Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2013., 00:20   #1
Kauboji 2013.

Trazim temu i ne mogu vjerovat da je nitko nije otvorio!

Film je fenomenalan!!!!


Predstava mi nije bila nesto, ali film... Napokon gledljiva i zbilja smiješna komedija.

Dodaje nove elemente predstavi. Nije tipična nesmijesna komedija kao u većini hrv. Filmova. Posebice zivko anocic, čovjek je genijalc za komediju, ima savršen tajming. Kao i rakan.
Bilo bi jos bolje da je Marica malo vise pjevala.
Svi su savršeno to odradili, vide se da vole te uloge. Nema one kazališne arogancije koja mi obično smeta u hrv. Filmovima.

Preporuka. Bas sam uživao i opet bih ga pogledao.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 23:38   #2
Kod mene obratan slucaj. Predstavu sam gledala 2x i uzivala. Film me ostavio prilicno ravnodusnom, nit je toliko smijesan jer je hrpa duhovitih stvari izbacena, ubaceno vise patetike (prica oko ucitelja) , zamijenjeni su glavni glumci u filmskoj predstavi, Rakan mi je u kazalisoj predstavi bio fenomenalan, ovdje nije imao svoju sansu...nije lose, ali nije ni bogznasta
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:34   #3
Ja sam oduševljen. Pitko, dobro režirano, glumci redom genijalni iako bi blago izdvojio Živka Anočića kao najboljeg i Sašu kao ipak malo lošijeg. Likovi su jako dobro zaokruženi. Film je toliko dobro snimljen da ne sliči na hrvatski(iako nisam protivnik hrvatskog filma, pogotovo fotografije), humor je rafiniran, a onaj dio filma koji je drama lišen je svake patetike. Glazba izvanredna. Preporuka!
Javmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:54   #4
meni je film grozan. Skokovit,bez ikakvog reda. Gomila likova ugurana bez veze i potrebe u cijelu priču. Ima par dobrih fora zahvaljujući glumicima i kamera je stvarno fantastična ostalo je dosadnjikavo. Predstavu sam gledao i ona je puno puno bolja sa puno više pjevanja.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:23   #5
Navodno je Working Title zainteresiran za rimejk.
Svaka čast.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:27   #6
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
Skokovit,bez ikakvog reda.
Skokovit!?! Kaj je tu skokovito i bez reda?
Javmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 17:41   #7
Valjda misli zato sto je predstava mnogo duza, pa su neke stvari izbacene.
Da nema predstave kao predloška nitko ne bi spominjao skokovitost. Dapače.
Meni se predstava nije svidjela jer je očito prerazvucena.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 17:51   #8
Odlična komedija.

Par puta sam se baš odvalio.

Pretstavu nisam gledao ali nakon ovoga definitivno hoću.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:19   #9
I ja sam zadovoljiniji filmom. Zaokruženiji je. I koncipiran je samo kao prvi dio predstave, uz nadopune koje su malo proširile kontekst. Film je smiješan i jasan, ukratko.
Javmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 19:35   #10
film bolji od predstave ali ima jeziv forspan. takodjer - neki glumci stvarno nemaju sto raditi u njemu ali ocigledno se islo "u paketu" u projekt ekranizacije. smeta mu i gubitak ritma na dvije trecine trajanja i ne kuzim ono montiranje maricinog pjevanja. dobar film, puno bolji od velike vecine komedija koje smo snimili od neovisnosti.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 03:33   #11
Večeras sam ga gledao u Cinestaru, nisam očekivao puno, a iz kina sam izišao oduševljen

Likovi su odlični, svaki od glumaca, homić razbijač, cigo, Javor s mamom, ma svi...

Nikad ne bih rekao da ću ikad ići gledati domaći film u kino, a kamoli da će mi se svidjeti. Definitivno preporuka
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 10:40   #12
Prosil bi da mi netko od vas koji ste umirali od smijeha velite kaj je to točno bilo smješno u filmu ? Bar jednu stvar ?! Jednu bar ? Ja sam fakat priprost i plitak ali jednostavno ništ smješno nisam našal u ovoj komornoj pizdariji ?! Možda sam jednostavno preplitak za ovaj film ? Ajde kamera i glazba je zaista simpatično napravljeno ali sve ostalo je zaista kriminalno loše. No nema veze. Pročital sam da se u PUli najviše dopal raji pa se nadam da bu privukal ponešto ljudi u dvorane.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:21   #13
a sto se tebi svidja? ides od jednog do drugog hrvatskog filma i pjujes pa pljujes. daj mi molim te lijepo reci jednu dobru komediju unazad recimo pet godina. snimljena bilo gdje u svijetu. jedino je bitno da je zadovoljila tvoje kriterije. hvala ti.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:41   #14
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
a sto se tebi svidja? ides od jednog do drugog hrvatskog filma i pjujes pa pljujes. daj mi molim te lijepo reci jednu dobru komediju unazad recimo pet godina. snimljena bilo gdje u svijetu. jedino je bitno da je zadovoljila tvoje kriterije. hvala ti.
Zadnje sam se puno smijal na onu sa Jennifer Aniston . Par zaista dobrih fora. Tipična plitka komedija. Najbolja komedije svih vremena su mi od Selersa Pink Pantheri.Bill Muray u podosta njegovih filmova. Od novijih sve od Will Ferella. Ja uredno gledam naše filmove i platim kartu i jednostavno ne mogu prihvatit da su Kauboji komedija i nije mi jasno zakaj se reklamira kao komedija. To je fini nekakav main stream filmić o ljudima u pripizdini sa poprilično tragičnim krajem. Kaj se ti odmah pjeniš ? Lijepo pitam scenu koja je bila smiješna. Vidim po pročitanom da se puno ljudi smijalo pa me jednostavno zanima.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 20:49   #15
Smiješna je audicija, smiješna je Marica i Domagojeva replika "mi smo to već prošli", smiješan je Javor kad razgovara s mamom, kad poskida sve plakate, Domagojeve reakcije, kad gradonačelnik kaže da su im tendencije da i dalje ulažu u kulturu i Domagojevo "to se samo meni može dogodit", a tamo je njih 7, smiješno je Rakanovo "pao je niz stepenice, valjda ga je to promenilo", "jesi ti Srbin, a ti, šta ja, ja sam normalan".... Još? I kakve veze ima foršpan s filmom? Možda i je malo pogrešno interpretirao film, ali nije integralni dio filma, pa ne vidim kako to kvari dojam o filmu, on je djelo za sebe. I tak...
Javmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:24   #16
Quote:
Javmart kaže: Pogledaj post
Smiješna je audicija, smiješna je Marica i Domagojeva replika "mi smo to već prošli", smiješan je Javor kad razgovara s mamom, kad poskida sve plakate, Domagojeve reakcije, kad gradonačelnik kaže da su im tendencije da i dalje ulažu u kulturu i Domagojevo "to se samo meni može dogodit", a tamo je njih 7, smiješno je Rakanovo "pao je niz stepenice, valjda ga je to promenilo", "jesi ti Srbin, a ti, šta ja, ja sam normalan".... Još? I kakve veze ima foršpan s filmom? Možda i je malo pogrešno interpretirao film, ali nije integralni dio filma, pa ne vidim kako to kvari dojam o filmu, on je djelo za sebe. I tak...
Meni je iz predstave falio samo škorpion, a najbolja fora: prokleta nestabilna stijena. Pokidao sam se. Tipičan humor z. Anocica.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:32   #17
A "glumio je lesinara i usro se"
Meni najjaca fora
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:26   #18
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Kod mene obratan slucaj. Predstavu sam gledala 2x i uzivala. Film me ostavio prilicno ravnodusnom, nit je toliko smijesan jer je hrpa duhovitih stvari izbacena, ubaceno vise patetike (prica oko ucitelja) , zamijenjeni su glavni glumci u filmskoj predstavi, Rakan mi je u kazalisoj predstavi bio fenomenalan, ovdje nije imao svoju sansu...nije lose, ali nije ni bogznasta
Hm, meni je predstava isto bila fenomenalna.. možda bi onda i meni film bio loš...
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 13:53   #19
Nikako mi ne ide u glavu kako ljudi nisu u stanju razdvojiti različite vrste, forme i medije kao što su knjiga, film ili kazalište. Srodni jesu, ali funkcioniraju samostalno. Ovdje se razgovara o filmu i kritika poput predstava je bolja, ili obrnuto ne stoji. Meni su i predstava i film odlični. I ne kompariram ih, jer nema potrebe.
Javmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 01:09   #20
Zanimljivo mi je da su dojmovi onih koji su pogledali film-dobri.

Jer foršpan koji su sklepali je katastrofa. Kad bih se vodila samo s time-ne bih ga otišla pogledati.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.