Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2015., 20:00   #261
Pa Marinko Prga preživi u filmu, što se vidi na zadnjoj sceni,lice poraženog ratnika....
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 21:52   #262
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post
iskreno najvise me smeta pocetna scena.. da nje nema bila bi neka napetost da se mozda izvuku i gledo bi drukcije otatak filma... al kad ti znas kak zavrsi onda cemu gledanje... samo "nas" zanima ostatak filma... eto to mi je cak najveca zamjerka.
Pa ja sam znal cijelu tragičnu priču od samog starta i tolko sam se uvukel u film da sam se nadal da bu se netko spasil do samog kraja. A početna scena ne prikazuje i konačni kraj agonije. Zadnja scena u filmu kad ona kola odvode mrtve branitelje ubija i onda još kad krenu stvarne slike poginulih branitelja svakog iole normlanog građana ove zemlje koji je prošao doba rata u nas slome. Naravno da teško netko tko nije iz Hrvatske to nemre protumačit tako snažno i emotivno.No kakavih smo mi sve smeća snilimili ovo je za te filmove remek djelo!Ja se ovog filma ne sramim i drago mi je da ga je država financirala za razliku od mnogih drugih.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 13:15   #263
friško pogledan film. dojmovi? neočekivani. nisam mislila da će me dijalog metaka toliko potrest, toliko ganut.. ovaj film je, iako akcijski i ratni, toliko emotivan. ne samo kraj nego činjenica da je film rađen prema istinitom događaju. kroz cili film san razmišljala o tim braniteljima, o domovinskom ratu generalno, o hrabrosti malih ljudi. vidim da se kritizira manjak osobne priče i karakterizacija likova, ali ne bi se s tim složila. ne znam za ostale ali ja sam mogla predočit koliko-toliko karakter tih ljudi zahvaljujući odličnoj glumi i skromnim dijalozima (upravo je to dalo snagu filmu). npr. lik kojeg je tumačio goran bogdan, jedan jaki lik kojemu nije svejedno ubiti nekoga i koji tješi svoje prijatelje pred smrt. ne znam za vas, ja sam u tim likovima vidila svoje prijatelje koji su mogli bit na mistu tih branitelja da su rođeni 20 godina prije. film je jako surov i realan te ostavlja jedan osjećaj težine ali i ponosa.
zorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 03:03   #264
Kao netko tko nimalo ne voli hrvatski film; ovo je jebeno nevjerojatno. Zadnji put kad sam ovako bio ovako investiran u film je kad je izašao američki "We Were Soldiers" ali ništa to nije u usporedbi s ovim. Prekrasan film jednostavno. Vrhunska gluma, borbe bez riječi, i realizam... pa jebote niti jedan Hollywoodski film ga nema tolko. 11/10. Plakao na kraju.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 03:58   #265
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
i realizam... pa jebote niti jedan Hollywoodski film ga nema tolko. 11/10. Plakao na kraju.
aha, skroz je realno da ovi naši koji ih idu spašavat malo prošetaju do njih u kuću, popiju kavu, vide šta rade, malo popričaju, odigraju belu i onda odu ća.

ne moran ni provjeravat jel se to tako u stvarnosti dogodilo, već znam odgovor.
macijauskas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:10   #266
Quote:
macijauskas kaže: Pogledaj post
aha, skroz je realno da ovi naši koji ih idu spašavat malo prošetaju do njih u kuću, popiju kavu, vide šta rade, malo popričaju, odigraju belu i onda odu ća.

ne moran ni provjeravat jel se to tako u stvarnosti dogodilo, već znam odgovor.
O čemu ti pričaš?

SPOILER

probili su se do njih, jedan se uspio prebaciti, drugi je ranjen, uskoro su se svi koji su se probijali morali povući, ili bi svi izginuli
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:13   #267
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post
dobro sad sam nj quoto pa si se okomio na nj al vecina isto govori ko i on.. ponavljam pogotovo neka treca strana...
...i nije reko skoro najbolji ikad sad ga ti prevrces...
ima jos..
This is a war movie. A pride of Croatia's cinematography of 2014. Portraying a famous battle of Croatia's war for independence in 1991. But, it is a poor effort...

kazem, ak je film raden za branitelje i njima pusten bio bi ok al film za siroke mase nije i ljudi ostanu ravnodusni i cekaju cijeli film da zavrsi pucanje i to je to...nema niceg drugog sta mozes rec za film.
meni je zal al tak je...
poz
spoiler
tko god je gledao film, potvrđuje mi da je većini gledatelja zadnja scena bila izuzetno potresna, bilo je čak i plakanja u gledalištu, a par likova je i vikalo
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 20.02.2015. at 09:42.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:50   #268
Quote:
macijauskas kaže: Pogledaj post
ne moran ni provjeravat jel se to tako u stvarnosti dogodilo, već znam odgovor
Da, tako se u stvarnosti dogodilo. Osim jednog detalja - nitko nije otišao do njih već su mogli samo vikati, te se na kraju pomoć morala povući jer bi i oni ostali okruženi. Čitaj malo, cijeli događaj ti je dostupan skoro u minutu kako se odigravao.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:03   #269
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
spoiler
tko god je gledao film, potvrđuje mi da je većini gledatelja zadnja scena bila izuzetno potresna, bilo je čak i plakanja u gledalištu, a par likova je i vikalo
opet u Hrvatskoj kao što sam već reko...ali jednog norvežana boli k
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:57   #270
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post
opet u Hrvatskoj kao što sam već reko...ali jednog norvežana boli k
A gle, možemo isto reći za film "Vjetar koji povija ječam".

Ircu se na scene nasilja britanskih vojnika nad nedužnim irski mseljacima vjerovatno ježi koža, dok bi prosječnog Hrvata bolila ona stvar.

Ili recimo da se snimi film o Baskima u Španjolskom građanskom ratu, stradanju gotovo 2 miliona Armenaca u WW1 i sl.

Dakle nisi pošten kada gledaš.
Naravno da Norvežana boli ona stvar za naše teme, kao što ti vjerovatno ne bi znao nabrojati 3 veće tragedije ili stradanaj Norveškog naroda
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 20:23   #271
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post
opet u Hrvatskoj kao što sam već reko...ali jednog norvežana boli k
Pa nije niti sniman norveškim novcima.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:23   #272
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A gle, možemo isto reći za film "Vjetar koji povija ječam".

Ircu se na scene nasilja britanskih vojnika nad nedužnim irski mseljacima vjerovatno ježi koža, dok bi prosječnog Hrvata bolila ona stvar.

Ili recimo da se snimi film o Baskima u Španjolskom građanskom ratu, stradanju gotovo 2 miliona Armenaca u WW1 i sl.

Dakle nisi pošten kada gledaš.
Naravno da Norvežana boli ona stvar za naše teme, kao što ti vjerovatno ne bi znao nabrojati 3 veće tragedije ili stradanaj Norveškog naroda
pa da je dobro i kvalitetno napravljen film onda bi i norvazanin se uzivio, najezio... isto tako i hrvat bi se unio u taj irski film itd itd...

dakle ako je los ko ovaj br 55 onda ce jedino kog ce pogodit i probudit nesto je samim akterima... hrvati

o tom pricam


Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Pa nije niti sniman norveškim novcima.
znaci nijedan strani film me nebi trebo taknut i probudit nes u meni jer nema kuna u njemu
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:43   #273
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post
znaci nijedan strani film me nebi trebo taknut i probudit nes u meni jer nema kuna u njemu
A zašto bi Norvežani uopće marili za naš ratni film?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:45   #274
Quote:
macijauskas kaže: Pogledaj post
aha, skroz je realno da ovi naši koji ih idu spašavat malo prošetaju do njih u kuću, popiju kavu, vide šta rade, malo popričaju, odigraju belu i onda odu ća.

ne moran ni provjeravat jel se to tako u stvarnosti dogodilo, već znam odgovor.
Umjesto Hollywoodskih sranja, pogledaj malo videe iz pravih bitaka. Ljudi promaše samo tako. Ima video od nedavno kada ISIS borac bježi preko polja od kilometar dok s druge strane dvadesetak Kurda puca po njemu i ne može ga pogodit. Rat nije ono što prikazuju u Hollywoodu gdje svatko ima oko sokolovo i gdje svaki metak leti ravno 5 kilometara.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:51   #275
Što mi se jako svidjelo je nedostatak dugih dijaloga, jer nema toga tijekom bitke kao što je ova. Kada zapovijednik Malom kaže "I Mali, nema predaje." to me više nabrijalo nego ikoji Hollywoodski klišej govor od 10 minuta.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:57   #276
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A zašto bi Norvežani uopće marili za naš ratni film?
nadam se da trollate oba jer inace IQ na razini
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 07:11   #277
recimo ja bi na režiserovom mjestu još malo dodatno začinio stvar,
ubacio bi i jednu paralelnu pričicu/dvoboj kao npr.
između jednog našeg badassa (koji bi pokušao onako rambovskim stilom (al kao iz first blood, onaj dio u šumi) inkognito proći neprijateljski obruč i na taj način im bit pripomoć)
i jednog ortodoksnog četnika koji bi ga na kraju spriječio.

nešto u stilu duela između matt damona i karl urbana u Bourne Supremacy, s tim intenzitetom.
šta ja znam, nekako mi malo fali jedan takav paralelni simbolični okršaj između dvije jedinke.
podigle bi se tenzije još jače.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 08:49   #278
Quote:
fillip kaže: Pogledaj post
znaci nijedan strani film me nebi trebo taknut i probudit nes u meni jer nema kuna u njemu
Može te taknut, može te i ne taknut. Kao što ovaj film može taknut ili ne taknut nekog Olafa, kao čiji si se glasnogovornik ti tu postavio, mada dam ruku u vatru da u životu nisi sreo niti jednog Norvežanina. Ono što je tebi malo teško za shvatiti je da primarni cilj ovog filma niti nije, a ne znam zašto bi i trebao biti, taknuti nekog Norvežanina, čak niti Finca. Kao što, recimo, Clintu Eastwoodu puca prepucij za to hoćeš li ti uopće pogledati "Snajperista".

To da je "Broj 55" apriori nesvidljiv ikome osim Hrvatima je tvoja teza izvučena direktno iz tvog crevuljka, i sad ju ti tu razvlačiš po svojim prstićima i uživaš u njoj i očekuješ da joj se svi divimo kao što joj se diviš sam. Sori, ali ne bu išlo. Odi oprat ruke.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 14:56   #279
Prvo ne vjerujem sta pises..i da se uopce raspravljam s tobom... drugo, koji je tvoj problem? Vidim da si isfrustriran sta ti je vrhunac dana bit tu glavni na forumu...trebao bi malo na hladenje zbog konstantne bahatosti u tvojim postovima prema drugim forumasima na ovom forumu jer ti sve znas drugi su glupi.. trece bio sam statist u norveskom filmu snimanom u zagrebu u kino mosor i maksimirskom parku tako da ako nisu fejkali znam neke norvezane. Sad si ti dalje tipkaj i budi super ,ja sam out.
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 16:15   #280
Ali dobro ti govori. Ne samo on već i ostali na temi. Samo što ti ne želiš prihvatiti neke stvari pa se osjećaš napadnutim. Mislim da je problem u tebi.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.