Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 14:13   #1861
Quote:
Darioki kaže: Pogledaj post
je li to bilo u ovoj godini ?
Je, prije cca 25 dana.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:18   #1862
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Colke oko 35 eur.
PPMV oko 2700kn.
Naknada za okoliš oko 600kn.
COC 400kn.
Homologacija oko 600kn.
Špediter oko 200.
Thnx, to nam je isplativo jer je ocuvan auto, vjerujem austrijancu kad napise Top stanje, dakle da bude regan 1g izasao bi cca sa svim troskovima ukljucujuci gorivo i prijevoz max 18tkn
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:03   #1863
Quote:
Darioki kaže: Pogledaj post
nego ti Fokija u savrsenom stanju, koji nimalo nije losiji auto od Audija (imao sam oba takva)
Druzio sam se sa fokijem 2 tjedna, A3 imam, daleko od toga da je Focus los, daje stvarno mnogo za tu lovu, ali ne znam u kakvom je stanju tvoj a3 da mozes izjavit da su na istoj razini, realno gledajuci.



Sent from my XT1572 using Tapatalk
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:35   #1864
Realna cijena za Subaru Forester 2011god sa 112tkm, 2.0D 150ks? U 5.mj navrsava 6god starosti. Nebitno sto ce ga rijetko ko kupit i platit realnu cifru, al kolko bi ta bila ako je novi kostao 260tkn, pocetni (ako se ne varam X) paket opreme.

Bratic razmislja o prodaji, a ja razmisljam kupit...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:17   #1865
Quote:
Newbie28 kaže: Pogledaj post
Druzio sam se sa fokijem 2 tjedna, A3 imam, daleko od toga da je Focus los, daje stvarno mnogo za tu lovu, ali ne znam u kakvom je stanju tvoj a3 da mozes izjavit da su na istoj razini, realno gledajuci.



Sent from my XT1572 using Tapatalk
Ti plaćaš značku,ništa drugo.
Kod nas je Audi skupli, u UK npr. Ford se više cijeni od vagove grupe.
Ne znam u čemu je Audi bolji?
Po opipu unutrašnjosti možda ?, Pa ajde je , nešto je mekši, ali koga iskreno boli kuki za to da ima mekšu armaturu. A ostalo, držanje ceste, ja operem bilo koji audi sa focusom.Imao sam predzadnju generaciju oba auta. Ovaj novi Focus mi se ne sviđa i ne bi ga kupio,jer meni osobno je ružan.
Motori 1.9 tdi protiv 1.8 tdci, oba su nepoderiva, jedino što me u audiju puno više zajebavao EGR. Ovaj 1.6 tdi u audiju ne bi ni u snu kupio, smeće od motora, dok je 2.0 CR OK motor.
Darioki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:47   #1866
pozdrav
ovako kupio sam polovni auto sa razbijenom sajbom ali osiguranje pokriva sajbu tako da je to sad u proceduri mjenjanja, problem je sto smo prodavatelj i ja potpisali ugovor kod biljeznika ali je receno da neidem jos platiti porez i mjenjati prometnu dok se ne promjeni sajba jer osiguranje se vodi na prodavatelja (nesto kao polu kasko ) znam da imam 15 dana za platiti porez za automobil ali me zanima koliko je rok za pravljenje nove prometne i sve ostalo u mup-u sto se mora obaviti jer sajba nece biti promjenjena u tom roku od 15 dana , dali da odem platiti samo porez da nebi dobio neku kaznu pa onda pricekati jos par dan pa otici rijesiti prometnu ili moram sve obaviti u roku od 15 dana.
dombaos988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:08   #1867
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
VAŽNO!!!
Važno je napometi da nažalost iz vlastitog iskustva znam da ova gore navedena provjera preko FINA-e ne funkcionira u potpunosti. Naime ako prodavatelj ima porezni dug porezna uprava zaobilazi FINU te zabilježbu šalje direktno u MUP, a FINA se u tom slučaju preskače. Jedini pravi i najsigurniji način da provjerite jel na vozilo ima kakva zabilježba trećih tijela je MUP, ako je vozilo "čisto" na MUP-u tada je sa prijepisom sve u redu.


Tako je kako je, naša banana republika je učinila sve da se sav teret svali na krajnjeg kupca, tako da je trenutno jako nesigurno kupovati vozilo vikendom na sajmovima dok MUP ne radi.
Ako prodavatelj ima porezni dug ili neplaćene prometne kazne zaboravite prijepis vozila, a nažalost te dvije stavke se preko provjere FINA-e ne vide.
Ono što je najbitnije jest da država uredno dozvoli da se plati porez na takav automobil, a to što ga kasnije ne možeš prepisati je sasvim nebitno, bitno je samo da se uplati u rupu bez dna, tj. državni proračun pa se kasnije vi tužite sa prodavateljem.
Zato oprez kod kupnje rabljenog. Moj savjet vam je odmah nakon kupnje sa vlasnikom u MUP odjaviti auto, staviti probe i tada ste čisti i mirno spavate.

Još jedna važna stvar kod upisnika porezne, recimo ako ste nekad imali porezni dug i porezna vam preko MUP-a stavila zabilježbu na vozilo to vozilo će ostati pod zabilježbom i nakon što vi platite dug poreznoj.

Zašto?

Da bi se zabilježba skinula nakon podmirenja dugovanja morate sami u poreznu zatražiti zahtjev za brisanjem zabilježbe u MUP-u jer oni sami to neće učiniti automatizmom po naplati svojih potraživanja.
PITANJE - za provjeru duga, u Zagrebu - da li se to ide na MUP u Heinzelovoj ili u Petrinjskoj ili negdje drugdje?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:21   #1868
Quote:
Darioki kaže: Pogledaj post
Ti plaćaš značku,ništa drugo.
Hvala na prosvjetljenju. Ocekivao bih isti hvalospjev da vozis Daciu Supernovu. Vjerujem da poderes svaki audi sa fokijem, to je sasvim razumna i zrela izjava.



Sent from my XT1572 using Tapatalk
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:07   #1869
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
PITANJE - za provjeru duga, u Zagrebu - da li se to ide na MUP u Heinzelovoj ili u Petrinjskoj ili negdje drugdje?
nevermind. našla. Heinzelova.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:25   #1870
Quote:
dombaos988 kaže: Pogledaj post
pozdrav
ovako kupio sam polovni auto sa razbijenom sajbom ali osiguranje pokriva sajbu tako da je to sad u proceduri mjenjanja, problem je sto smo prodavatelj i ja potpisali ugovor kod biljeznika ali je receno da neidem jos platiti porez i mjenjati prometnu dok se ne promjeni sajba jer osiguranje se vodi na prodavatelja (nesto kao polu kasko ) znam da imam 15 dana za platiti porez za automobil ali me zanima koliko je rok za pravljenje nove prometne i sve ostalo u mup-u sto se mora obaviti jer sajba nece biti promjenjena u tom roku od 15 dana , dali da odem platiti samo porez da nebi dobio neku kaznu pa onda pricekati jos par dan pa otici rijesiti prometnu ili moram sve obaviti u roku od 15 dana.
pozdrav dali ima itko tko zna odgovor na ovo
hvala
dombaos988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 00:54   #1871
Ekipa, molim Vas pomoć/informacije u sljedećoj situaciji: auto prije 3 mjeseca doživio totalku, odlučio sam da ga se meni ne isplati popravljat, zatražio rješavanje karambola preko "licitacije karambola" od osiguranja počinitelja štete te su oni pronašli kupca, sljedeći korak je prodaja karambola zainteresiranoj strani... e sad, koliko sam čuo potrebno je skinuti tablice, sa njima u MUP odjaviti vozilo, prekinuti policu osiguranja, što još? pošto će kupac vjerovatno auto koristiti za dijelove da li je još nešto potrebno kod odjave pošto se auto više neće koristiti u prometu? da li je potrebno raditi kupoprodajni ugovor ako se automobil više neće pojavljivati na cesti? ne bih htio dugoročno naj... zbog nekog propusta (zbrinjavanje otpada, itd.) jer tko zna što će oni raditi sa tim karambolom?

Ovo mi isto smrdi, kakvi bi potencijalni problemi mogli nastati ukoliko samo odradimo kupoprodajni ugovor a kupac "mora" odjaviti vozilo..

"Od 11. lipnja 2015. godine (dana stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (''Narodne novine'' broj 64/15)) propisana je obveza novom vlasniku da je u slučaju prodaje ili drugog načina promjene vlasništva na vozilu dužan u roku od 15 dana od stjecanja vozila registrirati vozilo na svoje ime ili ga odjaviti, ako već nije odjavljeno, a ako ga ne registrira na svoje ime ili ne odjavi, ministarstvo nadležno za unutarnje poslove će, na zahtjev osobe na koju je vozilo registrirano, rješenjem ukinuti registraciju vozila."

Hvala puno na bilo kakvoj informaciji!

Zadnje uređivanje mrki1405 : 08.04.2017. at 01:08.
mrki1405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 18:56   #1872
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pošto svako malo nastane neka tema o kupnji ili prodaji automobila bilo bi dobro da imamo jednu gdje je ukratko opisana procedura kupnje ili prodaje te mali oglasi vezani za automobile, dijelove i opremu.

Kupnja automobila...

1. Prvi korak nakon kupnje je napraviti kupoprodajne ugovore.
(ugovore može raditi javni bilježnik ili bilo koja druga pravna osoba koja ima registriranu djelatnost posredovanja kod prodaje)

Nakon što ste napravili KPU imate dvije mogućnosti, prva je da auto vozite doma, a druga da ga odjavite u MUP-u gdje pripada prodavatelj. Ova druga solucija ide samo ako prodavatelj želi zadržati svoje pločice, najčešće su tome razlog reg. oznake po narudžbi ili neka sentimentalna vezanost za iste.

Ako auto odjavite u MUP-u gdje pripada prodavatelj tada u istom tom MUP-u uzimate probe koje se mogu uzeti na max 15 dana.

U slučaju da prodavatelju ne trebaju njegove pločice auto bez problema možete odjaviti i u MUP-u u koji vi pripadate, odnosno u svojoj županiji.


2. Drugi korak je porezna uprava. Tamo platite 5% vrijednosti vozila na koji ga po katalogu procijeni porezna.
U slučaju da se ne slažete sa procjenom porezne imate mogućnost da odete kod ovlaštenog sudskog vještaka za procjenu vozila.
To se naravno dodatno plaća i većinom se na ovu soluciju ide ako kupujete automobil koji nije u top stanju, što limarijski, što mehanički, a za poreznu onaj oštećeni, ispravan ili neispravan vrijedi isto.


E ljudi. Moram napomenuti na grešku u početnom postu.

Napisali ste da se sa ovjerenim kupoprodajnim ugovorom ide na MUP odjaviti auto, a tek onda na poreznu platiti porez. (Barem sam ja tako shvatila)

E krivo. Prvo platiti porez, pa onda tek na MUP odjavit auto. MUP neće provesti odjavu bez potvrde o plaćenom porezu.

Bila sam naime jučer. Čekala 2 sata uzalud. U ponedjeljak prvo porezna, pa onda sve iznova.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 19:03   #1873
Quote:
mrki1405 kaže: Pogledaj post
Ekipa, molim Vas pomoć/informacije u sljedećoj situaciji: auto prije 3 mjeseca doživio totalku, odlučio sam da ga se meni ne isplati popravljat, zatražio rješavanje karambola preko "licitacije karambola" od osiguranja počinitelja štete te su oni pronašli kupca, sljedeći korak je prodaja karambola zainteresiranoj strani... e sad, koliko sam čuo potrebno je skinuti tablice, sa njima u MUP odjaviti vozilo, prekinuti policu osiguranja, što još? pošto će kupac vjerovatno auto koristiti za dijelove da li je još nešto potrebno kod odjave pošto se auto više neće koristiti u prometu? da li je potrebno raditi kupoprodajni ugovor ako se automobil više neće pojavljivati na cesti? ne bih htio dugoročno naj... zbog nekog propusta (zbrinjavanje otpada, itd.) jer tko zna što će oni raditi sa tim karambolom?

Ovo mi isto smrdi, kakvi bi potencijalni problemi mogli nastati ukoliko samo odradimo kupoprodajni ugovor a kupac "mora" odjaviti vozilo..

"Od 11. lipnja 2015. godine (dana stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (''Narodne novine'' broj 64/15)) propisana je obveza novom vlasniku da je u slučaju prodaje ili drugog načina promjene vlasništva na vozilu dužan u roku od 15 dana od stjecanja vozila registrirati vozilo na svoje ime ili ga odjaviti, ako već nije odjavljeno, a ako ga ne registrira na svoje ime ili ne odjavi, ministarstvo nadležno za unutarnje poslove će, na zahtjev osobe na koju je vozilo registrirano, rješenjem ukinuti registraciju vozila."

Hvala puno na bilo kakvoj informaciji!
Hm da... čudno je to sročeno. Poanta je da bi prodavač trebao moći odjaviti vozilo sam. Jedino ne znam kako bi prodavač trebao znati da kupac nije odjavio vozilo i prepisao ga na sebe.
Kad mu počnu stizat tuđe kazne na adresu?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 20:27   #1874
E ljudovi. Jel zna tko koliko kod bilježnika košta ona punomoć za prodaju auta? Htjeo bih starom dati punomoć da može bez mene prodati moj stari auto.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 10:03   #1875
punomoć - pa jel nije to oko 50tak kn...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:32   #1876
Pa neznam. Pitam. Ako je super. Eto meni agenta za prodaju starog auta.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 17:05   #1877
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Hm da... čudno je to sročeno. Poanta je da bi prodavač trebao moći odjaviti vozilo sam. Jedino ne znam kako bi prodavač trebao znati da kupac nije odjavio vozilo i prepisao ga na sebe.
Kad mu počnu stizat tuđe kazne na adresu?
Da, očito... po svemu onome što sam pročitao ili saznaš da ga kupac nije u roku odjavio pa prijavio na sebe kada ti dođe razglednica od policije jer je meštar svašta izvodio sa njime, ili ga trebaš odmah uzet pod rukicu kao dijete pa da to oboje riješite odmah u MUP-u.. postoji i treća opcija, a to je da ga sam odjaviš prije same prodaje, u mom slučaju na temelju toga što je auto razbijen, vratiš tablice u MUP, prekineš policu osiguranja, dobiješ povrat novca za policu i cestarinu i onda si miran (valjda) kada ga prodaješ, samo kupoprodajni napraviš... baš nam je država i birokracija odlična :klap:
mrki1405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:48   #1878
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
punomoć - pa jel nije to oko 50tak kn...
Ja sam isto pretpostavio da je punomoć zapravo izjava. A izjave se ovjeravaju za 50ak kn.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:16   #1879




Imam dva seta, ukupno šest krpa! Kupljene u Njemačkoj u Audijevom muzeju. Možete na slikama vidjeti autentičnost (pečat muzeja).

Cijena: 35kn po setu
+ poštarina 18kn, ili
+ Tisak 15kn.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 01:21   #1880
Pozdrav,

dosao je trenutak da se rastavim od svog prijatelja twinga. Kupujem nesto novije i vece, tako da...
Prodaje se twingo, 1999. godiste, crni. Presao 247k km, vozi ko zmaj.
Servisi su valjda najjeftiniji od svih auta na cesti, uglavnom moderni klasik, mislim da je sve vec poznato o njemu. Najbolji gradski autic za najmanje pare.

Stanje dosta dobro, mehanicki odlican - limarija ima sitnih ogrebotina, ali nigdje nije trula (koliko sam primijetio). Unutrasnjost u dobrom stanju, osim manjeg dijela tapecirunga na vozackom sicu (istroseno/poderano od trenja).

Ima solidnu opremu - elektricni retrovizori i vozacki/suvozacki prozor, maglenke naprijed/natrag, suvozacki pretinac na zatvaranje (puno twingaca ima samo otvorenu policu), dajem i ljetne i zimske gume s felgama. Ljetne su smece, ali su na atraktivnim trokrakim alu felgama, zimske su michelinke, vozene dvije sezone, skoro kao nove, na celicnim felgama.

Autic je regan do 1/2018. Prosao tehnicki iz prve, bez ikakvih problema...
Trosi vrlo malo, 5 litara, a moze i manje ako se miluje. Vrlo je startan, unatoc malom broju konja. Top brzina 160 kmh, cak i pri njoj je vrlo stabilan.

Uglavnom, mislim da je 1400€ fer cijena s obzirom na stanje, preostalu registraciju, i poklon gume/felge.

Moram ga jos oprati i isprazniti, tako da cu nabaciti neke fotke ovih dana zainteresiranima...

Pitanja/ponude u inbox, hvala!
(zamjene ne dolaze u obzir, posto sam vec nasao auto)
eone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.