aristotel živio vec je bitno što je pod tim mislio....a, to što ti misliš da znaš bolje od njega, što je on pod tim mislio, što misliš da bolje znaš od mene što sam napisala, to ti je samo zabluda mladenackog ega...shvatit ceš to s vremenom
Nisam niti očekivao direktan smislen odgovor...

Quote:
bitno je za raspravu na ovoj temi, na ovom pdf-u...a, cinjenice nisu ad hominem
Bojim se da se ne baratate s osnovnim pojmovima, a to je dio razloga zašto ne možete ponuditi ništa što bi makar izdaleka djelovalo kao argument.

Quote:
da, sam na tvom mjestu, ja bi se bar potrudila...jer neke stvari su toliko ocite
Jesu da, šteta što ih ne vidite.

Quote:
ak, ja napišem dragi, kakve to veze ima sa tvojim standardima?
Vi zaista imate ozbiljnih problema s razumijevanjem.

Quote:
btw...ne umišljaj si, meni su sva živa bica draga, neka radi onog što jesu a, neka radi onog što bi željeli biti a, nisu
Bravo.

Quote:
ne da mi se više, kad nauciš nešto o anđelima onda se javi
a, do tada
,
Naučio sam dovoljno. Ne o andjelima, nego o tome kakvi ljudi vjeruju u njih. Nastaviti ovu "raspravu" bilo bi okrutno od moje strane. Pozdrav.
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:28   #88
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Jel to netko meni nešeto...ili....?
Ne, to ti je za perpucija koji voli okreti napisano da bi nes napisao...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 11:53   #89
Ne mogu ni gledati kad netko napiše "Da anđeli postoje ne bi dopustili da se desi ovo ili ono.." itd.. Da se ti ljudi malo raspitaju o toj temi ne bi imali takvo razmišljanje. Ni meni puno toga nije bilo jasno dok nisam počela čitati o tome. Anđeli nemaju slobodnu volju kao što je imamo mi..oni smiju pomoći samo ako ih ljudi zamole za pomoć ili ako su ljudi u životnoj opasnosti a JOŠ IM NIJE DOŠLO VRIJEME ZA ODLAZAK
LorenaLory is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 15:08   #90
Quote:
LorenaLory kaže: Pogledaj post
Anđeli nemaju slobodnu volju
kako znas da nemaju "slobodnu volju" ?
si bila jedna od "njih" ?

Quote:
LorenaLory kaže: Pogledaj post
oni smiju pomoći samo ako ih ljudi zamole za pomoć
i opet pitanje ... kako ti znas sta "smiju" i "kada" ?


mislim da globalno nije fer nametati jedno univerzalno misljenje
ne samo zbog toga sto NITKO nemoze tvrditi za sigurno tko su i sta su i sta predstavljaju i kada
nego i zbog toga sto ima em puno filozofija em religija i tumacenja oko "njih"

jer neki tumace "andjele" kao pozitivnu energiju, neki kao "pozitivne/dobronamjerne zastitare"
dok neki ih definiraju kao UFO-ovce :P

Zadnje uređivanje Kukulkan : 24.09.2014. at 15:15.
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:58   #91
Istina, nema svatko isto mišljenje i to je ok. Ovo je sve samo moje mišljenje i ono što sam naučila u ovih 2,3 godine od kad me to počelo zanimati.. ja to tako prihvaćam i za mene je to istina dok je za nekoga istina možda nešto drugo. .svoju slobodnu volju nemaju zato što kao što je Bog ljudima dao izbor da budu zli ili dobri isto tako im je dopustio da biraju u što će vjerovati i hoće li zvati anđele u za pomoć ili ne. Pa jel nije jednostavno, anđeli se ne petljaju u živote ljudi ako im to ljudi ne dopuste. A sad jesu li oni pozitivna energija, zaštitari itd, to ovisi o tome tko ih kako zamišlja i kako ih tko može prihvatiti. Bitno je samo to da oni koji u njih vjeruju da ih zamišljaju kao nešto dobro,lijepo,puno ljubavi..oni samo čekaju da ih ljudi pozovu za pomoć i daju im znakove da su tu za njih ali ljudi se ne obaziru i ne vide jer valjda ni ne žele vidjeti i ne mogu prihvatiti takvo nešto. Te znakove ljudi nazivaju nekakvim slučajnostima itd.. Uglavnom ja to tako vidim, i od kad ajmo reći znam za to što sad znam život mi se promjenio jer sam sad ispunjenija pozitivnom energijom i srećom a čim sam sretnija to znači da sam krenula dobrim putem i ne može mi nitko promjeniti mišljenje kakvo imam..isto kao što ni ja ne mogu drugima a ni ne želim, samo eto..za to služe forumi da se kažu mišljenja
LorenaLory is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:45   #92
Quote:
LorenaLory kaže: Pogledaj post
Istina, nema svatko isto mišljenje i to je ok. Ovo je sve samo moje mišljenje i ono što sam naučila u ovih 2,3 godine od kad me to počelo zanimati.. ja to tako prihvaćam i za mene je to istina dok je za nekoga istina možda nešto drugo. .svoju slobodnu volju nemaju zato što kao što je Bog ljudima dao izbor da budu zli ili dobri isto tako im je dopustio da biraju u što će vjerovati i hoće li zvati anđele u za pomoć ili ne. Pa jel nije jednostavno, anđeli se ne petljaju u živote ljudi ako im to ljudi ne dopuste. A sad jesu li oni pozitivna energija, zaštitari itd, to ovisi o tome tko ih kako zamišlja i kako ih tko može prihvatiti. Bitno je samo to da oni koji u njih vjeruju da ih zamišljaju kao nešto dobro,lijepo,puno ljubavi..oni samo čekaju da ih ljudi pozovu za pomoć i daju im znakove da su tu za njih ali ljudi se ne obaziru i ne vide jer valjda ni ne žele vidjeti i ne mogu prihvatiti takvo nešto. Te znakove ljudi nazivaju nekakvim slučajnostima itd.. Uglavnom ja to tako vidim, i od kad ajmo reći znam za to što sad znam život mi se promjenio jer sam sad ispunjenija pozitivnom energijom i srećom a čim sam sretnija to znači da sam krenula dobrim putem i ne može mi nitko promjeniti mišljenje kakvo imam..isto kao što ni ja ne mogu drugima a ni ne želim, samo eto..za to služe forumi da se kažu mišljenja
Drago mi je kad pročitam nešto ovakovo jer onda imam nadu da je to i moguće. Međutim pitala bi te što da ja napravim u svom slučaju jer više nemam ni nade ni vjere u neku bolju budućnost. Mogla bi puno pisati o stvarima što mi se događaju ali neću daviti s time. Samo te molim da mi kažeš na koji način da i meni anđeli pomognu. Svaki dan se molim njima i drugim svecima ali na žalost non stop se dešavaju ružne stvari. Život mi je momentalno pakao a ne vidim izlaz. Jedino što u životu radim je da pomažem ljudima a baš oni vračaju na najbolniji način. Dođe mi da postanem zločesta jer mi se čini da je to lakše i bolje biti danas.
Pitala sam za savjet, makar ako odgovoriš znam tvoj odgovor i vjeruj da pomalo gubim volju za svim tim.
Ustvari, i ne znam zašto ovo pišem kad i tako više ne vjerujem u puno toga, moliš, prosiš a udarci sve više bole.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 02:28   #93
Quote:
LorenaLory kaže: Pogledaj post
oni samo čekaju da ih ljudi pozovu za pomoć i daju im znakove da su tu za njih ali ljudi se ne obaziru i ne vide jer valjda ni ne žele vidjeti i ne mogu prihvatiti takvo nešto.
moguce
no neki vape za pomoci pa nedobiju niti naznaku niti kako se kaze "prst od ruke"
sta reci na to ?

Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
na žalost non stop se dešavaju ružne stvari. Život mi je momentalno pakao a ne vidim izlaz. Jedino što u životu radim je da pomažem ljudima a baš oni vračaju na najbolniji način. Dođe mi da postanem zločesta jer mi se čini da je to lakše i bolje biti danas.
uskocit cu ti malo ovdje da podjelim svoje koliko malo vrijedno spomena iskustvo...

vrlo slicna situacija, samo sam ja postao ... no zlocko, zbog takvih razloga...
lose ponasanje drugih vanjskih ljudi, te sranje sa familijom..., te mi je um jednostavno prosudio
da se uklopim medju zivodere, da postanem gad, naravno prema onima dobrima
ostanem dobar ... NO vjerovala ili ne

nakon sad 4 godine takvog stava, dobio sam "šamarčinu" više sile koja me
nekako polako i bolno ... mjenja
necu u detalje...

no moj savjet, koliko malo vrijedi
ostani dobra osoba

istina, drugi to iskoriste, mnogi ni ne vrednuju
malo njih zamjeti taj kvalitet
no meni dusa osmijehne kad naidjem na dobru osobu koja ZELI pomoci
ili koja je voljna pomoci, koja nije djubre

tako da kad tad ce netko cijeniti to tvoje dobro "ja"
i znati ce da vrijedis zlata

Zadnje uređivanje Kukulkan : 26.09.2014. at 02:37.
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 10:32   #94
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
... Svaki dan se molim njima i drugim svecima ali na žalost non stop se dešavaju ružne stvari. Život mi je momentalno pakao a ne vidim izlaz. Jedino što u životu radim je da pomažem ljudima a baš oni vračaju na najbolniji način. Dođe mi da postanem zločesta jer mi se čini da je to lakše i bolje biti danas.
Pitala sam za savjet, makar ako odgovoriš znam tvoj odgovor i vjeruj da pomalo gubim volju za svim tim.
Ustvari, i ne znam zašto ovo pišem kad i tako više ne vjerujem u puno toga, moliš, prosiš a udarci sve više bole.
Osloni se na ono što već imaš, a to su razum i intelekt. Stvar je u tome da dublje razumiješ misaone procese koji te navode na akcije koje percipiraš kao ovo što si navela. Što budeš dublje uviđala vlastite mehanizme koje te povezuju i uzrokuju određene modele ponašanja time ćeš biti slobodnija i samim time zadovoljnija. Tada više neće niti biti potrebe da tražiš vanjska riješenja u vidu anđela i svetaca, postojali oni ili ne. Ako im se djeluje neka djeluju, ako ne tko ih...
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 21:16   #95
Quote:
Kukulkan kaže: Pogledaj post
moguce
no neki vape za pomoci pa nedobiju niti naznaku niti kako se kaze "prst od ruke"
sta reci na to ?



uskocit cu ti malo ovdje da podjelim svoje koliko malo vrijedno spomena iskustvo...

vrlo slicna situacija, samo sam ja postao ... no zlocko, zbog takvih razloga...
lose ponasanje drugih vanjskih ljudi, te sranje sa familijom..., te mi je um jednostavno prosudio
da se uklopim medju zivodere, da postanem gad, naravno prema onima dobrima
ostanem dobar ... NO vjerovala ili ne

nakon sad 4 godine takvog stava, dobio sam "šamarčinu" više sile koja me
nekako polako i bolno ... mjenja
necu u detalje...

no moj savjet, koliko malo vrijedi
ostani dobra osoba

istina, drugi to iskoriste, mnogi ni ne vrednuju
malo njih zamjeti taj kvalitet
no meni dusa osmijehne kad naidjem na dobru osobu koja ZELI pomoci
ili koja je voljna pomoci, koja nije djubre

tako da kad tad ce netko cijeniti to tvoje dobro "ja"
i znati ce da vrijedis zlata

TEK sam došla i drago mi je da si komentirao, i ja sam baš ovih dana dobila ne jednu nego nekoliko dobrih što ti lažeš šamarčna i to od ljudi za koje bi zadnje rekla. To najprije jako boli, pa dolazi bijes i ljutnja, pa želja za sovetom, pa odustajanje od svega misleći - pa možda i mene jednom krene. Ali, definitivno - više neću biti Majka Tereza, dosta je bilo. I da, nadam se da ćenetko nekada cijeniti moje dobro JA.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 21:25   #96
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Osloni se na ono što već imaš, a to su razum i intelekt. Stvar je u tome da dublje razumiješ misaone procese koji te navode na akcije koje percipiraš kao ovo što si navela. Što budeš dublje uviđala vlastite mehanizme koje te povezuju i uzrokuju određene modele ponašanja time ćeš biti slobodnija i samim time zadovoljnija. Tada više neće niti biti potrebe da tražiš vanjska riješenja u vidu anđela i svetaca, postojali oni ili ne. Ako im se djeluje neka djeluju, ako ne tko ih...

Sada vidjeh i tvoj komentar, drago mi je. Bilo bi divno kada bih mogla percipirati vlastite mehanizme, razum. Ali, da sam do sada koristila razum ne bi si dozvolila da se dovedem u ovakovu situaciju jer određeno ponašanje (dobro) po meni ima za povrat dobro djelo, riječ, osmijeh. Čak mi se čini da nemam niti puno intelekta, jer ono što sam si dozvolila zahtijeva malo veći um.
I, da , bojim se da i u budućnosti tko mi se samo malo osnijehne ili kaže lijepu riječ, ja ponovo padam.
Krajnost bi bila da totalno poludim, otpilim sve i ostanem sama na svijetu.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 23:17   #97
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
Ali, da sam do sada koristila razum ne bi si dozvolila da se dovedem u ovakovu situaciju jer određeno ponašanje (dobro) po meni ima za povrat dobro djelo, riječ, osmijeh.
i ima, vjeruj mi, ali samo od iste vrste osobe (dobre)

Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
Čak mi se čini da nemam niti puno intelekta, jer ono što sam si dozvolila zahtijeva malo veći um.
to ti se samo cini
ja znam da sebe smatram ... manjim intelektom, ali na kraju vise
ispadne da je to rezultat sto sam "otupio" emocijama, tj zbog manjka povratnih emocija drugih

onda i covjek "oslabi", duhovno ako cmo to tako reci... padne oklop...

ali reci da nemas intelekta, nije istina ...
samo si naucila trpiti i onda se negativa nakupi iznutra... do tih losih tocaka gdje covjek poludi

Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
I, da , bojim se da i u budućnosti tko mi se samo malo osnijehne ili kaže lijepu riječ, ja ponovo padam.
nepadas... samo dozivljavas dobrotu
i automatski ces uzvratiti dobro

tu se razlikuju sirovine/djubrad od dobrih ljudi
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 23:48   #98
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
Sada vidjeh i tvoj komentar, drago mi je. Bilo bi divno kada bih mogla percipirati vlastite mehanizme, razum. Ali, da sam do sada koristila razum ne bi si dozvolila da se dovedem u ovakovu situaciju jer određeno ponašanje (dobro) po meni ima za povrat dobro djelo, riječ, osmijeh. Čak mi se čini da nemam niti puno intelekta, jer ono što sam si dozvolila zahtijeva malo veći um.
I, da , bojim se da i u budućnosti tko mi se samo malo osnijehne ili kaže lijepu riječ, ja ponovo padam.
Krajnost bi bila da totalno poludim, otpilim sve i ostanem sama na svijetu.
Dobro, malo više povjerenja u vlastite sposobnosti, koje zasigurno imaš u dovoljnoj mjeri, i biti će bolje

Boldana rečenica već govori o tome da imaš određeno prepoznavanje barem jednog mehanizma koji te dovodi u neželjenu situaciju. Znači da si počela razmišljati o uzrocima i prepoznavati ih. Što ćeš se više svjesno baviti time to će razni nesvjesni mehanizmi postati prepoznatljiviji.

Kao vožnja biciklom. Na početku izgleda opasno i teško ali jednom kad skužiš ide samo

I naravno da ćeš pasti još puno puta, ali to je dio igre. Prihvatiš to i voziš dalje

Pogledaj si ovo, fenomenalna stvar ako želiš dublje spoznati što te, kada i zašto pokreće:

http://www.thepresenceportal.com/

Anđeo budi ti, sebi i drugima, već prema prilici i potrebi
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:44   #99
Quote:
luanalu kaže: Pogledaj post
.... To najprije jako boli, pa dolazi bijes i ljutnja, pa želja za sovetom, pa odustajanje od svega misleći - pa možda i mene jednom krene. Ali, definitivno - više neću biti Majka Tereza, dosta je bilo. I da, nadam se da ćenetko nekada cijeniti moje dobro JA.
dobri nismo radi drugih vec radi sebe, tisuce ljudi ce iskoristiti tu dobrotu al, to što rade, rade na svoju dušu, ne na tvoju...
zloca je produkt naše nesigurnosti i kompleksa te se ne valja u životu spuštati tako nisko jer možeš potonuti još dublje....
budi zahvalna na svemu tome lošem, koliko god se cinilo teško, sve to ti je samo dalo priliku da otvoriš oci i pocneš malo više cistiti svoj život......jer tek kad ga ocistiš i posložiš, shvatit ceš kolika moc i snaga leže u toj dobroti
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 21:02   #100
Uz zahvalu za sve vaše dobronamjerne savjete mislim da je beskorisno baviti se osobom kao što sam ja. Pred nekoliko dana ženska osoba koja mi je veoma draga povrijedila me je i rekla sam - nema više pomoći. Danas je došla i ja, sva sretna opet pomognem financijski. Toliko o tome, nisam samo dobar čovjek, slučaj sam za psihijatra. Dok god ne napravim drastične rezove za koje još nisam spremna, ništa od svega.
Tanita kažeš da smo dobri radi sebe, slažem se, ali sama sebi se ponekad smučim zbog količine dobrote koju dajem a ne dobivam ništa. I kad bi bar mogla kako kažeš početi čistiti život, ali za to mi treba više hrabrosti.
Možda jednog dana.
luanalu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.