Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2013., 17:58   #21
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Klasika. Intrigantna ideja i onda akcijski bućkuriš nakon prvih 45 minuta. Idiotarija, što bi ono na kraju trebalo biti, ono kada stvari izlaze iz zemlje? Gimme a break.
optički kablovi
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 20:58   #22
nanoboti
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 21:18   #23
Bubašvabe možda?
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 21:38   #24
cyber kita
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 11:25   #25
Čini se zanimljivim, barem po traileru.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 15:38   #26
Transcendence - Official Trailer 2
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:39   #27
Volim Nolana i njegove filmove tako da imam dobar osjećaj za ovaj filmić. Što se tiče Deppa, ovo mu je zadnja šansa kod mene
Blow5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 20:36   #28
ovo nije nolanov film.intersteller je nolanov film..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 11:31   #29
Novi featurette.

Jedva čekam.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 23:53   #30
Film zanimljivo počinje, međutim kasnije se sve dosta razvodni.

Glavna premisa filma je da čovjek nije Bog i ako pokuša preuzeti tu ulogu - neće biti dobro.

Nekako sam dojma da je ideja ok, ali izvedba ne. Film je evidentno prilagođen američkoj kino publici (dakle djeci i tinejdžerima), a tu gubi dosta na serioznosti. A i u nekim scenama, npr. kada žena dođe kupiti napušteno selo, a tamo 10-ak nekakvih šljakera.
I da ona njima popis šta joj sve treba - i eto ti u sljedećoj sceni najmoderniji sci-fi podzemni lab, s umreženom najvećom procesorskom snagom na svijetu, tehnlološki napredniji od NASA-e itd. Složili šljakeri, nije bed

Uglavnom, ok filmić za bacit oko, za razbibrigu. Ništa više od toga, iako su pokušali uvesti svojevrsni filozofski osvrt na igranje Boga, ali to je bilo krajnje neuspješno.

6/10

Zadnje uređivanje John Coltrane : 15.04.2014. at 00:39.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 13:31   #31
Di si ga već pogledao?
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 17:55   #32
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post
Di si ga već pogledao?
Prevodio sam ga, pa sam dobio od dristributera crno bijelu kopiju sa 17 watermarkova
I rezolucija je nekih 360x240, rekao bih
Jako su pažljivi što se toga tiče, za svakog distributera je drugačiji watermark na ekranu, tako da se točno zna odakle je procurilo (ako procuri).
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 23:55   #33
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Film zanimljivo počinje, međutim kasnije se sve dosta razvodni.

Glavna premisa filma je da čovjek nije Bog i ako pokuša preuzeti tu ulogu - neće biti dobro.

Nekako sam dojma da je ideja ok, ali izvedba ne. Film je evidentno prilagođen američkoj kino publici (dakle djeci i tinejdžerima), a tu gubi dosta na serioznosti. A i u nekim scenama, npr. kada žena dođe kupiti napušteno selo, a tamo 10-ak nekakvih šljakera.
I da ona njima popis šta joj sve treba - i eto ti u sljedećoj sceni najmoderniji sci-fi podzemni lab, s umreženom najvećom procesorskom snagom na svijetu, tehnlološki napredniji od NASA-e itd. Složili šljakeri, nije bed

Uglavnom, ok filmić za bacit oko, za razbibrigu. Ništa više od toga, iako su pokušali uvesti svojevrsni filozofski osvrt na igranje Boga, ali to je bilo krajnje neuspješno.

6/10
I mislio sam da ce tako zavrsit.
Oni teaseri su bili zanimljivi i obecavajuci, ali cim sam vidio pravi trailer, razocarah se.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 00:21   #34
U filmu niti 'o' od originalnosti.

Žali Bože vremena koje sam bezveze potrošio na tu šablonsku papazjaniju.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 19:41   #35
Film mi je baš bio super.
I unutar nekakvih "SF kanona" i kao generalni friking film...
Mislio sam da sam možda malo biased jer me otprilike zanimaju tehnološke ideje oko kojih spekulira film...al vidim i da se generalne kritike (roeper) po netu otpilike slažu da film kao SF film nudi masu toga...filmčina.

Depp solidan..ostatak ekipe isto ok.
To kaj je film box office flop je samo zato jer nije wannabe akcijski-filozofski spektakl koji se očajnički trudi biti originalan kao Matrix...i nema hype kao Matrix u svoje vrijeme..
Ima daleko manje originalnih "sf kultova" koje mase navodno obožavaju, pa ne kužim koji je problem nastao kod ovog filma....

kraj je dobar...i ako se potrudite ignorirati "ljubavni klišej kojega su pokušavali ugurati u podlogu filma stalno", onda je čak i kraj ok.
Čak mi se čini da ni sami nisu znali do kraja šta snimaju i šta žele snimiti.

Htjeli su valjda razvodniti film da ga popuše mase sa tim nekim klišejima koje su prosipali kroz cijeli film, no mase su svejedno film izignorirale. Podcijenjivanje publike uglavnom.
Da su napravili hardcore priču unutar iste teme, bez ikakvih šablonica, možda bi stvorili time i veći hype i privukli više publike..
Možda su se bojali da (komercijalno) ne zajebu i baš zato su zajebali.

Zadnje uređivanje Brogan : 27.04.2014. at 19:49.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 20:32   #36
Svidjela mi se premisa filma pa ću biti blag u ocjeni, ali izvedba ideje... Za početak odlična ideja, intrigantna tema, poznati glumci, specijalni efekti, a već u sredini filma gorak okus da su kreatori sve fenomenalno s početka - iznevjerili. Film je i spor i zbrzan, u cjelini nepovezan i nelogičan, tako potencijalno zanimljiv, a opet tako aktivno dosadan. Najveća zamjerka mi je što film nema atmosferu. Nema nimalo napetosti, neizvjesnosti i domišljatosti. Pun je klišeja, nenadahnute glume i loše razrade. Šteta, velika šteta, jer su kreatori filma pred sobom imali odličan predložak čiji konačni produkt niti smrdi nit' miriše, ni vrit ni mimo, 'mašili su cio fudbal'. Da su napravili SF koji je tek u naznakama, a ne u rečenicama,... da su barem pokušali biti provokativni, mistični, ne na silu atraktivni,... Ali neee, film se vadi na priču, specijalne efekte i glumce. I to je sve. Kao ljubitelj žanra i radi zanimljive teme dajem mu (pre)visokih 5/10. Preporuka - bolje preskočite ovo. Razočarenje.
__________________
2001 & Echoes

Zadnje uređivanje iggy888 : 10.07.2014. at 20:37. Reason: dopuna
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:22   #37
Simpa. Ali me neopisivo bode u oči sam početak filma i korištenje tipkovnice za štopanje vrata. Ok, ajmo pokazat da su sva računala krepala, al jebemu mater. Od svih stvari koje su ti pri ruci, ti odspojiš tipkovnicu i odeš štopat vrata. Što je s mozgom.

Film kao film je zabavan. Ništa pretjerano originalno, igra na obije strane singularnosti, pozitivne i negativne, tako da na kraju svi dobijaju, svi gube.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:43   #38
Quote:
iggy888 kaže: Pogledaj post
da su barem pokušali biti provokativni, mistični, ne na silu atraktivni,
i ovo kaj su prezentirali je čak i za tipičnu sf (i blockbuster) publiku sasvim solidno provokativno, hardcore pa čak i mistično. A svejedno je bilo flop na blagajnama.
Da su išli još dublje bio bi još veći flop. Depp je bio preskup valjda i cijela produkcija....nije se to moglo drugačije izvući na bolju stranu. Ja mislim da su što se para tiče došli najdalje što su mogli, a to nije bogzna što...



U gabaritima današnjih tipičnih kino-sfova ovaj film je outstanding. vrh vrhova, bog bogova.



Recimo za primjer lagane i lijepe thought-provoking sf provokacije:
Cijelo vrijeme se frankenštajnovski postavlja pitanje da li je Depp izrastao u nešto što je potaracalo njega, zatrlo njegovu normalnu ljudskost i osobnost koja je on bio. I oko toga se gradi dosta nedoumice i kvalitetne napetosti, pametne napetosti - dobar dio priče. Nikad ne znaš što je to, a kamoli ko je to i da li je to išta ostalo od njega.
Call me romantično smeće, ali ono na kraju, kad ta uber-singularnost ili štogod "izbaci" iz cyber prostora njegovoj ženici ipak njega cijelog van, normalnoga, i fizički i psihički netaknutoga, kao i prije uploadinga - baš herclih poanta.
Cijelo vrijeme se smatralo da je on nestao i da je on kao takav mrtav, ali na kraju se geek-(meta)fizika pobrine da se on vrati netaknut.


Ili drugim riječima - nećeš ti meni uber-singularnosti u kojem svjesni i oberinteligentni nanopowder, gray goo jezdi svijetom i vrši stvari veće od bilo kakvih čuda Krišni ili Isusa, a da ne može odraditi vraćanje na "staro mjesto" normalne "core osobnosti" našeg uber aploudanog junaka. svoje seed-inteligencije

Zadnje uređivanje Brogan : 10.07.2014. at 21:53.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:52   #39
eo odgledao ravno 12 minuta i 57 sekundi i ne mogu više daljše da me ubijete.

pretenciozno smeče ajnc a kategorije, a ovaj dip se pretvorio u karikaturu,
a i kad sam morgana freemana skužio znao sam kolko je sati.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:55   #40
dajte mi prijedlog originalnijeg, gledljivijeg i manje pretencioznoga hard sf-a ....zadnjih....X godina??


pa da pogledam drage volje, ako već nisam...

no, ako će prijedlozi bili manje originalna, negledljiva pretenciozna (pa čak i zaumna) smeća, drage volje ću se zahvaljivati na prijedlozima....no brijem da ste bogati filmofilskim resursima i znanjima...vjerujem u vas

unaprijed zahvalan.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.