Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2011., 23:06   #1201
Quote:
zicer kaže: Pogledaj post
Što se programa Working holiday, to također važi samo na godinu dana ,dakle kada istekne moram van.
Ni radna dozvola ti nije velika razlika. Vrijedi jednu ili dvije godine i dobivas je za jednog poslodavca - onog koji je trazio labour market opinion za tebe.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 12.02.2011., 23:42   #1202
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
@amstel:
Za studentsku vizu ne znam, ali za Working Holiday znam da je poprilicno jednostavan i bezbolan proces, a velika je vjerojatnost da ces i dobiti dozvolu kad se priajvis na to. Jedino ti ostaje pitanje kako se prijaviti, solo ili preko BHV-a.
Ili se jos raspitaj za tu studentsku vizu. U krajnjem slucaju, nazovi ambasadu pa ih pitaj sve detaljno.
Koliko je trajao tvoj proces rješavanja papirlogije preko BHV-a i kanadske ambasade?
Znači, koliko je trebalo vremenski tebi, njima da skupiš sve potrebne papire, da obrade tvoju prijavu, odobre/ne odobre vizu i sve ostalo što se traži?
amstel is online now  
Old 12.02.2011., 23:45   #1203
Od dana kada sam se odlucio prijaviti preko BHV-a do dana kad mi je postom stiglo pozivno pismo je proslo oko mjesec dana. Jako je brza procedura. Kartu i putno osiguranje kupujes tek nakon sto primis to pozivno pismo/radnu dozvolu.
stoladin is offline  
Old 12.02.2011., 23:54   #1204
Mali offtopic. Sloggy, vidim da radite samo iOS mobile game development. Android vam nije zanimljiv, nema dovoljno Android developera, ne zelite raditi za previse platformi? Pitam zato sto sam proucavao Android SDK i ispada da mogucnosti Eclipsea nisu uopce toliko manje od Xcodea, tako da ne sumnjam da bi vrlo lako mogli raditi i android appove uz ovo sto sada radite.
Valjda ne zabadam nos previse, samo sam znatizeljan
stoladin is offline  
Old 13.02.2011., 14:24   #1205
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Ni radna dozvola ti nije velika razlika. Vrijedi jednu ili dvije godine i dobivas je za jednog poslodavca - onog koji je trazio labour market opinion za tebe.
Istina, u svim tim programima nema neke jako bitne razlike ima nekih prednosti ali i mana, ali kako god za bilo koju vrstu radne dozvole moram izaći iz Kanade i vratiti se nazad kako bi na ulazu u zemlju potvrdio radnu dozvolu, to je očito jedini normalni i legalni način.

Ipak raduje me činjenica da je moje zanimanje na Alberta Occupations List under Pressure i da bi zbog te činjenica proces mogao teći nešto brže.

6271 Hairstylists and Barbers
http://www.borderconnections.com/alb...-pressure.html

Uz niz prepreka koje me očekuju na putu do Temporary work permit i u konačnici Permmanet residend, barem je dobra stvar što ne trebam visu za posjetu familiji.
zicer is offline  
Old 13.02.2011., 14:35   #1206
Quote:
zicer kaže: Pogledaj post
Istina, u svim tim programima nema neke jako bitne razlike ima nekih prednosti ali i mana, ali kako god za bilo koju vrstu radne dozvole moram izaći iz Kanade i vratiti se nazad kako bi na ulazu u zemlju potvrdio radnu dozvolu, to je očito jedini normalni i legalni način.

Ipak raduje me činjenica da je moje zanimanje na Alberta Occupations List under Pressure i da bi zbog te činjenica proces mogao teći nešto brže.

6271 Hairstylists and Barbers
http://www.borderconnections.com/alb...-pressure.html

Uz niz prepreka koje me očekuju na putu do Temporary work permit i u konačnici Permmanet residend, barem je dobra stvar što ne trebam visu za posjetu familiji.
budi oprezan od kud crpis informacije....ovo izgleda ko neka nezavisna agencija.

relevantna i najnovija NOC lista je na Vladinom sajtu
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 13.02.2011., 15:16   #1207
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
budi oprezan od kud crpis informacije....ovo izgleda ko neka nezavisna agencija.

relevantna i najnovija NOC lista je na Vladinom sajtu
Hvala na upozorenju
Da li je ovo vjerodostojna lista ? :
http://www.hrsdc.gc.ca/eng/workplace...L_200709_e.pdf
zicer is offline  
Old 13.02.2011., 23:57   #1208
Koliko ja vidim, je, to je vjerodostojna lista i tvoje zanimanje je broj 6271.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.02.2011., 01:20   #1209
Brzo pitanje, upozno sam jednog lika koji mi je ponudio posao da dodjem kod njega radit u Kanadu preko sezone, samo me zanima sto ja trebam od papira i sto on treba rijesiti kao poslodavac ? Trenutno sam u Meksiku pa nemam bas mogucnost skupljat papire po Hr.

hvala svima
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Old 14.02.2011., 01:23   #1210
Quote:
ČmareC kaže: Pogledaj post
Brzo pitanje, upozno sam jednog lika koji mi je ponudio posao da dodjem kod njega radit u Kanadu preko sezone, samo me zanima sto ja trebam od papira i sto on treba rijesiti kao poslodavac ? Trenutno sam u Meksiku pa nemam bas mogucnost skupljat papire po Hr.

hvala svima
brzi odgovor: prelistaj Kanada topic-e
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 14.02.2011., 04:35   #1211
@satro_gospodin

Apropos stana u prijasnjem postu - pa da li bi ste nekom iznajmili stan
a da ne postoji u sistemu ? Mislim da ne - stanodavci u kanadi traze sve od poslovnih referenci do SIN-a i kreditnog rejtinga i onda razmisljaju ...
Bankovni racun ista prica ... Ma cak i telefon.

Imigrantima koji tek dodu zivot nije bas lak.

Hoteli i turisticki smjestaj su neka druga prica ....
angelfire is offline  
Old 14.02.2011., 16:03   #1212
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim, je, to je vjerodostojna lista i tvoje zanimanje je broj 6271.
Thanks !!!
zicer is offline  
Old 14.02.2011., 18:00   #1213
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
brzi odgovor: prelistaj Kanada topic-e
Malo mi je specificna situacija, pa sam mislio ako netko zna neki odgovor, barem sta mi za pocetak treba sa strane poslodavca i sa moje strane, papiri i to, posto iz Meksika letim direktno tamo, radi se o nekoj gradjevini
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Old 14.02.2011., 18:20   #1214
Quote:
angelfire kaže: Pogledaj post
@satro_gospodin

Apropos stana u prijasnjem postu - pa da li bi ste nekom iznajmili stan
a da ne postoji u sistemu ? Mislim da ne - stanodavci u kanadi traze sve od poslovnih referenci do SIN-a i kreditnog rejtinga i onda razmisljaju ...
Bankovni racun ista prica ... Ma cak i telefon.

Imigrantima koji tek dodu zivot nije bas lak.

Hoteli i turisticki smjestaj su neka druga prica ....
to sve ovisi o tome kaj, gdje i za koju lovu se iznajmljuje.
moj frend iznajmljuje kucu i skoro da je frajeru trazil kolonoskopski pregled (da vidi jel kaj skriva ) pored T4, referenci od poslodavca, prijasnjih stanodavaca itd.

z druge strane znam ljude koji su samo sa kesom za prvu i zadnju ratu iznajmili stan....a kad jednom imas adresu, dobis telefon, kablovsku....

SIN te nema niko pravo traziti osim poslodavca koji te hoce zaposliti. na tebi je da li ces ga nekom dati.
ja ne dajem ni OHIP karticu nikome ko nije lijecnik ili ima veze sa zdravstvom i tak naplacuje usluge. nisam cak ni u skoli dal taj broj, iako je bil na formularu, a i verbalno su me pitali za njega. kaj ce njima to? ne pruzaju zdravstvene usluge, a ak mi se djetetu kaj desi, nece joj odbiti brigu u bolnici, a kad treba, ja donesem karticu....

znaci, ima svega, no niko ne veli da im je lako
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 14.02.2011., 18:22   #1215
Quote:
ČmareC kaže: Pogledaj post
Malo mi je specificna situacija, pa sam mislio ako netko zna neki odgovor, barem sta mi za pocetak treba sa strane poslodavca i sa moje strane, papiri i to, posto iz Meksika letim direktno tamo, radi se o nekoj gradjevini
rista, a zakaj da mi tipkamo opet kaj vec tu pise? ili na cic.gc.ca?
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 15.02.2011., 14:41   #1216
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
Mali offtopic. Sloggy, vidim da radite samo iOS mobile game development. Android vam nije zanimljiv, nema dovoljno Android developera, ne zelite raditi za previse platformi? Pitam zato sto sam proucavao Android SDK i ispada da mogucnosti Eclipsea nisu uopce toliko manje od Xcodea, tako da ne sumnjam da bi vrlo lako mogli raditi i android appove uz ovo sto sada radite.
Valjda ne zabadam nos previse, samo sam znatizeljan
Radimo i Android verzije, najuspjesnijih naslova. Iduci mjesec izlaze prve igre.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 15.02.2011., 15:13   #1217
Svaka cast, imate jako dobrih ideja!
Burn the rope je super zamisljen koncept.
stoladin is offline  
Old 15.02.2011., 16:30   #1218
U vezi IEC programa danas dosao mail:


Poštovani,

dobivamo mnogo vaših upita o datumu pokretanja programa IEC.
Nažalost, odluka o aktivaciji bilateralno je pitanje između kanadske i hrvatske vlade, tako da osoblje u Veleposlanstvu na nju nema utjecaja.
Program IEC za sada je još uvijek na čekanju i ne znamo kada bi moglo doći do pokretanja.

No, dobili smo odobrenje da obrađujemo prijave pristigle preko agencije BHV. Razlog tome nije taj da oni imaju neke privilegije, nego taj da njihove prijave možemo "trpati u drugi koš". Naime, agencija BHV ima potpisan sporazum s kanadskim programom SWAP, koji im je i za ovu godinu odobrio određenu kvotu, te smo uspjeli dobiti odobrenje da se ta kvota popunjava, kad već nismo u mogućnosti koristiti kvotu određenu baš za program IEC.

Formalno u prijavi nema nikakve razlike, tako da ukoliko želite što prije otputovati u Kanadu, potrebno je samo da kontaktirate agenciju BHV kako biste se s njima dogovorili oko uvjeta za "prelazak" k njima, a drugu prijavu neće biti potrebno slati.
S naše strane, ukoliko je na računu Veleposlanstva vidljiva uplata koju ste izvršili za samostalnu prijavu na IEC, ona će vam vrijediti i u slučaju prelaska na prijavu preko BHV-a, jedino ćete njima trebati nadoplatiti određeni iznos za njihove usluge.

U nadi da će uskoro biti dobrih vijesti i o samom programu IEC,

lijep pozdrav,

Katarina Smetko
Office Assistant
Embassy of Canada, Zagreb I Ambassade du Canada, Zagreb
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Old 15.02.2011., 16:50   #1219
Dobio sam isti taj mail i ja, iako sam se prijavio preko BHV-a. Izgleda sam im ostao u bazi jer sam se prije raspitivao za to.
Uglavnom, BHV je skup, ali jedina je opcija trenutno. I treba ju sto prije iskoristiti jer bi se moglo dogoditi da se kvota popuni.
Ja sam prodao komp, bicikl, mobitel i sve slicno sto mi nece trebati dok budem preko. Cinjenica je da te stvari jako gube na cijeni, a tako se moze skupit puno novaca.
Mozda jos netko tko muci muku sa novcima ima stvari koje moze prodati.
Sretno!

PS odbrojavam sitno. Jos 4 dana!
stoladin is offline  
Old 15.02.2011., 18:07   #1220
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
PS odbrojavam sitno. Jos 4 dana!
sretno stari

sve mi se cini da je suuuugavi bhv (dabogda propali) jedina opcija

mamicu im njihovu

ima ko kakav prijedlog ??
tipST is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.