Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 01.06.2008., 01:46   #38
Quote:
mirmingi kaže: Pogledaj post
mazala bih samo nogice i to u predelu listova (ima ih i na unutrasnjoj i na spoljasnjoj strani) premda su mi kapilari isarali i butine
obzirom da su na listovima vidljiviji, osobito leti, zelim ih se otarasiti sto pre (i svakako pokusati spreciti njihovo dalje sirenje), ukoliko je to ikako moguce, a kasnije bih se vec borila sa onima sa butina.
pre par godina sam pokusala uklanjanje laserom koje je dalo samo trenutne rezultate-naime pojavili su se novi, jos intenzivniji od prethodnih. poznata mi je i metoda sklerozacije kojoj se ipak ne bih prepustala obzirom da ni malo nije naivna i podrazumeva ubrizgavanje kojekakvih otrova, a nisam sigurna da daje dobre rezultate.
iz tog razloga sve nade polazem u ulja. u velikoj meri me je ohrabrila merlina svojim postom u kojem kaze da se mesavinom limuna i cempresa oslobodila 70% kapilara. kada bi se i meni dogodio toliki uspeh, bila bih presrecna.
trudnocu iscekujem vec dve godine tako da su tromesecja, 6. mesec i sl. na zalost jos uvek daleko od moje stvarnosti. u tom smislu potreban mi je preparat koji ce otkloniti kapilare, a istovremeno ne uticati lose na mogucnost ostajanja u drugom stanju.
puno te pozdravljam i zahvaljujem pijuci caj od vrkute
Pa to je druga priča...Eterična ulja predložena za tretman kapilara neće negativno utjecati na mogućnost da ostaneš trudna.Dapače čempres npr. može i pomoći ako se radi o endometriozi ili pcos.
Problem je što neka ulja mogu (nije nužno) nepoželjno utjecati na plod u velikim koncentracijama kroz duže vrijeme.
Koncentracije za lokalno mazanje kapilarica na području bedara i listova mogu biti 5-10% (tipa 3% sjemena mrkve,3% limuna,2% lavandin abriala,1% niauli cineol).Bitno je mazati samo kapilarice.
Ako bi mazala cijela bedra i listove kao prevenciju nastanka kapilarica onda bih se zadržao na 3-5% eteričnih ulja (npr.1% sjemena mrkve,1% limuna,0.5%lavandin abriala,0.5% niauli cineola).
Ekstrakt koštica grožđa je također siguran za piti,a možeš piti i sok od grožđa i borovnica,ako ti tablete nisu drage.Bitan je i vitamin C s bioflavonoidima...
I...nadam se da će ti se ispuniti želja za djetetom

Zadnje uređivanje phyto : 02.06.2008. at 20:40.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.