Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2013., 08:57   #21
E kako onaj dio ide kada svi glumci ponavljaju.

Ne mogu.
što je to, hmm.... ne razumijem. Hajmo prionuti poslu.

tak nekako. Kako to točno ide?
jel ima negdje video klip taj?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:12   #22
Definitivno jedan od najboljih hrvatskih filmova, ikad.
redrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 14:07   #23
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
E kako onaj dio ide kada svi glumci ponavljaju.

Ne mogu.
što je to, hmm.... ne razumijem. Hajmo prionuti poslu.

tak nekako. Kako to točno ide?
jel ima negdje video klip taj?
"Ne mogu. Hm! Što to, dovraga, znači?! (češkanje po glavi) Ma, prionimo mi na posao!"

Simpatična i duhovita krilatica. Pomogla mi je u rješavanju treme prije jednog javnog nastupa. Hvala autoru teksta, Saši Anočiću.
Poludjela ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 13:39   #24
Po meni jedan odličan film po svim kriterijima. Jako dobro odrađeno. Glumci fenomenalni, muzika također. Super!
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 00:41   #25
Izvrstan film. Jako je duhovit. Smijao sam se cijelo vrijeme. Pogotovo me je uništila scena kada pričaju o Miodragovoj nacionalnosti (ili ona kada Bruno sazna da ekipa zna za njegovu seksualnost ). Nekako nije ni sniman tipično za hrvatski film. Montaža je jako 'britanska' (ne znam kako se bolje izraziti).
Nadam se da kada skupim love (ulaznice za predstavu uopće nisu pristupačne!), da ću otići pogledati predstavu!
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 11:45   #26
Kako se zove onaj glumac koji je glumio lika u žutoj jakni omotanog šalom
Ukrao je cijeli film ne sječam se da sam ikad vidio neki lik u domačoj kinematografiji kojem sa se toliko nasmijao
I nije karikiran nego je stvarno dočarao nekog čudnog lika
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:27   #27
budući da sam gledala predstavu i uživala, film me poprilično razočarao. niti je tolika komedija niti su do izražaja došli glumci i njihove pjevačke i plesačke sposobnosti koje te u predstavi doslovno obore s nogu. bilo je nekoliko smiješnih trenutaka, ali za mene nedovoljno.
ali jasno mi je da su to dvije različite forme, tako da neću više uspoređivati. možda bi mi film bolje sjeo da nisam pogledala predstavu.

u filmu mi se jako svidjela kamera i način snimanja. i glazba, naravno.
-garden- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:33   #28
Film za zaborav. Dobro, i dalje drži originalnost i zaigrani ansambl drži vodu, kaj ga čini malo iznad prosjeka naših filmova. Ali u predstavi je ipak nešto drugo. Jedna od najboljih predstava u Hrvatskoj dobila je tek osrednju ekranizaciju...

Kaj samo pokazue da su film i kazalište nebo i zemlja, isto kak fine mrtve djevojke predstava je razočaravujća u odnosu na film, ovdje je obrnut slučaj.

Uživo dok gledaš ipak vidiš transformaciju jednog ansambla priprostih ljudi koji jednostavno u nedostatku posla se bacaju u lokalni kazališni projekt, od najobičnijih diletanata do genijalne izvedbe gdje je svaki korak na mjestu i svima jednako tempiran... Naravno, u filmu nisu ostali dosljedni samom tijeku predstave kaj je logično jer je drugačija forma i ima više prostora, al po meni je nespretno izvedena nepotrebna dodatna priča o redateljevoj intimi. Bolje mi je u predstavi gdje je jednostavno - odsutan, a bit je na samom radu u predstavi... Nadalje, sam humor dolazi više do izražaja dok su svi odjednom na sceni, ovako individualno djeluje puno praznije...

Ne znam, tu teatar ima čaroliju jer su glumci ipak istrenirani da ti sugestijom daju do znanja što se ustvari radi na nekom minimalističkom principu bez dodatnih rekvizita... najbolji je dojam dok ti sasvim dovoljno potaknu maštu da se kod gledatelja razvije ono nešto što se na filmu tek - prikazalo. Predstavilo, bez doživljavanja istog...

ima sad tu puno stvari za nadodati al eto... ideja se činila super, da se ekranizira i približi originalan koncept koji su glumci sami stvarali uz par generalnih ideja i ljudima koji nisu mogli ili neće moći prisustvovati samoj predstavi, al eto... kaj je tu je...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 19:54   #29
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
Kako se zove onaj glumac koji je glumio lika u žutoj jakni omotanog šalom
Ukrao je cijeli film ne sječam se da sam ikad vidio neki lik u domačoj kinematografiji kojem sa se toliko nasmijao
I nije karikiran nego je stvarno dočarao nekog čudnog lika
Živko Anočić
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 12:44   #30
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Trazim temu i ne mogu vjerovat da je nitko nije otvorio!

Film je fenomenalan!!!!


Predstava mi nije bila nesto, ali film... Napokon gledljiva i zbilja smiješna komedija.

Dodaje nove elemente predstavi. Nije tipična nesmijesna komedija kao u većini hrv. Filmova. Posebice zivko anocic, čovjek je genijalc za komediju, ima savršen tajming. Kao i rakan.
Bilo bi jos bolje da je Marica malo vise pjevala.
Svi su savršeno to odradili, vide se da vole te uloge. Nema one kazališne arogancije koja mi obično smeta u hrv. Filmovima.

Preporuka. Bas sam uživao i opet bih ga pogledao.
sorry..ali kaj je smijesno u tom filmu? Film mi je koma..ja se nisam niti jednom nasmijao...gledao sam u Teatru Exit Nemirne noge i umirao sam od smijeha...ali film Kauboj ne kuzim...kaj je tu smijesno?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 14:30   #31
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
sorry..ali kaj je smijesno u tom filmu? Film mi je koma..ja se nisam niti jednom nasmijao...gledao sam u Teatru Exit Nemirne noge i umirao sam od smijeha...ali film Kauboj ne kuzim...kaj je tu smijesno?
ako ne vidiš/čuješ/osjetiš nitko ti niti ne može objasniti.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 09:28   #32
Moram priznat žešće sranje od filma, nažalost
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 14:35   #33
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Moram priznat žešće sranje od filma, nažalost
Obožavam ovako elaborirane recenzije.
Rudolf Harras is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 18:52   #34
Quote:
Rudolf Harras kaže: Pogledaj post
Obožavam ovako elaborirane recenzije.
Ako je netko očekivao američansku komediju, jasno da se razočarao. Predstavu nisam gledao, a prema filmu sam bio prilično skeptičan, jer ekranizirati stvaranje predstave u predstavi ostavlja ohoho mjesta za otkliznuća.
Zapravo, film me ugodno iznenadio, valjda zato što nisam očekivao urnebesnu komediju. Kako je Lucifer već rekao, film mi djeluje ne "britanski" radi montaže, nego kompletno baš onako "engleski" zato što je slojevit: sve ima kontekst tranzicijske zemlje i socijalnog momenta, svaki lik u predstavu-film unosi jednu kompletno posebnu sudbinu, makar ona definirana kroz par rečenica razgovora (malo tko tu visi samo zato jer film mora imati ženski lik, ili neku manjinu, kako to obično biva), sve fino povezano površinom malo veće doze humora nego to obično biva kod nas. Začudo, humor funkcionira i kad je plitak, jer je razina prirodni dio likova, nije tu nakalemljen da kupi poene na prvu loptu.
Epizodu privatnog posjeta redatelja rodbini sam prvo bio doživio kao distrakciju u filmu, kasnije mi je nekako leglo, jer je ipak on poveznica svih likova filma pa uzima više minutaže. Ipak su mi neki drugi likovi bolje i efektnije definirani s manje prostora.

U stvari, ovakvi fimovi me samo ražaloste zato što ovakva razina nije neko opće mjesto naše kinematografije, nego izuzetak, a uopće nije remek-djelo.
Pun mi je kufer raznoraznih klišeja, politikatskih pamflet-filmova, tako da je jedan relativno dobar film u 10 godina moraš dočekati kao remek-djelo.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 10:56   #35
Konačno sam odgledao film. Predstavu nisam gledao, pa dajem ukupan dojam na temelju filma.

Razočaran sam.

Znam da predstava traje već godinama, da je stalno rasprodana i da ju svi hvale. Koliko sam shvatio, ta grupa autora živi od te predstave. Ja sam u baznom scenariju očekivao više. Zaplet je beskrajno stereotipan i prvoloptaški, a humor plići nego sam očekivao. Likovi su iskarikirani stereotipi. Nepotreban scenaristički kič sa tumorom i smrću.

A sad film. Slijed scena je loše napravljen, kao da se radi o "random-montaži". Stvar ne teče, stalno se nešto nasilno prekida i uvodi... Glumci mi se čine obećavajući, u teoriji. No u praksi ne žive, nemaju utemeljene akcije i reakcije (nekad su i kontradiktorni), nema dovoljno materijala da se itko od njih pretvori u trodimenzionalnu osobu. Njihova međudjelovanja i odnosi se mogu učitati, ali ne i osjetiti i proživjeti...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.