Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2004., 17:26   #41
Puhaljke smo mi iz Vrapca zmislili garant, mi smo isto kruhom se gadjali, ja sam se do 16ste s tim igrala, dopelja me decko doma, a skvadra me ceka ma daj di si ti jedan nam fali i tak udri...mi smo od snega bunkere kraj ceste radili i tak aute gadjali, e kak ste se sjetili puhaljki guba ziva.
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 17:33   #42
Quote:
Belinda kaže:
Puhaljke smo mi iz Vrapca zmislili garant, mi smo isto kruhom se gadjali, ja sam se do 16ste s tim igrala, dopelja me decko doma, a skvadra me ceka ma daj di si ti jedan nam fali i tak udri...mi smo od snega bunkere kraj ceste radili i tak aute gadjali, e kak ste se sjetili puhaljki guba ziva.
Puhaljke su bile po cijelom gradu, Trnje, Tresnjevka, evo sad cujem Vrapce.....sezona je bila jedno 2-3 godine i onda je stalo.

Bunkeri od snijega, da da da, pogotovo uz autoput kod petlje pa udri sve dok se jedan ni zaustavil na sred autoputa i trk za nama, joj kaj smo bezali (opet).

Offtopic - taj decko , to je onaj iz MIOC-a bil?
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 17:37   #43
Ma da kad god ga nazovem od zadatke neke rjesava, a bil je sladak ko slika, sam su mu se brojevi po glavi petljali to se nikak nismo nasli.
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 16:19   #44
Quote:
facasplaca kaže:
Ocito

Jel' se netko sjeca puhaljki? Ajmo gradski stakori ....
puhaljke? to smo mi zvali pljuce...i bila je najjaca fora cjeli stos njih zvezat u jednu velku, najbolje od flomastera, pa dobis nes ko VBR hehe...najjace je bilo profe u osnofki z tim gadjat
kerempuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 16:22   #45
e da sad mi je nes palo na pamet, mozda malo offtopic...sjecam kad sam sa skvadrom iz kvarta (maksimir, tada) isel se penjat prek zida u zooloski jer nismo imali za upad pa smo skoro zavrsili kod medveda u brlogu
kerempuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 19:19   #46
Talking

Quote:
lakisaki kaže:
e na te sam sheme ciljao!

hoću malo onih zagrebačkih kvartovskih priča; ko su najveći kvartovski štemeri, ko je glavna faca u naselju, ko je lik naselja (ona spodoba što ga svi u kvartu znaju a život mu prolzai u klošarenju, cugi, tekmama...jednom riječju-ničem korisnom). Znam da svaki kvart takvih shema., stoga-čekam...


možeš nešto o tome pročitati na blogu MADDOG.BLOG.HR

dobro da si me podsjetio mort ću nešto napisati o kvartovskim ratovima između Tkalče i Kaptola, Gradeca, Radičeve a i klizalištu na Šalati


Svojevremeno sam dosta visio sa Martičevcima itd
__________________
may force bee with you

maddog.blog.hr memoari purgera iliti kak je negda bilo u purgeraju
one and only is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 01:50   #47
nes ti purgi fajtova!
mislim da je u nas prije 5-10 god sigurno bilo krvolocnije
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 18:02   #48
meni je ovo fakat lijepo za citat...ja nisam bas tak stara,pa kad se sjetim sebe...drvo u parku neka sirota sljiva kaj je sve pretrpila ...svako je imao na njoj svoj teritorij,a ovi s drugih kvartova ni primirisat nisu smjeli ...inace sljivama i kamenjem po glavi...ja se sjecam sora Jordanovac protiv ovih malo nize Filipoviceva i Kvatric ...
loolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 21:34   #49
Dečki koji je najopasniji kvart u gradu danas?
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 22:55   #50
Ma teško ti je to reći, od svakoga ćeš čuti da je baš njegov najopasniji. U svakom ćeš naletiti na koješta.

Inače, dobar je topic, kad ovo čitam odmah se prisjetim tih starih stvari, starijih likova iz kvarta, ovih pljuca i špriherica, šori s drugim kvartovima (vječito kontra Trnskog, Travnog i Sloboštine, s drugima kako tako). Mada su te šore postale rjeđe u devedesetima, pogotovo u drugom dijelu devedesetih, nije to više bilo kao desetljeće prije, ali bilo ih je. A bilo je i Daltona, kao i svugdje.
U Sopotu su prije živjela braca koju si doslovno mogao nazvati Daltonima, ne mogu se sjetiti točnog broja ali uglavnom bilo ih je više od petorice. Ono gledaš ih kad hodaju i imaš osjećaj kao da gledaš uvodnu špicu iz Smogovaca. A bili su živi strah i trepet, uvijek su se kretali zajedno a maltretirali sve živo koga bi sreli (ni neki opasniji oblici "zabave" im nisu bili strani), doslovno su uživali u tuđem strahu. Nama klincima je bio smrtni strah kad bi te samo pogledali. Kada su provodili dane ispred škole i tražili žrtve cijeli turnus je izlazio van kroz školsku dvoranu. Postoji stara legenda da su jednom drota koji ih je htio zapisati usred noći zavezali lisicama za banderu i ostavili do jutra.
No, s vremenom su postali još i gori što ih je dovelo do toga da su neki su završili u buksi, dok su se drugi odselili a jedan od njih danas spada u legende vukovarskog bojišta.
Uglavnom, priča ima milijun, kao i u svakom kvartu. Moglo bi se o tome danima...
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 14:05   #51
Pljuce si u školi mogao napuniti i malim prožvakanim kuglicama od papira istrgnutog iz bilježnice.

U moje vrijeme sjećam se da su Martićevci slovili kao gadni i da su se stalno tukli protiv Dubrave, iako mi se čini da su se u srednjoj već grupirali prema školama. Kak sam ja ipak baba, o tim tučama znam samo iz druge ruke......
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:21   #52
Ja se sjecam fajteva izmedju Ferencice i Volovcice u 80ima, danas ih nema vise. Pomirio se narod... Sjecam se da smo po materijale za spriherice isli na gradilista pa je bilo sprinteva kad bi nas cuvari vidjeli. A pljuci se sjecam isto iz skolske klupe kada su se rastavljale kemijske, tehnicke i slicne olovke...
I neznam zasto, al mi se cini da je bilo puno vise crtanja grafita neg danas...
Duffman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 23:34   #53
Kao klinac (manje od 10 godina) neke pizdarije sa klincima iz parkova do našeg ali inače niš drugo.

I jednom sam dobio batina od starijih dečki kad sam sa frendovima išal krast u TEŽ jer eto, nismo smjeli krast u tuđem kvartu.

Živim u Trnju kod Držićeve, brijem da je to skroz miran kvart.
Opaki Šišmišar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 18:30   #54
dobro se sjećaš Duffman.bilo je šore i početkom 90tih između Volovčice i Feren(š)čice.opako je bilo,al sam tada klinac bio.bilo je opasno prek tramvajske pruge ić.takve bi batine dobio da je to strašno.a i obrnuto dugo je to trajalo i bilu su umiješani i drugi kvartovi. al više nema toga.
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.