Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 08:38   #61
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
a ako film govori o patetici (kao sto to radi MR - kroz pricu koji si sam napisao) kako ga onda mozemo optuziti da je patetican?
Istina je da je scenarij Moulin Rougea najslabija točka cijelog filma i da se već u njegovom čitanju ZNA da se radi o patetičnoj priči... Ali, po meni, samoj patetici potpomaže i očajna McGregorova gluma i režija, pa mi je automatski film u cjelini (izuzev nekih fantastičnih plesnih izvedbi i montaži) loš...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:25   #62
Ajmo vas dvoje, nemojte se klati.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:52   #63
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Istina je da je scenarij Moulin Rougea najslabija točka cijelog filma i da se već u njegovom čitanju ZNA da se radi o patetičnoj priči... Ali, po meni, samoj patetici potpomaže i očajna McGregorova gluma i režija, pa mi je automatski film u cjelini (izuzev nekih fantastičnih plesnih izvedbi i montaži) loš...
ja sumom ti drumom. al neka

ocajna gluma i losa rezija potpomazu eventualno nekvaliteti samog filma, patetika s tim nema nikakve veze. govoriti o MR kao o pateticnom filmu je isto kao i optuziti cokoladu s ljesnjacima da ima ljesnjake. pa to joj je bila i namjera, ne?

Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Ajmo vas dvoje, nemojte se klati.
rijetko s kim se to ovdje moze pa koristim priliku
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:21   #64
Ooho. Evo onda i mene, da se uključim u raspru, izazvan ovom poredbom s čokoladom. Naime, lješnjaci u čokoladi su sami po sebi okej stvar. Nekima loša, nekima dobra. Patetika je po definiciji loša stvar. (nećemo sad zalazit u rječnike i birat ono prvo značenje, do danas je patetičnost za najširu publiku poprimila vrlo jasno i nedvosmisleno značenje) Namjerno ubacivanje patetike nikako ne može biti pozitivna stvar, osim eventualno u trash žanru.

Štogod se namjeri izazvati emocije, bez da pri tome ima položene temelje na kojima te emocije mogu realno stajati - prelazi u patetiku. Naravno, kada tako definiramo stvar, ulazimo u područje relativnog gledanja na stvar. Vajti će nešto bit patetično dok tebi ista stvar neće bit patetična. I obrnuto.

Da budem malo više ontopic. Ne bih rekao da CS govori o patetici. Sama priča ne mora biti patetična. Odabir teme ne mora biti patetičan. Stvar je načinu obrade teme i prikazu iste - pa i onda će se tek ponekim ljudima stvar činiti patetičnom. Da ne pričam o tome što je vajta profulao ceo fudbal s MRom i poantom istoga.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:02   #65
Ne razumijem,... Ima li film o nekom ratu koji nije patetičan... ne mogu se sad sjetiti...
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:07   #66
Quote:
managerr kaže: Pogledaj post

film je fantastičan, a ona velška pjesma u izvedbi mladog Balea je još bolja... čovjek nikad ne bi rekao danas da je to bio Bale , uopće ne sliči klinac ovom Baleu koji je danas odrasla osoba...koliko sam imao pročitati Baleova žena je podrijetlom iz Bosne, Hrvatica...


Meni je Bale isti sad i kad je bio mali. Oči, osmijeh. U onoj sceni pred početak filma recimo, kada sjedi u srušenom avionu, i da ne znaš kako je to on kao dječak ne možeš fulat.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:47   #67
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem,... Ima li film o nekom ratu koji nije patetičan... ne mogu se sad sjetiti...
Platoon
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:36   #68
Quote:
unspeakable kaže: Pogledaj post


Meni je Bale isti sad i kad je bio mali. Oči, osmijeh. U onoj sceni pred početak filma recimo, kada sjedi u srušenom avionu, i da ne znaš kako je to on kao dječak ne možeš fulat.
meni isto tak. Nema šanse da ga fulaš.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 23:38   #69
Joj meni je Carstvo sunca uz 5. element i Leona(integralna verzija) najdraži i najljepši film kojeg sam gledala i u kojeg sam s zaljubila još u osnovnoj školi....Divan film, predivan, tako topao, tužan, nježan optimističan...Samo ne mogu nikago onog malog dečkića povezati s Baleom, odnosno da je Jimi=američki psiho
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 00:39   #70
gleda kad san bio mali i neki dan slucajno razgovaran sa nekin covikon na nekon livon mistu i cujen ono kad piva u crkvi u zboru sa 5 metara i odma se trgnio i najezio...brrrrr...ostatak pogleda u jednom dahu...
__________________
Obratite se s povjerenjem.
seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 10:22   #71
Quote:
Il Bestione kaže: Pogledaj post
Platoon
Khm... smrt Willema Dafoea, prepatetično...
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 08:45   #72
Quote:
seal kaže: Pogledaj post
gleda kad san bio mali i neki dan slucajno razgovaran sa nekin covikon na nekon livon mistu i cujen ono kad piva u crkvi u zboru sa 5 metara i odma se trgnio i najezio...brrrrr...ostatak pogleda u jednom dahu...
Može li mi netko, molim vas, dešifrirati što ovo gore piše?
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:19   #73
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Može li mi netko, molim vas, dešifrirati što ovo gore piše?
Nisam siguran, al' ovako sam ja shvatio...

Gledao sam taj film još kao mali i nedavno sam ušao u razgovor sa nekom osobom na neodređenom mjestu, i kaže ta osoba meni da pjeva u crkvenom zboru sa još 5 metroseksualaca, a mene su odmah prošli trnci... brrrrrr... No kad sam ih svih 5 vidio, ostao sam bez daha...
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:57   #74
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Može li mi netko, molim vas, dešifrirati što ovo gore piše?
Možda je pisac htio reći otprilike ovako nešto :
"Taj film sam gledao još kad sam bio mali,a neki dan sam slučajno naletio na njega... Pričao sam neki dan s nekim čovjekom i odjednom čuo s televizije glazbu iz filma (ono kad Jaime pjeva u crkvenom zboru) i odjurio pogledati ga do kraja. Tako je dobar da sam ga pogledao u jednom dahu..."
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:04   #75
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
Možda je pisac htio reći otprilike ovako nešto :
"Taj film sam gledao još kad sam bio mali,a neki dan sam slučajno naletio na njega... Pričao sam neki dan s nekim čovjekom i odjednom čuo s televizije glazbu iz filma (ono kad Jaime pjeva u crkvenom zboru) i odjurio pogledati ga do kraja. Tako je dobar da sam ga pogledao u jednom dahu..."

svaka čast
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 14:16   #76
konacno da sam ja pogledao ovaj film; mislio sam kao veceina Spielberg i Bale, te rat (ja sam protiv rata ), nista novo niti nista posebno, al priznam
WOW!
film, je odlican, i vise nego odlican, svaki detalj u filmu mi se svidio, Bale je to odlicno odglumio, glazba, screnografija, efekti, sve je izvrsno.
kao sto je vec spomenuto : remek djelo !
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:04   #77
baš mi majka jučer donijela taj filmek na dvdu i jedva čekam da ga pogledam al to ću moći tek za tjedan dana... no nie bitno,bitno je da je u mojoj kućnoj kolekciji...pogledala sam ga prvi put kao klinka i od tad se svako malo sjetim neke scene... predivan film...
__________________
I have a black belt in shopping!!!!!!!;)
If you forget something just pretend you don't need it... :)
Curios,deaf,schitzofrenic n blond :)
Chelava plaVUsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:30   #78
meni jedan od najdražih filmova.gledao ga prvi put s negdje 15god i odma ga zavolio. nakon toga gledao ga još 3-4puta. tražio originalni dvd u zg duuugo, i našao ga tek prošle godine
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:48   #79
...a joj prošlo je dosta vremena kad sam gledala taj film, ali se dobro sjećam svih detalja i znam da je film ostavio dojam na mene. Sjećam se i kad sam ugledala Christiana Balea kako danas izgleda, nisam mogla vjerovati da je to taj klinac, odmah sam se pitala pa zar je toliko vremena prošlo otkako je sniman film.
ika218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:18   #80
Bale (ni ja ga ne bih prepoznala nikad, iskreno), predivno odglumio, stvarno svaka čast.
Malkovich također krasan.

Jedan jako jako lijep film, ne šokantan, ne takav da ćeš o njemu razmišljat još tjedan dana (barem meni, da je imao tužan kraj, možda i bih ), ali jako dobar.
par scena se definitivno urezalo u pamćenje, kako je netko spomenuo, kad ubiju onog frenda mu japanca, i ona scena s majkom.

Svakako film kojeg vrijedi pogledat još koji put.
Camera_Obscura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.