Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2009., 13:55   #2001
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
je, jasnije je

taj hormon se uzima oralno ili je to inekcija?

je li to ide preko zdravstvenog u Hrvatskoj ili?

ja sam dobila injekciju u guzu...

i isla sam u apoteku kupiti ampulu...platila 150 kn...trazila R1 racun za porez...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 23:08   #2002
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
pa zasad mi ide ok..osim sto imam jake mucnine pa se time zamaram...

slijedeca kontrola 5.5. pa cekamo novosti... i da sve bude ok...

nisam vas zaboravila,naravno...i tu sam ako bilo sta treba...
aj kad si već tu napiši malo simptome, jesi li osjetila išta prije nego si test napravila, kako često ste se seksali itd
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 11:35   #2003
Samo sam došla službeno objaviti da ako nakon četiri mjeseca suše dobijem baš ovaj vikend kad idem na put, bit ću vrlo, vrlo, ali vrlo
Smeće jedno. Da sam ikad mislila da ću biti nostalgična za pilulama... e....
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 16:08   #2004
Ja sam stalno nostalgična za pilulama, nema dana kad se ne sjetim da svih ovih problema nije bilo dok sam ih pila.....znam da je to samo maskiranje problema, ali barem je uspješno maskiranje problema.....
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:11   #2005
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
aj kad si već tu napiši malo simptome, jesi li osjetila išta prije nego si test napravila, kako često ste se seksali itd
ja sam primila stopericu u ponedjeljak u 8 ujutro i dr je rekao da ce ovulacija nastupiti za 36 sati,dakle u utorak u 20 sati...

nismo se seksali od subote i rekao je dr da je to ok za kvalitetu...

i doslo je vrijeme u utorak...a MM kaze da ima probu s klapom u 20...pa je ipak malo kasnio... a ja ostala lezat sa nogicama u zraku...

znala sam da mi nakon tog dana (ovulacije i seksa) treba proci tocno 14 dana do menge...i cekali smo...

nakon toga se vise nismo seksali,a mene su nakon 4-5 dana pocele jako bolit bradavice...nisam mislila da je ista moguce tako rano,ali neka...

2-3 dana prije ocekivane menge me jako stezalo dolje,kao pred mengu...bas ludajcki...i mislila sam "evo,stize,nista ovaj put"...

docekala taj utorak za 14 dana i iscekivala cijeli dan sta ce biti...i nista...jedva sam zaspala navecer...i ujutro sam vec u 6 isla provjerit jel ima sta...i opet nista!

nije mi vrag dao mira,vec sam u 8 bila u apoteci...luda baba...i dobila taaaako blijedu crticu...ali kazu "i najslabija crtica je pozitivna"

nisam nista poduzimala do petka kada sam vadila betu i bila je 600...dakle 3 dana nakon ocekivane menge...ponovila sam nalaze u ponedjeljak i beta je bila 2500...

i sad smo tu...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 11:40   #2006
ribice ti si muzika za moje uši

koliko ti je godina, već si napisala, ali da ne tražim
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 13:34   #2007
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ribice ti si muzika za moje uši

koliko ti je godina, već si napisala, ali da ne tražim
hvala bejb...

ja imam 30, a MM 34...ali mislim da godine nisu bas neki faktor...ili?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:44   #2008
cure, da ne citam svih 50 strana topica...
zadnje sto sam bila kod gin izvali ona meni: imate malo policisticne jajnike, zbog neredovitih menstr., ali necu vam za sada davati nikakve tablete...
mjesec dana prije bila sam kod privatnika, nije mi ni p op policisticnih jajnika spomenuo..
moje "neredovite menstr. izgledaju ovako: tri mjeseca ciklus od 29 dana, onda tri mjeseca ciklus od 35 dana, tri mjeseca ciklus od 33 dana i tako se tu negdje to vrti...i svaki mjesec je dobijem...ovulaciju mi je uvijek otprilike 2tj od prvog dana menstr....i sve imam filing da ce mi uvalit neke tablete...
ja ih nebi ba pila...sto vi kazete? thnx unaprijed za odg.
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:55   #2009
pozdrav svima! I ja sam imala ovaj problem, pa su mi liječnici rekli da nikad neću moći imati djecu, pa problemi sa svim živim...otišla ja kod bioenergetičarke...bila desetak puta, sve nestalo, a ja danas imam dvije djevojčice a jajnici ko bog! Trebala sam i na operacije, a hormone NIKAD nisam pila!! Nemojte da vas kljukaju kojekakvim hormonima, kad jednom počnete piti, nikad kraja. To je nama u familiji, i mmoja sestrična ima probleme-od svih silnih hormona sada je debela, dlakava i ne zna se je li muško ili žensko.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:32   #2010
Pozdrav,

evo još jedne PCOS priče.
Imam 26g, i već 12g. dijagnosticiran PCOS. Moji simptomi:
- izuzetno neredoviti ciklusi ( variraju od 35 pa do 65 dana ),
- 15dnevni PMS, sa dosta jakim promjenama raspoloženja
- menga traje od 10 do 15 dana
- jako krvarenje ( moram piti željezo, zbog anemije )
- grčevi prvih 5 dana (odlasci na hitnu ili ketonal )
- vrlo jaka dlakavost, opadanje kose, prištevi po licu i leđima

Od 14g. do 17 nisam ništa pila, jer su doktori rekli da je nasljedno ( mama ima problema ) a i budući da sam mlada, ciklus se nije ustalio, da je to normalno.
Od 17g, kada sam bila 3 noći zaredom na hitnoj zbog bolova, mama je poludila i odvela me doktoru i rekla da to nije normalno. Dijagnoza PCOS. Terapija DIANE 35. Dok sam ih pila sve super, nije bilo bolova, dolazila menga u sat, nije kosa padala, sve super, krvna slika i jetra super. Nakon 5 godina i nove kontrole, opet sve po starome, ginekolog kaže probaj Yasmin. Pila ih godinu dana - smanjili su se bolovi, ali pojavio se celulit po svuda i kolesterol je skočio u nebesa, a ja ne jedem masno. Rekla sam STOP tabletama. Od tada ( 2-3 godine ) ne pijem apsloutno ništa.
Trpim bolove i krvarenje, ciklus kada dođe, dođe. Kolesterol je napokon došao u granice normale. Lice sam izlječila savjetima sa pf Prirodna kozmetika. PMS pokušavam kontrolirati snagom volje, srećom imam dečka i roditelje koji imaju mnogo razumijevanja. Dlakavost, rješavam ili bolje rečeno smanjujem žiletom i laserom (lice).

Najgore mi je kada se spoji upala i menga ( nažalost vrlo često ), tada su injekcije i tablete jedini spas. Polovicom svibnja idem na kontrolu i vađenje hormona, pa ćemo vidjeti u kakvom sam trenutno stanju. Kontrole radim svakih 6 mjeseci, i uvijek tražim drugo mišljenje.
TulipanJorgovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:24   #2011
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
hvala bejb...

ja imam 30, a MM 34...ali mislim da godine nisu bas neki faktor...ili?
pitala sam te za godine da vidim kolko ja imam vremena za ležerniji pristup

zanime ma kad si koristila LH trakice, kako su ti pokazivale inače????
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:26   #2012
Quote:
TulipanJorgovan kaže: Pogledaj post

Najgore mi je kada se spoji upala i menga ( nažalost vrlo često ), tada su injekcije i tablete jedini spas. Polovicom svibnja idem na kontrolu i vađenje hormona, pa ćemo vidjeti u kakvom sam trenutno stanju. Kontrole radim svakih 6 mjeseci, i uvijek tražim drugo mišljenje.

kakve upale, čega?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 20:51   #2013
Samo da vam se javim. Nisam dugo..
Svezi mojih bolova (sa par strana pre..), nisam stigla ginekologu. Malo gorji problemi su naisli, pa dok se to ne rijesi..
Pokusavam sa lijecenjem alternativnom medicinom, i ako bude pozitivnih pomaka, javljam vam.
Nadam se da ste ok.
Pozzz
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:37   #2014
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Samo da vam se javim. Nisam dugo..
Svezi mojih bolova (sa par strana pre..), nisam stigla ginekologu. Malo gorji problemi su naisli, pa dok se to ne rijesi..
Pokusavam sa lijecenjem alternativnom medicinom, i ako bude pozitivnih pomaka, javljam vam.
Nadam se da ste ok.
Pozzz
Angie..............Drago mi da si nas se sjetila.Citam te redovito na kucnim ljubimcima.Da zivim jos u Zagrebu pridruzila bi se sigurno tebi i ekipi,stvarno ste odlicni Nije ni cudo sto nisi stigla ginekologu.Nadam se da ce biti pozitivnih pomakaCitam te i dalje,boooooook!
brankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 08:46   #2015
Quote:
brankag kaže: Pogledaj post
Angie..............Drago mi da si nas se sjetila.Citam te redovito na kucnim ljubimcima.Da zivim jos u Zagrebu pridruzila bi se sigurno tebi i ekipi,stvarno ste odlicni Nije ni cudo sto nisi stigla ginekologu.Nadam se da ce biti pozitivnih pomakaCitam te i dalje,boooooook!
He he, hvala tebi puno
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 16:05   #2016
curke,gdje ste???????????? nekako ne volim kad ova nasa tema pocne tonuti prema dnu stranice,zato evo malo da ju podignem
brankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 16:18   #2017
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
pitala sam te za godine da vidim kolko ja imam vremena za ležerniji pristup

zanime ma kad si koristila LH trakice, kako su ti pokazivale inače????
ja sam ti trakice koristila na pocetku, negdje mjesec dana otkako smo poceli radit na bebi...da uopce vidim kakvo je stanje...

i bilo je razocaravajuce...svaki drugi dan,ili cak svaki dan mi je kontrolna crtica bila bljedunjava...niti je slabila niti se pojacavala...pa sam nakon 20-ak potrosenih odustala jer sam skuzila da nema smisla...

kod nas sa PCOS je LH stalno lagani povisen pa to zapravo i ima smisla...a te trakice valjda nisu jako osjetljive...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 18:58   #2018
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
kakve upale, čega?
ma kada se prehladim, pa imam upalu mjehura ili jajnika..
TulipanJorgovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 20:26   #2019
Quote:
brankag kaže: Pogledaj post
curke,gdje ste????????????nekako ne volim kad ova nasa tema pocne tonuti prema dnu stranice,zato evo malo da ju podignem.

Ja bi bila najsretnija kad bi ova tema ne samo pala na dno stranice, nego se zauvijek ugasila..
O cemu da pisem..? Svaki dan je isto.. Ne zelim vise nikoga zamarati. Nema nikakvih promjena na bolje.. Sad mi se ovo stanje pocelo jako odrazavati na posao. Totalno sam rastresena, dekoncentrirana, od bolova ne mogu misliti na nista drugo.. Produljeni vikend sam uglavnom provela u krevetu jer sam taman u petak dobila m.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:46   #2020
Oću dobit, oću, oću, hoću, želim!!! Nek više dođe i vraćam se na svoje pilulice i sve će biti u redu sa svijetom! :klap: Ide mi na živce. Oprištavila sam se... Možda bude nešto...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.