Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 12:44   #81
"P-51, Cadillac of the sky"
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 14:45   #82
Inače mi je nezamislivo plakati na scene iz filmova, ali ona pred kraj kad Jimovi starci dođu, traže ga među onom djecom, i kad se ugledaju, a još ona glazba Nisam zaplakao, ali malo je falilo. Inače odličan film, Bale fenomenalan.
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 15:18   #83
Kako takav slatki klinac može postati antisimpatičan konj...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 15:24   #84
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako takav slatki klinac može postati antisimpatičan konj...
jel to zbog onog psovanja?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:52   #85
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
jel to zbog onog psovanja?
Ma njegova faca me živcira,pogotovo u Batmanu i Terminator 4...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:38   #86
[QUOTE=ja?;9075123]
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da, dobar fenomenalan

I ona muzika, genijalna welška uspavanka Suo gan Fantastična je scena kad je Jim pjeva a trojica mladih (i nedovoljno pripremljenih) japanaca se spremaju u zračnu bitku i kad mali promatra bombardiranje sa one zgrade poslije...




scena u kojoj Jim pjeva

Posljednji kineski car je isto...

Ja se sav naježim kad taj dio vidim,strašno jako...
__________________
di lijepa riječ nemože,lijepi pajser otvara ..vrata
payser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 20:22   #87
Po meni najbolji Spielbergov film
Mopsi 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 10:51   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ma njegova faca me živcira,pogotovo u Batmanu i Terminator 4...
To je vrhunac njegovog preseravanja.
Ali ovdje je dobar.
Septichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 19:28   #89
Ja sam taj film gledao davno,ono kad je tek izasao al se sjecam,to mi je bez konkurencije najbolji film
zabac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 03:23   #90
Quote:
managerr kaže: Pogledaj post
carstvo sunca je fantastičan film, iako ga u novinama nisu baš najbolje ocijenili, al to je zato što ti kritičari pojma nemaju...

prvi put sam ga gledao ko klinac, negdje 1993., i plakao sam ko ljuta godina, pogotovo u par scena, onoj čuvenoj zadnjoj s roditeljima, onoj sceni gdje ubijaju japanskog dječaka dok želi razrezati mango i scena gdje mali pjeva ujutro, i uspijeva izmamiti suze i na oči japanskog narednika Nagate...isto tako je upečatljiva scena pada atomske bombe, kad svjetlost obasja nebo, a mali misli da je to duša gđe Victor

tada naravno nisam zapamtio ime filma i tražio sam godinama nešto o njemu, i konačno našao.. sada ga gledam svaki put kad ga prikazuju, i super mi je... ovaj zadnji termin sam promašio, al je kaseta bila uredno u videu i snimila ga...

film je fantastičan, a ona velška pjesma u izvedbi mladog Balea je još bolja... čovjek nikad ne bi rekao danas da je to bio Bale , uopće ne sliči klinac ovom Baleu koji je danas odrasla osoba...koliko sam imao pročitati Baleova žena je podrijetlom iz Bosne, Hrvatica...

ne sramim se reći da sam i opet plakao iako sve ili gotovo sve znam, ali to je jednostavno takav film, malo je takvih koji mi mogu izmamiti suze...

čitao sam negdje da je to u biti autobiografski roman, pa me zanima je li to istina?

usput pohvale, j.malkovichu za fantastično odigranu ulogu...
Veliko hvala na ovom prekrasnom komentaru. Jedan dio ostalih postova je radikalno zastranio, ali nista neobicno u danasnje vrijeme buduci da su impulsno-negativisticki komentari u trendu.

Isto tako sjecam se i legendarnog soundtracka koji je tih godina izisao i na audio kaseti, koji sam bas propustio tih dana kupiti i nazalost vise ga nisam mogao naci. Kasnije je opet postao raritetan. Naravno danas ponosno stoji u kolekciji.

I ne pamtim koliko sam puta film odvrtio tada na VHS-u.
Hvala jos jednom Spielbergu na ovoj bezvremenskoj sceni s kojom se apsolutisticki i beskompromisno identificiram do kraja trenutne zivotne pustolovine - and beyond - it will be always remembered:

http://www.youtube.com/watch?v=WzhHhg1t_Ps
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:50   #91
Genijalne scene! Jedino mi je žao to što film nije hvaljen koliko zaslužuje. A s druge strane to je i dobro, jer da je previše nametan publici kao npr. Titanic ili Avatar, većini bi postao iritantan, a ovako je i bez suvišnih negativnih komentara bio i ostao remek djelo, a i ima pouku.
Iako Spielberg ima hrpu odličnih filmova, po mom mišljenju, ovaj je stvarno najbolji, a o soundtracku ne treba niti govoriti.
Mopsi 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:08   #92
Ne volim Balea, pogotovo u Batmanu... ipak se moram složiti da je ovo Spielbergov najbolji film uz nedostižni JAWS
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 10:33   #93
nakon sati i sati lutanja po temi filmovi na forumu nikako mi nije bilo jasno da su topici redom o filmovima kojima ja ne bih dala ocjenu više od 3. i sad, napokon naiđem na jako dobar film. gledala sam ga prvi put prije 15 godina i bio je strašan. onda sam ga opet pogledala prije 2-3 godine i zadovoljna sam.
ne preferiram ni malkovicha ni balea, ali koga briga. film je ZAKON.
living_dead is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 22:50   #94
Gledala sam taj film prvi put prije nekoliko godina. I danas drugi put. Odličan.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 01:31   #95
Epski film.
Zavolio samo ovaj film zbog toga što sam kao klinac volio borbene avione, ali izgleda da se poklopilo i da je film i bez tih scena odličan.
Najdraža scena, kad mali dira avion na pisti, a pilot ga gleda..
Jedan od filmova moje mladosti, uz Duel (1971), Con Air (1997) - opet John Malkovich, iako nemogu vjerovat kako drukčije izgleda u tom filmu...
Avenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:32   #96
Fenomenalan film...sjecam se da sam ga prvi put gledala kao klinka i da mi je bas ostavio utisak...pojedine scene. Godinama nisam znala koji je film i kad sam napkon otkrila, ni drugo gledanje me nije razocaralo. Svakako jedan od njegovih najboljih, ako i ne najbolji, filmova.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.