Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 11:08   #81
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
da wc daske

to bi trebalo bit nešto kao mall u Americi ili recimo Donauplex u Beču... ima dućana, restorana, kino, barovi di se može izać sa živom muzikom i da radi do dugo u noć, tako da ekipa ne baulja po gradu oko 1 tražeći šta radi... u tom slučaju bi to bilo dobro.

Inače nam stvarno ne treba n-ti šoping centar sa wc daskama
evo ovo ljepo pokazuje na kojem su nivou ljudi i koji mentalni sklop zele uvesti u sredishte Zagreba, i kak ne razmu tu sredinu u kojoj borave.

Donauplex je shopping-komplex s kinom i seljackim bircevima u Becu koji je izgradjen na periferiji grada za seljake gde nema nish, i tam vecinom i idu takvi ljudi (s periferije) - seljacine! ima vishe takvih centri u Becu. ali tak neceg nema u centru grada, nit nemre biti.

ak bi se nekaj trebalo zgraditi na Cvjetnom onda nekaj poput Ringstrassengalerien, nesto dostojno Centra i u duhu Donjeg Grada, a ne nekakav seljacki Donauplex.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:13   #82
ili mall u Ameriki, ti whatever sigurno nisi iz Zagreba, al bar si se mogel podruditi da skuzish malo o cem se radi kod srednje-evropskog Donjeg Grada, ak vec zivish u Zagrebu. ali zbog takvih ignoranti koji ne cijene i ne razumiju sredinu u kojoj jesu, se i deshavaju devastacije u Zagrebu. glavno da je nekaj americkog i modernog, drugo nish ne postoji u gradu i urbanizmu.

ja se bar trudim skuzhiti feeeling dok dojdem v Split i recimo Dioklecijanovu Palacu(al dobro to opce ne kuzhi ni velika vecina Splicana), i ne pada mi na pamet da tam predlazhem Shopping Centar.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:18   #83
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Rusiti sto? Zgradu koja nije nikakva vrijednost i njeno zapisano dvoriste? Kino koje ne radi i nece vise raditi? O cemu ti zapravo pricas, zivis li ti uopce u Zagrebu i jesi li ikada bio na tom trgu? Na tom istom trgu su danas veliki ducan T-Mobilea, veliki Vip-ov internet caffe, veliki Benetton, a u nastavku svih ulica su samo ducani i kafici. Crkva je zapravo na odlicnoj lokaciji jer imamo spoj staroga i novoga. Ovaj projekt sa tim trgom ima veze tako sto ce ulaz u prolaz biti sa njega. Prolaz ce ici do ulice koja je danas posve neiskoristena i zapravo je granica pjesacke zone. Daj malo otkoci tu blokadu u glavi i sve razumno razmotri, iznenadit ces se koliko ce ti slika biti bistrija.
Mislim da trebamo biti oprezniji kad su u pitanju zgrade koje nemaju nikakvu vrijednost i rušenje istih. Po toj logici treba srušit čitavu Ilicu (većina kuća nije zaštićena). Ovo je privatni projekt izgradnje skupih stanova i par kozmetičkih dorada da bi ga se moglo prodati pod "javni interes". Zagrebački kristali - tko će ih gledat od gore? Golubovi? Uglavnom, unatoč bezbrojnim intervjuima koje daje naš dični Horvatinčić - koji, eto, sve ovo radi jer voli Zagreb, a ne radi zarade - projekt neće niti mu je cilj pridonijeti povećanju opcija za šetnju s curom po gradu - naprotiv. Izlaz iz garaže prepolovit će pješačku zonu u Varšavskoj (usput, di će svi ti auti ići, u Ilicu kao i dosad? U krkljanac s tramvajima, autima pješacima - sve u 3 metra (Ilica od Gundulićeve prema zapadu)?

Nitko razuman nema ništa protiv obnove središta grada - ali ne mislim da trebamo srušit dvije lijepe stare zgrade s pričom (Vidrić, Bolle) na zgodnom donjogradskom trgiću da bi Tomo H. podebljao svoj bankovni račun. Neka iznađe način da projekt realizira tako da u njega uključi i zgrade, a ako želi brati lovu od parkinga, neka izvoli napraviti izlaz iz te garaže tako da ne zagušuje dodatno promet (neka izlaz iz nje izvede daleko od krkljanca Gundulićeve, Varšavske).

Inače, mislim da je za prostor kod Cinestara načinjen projekt još prije par godina (stanovi i umirovljenički dom, ako se ne varam), čini mi se da je vlasnik zemljišta Croatia osiguranje, ne znam kaj je s tim. Čitao sam da grad namjerava (tek sad!) uvesti naknade za neizgrađeno zemljište - valjda će to pokrenuti stvari.
Joža pl. Purgerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:44   #84
Pa kad netko ulaze 70 milijuna eura, ni ne ocekujem da gleda samo javni interes, to je suvise smijesno razmisljanje, ali nazalost ga ima dosta veliki broj ljudi. Uostalom, garaza ce biti privatna tako da ne razumijem u cemu je problem? Privatne garaze nemaju neki veliki protok vozila tako da sumnjam da ce biti ikakvog utjecaja na promet u okolnim ulicama. A i gdje mislis da bi trebalo izvuci izlaz iz garaze. pa ne grade tunele ispod grada, vec jednu garazu pod zgradom. Za ono kod Cinestara se nadam da ce u dogledno vrijeme biti rijeseno, ali ja sam pitao zasto u medijima, u istupima "cuvara bastine" nikada nema govora o necemu sto je zapusteno i oronulo. Samo protiv onoga sto ce biti novo i uredno. Gdje je prosvjed za bolnicu, gdje je prosvjed za onakav stadion u Maksimiru. Gdje je prosvjed za zgradu Cimosa ili onaj mrtvacki sanduk od Leclerca? Zapustene i neuredne gradjevine, divovska strasila u gradu nisu problem, ali problem je jedan lifestyle centar u centru. To je kolektivno tupilo, pokazuje sav jad naseg naroda, tog gubitnickog mentaliteta.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:04   #85
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Evo sad bas kad ste me potaknuli na razmisljanje, zapitao sam se gdje to mozes u Zagrebu navecer sadrzajno setati, koje su to ulice i trgovi gdje se nesto dogadja. Sa curom dosta cesto secem bas centrom i popis ulica i trgova je sljedeci: Trg bana Jelacica (na kojem zapravo nema sadrzaja, osim gradske kavane, ali to je ono...), Tkalciceva, Bogoviceva i setaliste od trga do nje, Cvjetni trg, Ilica od trga do Frankopanske. I to je to. Na Zrinjevcu nema nicega, na gornjem gradu osim Tkalce nema nicega, istocno nema bas nicega, totalno mrtvilo. Imas 3 ulice za setanje, ostalo je sve polumracno, dosadno, zatupljujuce.


Što će ti osim cure neki sadržaj? Kad sam hodao s ženama po gornjem gradu one su mi bile sadržaj, a ne da mi neki šupci idu na nerve dok primam za riticu i jezikom diram mandule Više bi volio šetati pustarom ispod zvijezda nego prepunim gradom.
Drugo je ako bi htjeli negdje izaći, onda možete.
Herr_Flick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:38   #86
eh...oglasili se i u DAZu. sve u svemu, najvec se bune zbog toga jer se njih kao zaobislo (to im je najozbiljnija kritika), al ipak se zalazhu za izradu kompletnog plana revitalizacije Donjeg Grada, a to i je najvaznija stvar u problemtici Donjeg Grada. no, sve u svemu prilicno mlaka izjava.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:45   #87
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ili mall u Ameriki, ti whatever sigurno nisi iz Zagreba, al bar si se mogel podruditi da skuzish malo o cem se radi kod srednje-evropskog Donjeg Grada, ak vec zivish u Zagrebu. ali zbog takvih ignoranti koji ne cijene i ne razumiju sredinu u kojoj jesu, se i deshavaju devastacije u Zagrebu. glavno da je nekaj americkog i modernog, drugo nish ne postoji u gradu i urbanizmu.

ja se bar trudim skuzhiti feeeling dok dojdem v Split i recimo Dioklecijanovu Palacu(al dobro to opce ne kuzhi ni velika vecina Splicana), i ne pada mi na pamet da tam predlazhem Shopping Centar.
daj šuti dojdek

glup si ko neka stvar
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:47   #88
aha, sad dok si se razotkril, odma frcash argumentima.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:51   #89
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
aha, sad dok si se razotkril, odma frcash argumentima.
frcnut ćeš ti opet s foruma ako se ne kultiviraš, mitteleuropljaninu

Donauplex mi je prvi pao na pamet, ali i usred Beča ima takvih centara, punih stakla, drangulija, dućana i seljačkih birceva
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:02   #90
a jel, ko mi to preti, ti koji vredjash?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:05   #91
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
a jel, ko mi to preti, ti koji vredjash?
Da

A sad nazad na temu...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:23   #92
Quote:
Herr_Flick kaže: Pogledaj post
Što će ti osim cure neki sadržaj? Kad sam hodao s ženama po gornjem gradu one su mi bile sadržaj, a ne da mi neki šupci idu na nerve dok primam za riticu i jezikom diram mandule Više bi volio šetati pustarom ispod zvijezda nego prepunim gradom.
Drugo je ako bi htjeli negdje izaći, onda možete.
A sad, ako cemo tako gledati na to, onda mi ne treba nista osim kreveta.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 14:31   #93
Problem nije nov. Na taj je način devastirana obala, obezvrijeđena Salona, uništen prilaz Splitu, zapušten dvorac i arboretum u Vinici. Načelno je za gradonačelnika dovoljno da hoće i može raditi, da ima smjelosti presijecati gordijske čvorove - on uistinu ne mora imati urbanističkih znanja. Ali mora znati što ne zna i imati stručnu ekipu . Dakle NE za preinake do nisu procijenjene od struke
Hackabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:46   #94
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Pa kad netko ulaze 70 milijuna eura, ni ne ocekujem da gleda samo javni interes, to je suvise smijesno razmisljanje, ali nazalost ga ima dosta veliki broj ljudi. Uostalom, garaza ce biti privatna tako da ne razumijem u cemu je problem? Privatne garaze nemaju neki veliki protok vozila tako da sumnjam da ce biti ikakvog utjecaja na promet u okolnim ulicama. A i gdje mislis da bi trebalo izvuci izlaz iz garaze. pa ne grade tunele ispod grada, vec jednu garazu pod zgradom. Za ono kod Cinestara se nadam da ce u dogledno vrijeme biti rijeseno, ali ja sam pitao zasto u medijima, u istupima "cuvara bastine" nikada nema govora o necemu sto je zapusteno i oronulo. Samo protiv onoga sto ce biti novo i uredno. Gdje je prosvjed za bolnicu, gdje je prosvjed za onakav stadion u Maksimiru. Gdje je prosvjed za zgradu Cimosa ili onaj mrtvacki sanduk od Leclerca? Zapustene i neuredne gradjevine, divovska strasila u gradu nisu problem, ali problem je jedan lifestyle centar u centru. To je kolektivno tupilo, pokazuje sav jad naseg naroda, tog gubitnickog mentaliteta.
Ne slažem se, ali puno je subjektivnog u ovome. Mislim da obrana baštine definitivno ne da naslutiti gubitnički mentalitet, naprotiv. Lifestyle centar meni ne smeta - nikome to ne smeta, ali smeta mi bezdušni način na koji se planira izvesti.


Tako velika garaža je privatna samo u smislu vlasništva - to je javno parkiralište veliko 30 tisuća m kvadratnih, i na tom će mjestu zakrčiti promet (dodatno, već je u komi). Izlaz su predvidjeli tako da uzurpiraju javni prostor (cca pola Varšavske) a to je nešto kaj se tiče svih u ovome gradu, ne samo investitora.
Joža pl. Purgerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:30   #95
Quote:
Joža pl. Purgerski kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, ali puno je subjektivnog u ovome. Mislim da obrana baštine definitivno ne da naslutiti gubitnički mentalitet, naprotiv. Lifestyle centar meni ne smeta - nikome to ne smeta, ali smeta mi bezdušni način na koji se planira izvesti.


Tako velika garaža je privatna samo u smislu vlasništva - to je javno parkiralište veliko 30 tisuća m kvadratnih, i na tom će mjestu zakrčiti promet (dodatno, već je u komi). Izlaz su predvidjeli tako da uzurpiraju javni prostor (cca pola Varšavske) a to je nešto kaj se tiče svih u ovome gradu, ne samo investitora.
Meni smeta taj mentalitet u kojem je problem to sto pare daje privatnik. Ono sto sam u ovim istupima aktivista shvatio je da nema nikakve veze kakav ce na kraju projekt biti. Sa garazom, bez garaze, sa staklom, bez stakla - oni su protiv. Nisu protiv s razlogom, vec razlog nalaze da bi potkrijepili to svoje protiv. Ima toliko gorih, sramotnijih arhitektonskih i gradjevinskih promasaja u gradu i drzavi, tolikih rugala, a od ovoga se napravila cijela prica, cijeli slucaj. Kada slusas te ljude samo cujes jal i mrznju. Pa zar taj Horvatincic (za kojeg ne moram imati simpatije ni antipatije jer ga gledam kao i bilo kojeg drugog poduzetnika) ima namjeru nekoga ubiti? Nekoga osiromasiti? Ima li namjeru srusiti crkvu ili skolu, bolnicu? Ima namjeru financirati gradnju jednog posve uobicajnog gradskog prostora, pa gdje je tu ikakav skandal ili sramota? Zelena akcija je imala prosvjed kada su zbog garaze na Tuskancu morali srusiti stablo ili dva, ali nisu pohvalili potez grada kad je zasadio par stotina novih stabala uz prosirenu Ljubljansku. Znaci udruga postoji samo da bi pljuvala? Sto nema prosvjeda zbog ovog ogromnog nedovrsenog Leclerca koji mi nagrdjuje naselje? Zasto nesto tako ruzno nije prostor za skandal i pljuvanje? Gubitnicki mentalitet koji navodim je ono staro hrvatsko "ako nemam ja ne smiju ni drugi". Ako netko ima "peneze" automatski znaci da je los i pokvaren. A svi bi lovu do krova.

Ovo u vezi garaze i izlaza na cestu je nazalost tako kako je. Jednostavno tehnicki nema drugacijeg nacina da auto udje/izadje nego onako. Ulica je naprosto preuska za neki paralelni izlaz. Takvi su ulazi u sve garaze u gradu.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:46   #96
pa, ne zgleda ljepo kad se GUP mijenja zbog privatnog projekta.
a prosvjed je bil u prvom redu zbog rushenja dviju vrijednih zgrada. zatim, zbog projekta velike garazhe koja je preblizu centru i pjeshackoj zoni.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:47   #97
U uređenim državama zabranjuje se promet u centrima gradova, oni postaju oaze pješaka, kafića, galerija, dućana, u njih se osim cum fus, dolazi i uređenim javnim prometom, koji je brz i točan jer mu ne smetaju kolone automobila...jednom rječju, grad osim što služi ljudima kao spavaonica, postaje i mjesto javnog, kulturnog života (glazbena, filmska, kazališna, književna scena, muzeji, galerije). Ma kako velik bio, on nastoji razviti poseban duh, zajedništvo. Kad se spomene New York, London, Barcelona svima će pasti određene četvrti na pamet, određena atmosfera.

No, mi smo daleko od toga tisućama svjetlosnih kilometara. Ovo je grad koji zapravo ne zna što bi sa svojim građanima, osim trošenja njihova novca. Mi smo svi smetnja. I ne samo ovaj grad, to je na žalost simptom cijele naše država; jednostavno ne zna što bi sa ljudima.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 17:28   #98
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
pa, ne zgleda ljepo kad se GUP mijenja zbog privatnog projekta.
a prosvjed je bil u prvom redu zbog rushenja dviju vrijednih zgrada. zatim, zbog projekta velike garazhe koja je preblizu centru i pjeshackoj zoni.
Trg se zove Cvijetni, teško zamišljam gomilanje auta uz to. Jer trg oduvijek u gradovima predstavlja neko zaustavljanje. I zapravo, koji je trg u Zagrebu ostao trg? A nije ni bezazleno. Trg je od Grčke, pa i prije, bio mjesto demokracije. Neka mi ne zamjere protivnici gradonačelnika - mislim da on to naprosto ne zna,i da ima uz impulsivnost i prostačke istupe i inteligencije. Netko bi mu to morao nacrtati. Da je bijedno snatriti da se grije pod na Špici ( što mi je toliko ludo da ne znam jesam li pravo shvatila) a da su bolnice nezagrijane. S druge strane rušiti Vidrićevu kuću ? Zapravo, jel se ovom narodu sprema amnezija ?
Hackabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 17:47   #99
Vidrić je, gradonačelniče, ukoliko Vama tko ovo čita, bio jedan od najboljih hrvatskih pjesnika. Uz vjerojatno Vama poznatog Šimića. Bi li gradonačelniče srušio Šimićevu kuću i jeste li srušili svoju djedovinu ? Kad pronađete vremena i pročitate impresivne stihove Šimića i krajnje darovite stihove Vidrića, upitajte se : Jesam li smio to raditi? I kako biste se osjećali da vam obiteljsku kuću sruše uime nekih garaža i napretka ? I nemojte mi odgovoriti prostaštvima svi to znamo) niti tvrdnjim da ne znate što predstavlja kuća.
Hackabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 02:49   #100
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Uostalom, garaza ce biti privatna tako da ne razumijem u cemu je problem? Privatne garaze nemaju neki veliki protok vozila tako da sumnjam da ce biti ikakvog utjecaja na promet u okolnim ulicama.
dobro rezoniraš: garaža sa 700 do 900 parkirnih mjesta, kako je najavljeno, neće utjecati na promet? misliš da garaže samo zato što su privatne nemaju veliki protok vozila? što ti privatne garaže zamišljaš kao mjesto za moj i susjedov auto?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.