Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 13:44   #1
Lake zarade po stoti put

Ne znam da li je ovo tema za gospodarstvo ili za psihologiju (ako nije pobrišite temu):

Riječani ulagali u nepostojeću banku - izgubljeni milijuni eura

http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...ra/511823.aspx

Znam da je ljudska glupost neuništiva ali koliko puta se ljudi moraju opeći da bi naučili da im nitko samo tako neće pokloniti novac, da nema lake zarade itd.?
Prvo su bili lanci sreće, pa razni lanci prodaje, pa biznisi u Africi, pa razne lutrije preko SMS-ova, pa forexi. Tko zna što je slijedeće a 100 posto će doći nešto novo i netko će nakon toga kukati.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:29   #2
Ja nebih dao novac jer nevidim nigdje "razvikanog i uglednog" većinskog ulagača u tu YX banku.
Ali kako provjeriti ovakvu priču? Zvat neki odjel u HNB?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:11   #3
Jel se ko sjeca financijskog inzenjeringa?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 19:19   #4
nema ovo veze sa lancima sreće...

krenulo je tako da su prvi dobro zaradili,i onda postali agenti za skupljanje love...

treba pričekat da se rasplete do kraja,(ako je to moguče),pa da vidimo do kud doseže.
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 21:57   #5
Ima jedna dobra stara: Kad bedaki imaju peneze, kramari tržiju.
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 22:14   #6
ljudi su očajni, ali i glupi.. osobno ne poznam nekoga tko je na to nasjednuo, ili "digao" kredit praktički na ulici preko onih letaka.. (barem mi nisu rekli), ali mogu jedino zamisliti da su toliko očajni da neznaju više što učiniti
koji bi drugi razlozi bili
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:07   #7
Idemo dalje!!!


http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...06.html?pos=n1

"Slična priča poput one iz Rijeke, u kojoj je Tina Vrbanec izgubila oko 35.000 eura u ulaganjima u nikad pristiglu banku u Hrvatsku, odvijala se i na koprivničko-križevačkom području. I novac tamošnjih ulagača, mahom poduzetnika sportaša i menadžera, završio je, navodno, u tzv. forexu, odnosno ulaganju u strane burze deviza. "
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:11   #8
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
ljudi su očajni
Nekoga tko ima 35.000 eura keša spremnog za ulaganje u dionice se baš i ne može nazvati očajnim. Možda su osobe o kojima je ovdje riječ glupe, naivne, ali očajne nisu.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:37   #9
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Nekoga tko ima 35.000 eura keša spremnog za ulaganje u dionice se baš i ne može nazvati očajnim. Možda su osobe o kojima je ovdje riječ glupe, naivne, ali očajne nisu.
Upravo tako, meni je najveće iznenađenje kolike cifre su pojedinci ulagali. Država je morala podići limit osiguranih depozita u bankama da ljudi ne izgube povjerenje u banke i štednju a ovdje pojedinci ulažu takve cifre u nešto imaginarno
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 16:31   #10
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Upravo tako, meni je najveće iznenađenje kolike cifre su pojedinci ulagali. Država je morala podići limit osiguranih depozita u bankama da ljudi ne izgube povjerenje u banke i štednju a ovdje pojedinci ulažu takve cifre u nešto imaginarno
Da, država bi trebala sistemskim mjerama i propisima zaštiti građane od ovakvih prijevara i urediti modele da se omogući legalno i transparentno ulaganje u biznis. Bez financijskog inženjeringa i bez malih investitora nema pametnog razvoja. Svi znamo da visoki prinosi na ulaganja nose i velike rizike, ali bitno je da se isključi rizik prijevare.
mg-press is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 17:03   #11
Quote:
mg-press kaže: Pogledaj post
Da, država bi trebala sistemskim mjerama i propisima zaštiti građane od ovakvih prijevara i urediti modele da se omogući legalno i transparentno ulaganje u biznis. Bez financijskog inženjeringa i bez malih investitora nema pametnog razvoja. Svi znamo da visoki prinosi na ulaganja nose i velike rizike, ali bitno je da se isključi rizik prijevare.
Pa financijski regulator već postoji. No kakve veze ima regulacijsko tijelo s prevarantima koji hodaju po kućama i uvjeravaju ljude da "ulože" novac?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:12   #12
Drzava treba zastititi od ovakvih prevaranata . Ne branim ove koji su "ulagali" , ali drzava treba pokazati da se takve muljaze na isplate.A to znaci ostro kaznjavanje i zamrzavanje sve imovine.

Slazemo se svi - bili su lakovjerni , glupi , gramzivi , stogod , al jedno je kad netko stavi 100 000 kn na jedinicu Dinama protiv xy kluba ,a drugo kad te netko prevari, kaze da ce napraviti to i to s tvojim novcima , potpisete ugovor a on odleprsa.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:23   #13
To apsolutno, prijevara se mora kažnjavati. Ja sam samo napomenuo da nije na financijskom regulatornom tijelu da spriječava ovakve slučajeve, jer to je ionako običan kriminal.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 14:01   #14
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
To apsolutno, prijevara se mora kažnjavati. Ja sam samo napomenuo da nije na financijskom regulatornom tijelu da spriječava ovakve slučajeve, jer to je ionako običan kriminal.
Treba izdvojiti dvije stvari:
1. puno ljudi previše olako pada na obećanja velikih i lakih zarada, a ne potrudi se napraviti domaću zadaću i sagledati kako poslovni model funkcionira
2. država je nedovoljno napravila na definiranju transparentnog pravnog okvira za mala direktna ulaganja (a javna je tajna da su se niti naših happy linea i financijskih inženjeringa provlačile daleko daleko u vrhove državne vlasti)
mg-press is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:54   #15
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Nekoga tko ima 35.000 eura keša spremnog za ulaganje u dionice se baš i ne može nazvati očajnim. Možda su osobe o kojima je ovdje riječ glupe, naivne, ali očajne nisu.
ja sam mislila na one koji dižu "ulične" kredite.
a ovi koji imaju 35.000 eura u kešu i žele laku zaradu putem nekih fiktivnih vrijednosnih papira ili poduzeća, očito su i tih 35.000 stekli na nezakonit način.
ne tvrdim da su opet svi koji su izgubili tako novce i zaradili ih na nezakonit način. ali oni koji jesu, nemam ih što žaliti, što su izgubili novac koji su stekli bez ikakvog truda (osim onog za krađu i prijevaru).
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 10:35   #16
posljednjih tjedana su u Zagrebu opet na djelu velike reklame za brze kredite. na svakom koraku nude ljudima na ulici prospektne listiće, također i na vjetrobranskom staklu auta sam puno puta sam ih našao.
vjerojatno da nemaju uspjeha, ne bi ni reklamirali. bojim se da će i takvi krediti mnoge ostaviti prevarene i očajne.
ni ja ne mogu vjerovati da nakon svih mogućih financijskih afera u hrvatskoj, još uvijek ima naivnih koji će olako zadužiti se ili povjerovati da preko noći mogu zaraditi velik novac.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 01:32   #17
Meni je najsmješnije kako je ovdje forex dežurni krivac. Iz novina se dobije dojam kao da je forex neki sustav krađe novaca, a ne razmjena valuta. Kladim se da ti novci koji su išli na "ulaganja" u forex, nisu ni vidili forex. Zgodno je to. Forex je rizičan, pa ako izgubiš sve pare - nije teško za povjerovat. Naravno, ti nikada ne uložiš ni lipe, samo kažeš da je sve otišlo ća.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:21   #18
Problem je sto Forex zvuci cool. Ima X u imenu pa ljudima zvuci kao da je svemoguc, kao X-Men. Zamisli da se zove npr. Foreb. Nitko ziv nebi ulagao na to. Ljudi se nebi hvalili time, "Ej, ja ulazem na Foreb." ne zvuci ni priblizno zvucno ko "Ej, ja ulazem na Forex.".
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:52   #19
Istina. Isto ko sto je istina sto i red shark gore kaze - to je izvrstan nacin okrivit forex za sve, ka, on je rizican , to je tako.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:41   #20
https://www.forum.hr/showthread.php?t=580520

Evo ova kandidatkinja za permaban je dokaz da i stare stvari još žive duboko u nama
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.