Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Ko je bolji?
Robert DeNiro 138 51.11%
Al Pacino 132 48.89%
Glasovatelji: 270. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2014., 00:35   #161
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
ne bih se složio. to možda samo u prvom kumu koja mu je i jedna od prvih uloga... tak npr. u scarface-u owna bilokoji prostor u kojem se nađe, scent of a woman je brilijantan, a u heat-u gdje se de niro i pacino igraju skrivača su potpuno ravnopravni... de niro je možda više macho, a pacino je više karizmatičan i uvjerljiv govornik...
U mirisu žene je sve samo ne briljantan. Nezaslužen Oscar koji su mu dali jer dotad nije dobio. Patetični film, patetična uloga. Hu-aaa.

U Scarfaceu je briljantan i sam je rekao da mu je to najbolja uloga.

Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
da zasjeni ostale dobre glumce i da to može pokazao je u glengarry glenn rossu... slično i u insomniji protiv robina williamsa (kojem tu i nije baš najbolje sjela ta uloga, al ipak)...
GGR nose Baldwin nešto sitno i većinu djela Lemmon. Njih dvoje su za mene u tom filmu gluma. Pacino dobar.

Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
kakav je pregovarač, vidi se u nešto slabijem filmu sa mcconaugheyjem, two for the money...
Užasan film, užasne uloge dvoje glumaca.


Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
dobro rekao sam da mi je on za nijansu draži od de nira, al i de niro nije jako daleko od njega... jedino to kaj ponavlja geste i mimike od filma do filma, pogotovo dok iskazuje neku ljutnju... uvijek to nešto s rukama i ustima...

ima i pacino neke radnje koje ponavlja, ali manje prepoznatljive i sve je slabijeg intenziteta...
De Niro definitivno više koristi te mimike lica, ali je za mene bolji glumac od Pacina. Pacino je zakazao kad je bilo najbitnije, a to je da nastavi kontinuitet koji je imao u 70-ima na 80-e i to nije uspio. Niti jedan tako kvalitetan glumac nije imao takav pad. Imao je fenomanalne 70-e i onda u 80-ima propao. Osim Scarfacea naravno. I sam je o tome govorio, depresija, a i javno je govorio kako je bio tužan što nije dobio Oscara. Sve je započelo s njegovim žalopajkama kako je on trebao biti nominiran za glavnog glumca u prvom Kumu, a ne Brando.

S druge strane, od trojke 70-ih, Nicholson i De Niro su nastavili svoj vrhunski kontinuitet u 80-ima pa je De Niro pao sredinom 90-ih i u padu je do dan danas. Jedino Nicholson ima konstantu visoko kvalitetne glume. Razdoblja velikog pada po 10, 15 godina kao što su imali/ju Pacino/De Niro on nema.

Zato mi je na kraju De Niro bolji od Pacina jer je u najbitnijim glumačim godinama bio odličan. Sad mu se samo može računat tih zadnjih 20-ak godina zbog tog pada, ali stvar je u tome da je De Niro ostvario bolje uloge u 80-ima (Pacinov pad) nego Pacino u nultima (De Nirov pad) i zato ga svrstavam ispred njega.

70-e su im jednake. Jako se teško odlučiti između njih dvoje, osim ako nije Nicholson. Tu je onda lako ko je kralj 70-ih.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 00:48   #162
a dobro. na kraju je sve stvar promatrača, al činjenica je da ne postoji loša uloga koliko učestvovanje u loše režiranom filmu. tako da nema šanse da je scent of a woman nezaslužen oscar ili da je u two for the money loša uloga. al to je stvar emocionalne inteligencije. za mene je loša gluma ili fejkanje ili upadanje u klišeje, kaj pacino nema.

sad prepoznavanje loše režiranog filma ili prosuđivanje po tematici filma koja se tebi sviđa ili ne nije mjerilo kolko je dobra nečija gluma. gluma tu nije upitna ustvari, možda više broj različitih uloga i likova.

al na kraju legitimno, mislim da se ni ne može bit objektivan ko je bolji... možda se ni ne bi trebala postavljat ovakva pitanja nego gledat kaj više voliš... al kak se svi volimo zabavljat ovakvim stvarima, nek publika i odluči, jel...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 01:19   #163
Krivo sam klikno u anketi (za DeNira).

Pacino bolji i to samo zbog uloge u Dog Day Afternoon
marapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 10:19   #164
Meni je Al Pacino prije trebao dobiti oskara za Glegarry Glen Ross nego za miris žene, makar mi je potonji ok film, ali GGR je toliko genijalan, jednostavno nema lošeg glumca, Al je genijalan u par scena.

A što se tiče usporedbe bi potpisao Remama. Kada govorite o njih 3, ja bi odmah ubacio DDL, samo da više snima.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.