Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 22:28   #41
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Naravno, kortikosteroidi imaju negativan utjecaj na HPV, međutim, beta glucan nije kortikosteroid, on je polisaharid dobiven od pekarskog kvasca. Glupo mi je pisati ti o C vitaminu, Aloa Veri itd kad vjerojatno sve to znaš i sama a mislim da s obzirom na tvoje stanje da ti treba stručna pomoć nutricioniste ( s obzirom na hipofizu, koliko se sijećam ). Uglavnom, za ovaj beta glucan piše da pogoduje i alergičarima pa mislim da ti je to možda najbolje riješenje za dizanje imuniteta. I da, nisi jedina koja je bila samo tri puta na papi do 35. godine, ne žderi se zbog toga, nego napadni beštiju svim snagama!
može mala info o beta glucanu?

kod nas bočica od 60 tableta košta 30 EUR (one od 100mg) ili 100 EUR (one od 500mg)! kakve su cijene tu? i da li to može uzimati ko hoće i kad hoće?
angell is offline  
Old 20.03.2009., 22:30   #42
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
eto, i ja imam te simptome, iako je meni doktor rekao da je normalno da se nakon pape pojavi sukrvica

kod pape ili kod sexa? ako je doktor bio malo grublji, može se i pojaviti sukrvica, ali ne bi smjelo biti KRVI, a kod mene je to bio slučaj. doktorici je ruka bila doslovno krvava nakon pape. nadam se da to nije tvoj slučaj. i da nemaš krvarenje nakon sex (to je baš dobar pokazatelj!).
angell is offline  
Old 20.03.2009., 22:33   #43
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
kod pape ili kod sexa? ako je doktor bio malo grublji, može se i pojaviti sukrvica, ali ne bi smjelo biti KRVI, a kod mene je to bio slučaj. doktorici je ruka bila doslovno krvava nakon pape. nadam se da to nije tvoj slučaj. i da nemaš krvarenje nakon sex (to je baš dobar pokazatelj!).
Desilo mi se prije par mjeseci krvarenje nakon seksa, trajalo je tri dana.
Sad kad se sjećam to mi se dogodilo i prije 12 godina, tad skoro uopće nisam mogla imati odnos sa momkom od krvarenja... Onda je sve bilo okej do sada, kad se krvarenje ponovno počelo pojavljivati.

je li moguće da imam visoki cin dugi niz godina a da nemam pojma za to jer se nisam kontrolirala?
fej is offline  
Old 20.03.2009., 22:34   #44
Fej imaš pp.

Link o beta glucanu: http://www.zdravljeizivot.com/hrv/in...ta-13_d_glucan

Samo da napomenem, ja sam o ovom samo čitala, nemam nikakvih iskustva osim što ih je MM koristio dok je bio u SAD-u za podizanje imuniteta prije zime.
60 kapsula od 100mg = 337 kn
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 22:37   #45
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Desilo mi se prije par mjeseci krvarenje nakon seksa, trajalo je tri dana.
Sad kad se sjećam to mi se dogodilo i prije 12 godina, tad skoro uopće nisam mogla imati odnos sa momkom od krvarenja... Onda je sve bilo okej do sada, kad se krvarenje ponovno počelo pojavljivati.

je li moguće da imam visoki cin dugi niz godina a da nemam pojma za to jer se nisam kontrolirala?
moguće je, jer se promjene U PRINCIPU sporo razvijaju, mada ne vjerujem da vučeš te promjene 12 godina. ja sam došla do zaključka, a i druga doktorica mi je potvrdila, da su mi promjene uočene već 2005.godine - sai tada mi je samo rečeno da češće radim papu!? nije predložen nikakav postupak. nažalost, 3 godine kasnije doguram do CISa... ali krvarenje može biti i posljedica zaista jake upale... pa je možda to bio kod tebe slučaj
angell is offline  
Old 20.03.2009., 22:54   #46
Izgleda da sam sve te godine glatko proživjela jer nisam razmišljala o boleštinama kao danas.

Inače, netko je naprijed napisao da se letz biopsijom uklanja više promjena nego običnom punch biopsijom, a ja sam negdje na netu pročitala baš suprotno pa sad ne znam tko je u pravu.
fej is offline  
Old 20.03.2009., 22:56   #47
evo mene, mada mi je malo doslo zlo ... inace sam dobila, stomak me bas boli, ali neka sam dobila... angell mislim da i nisam peh jer mi inace traje 7 dana i posljednjih dana ima toga tak da mislim da nije lose da sam odgodila... malo bi mi bilo bezveze da idem na operaciju i da onda krvarim, a da ne znam od cega..... a ja upravi pijem taj beta glucan, svaki dan po dvije plule od 600 mg, znaci neka udarna doza od 1200 mg...

Zadnje uređivanje Suey : 20.03.2009. at 23:10. Reason: ne želimo kvariti lijepu temu neprimjerenim komentarima
sofi is offline  
Old 20.03.2009., 22:58   #48
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Izgleda da sam sve te godine glatko proživjela jer nisam razmišljala o boleštinama kao danas.

Inače, netko je naprijed napisao da se letz biopsijom uklanja više promjena nego običnom punch biopsijom, a ja sam negdje na netu pročitala baš suprotno pa sad ne znam tko je u pravu.
meni punch biopsijom nije ništa otkonjeno, jer se radi o manjim komadićima

(sad ne znam hoću li pogoditi o kojim se curama radi ali...) melita i sunchana su imale letz biopsije i njima je sve sklonjeno (jer se uzimaju veći komadi), nisu morale na konizaciju
angell is offline  
Old 20.03.2009., 22:58   #49
definitivno se letz biopsijom otklanja vise..... jer dr. strujom odreze tkivo u kolicinio kojoj on procijeni, te moze fino zahvatiti.... dok je punch biopsija metoda kojom se cupne dio sa mjesta na kojem s enalaze promjene...
sofi is offline  
Old 20.03.2009., 23:00   #50
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
evo mene, mada mi je malo doslo zlo od ovih silinih nepravilnosti na forumu... inace sam dobila, stomak me bas boli, ali neka sam dobila... angell mislim da i nisam peh jer mi inace traje 7 dana i posljednjih dana ima toga tak da mislim da nije lose da sam odgodila... malo bi mi bilo bezveze da idem na operaciju i da onda krvarim, a da ne znam od cega..... a ja upravi pijem taj beta glucan, svaki dan po dvije plule od 600 mg, znaci neka udarna doza od 1200 mg...
ma šalim se, neka si ti dobila, to je bitno i mirna ćeš ići na konizaciju (a ne ko ja, sa uloškom i još uvijek curkava)

ti si ono negdje vani nabavila beta glucan i manje ih platila nego kod nas? ja sam pala u nesvjest kad mi je u eurofarmovoj apoteci rekla koliko su...
angell is offline  
Old 20.03.2009., 23:02   #51
da ja sam tu jednu bocicu od 60 kapsula platila oko 25 eura.. ali znaci ne od 100 mg vec od 600mg po kapsuli.....
sofi is offline  
Old 20.03.2009., 23:03   #52
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
evo mene, mada mi je malo doslo zlo od ovih silinih nepravilnosti na forumu... inace sam dobila, stomak me bas boli, ali neka sam dobila... angell mislim da i nisam peh jer mi inace traje 7 dana i posljednjih dana ima toga tak da mislim da nije lose da sam odgodila... malo bi mi bilo bezveze da idem na operaciju i da onda krvarim, a da ne znam od cega..... a ja upravi pijem taj beta glucan, svaki dan po dvije plule od 600 mg, znaci neka udarna doza od 1200 mg...
Doza ti je junačka! Meni je žena u ljekarni ( koja je inače stvarno puna korisnih informacija, već smo postale frendice a i sama je imala CIN, visokorizični HPV - konizacija ) rekla da je 200 mg na dan čisto dovoljno s obzirom na moj CIN2 da su veće doze za tumorska oboljenja i lakše podnošenje kemoterapije! Mislim da ti ipak ne može bit ništa loše od toga, čitala sam da nema nuspojava ni pri značajno većim dozama.
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 23:05   #53
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
da ja sam tu jednu bocicu od 60 kapsula platila oko 25 eura.. ali znaci ne od 100 mg vec od 600mg po kapsuli.....
u njemačkoj? hoću malo da se angažujem da ih nađem meni i mami ali ove cijene kod nas su smiješne... nabavna cijena u sloveniji oko 7,5 EUR...
angell is offline  
Old 20.03.2009., 23:07   #54
Žene - izvrsne ste! Svaka čast, ponosim se vama i ovim topicom!

dan-zena, samo ti daj, nema ograničenja za postove!

Evo, vjerojatno ću vas iznenaditi nečijim iskustvom - moja jako dobra prijateljica je imala CIN III. Njoj je ginekolog govorio da je stalno u redu, kad ono jedan dan, nakon godinu dana kad je došla na redovnu kontrolu - CIN III. Svaki socijalni ginić vam napravi briseve bez obzira koji je CIN. Njoj je sve bilo - NEGATIVNO. Ovo me podsjeća na slučaj Pješčani sat, ona isto ne zna od čeg je.
Sad čujte dalje. Kako se CIN nije povlačio, završila je u Vinogradskoj na lletzu, naravno, prošla je biopsiju, kojom nije ništa otklonjeno, opet CIN III, i obavila to.
Nakon toga - opet loš nalaz! Ona očajna. Kako je isto moje struke, saznala je na sudu za tog čovjeka, bioenergetičara. Išla je sva očajna k njemu, a već je bila naručena za lletz kod Hallera u Rijeku. Čovjek je samo htio da prestane sa svim lijekovima i terapija je trajala 2 tjedna, svaki dan. Otad - nikad više nije imala loš nalaz.
Ne znam što da o tome mislim, ali sam uzela broj tog čovjeka - nikad se ne zna. Štoviše - njegove usluge koriste ljudi na dosta visokom položaju, sve suci, odvjetnici i ina ekipa. Što mislite o tome, je li joj to pomoglo? E, da, njen je ginekolog rekao da je to zbog hormona, ima poremećene hormone, i ne smije piti antibebi. Isto tako ginić joj je rekao da ni u kojem slučaju ih ne pije dok ima ovakvih problema, a niti kasnije jer joj one remete hormone i CIN bi mogao opet nastati.

Reći ću vam da sam i ja isto tako prestala ih piti dok sam imala probleme. Moj me ginić nekako mrko pogledao i rekao da to nema veze s tim. Al ziher je ziher, kak bi se reklo.
Suey is offline  
Old 20.03.2009., 23:10   #55
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
u njemačkoj? hoću malo da se angažujem da ih nađem meni i mami ali ove cijene kod nas su smiješne... nabavna cijena u sloveniji oko 7,5 EUR...
Ma ja sam platila tih tristotinjak kuna ovdje pa ne moram nikome objašnjavati zašto, kako... Inače, ne znam kako vama ali meni je u zadnje vrijeme popustio onaj sram - imam HPV, ajme sramota... Valjda se to zove mirenje sa situacijom. Imala sam i imam samo jednog muškarca u životu a pokupila sam beštiju. Više me nije sram, sad sam samo ljuta
dan-zena is offline  
Old 20.03.2009., 23:10   #56
pa i na kutijici pise da se uzimaju dvije kapsule dnevno.. no ja sam malo istrazivala i procitala da je potrebno da na bocici budu napisane koliccine beta glucana 1,3 a da to nije isto sto i beta glucan 1,6.... te je potrebno da u kapsulama bude ja mislim oko 60 % beta 1,3 glucana.... a ovaj moj koji sam ja dobila iz njemacke nema te vrijednosti istaknute, a na internetu pise da onda je veoma vjerovatno da se ovaj 1,6 prodaje pod nazivom beta glucan, a da nije ustvari rijec o tom 1,3 koji ima ta prava stimulativna svosjtva u odnosu na imunitet.... taka da mislim da ne pijem o"pravi" beta glucan....... no imam namjeru pokusati ga nabaviti..... a ovo sta pijem ne moze skoditi...
sofi is offline  
Old 20.03.2009., 23:12   #57
Jeste sigurne za taj beta glucan? Meni su isto, doduše u dobroj namjeri, preporučivali dosta visoku dozu folne, a ja pila još i svašta nešto uz nju, i nadrapala - jetreni skočili do neba!

dan-zena, a jel ipak može nešto i o C vitaminu?
Suey is offline  
Old 20.03.2009., 23:14   #58
Sofi, pa kupi onda pivski kvasac, jednostavnije je i jeftinije
Suey is offline  
Old 20.03.2009., 23:16   #59
evo:
Effectiveness of Beta glucan products appear to greatly decrease if the purity level falls below 80%. There are other active Beta Glucan linkages, like 2,3 and 3,6. These other linkages add to the total amount of carbohydrate content. The important fact here is it is the active Beta 1, 3-D glucan linkage that all the amazing research has been completed on, not the 2,3 and 3,6. So when a product is claiming 95% Beta Glucan and not specifically stating the active beta 1,3-D linkage on the label this is a red flag and buyer beware.
sofi is offline  
Old 20.03.2009., 23:17   #60
pa ne znam zakaj bi onda ovi izmisljali beta glucan, ak je isto sto i pivski kvasac, to bi bilo kao da su izmislili toplu vodu.......
vise ljudi (koji se razumiju) su mi isti preparat preporucivali..... kako nista ne uzimam, niti vitamin C, to ne moze skoditi...
sofi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.