Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 19:35   #201
Quote:
hitno11 kaže: Pogledaj post
zasto se na pretplati uplatnica koriste različiti brojevi primatelja...

npr. na uplatnici za 10/13 je xxxxxxxxx-xxxxxx-x onda za 11 mjesec zadnji broj je drukčiji pa za 12 isto drukčiji itd..uvijek 1 broj vise u pravilu...

ikoji sad broj primatelja da upišem kad plaćam općom uplatnicom?
Pa onaj koji ti je na uplatnici akontaciskoj

Taj zadnji broj je kontrolni broj da ne dođe do krivo upisanog poziva na broj ili kak se več kaže
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 19:36   #202
Nego da pitam ove koji su kakti imali besplatno struju jedan mjesec...
Ko vam je očitao potrošnju taj mjesec ?????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 22:43   #203
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nego da pitam ove koji su kakti imali besplatno struju jedan mjesec...
Ko vam je očitao potrošnju taj mjesec ?????
Sam, prvog i posljednjeg dana u tom mjesecu treba dostaviti stanje brojila novom opskrbljivaču.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 13:20   #204
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nego da pitam ove koji su kakti imali besplatno struju jedan mjesec...
Ko vam je očitao potrošnju taj mjesec ?????
Kaj, ljubomoran

Imam 5 uplatnica za 9. mjesec gdje sam dobio struju besplatno.

Količina struje odgovara mojoj potrošnji.

A ne kao dosad kad god je hep dizao cijene struje došao bi očitat brojilo, a kad su sad spustili nigdje nikoga. Kužiš im logiku? A većina ljudi im je u debeloj preplati. Mojoj baki su zaračunali skoro 2000 kn preplate kroz godinu dana.

Sad sa genijem nema tih problema.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 07:22   #205
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Kaj, ljubomoran

Imam 5 uplatnica za 9. mjesec gdje sam dobio struju besplatno.

Količina struje odgovara mojoj potrošnji.

A ne kao dosad kad god je hep dizao cijene struje došao bi očitat brojilo, a kad su sad spustili nigdje nikoga. Kužiš im logiku? A većina ljudi im je u debeloj preplati. Mojoj baki su zaračunali skoro 2000 kn preplate kroz godinu dana.

Sad sa genijem nema tih problema.
Zašto prišeš gluposti? I dalje imaš isti obračun kao i kod HEP-ODS-a. Sam navodiš da si dobio 5 uplatnica (uplatnica nije račun, odnosno obračun i ne sadrži količine nego iznos). Ako količina odgovara tvojoj potrošnji u budućih 5 mjeseci onda je u igri i Vidoviti Milan, obzirom da su nastale temeljem podataka koje je HEP-ODS dostavio tvom opskrbljivaču, a tvrdiš da ti uplatnice odgovaraju potrošnji (budućoj).

Također iz Općih uvjeta (članak 6.6.) proizlazi da će GEN-I obračunavati zateznu kamatu i na dospjelu, a neplaćenu mjesečnu novčanu obvezu ("akontacijsku ratu"), što kod HEP-ODS-a nije slučaj (ovo može lako "istopiti" svu razliku u cijeni).

Apsolutna neistina je da je HEP očitavao sva brojila kategorije kućanstvo kod povećanja cijene. Naime kod svih dosadašnjih promjena cijene postupak je bio isti kao i sad, iz nekoliko razloga:

- očitanje na dan promjene cijene služi za razgraničenje količina po prethodnoj i novoj cijeni u slijedećem obračunu
- nemoguće je očitati sva brojila u trenutku promjene cijene (cca. 2.200.000)
- da bi se očitala sva brojila bilo bi potrebno cca. 30 radnih dana (1.000 radnika s prosjekom od 80 očitanja u 8 sati), a navedena očitanja opet ne bi prikazivala stanje brojila u trenutku promjene cijene
- iz podataka o dostavljenim očitanjima (cca. 500.000) vidlljivo je da je tek 23% Kupaca dostavilo očitanje
- obzirom da potrošnja električne energije ne varira značajno unutar šestomjesečnog razdoblja, točniji podatak o stanju brojila na dan promjene cijene dobije se raspodjelom količina prema trajanju vremenskog razdoblja stare i nove cijene unutar šestomjesečnog obračunskog razdoblja (npr. isto bi trebalo kad bi se očitala sva brojila, osim onih koja bi bila očitana 01.10.2013)

Iz navedenog slijedi da do ugradnje brojila sa mogućnošću daljinskog očitanja svim Kupcima (neće se dogoditi preko noći zbog ogromnih količina), jedina je mogućnost da Kupci dostavljaju očitanja sa stanjem na dan promjene cijene kroz neki period.

Također i kad bi postojalo mjesečno očitanje brojila, ništa bitno se ne bi promijenilo. Očitanja ionako ne bi mogla biti izvršena u jednom danu, nego u nekom vremenskom razdoblju. Npr. 3 dana kasnije očitanje mijenja mjesečni račun za +10%. Ili, još bolji primjer, početno očitanje izvrši se 3 dana prije, a završno tri dana poslije što daje razliku od 20% (6 dana/30 dana).

Zašto se tvojoj baki pojavila pretplata od 2.000 kn u godinu dana, ako je obračun šestomjesečni? Moguće je da brojilo nije očitano kroz više šestomjesečnih obračunskih razdoblja ili je toliko smanjila potrošnju u odnosu na prethodno razdoblje. Kao ti netko "zaračuna" pretplatu, valjda misliš izračuna!


Pogledaj Opće uvjete svog opskrbljivača:
http://geni.blob.core.windows.net/up...s/GOS-OPČI.pdf

Posebno slijedeće članke:
6.1. Opskrbljivač će kupcu ispostavljati račune za električnu energiju na način uređen u ovom poglavlju, na temelju obračunskih podataka dostavljenih od strane ODS-a za pojedino OMM.
6.2. Obračunsko razdoblje za kupce iz kategorije kućanstvo, sukladno propisima, određuje ODS.
6.3. Mjesečne novčane obveze unutar obračunskog razdoblja određuje opskrbljivač na temelju prosječne mjesečne potrošnje, izračunate na temelju odgovarajućeg prethodnog obračunskog razdoblja odnosno na temelju očitanja stanja brojila koja je opskrbljivaču prethodno dostavio ODS, uz uvažavanje korekcijskog faktora sezone, odnosno na temelju obračunskih podataka kojima za određeno OMM raspolaže ODS, uz uvažanje algo¬ritma ODS-a te važećeg Cjenika opskrbljivača.
6.6. U slučaju kašnjenja plaćanja obveza, opskrbljivač kupcu može zaračunati zakonske zatezne kamate od dana dospijeća do dana plaćanja računa odnosno novčane obveze. Kupac je obvezan platiti zatezne kamate i troškove utjerivanja, i to odmah nakon što mu opskrbljivač dostavi obračun ovih troškova (pri čemu obračun zateznih kamata ne utječe na njihov tijek). Sukladno propisima na području zaštite potrošača, opskrbljivač ...
7. OČITAVANJA I DOSTAVA STANJA BROJILA
7.1. Očitavanje brojila električne energije za registraciju potrošnje električne energije u nadležnosti je ODS-a i moguća dodatna očitavanja od strane ODS-a unutar obračunskog razdoblja kupac mora uređivati neposredno s ODS-om.
7.2. Kupac može unutar obračunskog razdoblja, sukladno uslugama koje nudi ODS, dostaviti ODS-u očitanje svojeg brojila, a to može učiniti na više načina:
- putem internetske stranice ODS-a,
- pozivom na besplatni telefonski broj ODS-a: 0800 0555,
- osobnim dolaskom u nadležnu distribucijsku ispostavu HEP Operatora distribucijskog sustava d.o.o.
7.3. Sukladno zakonskim odredbama, ODS zadržava pravo validacije dostavljenih očitanja brojila, pa će opskrbljivač kod izrade obračuna isporučene električne energije uvažavati podatke ODS-a. Pored odredbi točke 7.2. ovih OU, kupac može očitanja svojeg brojila dostaviti i opskrbljivaču, ako je to određeno u Sadržaju i uvjetima pojedine Akcije ili ako opskrbljivač omogući dostavu očitanja brojila preko svoje internetske stranice, o čemu će kupac biti posebno obaviješten.

Obzirom da svi napamet pišu o povećanju cijena u prošlim razdobljima, evo i podataka o kretanju cijena električne energije, do kojih sam uspio doći (nisam imamo vremena sve provjeriti i verificirati, pa molim da me argumentirano ispravite u slučaju pogreške):

Podaci su: datum promjene cijene, JT (jednotarifno), VT (viša tarifa), NT (niža tarifa), mjesečna naknada za opskrbu i mjernu uslugu, stopa PDV-a. Cijene tarifnih stavki su bez PDV-a. Promjena stope PDV-a je također navedena jer se i tada trebalo napraviti razgraničenje količina.


01.09.2002. 0,55 0,58 0,30 15,00 22% promjena cijene, novi tarifni sustav bez obračunske snage
01.01.2003. 0,55 0,64 0,32 15,00 22% promjena cijene
01.01.2005. 0,58 0,61 0,32 15,00 22% promjena cijene
01.07.2008. 0,71 0,75 0,38 16,00 22% promjena cijene, olakšice do 2000, 2500 i 3000 kWh/god
01.08.2009. 0,71 0,75 0,38 16,00 23% promjena stope PDV-a
01.03.2012. 0,71 0,75 0,38 16,00 25% promjena stope PDV-a
01.05.2012. 0,84 0,91 0,45 17,40 25% promjena cijene
01.10.2013. 0,78 0,85 0,42 17,40 25% promjena cijene

do 01.09.2002 0,37 0,46 0,18 0,00 22% 11,94 kn/kW (obračunska snaga), popust za kućanstvo 4%, trotarifno VT (18-22) ST (8-18) NT (22-8), dvotarifno VT (18-22) ST (22-18), omjer cijene VT:ST:NT = 2.5:1:0.7, jednotarfino 0.8×VT


P.S. Kužim "logiku", koja ti i nije jača strana!
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 07:58   #206
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
Fred, korektno govoriš, ali dopusti da te kao bivši korisnik Hep-a, a sad već treći mjesec kod zlovenaca, ispravim. Pišeš stručno, ali nemaš iskustvo "s obje strane"

Ugovor je na jednoj ipo stranici, te svatko sa srednjom školom(a kamoli fakultetskom diplomom) će ga prokužiti, nema tu nikakvih caka.

Nema kod gen-ija nikakvih popusta, imaš lijepo cijenu struje.

Ne znam jesi li imao koji njihov račun u rukama, ali meni je sve puno preglednije nego na hepovom. Pogotovo adresa očitanja nije odiza, nego je sve jasno vidljivo.
Ovo je najveća razlika:

DOBIJEM IH u radno vrijeme za cca 20 sekundi, zaposlili su stotine ljudi u call centru. Kužiš motivaciju? Hepu je call centar samo trošak, dok je novin opskrbljivačima to izvor zarade, svako javljanje donese novog kupca. ONI SI NE MOGU DOPUSTITI NEODGOVORENI POZIV. a Hep ko država, nema ih pola radnog vremena(koje je do 17h a ne 20 h kao kod konkurencije), ne javljaju se.

TELEFONISTICE NA HEPU NEMAJU POJMA kad ih nešto pitam, sve pozapošljavane, tj uhljebljene preko veze.

Ima i cca 1/3 u gen iju da su kokoši zelene, al onda te ljubazno zamoli da pričekaš i da ode pitat šefa, koji zna znanje. U Hepu nema nikog osim babe uz telefon.

CUSTOMERS SERVICE: je bolji, normalno preko maila kad nešto treba. vrlo brzo, isti dan. Nazovu me na mobitel kad treba nešto srediti.

REZULTAT:

bar 20 kuća prešlo njima preko mene, 10ak mojih lokacija(sa rodbinom) i 10ak prijatelja
Kad su vidjeli uplatnicu od 20 kn to je bio okidač. Taj mjesec je to bilo cca 8 kg mesa za roštilj i tri gajbe pive uštede meni osobno.

A dalje idem po inerciji i cca 50 kn uštede(nije za baciti)

P.S.

kao i većina građana, mrzim Hep jer je dizao cijene, ubirao vrhnje i kupovao audije direktorima, prelamao gubitke u javni dug (time i tvoj i moj), a kad je došla konkurencija, odjednom može niža cijena?

Kad bi tvoj opskrbljivač imao stotinjak zaposlenih u call centru propao bi prije nego što bi počeo raditi (ako pretpostavimo da će broj radnika u call centru rasti sa porastom broja Kupaca, ako neće tada ih nećeš jednostavno dobiti). Ne može desetak tisuća Kupaca financirati toliko zaposlenih. Naravno da mu je sada kada privlači Kupca važno da se javi na što više poziva, pa privremeno mora organizirati javljanje na telefon, kako bi sklopio što više ugovora. Inače u 2012. GEN-I d.o.o. Zagreb je imamo cijela 2 zaposlena (podatak je s web-a i trebalo bi ga provjeriti).

Nakon što potpišeš ugovor s opskrbljivačem, ne razumijem zašto bi ga trebao zvati, osim za reklamaciju računa, obzirom da je sve drugo posao HEP-ODS-a.

Kako si zaključio da taj šef "zna znanje" i što si ga to pitao? Kad si zadnji out poslao upit HEP-u e-mail-om, a nisi dobio odgovor?

Što bi to točno trebale znati telefonistice u HEP-u, osim da te, ako znaš što ustvari trebaš, preusmjere do onoga tko se bavi tom problematikom. Inače je to vrlo atraktivno radno mjesto, pa je potrebna debela veza. Neto plaća za nekoga tko nema staža bi mogla biti oko 3.000 kn.

Tvoje pravo je mrziti nekoga. Konkurencija je tu od 2008. godine, zašto nas nije došla spasiti nakon zadnjih promjena cijene (01.07.2008. i 01.05.2012.), nego sad u 2013.

Molim te navedni mi izvor podataka o gubicima HEP-a. Uspio sam pronaći jednu odluku Vlade RH iz 1992. godine o sanaciji gubitaka HEP-a u iznosu od 3 HRD po kWh.
Isto tako se vjerojatno Uprava GEN-I-a vozi biciklima, kao i sve druge uprave firmi!

Pogledaj i moj prethodni post.

Zadnje uređivanje Fred123 : 13.10.2013. at 09:01.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 13:28   #207
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Isto tako se vjerojatno Uprava GEN-I-a vozi biciklima, kao i sve druge uprave firmi!
vjerovatno se i oni voze u audijima, ali buduci da velis da imaju 2 zaposlena onda ni broj audija ne moze biti velik

btw, kolko sam upoznat grupacija gen vrti godisnje cca 1,5 miljardi eur
otprilike ko hep

jedino kaj izgleda da gen u hr nema dosta ljudi za zamjeniti elek. stup buduci da je potrebno 7 hepovaca za to, a ovi imaju samo dvoje ljudi
za brojilo bi ih bilo dosta, prosli put kad su mi mjenjali trajalo je to 4 sata, a bila su dvojica
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 14:23   #208
Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
vjerovatno se i oni voze u audijima, ali buduci da velis da imaju 2 zaposlena onda ni broj audija ne moze biti velik

btw, kolko sam upoznat grupacija gen vrti godisnje cca 1,5 miljardi eur
otprilike ko hep

jedino kaj izgleda da gen u hr nema dosta ljudi za zamjeniti elek. stup buduci da je potrebno 7 hepovaca za to, a ovi imaju samo dvoje ljudi
za brojilo bi ih bilo dosta, prosli put kad su mi mjenjali trajalo je to 4 sata, a bila su dvojica
Govorim o GEN-I d.o.o. u RH. Cijela grupacija sigurno ne pridonosi ničemu u RH.

To ti je kao da kažeš da Hrvatski telekom d.d. ima neke koristi od toga što grupacija vrti milijarde EUR.

Što se tiče zamjene brojila (ako se radi samo o tome i o brojilu za kućanstvo), definitivno govoriš gluposti, za koje nemaš nikakve dokaze (baš me zanima gdje si to vidio i zašto nisi prijavio nadležnom distribucijskom području da su mijenjali brojilo četiri sata i maltretirali te), kao i o zamjeni stupa (ako nije negdje na Velebitu).

Nemoj miješati distribuciju ili prijenos sa opskrbljivačima. To što, kako ti kažeš, 7 HEP-ovaca mijenja jedan stup, ne utječe nikako na dio cijene električne energije kod opskrbljivača, nego na naknadu za korištenje mreže. Naime dio cijene koji se u EU plaća kao naknada za korištenje mreže veći je nego u RH (koliko tek njima treba da zamijene jedan stup ili brojilo?).

P.S. Ako je to sve na što možeš odgovoriti iz mog posta, okani se komentiranja teme koju ne razumiješ!
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 16:55   #209
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Govorim o GEN-I d.o.o. u RH. Cijela grupacija sigurno ne pridonosi ničemu u RH.

To ti je kao da kažeš da Hrvatski telekom d.d. ima neke koristi od toga što grupacija vrti milijarde EUR.
nisi mi odgovorio koliko posto hep uvozi struje? a sad jos da te pitam koliko ljudi mora bit zaposleno u hepu po tebi na predmetu uvoz struje? 500? 1000?

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Što se tiče zamjene brojila (ako se radi samo o tome i o brojilu za kućanstvo), definitivno govoriš gluposti, za koje nemaš nikakve dokaze (baš me zanima gdje si to vidio i zašto nisi prijavio nadležnom distribucijskom području da su mijenjali brojilo četiri sata i maltretirali te), kao i o zamjeni stupa (ako nije negdje na Velebitu).
ti fred ko da si opal s marsa, a ne da radis u hepu
nitko mene nije maltretiral, dapace ja sam narezal i natocil onak kak se radi vec generacijama kad ti hepovci dojdeju

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
P.S. Ako je to sve na što možeš odgovoriti iz mog posta, okani se komentiranja teme koju ne razumiješ!
mozes ti branit svoj stav odnosno posel kolko oces, al ljudi nisu ni coravi niti tak glupi

btw, jel mi mozes reci kolko ljudi radi u HEP Odmor i rekreacija d.o.o. ?

garant vise nego u gen hrvatska

http://www.hep.hr/hep/grupa/drustva.aspx
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 18:47   #210
Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
nisi mi odgovorio koliko posto hep uvozi struje? a sad jos da te pitam koliko ljudi mora bit zaposleno u hepu po tebi na predmetu uvoz struje? 500? 1000?

Ovdje ti je struktura izvora električne energije u 2012. godini:

http://www.hep.hr/opskrba/ienergije.aspx

Ovime se bavi HEP-Trgovina d.o.o. koja bi mogla imati dvadesetak zaposlenih.


Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
ti fred ko da si opal s marsa, a ne da radis u hepu
nitko mene nije maltretiral, dapace ja sam narezal i natocil onak kak se radi vec generacijama kad ti hepovci dojdeju
Stvarno si ljudina, počastiš ljude (u što sumnjam), što te nitko nije tražio, i onda ih pljuješ po forumu!


Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
mozes ti branit svoj stav odnosno posel kolko oces, al ljudi nisu ni coravi niti tak glupi

btw, jel mi mozes reci kolko ljudi radi u HEP Odmor i rekreacija d.o.o. ?

garant vise nego u gen hrvatska

http://www.hep.hr/hep/grupa/drustva.aspx

HEP-odmor i rekreacija d.o.o. ne financira se iz prihoda od električne energije, nego iz svoje djelatnosti. Ne vjerujem da imaju više od 10 do 15 zaposlenih.



Ne branim niti svoj stav, niti posao, jer to nije moj stav, nego samo činjenice, a bavim se sasvim drugim poslom nego što je opskrba električnom energijom.

Ako te zanima što radi koje društvo u HEP grupi, pogledaj:

http://www.hep.hr/hep/grupa/

P.S. Molim te odgovaraj argumentima, a ne sa "nisu ljudi ćoravi i glupi". Nisu, ali obožavaju lupetati o stvarima o kojima pojma nemaju.

Zadnje uređivanje Fred123 : 13.10.2013. at 18:58.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 00:28   #211
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Stvarno si ljudina, počastiš ljude (u što sumnjam), što te nitko nije tražio, i onda ih pljuješ po forumu!
odgoj, tradicija kraja, moja uvjerenja mi nalazu da pocastim svakog ko dodje k meni
prema mojoj statistici velecasni se zadrzi 15 minuta i mora ici dalje, ovi kaj radiju kod privatnika max 5 minuta ili nista, samo hajbung, nema vremena, jurnjava, a hepovca kad imam - uzimam godisnji
to je i jedan od razloga zakaj ostajem na hepu

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
(u što sumnjam)
pozivas se na argumente, a tak mi odgovoris
ja sumnjam da ti pises sa svojeg laptopa od 2500 kn
i di smo sad s argumentima?
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 14:52   #212
Uspoređujem nove cijene HEP-a i cijene GEN-I da vidim otprilike koliki će mi biti račun u 10 mj, odnosno ušteda istog ako pređem na GEN-I.

Tarifni model - bijeli

Rujan 2013.
DNEVNA (Rujan) 70 kWh
NOĆNA (Rujan) 35 kWh

------

HEP
Dnevna 1.06 x 70 (bila do 1.10. 2013 - 1,14 kn)
Noćna x 0.53 x 35 (bila do 1.10. 2013 - 0.56 kn)

Mjesečni paušal 21.75 kn
Naknada za obnovljive izvore energije 0,00625 x 105 (70 + 35)

HEP-ov račun za Rujan 115,15 kn

GEN-I

Račun od GEN-I
Dnevna 0.613 x 70
Noćna 0.306 x 35

Naknada za obnovljive izvore energije 0.00625 kn x 105
Mjesečna nakanada za opskrbu 9,25 kn

+

Račun od HEP-a
Prijenos
Dnevna 0.1375 x 70
Noćna 0.0625 x 35

Distribucija
Dnevna 0.3 x 70
Noćna 0.15 x 35

Mjesečna naknada za mjernu uslugu HEP-u 12,50 kn

GEN-I račun za Rujan (uračunat i HEP-ov dio) 114,08 kn

Ušteda 1,07 kn
__________________
.It's Not Lupus.
Motikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 15:14   #213
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
- iz podataka o dostavljenim očitanjima (cca. 500.000) vidlljivo je da je tek 23% Kupaca dostavilo očitanje
Eto ja spadam u tih 23%. Zanima me zašto je onda meni HEP-ov djelatnik danas 14.10. došao očitati stanje brojila kad sam 02.10. sama predala stanje preko interneta? Zar to ne bi trebalo biti povezano? On nezna.
Zvala da pitam zašto je to tako, djelatnik HEP-a (kako bi voljela da se predstavljate) mi je rekao da su aparati s kojim ekipa hoda okolo podešeni krajem Rujna. I okej neka jesu, ali zašto je onda na webu stajala informacija da korisnici mogu od 1.10. - 10.10. na ovaj ili onaj način predati stanje brojila. Na to mi je poklopio sušalicu. Da ne ulazim u neprofesionalnost čina....

Sasvim legitimno postavljeno pitanje ga je isprovociralo. Ne razumijem zašto se tako bahato ponašate prema svojim korisnicima. Sori spalo je na tebe jer si jedini hepovac
__________________
.It's Not Lupus.
Motikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:37   #214
Quote:
Motikan kaže: Pogledaj post
Račun od GEN-I
Dnevna 0.613 x 70
Noćna 0.306 x 35
Ovdje ti je greška, cijena je 0,563kn u VT i 0,281kn u NT.

Zbog vrlo niske potrošnje ušteda ti je jako mala, svega 5kn mjesečno.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:50   #215
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Ovdje ti je greška, cijena je 0,563kn u VT i 0,281kn u NT.

Zbog vrlo niske potrošnje ušteda ti je jako mala, svega 5kn mjesečno.
Štedne žarulje, A+ aparati i indukcija čine svoje. Međutim ipak sam išla računati da vidim kolika bi mi bila ušteda. Iskreno me razočarala.

Da li računjanje za HEP-ov račun (prijenos, distribucija i naknada za mjernu uslugu HEP-u) ostaje isto ili i ono pojeftinjuje sukladno izmjeni HEP-ovih cijena od 1.10.
__________________
.It's Not Lupus.
Motikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 17:11   #216
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Ovdje ti je struktura izvora električne energije u 2012. godini:

http://www.hep.hr/opskrba/ienergije.aspx

Ovime se bavi HEP-Trgovina d.o.o. koja bi mogla imati dvadesetak zaposlenih.
hvala, 35%
jel se slazes da u tih 35% svoj dio kolaca mogu dobiti i drugi uvoznici, mozda i povoljnije uvezu nego hep sto je opet dobro za kucanstva i gospodarstvo

nek je godisnja usteda kucanstvu samo 200 kn
jel je bolje da tih 200 kn ostaje u hr u lokalnoj birtiji ili vani u madzarskoj ili gdje vec


dobro se sjecam kako je jedan od razloga dizanja cijene prosle godine bio ulaganje u vlastitu proizvodnju, pa ako nije problem da objasnis nama laicima, tocno gdje i kako se je to odrazilo na ovih 35% uvoza


Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
HEP-odmor i rekreacija d.o.o. ne financira se iz prihoda od električne energije, nego iz svoje djelatnosti.
ne direktno, ali indirektno da !
vidim da im ide

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/h...a-u-doba-krize
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 17:49   #217
Imam veliku dilemu otici od HEP-a ili ne.Da su bezobrazni jesu,povrsni jesu i mnogo toga ima negativno na strani HEP-a no kako li ce biti s drugima ?Razlika od par kuna mi stvarno nista ne znaci.
Ono sto 100 % znam jer sam radila s HEP-ovcima je da su leglo kriminala i kradje .Sefovi od kooperanata uzimaju 3% od svakog natjecaja,centralna grijanja se rade bez problema po kucama,cak i sljakeri odnose materijal sa toplane.Ovo sto pisem bilo je prije desetak godina.Nisam mogla vjerovati vlastitim ocima da postoji tolika gramzljivost.Takodjer sam se iznenadila kako direktori imaju male place pa sam dobila komentar da se onda moraju "snalaziti".
Neznam kako je danas ali tada sam bila sokirana.
Sorry sto sam skrenula s teme ali to je moj razlog zbog kojeg cu ih napustiti.
goldfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:23   #218
Quote:
Motikan kaže: Pogledaj post
Eto ja spadam u tih 23%. Zanima me zašto je onda meni HEP-ov djelatnik danas 14.10. došao očitati stanje brojila kad sam 02.10. sama predala stanje preko interneta? Zar to ne bi trebalo biti povezano? On nezna.
Zvala da pitam zašto je to tako, djelatnik HEP-a (kako bi voljela da se predstavljate) mi je rekao da su aparati s kojim ekipa hoda okolo podešeni krajem Rujna. I okej neka jesu, ali zašto je onda na webu stajala informacija da korisnici mogu od 1.10. - 10.10. na ovaj ili onaj način predati stanje brojila. Na to mi je poklopio sušalicu. Da ne ulazim u neprofesionalnost čina....

Sasvim legitimno postavljeno pitanje ga je isprovociralo. Ne razumijem zašto se tako bahato ponašate prema svojim korisnicima. Sori spalo je na tebe jer si jedini hepovac
Djelatnik HEP-a je očitao Vaše brojilo u skladu sa Općim uvjetima, u vrijeme kad je Vaš redovni obračun. Stanje koje ste predali (ako je očitano 01.10) služi za razgraničenje potrošnje do 01.10. i nakon 01.10. (po staroj i novoj cijeni).

Zmislite koliko biste bili ljuti da je stanje koje je očitao 14.10. prikazao kao stanje 1.10. (cijelih 14 dana bi plaćali po staroj cijeni). To da ste Vi dostavili stanje na 01.10. on nije trebao, a čak i nije smio znati (da ne bi očitanja vršio u birtiji uz kavu, kad bi znao prethodna stanja).

Da ste malo bolje čitali prethodne postove bilo bi Vam jasnije.

Stvarno čudno zašto Vam je netko poklopio slušalicu nakon što ste ga uvjeravali da taj djelatnik (možda je i neka firma koja pruža uslugu očitanja HEP-u) nije trebao doći očitati Vaše brojilo u vrijeme redovnog obračuna. Vjerojatno bi Vi svoje trubili do sudnjeg dana. A možda se trebao javiti na slijedeći poziv, u kojem je netko htio prijaviti kvar, a taj mu je već počeo psovati sve po spisku zašto se ne javlja.

Nisam ja jedini HEP-ovac, čuo sam da postoji još barem jedan.

Inače sam po struci diplomirani inženjer elektrotehnike, smjer elektroenergetika, tko da neki k. znam o ovoj temi, a iz svega toga ste zaključili da sam HEP-ovac (što je, izgleda, nešto jako grozno).
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:13   #219
Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
hvala, 35%
jel se slazes da u tih 35% svoj dio kolaca mogu dobiti i drugi uvoznici, mozda i povoljnije uvezu nego hep sto je opet dobro za kucanstva i gospodarstvo

nek je godisnja usteda kucanstvu samo 200 kn
jel je bolje da tih 200 kn ostaje u hr u lokalnoj birtiji ili vani u madzarskoj ili gdje vec
Sad si samo potvrdio svoju glupost.

HEP je prošle 2012. godine uvozio veće količine električne energije. Zašto se ti spasitelji nisu pojavili prošle godine, da oni uvoze umjesto HEP-a po povoljnijoj cijeni? Nego, opskrbljivači se pojavljuju u godini kad je uvoz drastično manji, a u određenim periodima HEP izvozi električnu energiju.

Ne štima ti matematika. U slučaju HEP-a sav novac osim cijene uvoza ostaje u RH, a kod stranih opskrbljivača, samo tih pretpostavljenih 200 kn koje mulac potroši u birtiji, kod gazde, koji za promet na crno kupi njemački mercedes, a opskrbljivač uzme razliku između cijena i odnese van.

Nema ti neke razlike kod uvoznika, ako električnu energiju kupuju na burzi. Razlika se može pojaviti kod RWE-a koji je istovremeno i proizvođač, kod plasiranja viškova.

Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
dobro se sjecam kako je jedan od razloga dizanja cijene prosle godine bio ulaganje u vlastitu proizvodnju, pa ako nije problem da objasnis nama laicima, tocno gdje i kako se je to odrazilo na ovih 35% uvoza
Dobro se i ja sjećam da je to pisalo u novinama. Međutim, osnovni razlog je bio povećanje troškova goriva za elektrane i relativno veliki uvoz po nepovoljnim cijenama.

Ta priča o investicijama je mantra koju potiču mediji. Svaka firma, financira investicije iz kredita, odnosno dobiti kroz neko razdoblje, tako da ovo jednokratno povećanje cijene ne može financirati niti jednu ozbiljnu investiciju. Ionako je javnost protiv investicija u energetici.

Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
ne direktno, ali indirektno da !
vidim da im ide

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/h...a-u-doba-krize
Odličan tekst, a pogledaj i ovaj iz iste grupacije: http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...9/Default.aspx

Jednima smeta ulaganje, a drugima neulaganje. Pročitao sam oba teksta prije.

Zašto tekst nije ovakav:

U doba krize HEP-ovci se odmaraju za vrijeme godišnjeg odmora u apartmanima za samo 270 do 450 kn po danu, i to na osam rata, gledajući LCD televizore ekrana dijagonale od čak 82 cm. U to vrijeme mogu svoje prnje spremati u, zamisli, drvene ormare napravljene po mjeri apartmana i kuhati ručak u kuhinjama koje su tako napravljene da svojim dimenzijama odgovaraju apartmanu. Cijelu noć pokriveni su novim pokrivačima od čistog pamuka, koji su oprani u najboljim kemijskim čistionicama.

Kako im na odmoru ne bi bilo vruće hlade se vrhunskim Vivax i LG klimama.

Navodno su svi apartmani opremljeni WC školjkama i tuš kadama u boji slonovače, a sve po mjeri kupaonice...

Što to znači indirektno financiranje? Mislim da se financiraju od iznajmljivanja apartmana i još nekih sličnih djelatnosti.
To bi značilo da gazdu birtije u koju ideš indirektno financira firma u kojoj radiš? Bez obzira što si pivu platio novcima koje si zaradio ili posudio od banke na 12 rata.

Možda se i i ja na neki način indirektno financiram iz tvoje plaće.

Zadnje uređivanje Fred123 : 14.10.2013. at 22:28.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:27   #220
Quote:
goldfish kaže: Pogledaj post
Imam veliku dilemu otici od HEP-a ili ne.Da su bezobrazni jesu,povrsni jesu i mnogo toga ima negativno na strani HEP-a no kako li ce biti s drugima ?Razlika od par kuna mi stvarno nista ne znaci.
Ono sto 100 % znam jer sam radila s HEP-ovcima je da su leglo kriminala i kradje .Sefovi od kooperanata uzimaju 3% od svakog natjecaja,centralna grijanja se rade bez problema po kucama,cak i sljakeri odnose materijal sa toplane.Ovo sto pisem bilo je prije desetak godina.Nisam mogla vjerovati vlastitim ocima da postoji tolika gramzljivost.Takodjer sam se iznenadila kako direktori imaju male place pa sam dobila komentar da se onda moraju "snalaziti".
Neznam kako je danas ali tada sam bila sokirana.
Sorry sto sam skrenula s teme ali to je moj razlog zbog kojeg cu ih napustiti.
Koliko tih šefova si prijavila ili si i ti uzela dio od onih 3%. Nema veze, otišlo u zastaru nakon deset godina, koliko ti je trebalo da se oglasiš.

Inače HEP-toplinarstvo sigurno ima u svom skladištu sav materijal potreban za izradu centralnog grijanja, kako bi radnici mogli raditi u fušu (posebno je traženo centralno sa cijevima promjera 300 mm), kao i što HEP-Operator distribucijskog sustava ima sav potreban materijal za izradu kućnih električnih instalacija.

Na temi o električnoj energiji ti tupiš o toplinarstvu!

Jedno je sigurno. GEN-I i RWE ti sigurno nikada neće doći napraviti centralno grijanje.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.