Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 13:23   #81
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Mala je sama rekla prvo retardiranoj mami, pa kasnije ocu da je sve izmisilila. Em je dijete em je dovoljna velika bila da shvati kako su se svi počeli ponašati u mjestu prema Lucasu, radi njezine izmišljotine.
Kad je shvatila da je napravila nešto krivo kasnije je povukla, ali roditelji i okolina su prvu izjavu uzeli za ozbiljno, jer se navodi o zlostavljanju obično uzimaju za ozbiljno. Rijetko kad se nešto tako izgovori i jednostavno kasnije obustavi, to je i bit histerije koja nastaje kad padnu sunmnje na pedofiliju.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 17:39   #82
meni je film odličan! za razliku od američkih filmova ovaj je pravo osvježenje, film koji izaziva emocije, što znači da je dobar.
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 02:57   #83
Bump za ovaj sjajan film.
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 01:24   #84
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Mala je sama rekla prvo retardiranoj mami, pa kasnije ocu da je sve izmisilila. Em je dijete em je dovoljna velika bila da shvati kako su se svi počeli ponašati u mjestu prema Lucasu, radi njezine izmišljotine.
Drito. Dajem 6/10, razocarao me film. Dosta predvidljivo, neke scene su iritantne, brate mili, da usred supermarketa covjeka zaposlenici iscipelare i nikome nista.

Djeca ne lazu.

Zadnje uređivanje LeGriffio : 15.08.2013. at 01:29.
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 01:39   #85
jooj da, kad se vratim na taj film, kakvo pretenciozno njesra. a i naslov je retardiran LOV/LOVINA
ma daj me mojne batje
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 09:47   #86
Vrlo dobar film, pravo otkrivenje u ovoj hrpi holivudskog sranja. Iako ima detalja u kojima je manjkav, još uvijek je za sasvim solidnih 8/10.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 03:22   #87
Sjajan film...

9/10

Ali ne mogu ne promisliti što bi se dogodilo da je glavni lik neki emirant iz bivše Juge. Film bi bio više akcijske prirode, uz trganje košulje, alkoholizirano deranje po selu, lomljenje noseva, potezanje noževa...

Promijenio bi žanr.

SPOILER:

Inače, mislim da je silovatelj male njezin otac, čudno se ona ponaša, oslovila ga je bila s Lucas kad je ulazio jednom u sobu...
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 11:13   #88
Quote:
Juden kaže: Pogledaj post
Bump za ovaj sjajan film.
potpisujem i dodajem još jedan za izvrsnog Mads M.
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 11:36   #89
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jooj da, kad se vratim na taj film, kakvo pretenciozno njesra. a i naslov je retardiran LOV/LOVINA
ma daj me mojne batje
šta je s tebe?

inaće danci su no.1(Boe,Noer,Jensen,Kragh-Jacobsen,Arcel,Scherfig,suzane bier,Oplev,ole Madsen,Fog..)
od vinterberga Festen(celebration) mi je najbolji ali i Jagten je blizu


neki moji favoriti:

Day of Wrath ( Vredens dag ) (1943)
The Five Obstructions
Allegro/Brothers
Mifune
After the Wedding

refn-a i vinterbega sam izostavio

Zadnje uređivanje Caecus : 14.10.2013. at 11:42.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 13:50   #90
The Hunt je film o kojem svi pričaju, apsolutni festivalski hit i (već) vodeći u utrci za Oscara za strani film za narednu godinu. Njegov reditelj Thomas Vinterberg je video brojne uspone i padove u svojoj karijeri, kako evropskoj, tako i hollywoodskoj. Njegova karijera se ne može nikako nazvati konzistentnom, bio je jedan od osnivača Dogme 95, da bi se kasnije toga odrekao, snimio festivalsku hitčinu The Celebration (1998), ali i zanimljivi, ambiciozni, epični, uvrnuti cross-genre flop It's All About Love (2003), da bi se vratio u centar kritičkog interesa sa izvrsnom socijalnom dramom Submarino (2010), koja se bavi marginom u navodno uređenom skandinavskom društvu.
The Hunt ostaje na terenu socijalne drame, ali se bavi drugim, veoma kompleksnim temama. Jedna od tema kojima se film posvećuje je anatomija jedne panike, nastala usled lažnog optuživanja vaspitača u vrtiću Lucasa (Mikkelsen) za seksualno zlostavljanje jednog deteta (Wedderkopp). Sve je zasnovano na predrasudi da deca ne lažu, što je u psihologiji dokazano kao pogrešno.
Tu dolazimo do drugog bitnog aspekta filma, onoga što bi Radomir Konstantinović nazvao filosofijom palanke. Radnja filma se dešava u malom gradiću sa jakim osećajem zajedništva. I percepcija toga je uglavnom pozitivna: ljudi se moraju držati zajedno, pomagati, zabavljati, rešavati probleme. Problem nastaje kada zajednica nekoga uzme na zub kao što je uzela Lucasa, kome će skoro svi okrenuti leđa.
Na dve trećine film pomalo pada, pre svega u scenariju. Motivacija likova, strana u sporu, se gubi, postupci postaju arbitrarni, događaji se nižu bez reda i smisla. Sa još jednom „rukom“ scenarija ili sa boljim režijskim postupkom to bi bilo rešeno, i „shocker“ na kraju tu služi da malo popravi stvari, ali utisak je da su autori gledali da priču završe, bez preteranog objašnjenja. Režija je, inače, dobra i sigurna, obilje krupnih kadrova pruža sjajnim glumcima priliku za sitnu gestikulaciju i mimiku, što oni obilato koriste. Mikkelsenova mikro-gluma je apsolutno sjajna, Larsenova je skoro na tom nivou i to smo od njih dvojice očekivali. Obojica su jako versatilni glumci sa dugim i uspešnim karijerama. Annika Wedderkopp kao debitantkinja pokazuje iskrenost, ležernost i veliki talenat.
Smuljana poslednja trećina nije najveći problem filma. Iako su teme zahtevne i kompleksne, i obrađene jako dobro, problem je što smo taj film u većoj ili manjoj meri već gledali. Snimljen je HBO-ov film prema istinitom događaju Indictment: The McMartin Trial (1995) koji se bavi moralnom panikom usled navodnog zlostavljanja dece u jednom američkom vrtiću, osudom pre suđenja, tretmanom zajednice i bolesnim ambicijama državnih instanci.
I pored toga The Hunt je dobar film, i deo fame koja se diže oko njega opravdana.
http://film-na-dan.blogspot.com/2013...nt-jagten.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:19   #91
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
šta je s tebe?
mdaj, ta nismo u srednjem vijeku, ajde da se radnja odvija negdje u bangladešu pa da ga tako "zajednica" linčuje al u jednoj danskoj,
koja je jedna od najrazvijenijih zemalja uopće,
gdje su ljudska prava maltene dovedena na najviši mogući nivo

ovo je ništa drugo doli autogol
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:37   #92
Upravo zato jer se radnja zbiva u Danskoj dolazi do ovoga: svi se, pa čak i djeca, ozbiljno shvaćaju. Imaš dokumentarac Farvel Far o pedofiliji/incestu unutar obitelji, tj. o djeci koja su lagala da su zlostavljana. Mjesto radnje: Danska. Reakcije okoline, pitaš se? Pogledaj. Živimo u izopačenom društvu.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:49   #93
ma u redu,ozbiljno se shvaćaju, al di je tu zaštita okrivljenika?
da debilni roditelji i frustirane babetine mogu tako iskonstrurati cijelu stvar?
to mi nikako nije i neće biti jasno. di je pravna procedura/proces?

znači ajmo naći prigodnu žrtvu i hopa, u lov na vještice.
ne kažem ja da to nije nemoguće, al ovaj film to nije uvjerljivo prikazao, barem meni

jer on je ispao kreten

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 14.10.2013. at 17:00.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 18:00   #94
prvo, moralna panika je moguća u svakoj maloj zajednici sa tvrdim moralnim stavovima. drugo, za pretpostavku nevinosti je potrebna relativna anonimnost osumnjičenog, što je teško čak i u relativno velikom gradu.
dakle, lov na veštice bi možda bio far off u copenhagenu, ali je svakako zamisliv u provincijalnom gradiću/selu gde svako svakog poznaje. na stranu što su ljudska (i dečija) prava neka vrsta religije sama po sebi. u ljudskoj prirodi je da nekoga proganja. ne tako davno, mnoge evropske države na čelu sa crkvama su proganjali žene (kao veštice), duševne bolesnike, homoseksualce ili židove jer je to bilo socijalno prihvatljivo. danas je takva situacija sa stvarnim i izmišljenim pedofilima.
uostalom, lucasa oslobađa sistem, jer nema dokaza za dalji progon. ali to zajednici ne znači ništa.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 18:26   #95
^ sve rečeno

@ ajuto...ti si sfrustriran madsovim lookom..pa si ga gledaO u after the weeding---isti je,fenomenalan film
nemože uvijek biti PUSHER 2.
nevjerojatan glumac
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:41   #96
ma nisam ja frustriran s njegovim lookom, tip se očigledno fura na nekog emosapiensa
i to mnogi očigledno puše (kao i gosling) ali ja ne

pazi, meni je smiješno da "iskaz" jedne balavice može biti jači od svih nastojanja jednog potpuno nevinog čovjeka da dokaže suprotno
pazi i ti neodgovorni roditelji su u stanju svoju malodobnu kćer pustiti da luta gradićem
i oni bi trebali biti tu kao nekakav faktor u prosuđivanju?
ma stero bi ih ja u kuratz krasni sve!

on nije apsolutno ništa konkretno poduzeo da spere ljagu sa sebe, on je obični seronja, i možda je i bolje da je tako prošao jer je kao takav dobar primjer kako se ne treba ponašati u takovim situacijama.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:03   #97
previše analizirajući svaki film nešto ti nebude pasalo,u ovom slučaju da je drukčiji kraj malo bi mi srozalo film.ali ovako prolazi
rekao bih kolektivna paranoja i obmana,ali mads nosi prejako film - rekao bih da se pripremao za film gledajući John Cazale best moments i njegove ekspresije lica

a što se tiče goslinga vidim na što ciljaš.vjerojatno da se pederiše s refn-om i ona jaknica(zbilaj je i meni prejadna)...no to me opće ne interesira
a gosling je u drive-u odglumio koliko treba kao i mads u valhalli..to su takvi filmovi....za OGF bolje da ne počinjem
u svakom slučaju mads je bolji od goslinga ,
a Jagten jako dobar film sa odlićnim Mads Mikkelsen-om
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 02:39   #98
kao što sam napisao, film mi pada prema kraju, kada on kreće da pizdi. i cele reperkusije toga da ga, kao, zajednica onda ponovo prihvata i ona poljakinja mu se vraća...
dotle mi je uverljiv njegov pasivni otpor, odnosno njegov rezon da će biti još gore ako se koprca u živom blatu. njegovi postupci su na liniji odbijanja sa gnušanjem i downplaya, uz poverenje u sistem. uostalom, da li veruješ na reč čoveku koji kaže: "nisam ja"? ili smatraš da se vatreno brani zato što je kriv i uhvaćen na delu?
što se tiče toga da svi veruju balavici, to se uklapa u dominantnu paradigmu. perverznjaci i pedofili su zamenili veštice, učenjake, židove ili homoseksualce. manijaci i pedofili su bau bau kojima nas elita (intelektualna, politička i naročito medijska) plaši.
u mestu u kome živim (teška provincija u slo) vrede slična pravila kao u jagten, sa razlikom da smo zaista imali slučaj pedofilije, počinitelj je bio pop, žrtve - dečaci su naleteli na osudu sredine. ali to je normalno s obzirom na turbo catolico paradigmu koja je dominantna. institucije sistema su rešile stvar, pop je na robiji, ne znam šta se dešava sa dečacima...
u svakom slučaju, dobro plasirana nebuloza postaje neupitna istina. tako mi je jedna gospođa poverila svoj strah da svoju klinku pošalje u srednju školu u MB, jer, kao to je opasan grad (koji je pust oko 8 naveče), prepun pedofila, narkomana, manijaka, samo su naoružani crnci falili u toj konstrukciji. nije teško manipulirati ljudima, bilo pojedinačno, bilo masovno.
filosofija palanke...
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 10:08   #99
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ma nisam ja frustriran s njegovim lookom, tip se očigledno fura na nekog emosapiensa
Bar mu ovdje ne vise rezanci kao u Royal Affair. :bljak:

Quote:
pazi, meni je smiješno da "iskaz" jedne balavice može biti jači od svih nastojanja jednog potpuno nevinog čovjeka da dokaže suprotno
pazi i ti neodgovorni roditelji su u stanju svoju malodobnu kćer pustiti da luta gradićem
i oni bi trebali biti tu kao nekakav faktor u prosuđivanju?
ma stero bi ih ja u kuratz krasni sve!
Iskaz djeteta ima težinu jer je mala ustrajala u priči (zbog bratove piše još i uvjerljivije).
Maloj se ovaj zapravo sviđao i mislim da je ovo plasirala iz osvete jer je ovaj našao curu (nije to sad osveta odrasle osobe, nego podsvjesno predbacivanje).

Nije se glasno odupirao jer je svjestan da bi samo pogoršao stvar plešući na rubu histerije.
Meni žao onog njegovog malog i kao što već rekoh, gdje je socijalna služba u njegovom slučaju da ga mater onako zatvara.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 11:53   #100
ne ok, ali meni je on za moj pojam bio previše pasivan u smislu da se nije na vrijeme ogradio i jasno distancirao od svega. ta ima i sina o kojem se uredno brine (kolko mu je dopušteno) i razumiju sE međusobno, ima i ljudske nagone potrebe (flertovanje s kolegicom), ta nije neki čudak pa da ga odmah možeš tako iskasapit kako je to prikazana u ovom filmu.

i najviše su mi nakuratz išli roditelji od tog djeteta. da su oni to tako odmah primili zdravo za gotovo, ta nije mala odjednom počela stvarat konstrukcije u glavi, zasigurno je već imala takve slične "bisere", jebiga dijete sklono laganju i izmišljanju, jednom riječju POKVARENO. odgoj zakazao, vidjelo se i na kraju da to nije baš najnormalnija obitelj.

al opet se vraćam, on mi uopće nije uvjerljiv u svojoj ulozi, prepatetičan je.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 15.10.2013. at 12:22.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.