Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2014., 08:47   #81
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ajde se ti lepo odluči jesi li iz "Ajove" ili "Ohaja"?
Ja sam iz Ohaja, ali me je moj prijatelj Džejson zamolio da postavim tekst.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 18:19   #82
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
Taj koji se srusio je imao ime "CHALK 1", a ovaj drugi koji je sletio izvan tvrdjave je bio "CHALK 2". Inace u vezi pada, sve ti je opisano do zadnjeg detalja od vojnika koji je BIO u tom helicu u knjizi "No Easy Day" (Mark Bowden, pogle na amazon.com). Ukratko, plan A je bio da CHALK 1 lebdi tocno iznad glavnog dijela objekta gdje se nalazio Bin Laden (ALPHA teritorij) i da se specijalci spuste brzo na krov i sidju dolje u zgradu. No kad je helikopter poceo lebdjeti, pilot je izgubio kontrolu nad njim i poceo se naglo okrenut na 90° na desno i onda u krug. Razlog su bile termozracne struje (ako se to tak zove na hr.). Vojnik je rekao da je zidovi reflektirali hladniji zrak prema helikopteru nego sto su im ovi iz CIA rekli prije operacije. Zbog toga je doslo do komplikacija. Ma sve ti pise u knjizi, od polaska iz USA, preko Njemacke, Afghanistan-a i leta do Pakistana i nazad (kad su u hangaru bili oko lesa Bin Laden-a). Film je cisti drek ako se usporedi sa knjigom koja je puno svakog detalja prije, usred i poslije operacije.
Termalna vrtlozenja, jedan od razloga zbog cega je pao helikopter u Vukovaru prije par godina. Nerijetko se zna to dogoditi kad zapovjednik koji nije pilot izda zapovjed bez poznavanja aerodinamike i obzira na zakone fizike a pilot ih mora izvrsavati bez pogovora.

Citam tvoje osvrte i doista su jako dobri, ali usudio bih se reci da je film ipak dobar jer je pirlagodjen siroj publici. Chastain je sjano odglumila, dojmila me njena 'girl power' uloga a nemali broj dogadjaja koji se zbivao u lovu na OBL je morao biti obradjen ili promjenjen da ispadne politicki korektan.

Jos jedna bitna stvar u cijeloj prici je da u filmu ispada da je za smrt OBL zasluzna zena koju glumi Chastain. Inace, ako na Jihadu borac strada od ruke zene onda ne ide u raj s 40 djevica nego u pakao s 40 Ali Babinih lopova i slicnih likova. Interesantno je primjetiti da su borci ISIL isto tako posustali pred Kurdima jer se njihove zene bore na prvim crtama...
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.