Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2010., 16:33   #1
I Čehok na udaru Državnog odvjetništva

c/p s Indexa:

"VARAŽDINSKI gradonačelnik i potpredsjednik HSLS-a Ivan Čehok, kako doznaje Index, ovih je dana pod posebnim povećalom istražnih organa zbog poslovne suradnje s tajkunom i lokalnim moćnikom Davorom Pataftom. Suradnja je navodno rezultirala štetom za Grad Varaždin u visini od najmanje 200 milijuna kuna."

Neki su se dan forumaši koji nisu iz Varaždina čudili kad su čuli negodovanje nas Varaždinaca oko samog Čehokovog ponašanja, pa se čak i brisala tema (ne znam zašto)...

Ipak, ovo je tema koja ide mnogo dalje od same Čehokove pojave u medijima, mogu reći da sam i sam lagano zbediran širinom svega.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...te/474100.aspx
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:38   #2
Ja sam mislio da je Cehok jedan od rijetkih hrvatskih politicara za kojeg mozes reci koju rijec hvale.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 19:28   #3
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da je Cehok jedan od rijetkih hrvatskih politicara za kojeg mozes reci koju rijec hvale.
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 19:48   #4
U najmanju ruku neobično...

Ovo je najvjerniji HDZ-ov potrčko, koji priča jedno a glasuje za drugo, tipičan HSS/HSLS zastupnik...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:37   #5
Eh da, jesu li vam i sad Hercegovci sinonim za kumstveno-rodijačke veze i štelanje poslova?! Nakon svih ovih pustih afera, jesu li vam i dalje Hercegovci za sve krivi?
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 09:09   #6
Quote:
Roby_Petric kaže: Pogledaj post
c/p s Indexa:

"VARAŽDINSKI gradonačelnik i potpredsjednik HSLS-a Ivan Čehok, kako doznaje Index, ovih je dana pod posebnim povećalom istražnih organa zbog poslovne suradnje s tajkunom i lokalnim moćnikom Davorom Pataftom. Suradnja je navodno rezultirala štetom za Grad Varaždin u visini od najmanje 200 milijuna kuna."

Neki su se dan forumaši koji nisu iz Varaždina čudili kad su čuli negodovanje nas Varaždinaca oko samog Čehokovog ponašanja, pa se čak i brisala tema (ne znam zašto)...

Ipak, ovo je tema koja ide mnogo dalje od same Čehokove pojave u medijima, mogu reći da sam i sam lagano zbediran širinom svega.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...te/474100.aspx
Očekivano.
Godinama se u Varaždinu piše i govori o mutnim poslovima gradonačelnika, kumova i prijatelja. Naravno, pisanjem na varaždinskim forumima stali smo na žulj gradskim močnicima ( čitaj: Čehoku i Bakuliću) tako da su ih uredno cenzurirali.
I na forumu. hr bilo je pokušaja cenzure pisanja o nepravilnostima u Varaždinu.
Nadam se da neće ova tema biti uskoro cenzurirana - ipak su neka "nova vremena".
Smeće u varaždinaca je jedna od najvećih pljački napravljenih u posljednjem desetljeću u Varaždinu. Od izbora lokacije, načina "zbrinjavanja", izbora firme prijatelja, bez javnog natječaja za "oporabu" samog smeća pa do samog plaćanja istog. Varaždinci isto smeće plaćaju već jedno treći ili četvrti puta.
Da ne zaboravimo da je inspekcija Ministarstva zaštite okoliša već prije jedno dvije ili tri godine naložila gradskim vlastima da se riješe planine smeća na ulazu u Varaždin.
Bezuspješno.
Tko bi mogao nabrojiti još koji mutan posao naše gradske vlasti?
Ovako, na brzinu, pada mi na pamet lokacijska dozvola za Kaufland, zamjena zemljišta za izgradnju dvorane, Mercator, aerodrom ( i to je Pataftino ) ...?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 09:10   #7
Quote:
zidd kaže: Pogledaj post
Eh da, jesu li vam i sad Hercegovci sinonim za kumstveno-rodijačke veze i štelanje poslova?! Nakon svih ovih pustih afera, jesu li vam i dalje Hercegovci za sve krivi?
Trolaš.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 09:32   #8
Čekoh na udaru DORH-a?

A zašto ne bi bio? nema svetih krava i nedodirljivih.
Treba počistiti sve, jer u svim strankama ima lopova. Jedino oporbene stranke misle kako toga kod njih nema pa se provjeravanje Mršića i sl. smatra obračun sa političkim neistomišljenicima.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 10:02   #9
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Trolaš.
Ne mislim da čovijek trola, 10 godina slušamo o Hercegovcima i njihovom krimanlnom sindikatu, kad tamo, sve profinjena gospoda.
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:05   #10
Quote:
Apple cut kaže: Pogledaj post
Ne mislim da čovijek trola, 10 godina slušamo o Hercegovcima i njihovom krimanlnom sindikatu, kad tamo, sve profinjena gospoda.
Hercegovci nemaju veze s ovom temom - na sreću. Ne mogu ni oni biti krivi za sve.
Ovdje se piše o lokalnoj, "Mitteleurope" gospodi, lopinama.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:47   #11
Bio sam na nekoliko fakulteta i veleučilišta na varaždinskom i međimurskom području i ne bi vjerovali, gotovo na svakom se na listi predavača spominje Čehok. Kako uz posao gradonačelnika sve to stigne i koliko kvalitetno radi te poslove o tome bi se dalo diskutirati, ali kladim se da na svakom fakultetu dobru lovu kešira.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:53   #12
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi bio? nema svetih krava i nedodirljivih.
Treba počistiti sve, jer u svim strankama ima lopova. Jedino oporbene stranke misle kako toga kod njih nema pa se provjeravanje Mršića i sl. smatra obračun sa političkim neistomišljenicima.
Kad padne Kalmeta onda se može reći da nema nedodirljivih...

A prije će pasti Kosorka nego Kalmeta...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:54   #13
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Trolaš.
Ne trolam, samo govorim da lopina ima i 'kumova' ima svugdje.
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:04   #14
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Smeće u varaždinaca je jedna od najvećih pljački napravljenih u posljednjem desetljeću u Varaždinu. Od izbora lokacije, načina "zbrinjavanja", izbora firme prijatelja, bez javnog natječaja za "oporabu" samog smeća pa do samog plaćanja istog. Varaždinci isto smeće plaćaju već jedno treći ili četvrti puta.
Da ne zaboravimo da je inspekcija Ministarstva zaštite okoliša već prije jedno dvije ili tri godine naložila gradskim vlastima da se riješe planine smeća na ulazu u Varaždin.
Bezuspješno.
Većina Varaždinaca jako dobro zna kako se je razvijala problematika oko odlaganja i zbrinjavanja smeća u Vž županiji. Desetljećima se (za vrijeme socijalizma) smeće odlagalo u Turčinu, na način da su se jednostavno punile jame koje su nastale kopanjem gline za ciglanu Turčin. Na taj način su se teško i trajno zagađivale podzemne vode, naročito sliva rijeke Plitvice (i Drave).

Ta deponija kasnije je postala vlasništvo općine Kneginec, koja je svojim visokim cijenama za tonu doveženog smeća toliko ucjenivala sve susjedne gradove i općine, da je grad Varaždin bio prisiljen pronaći vlastito rješenje.

"Privremeno" se je odlučilo na baliranje otpada, sve dok se ne izgradi regionalno odlagalište za čitavu SZ Hrvatsku. Tako nešto ne postoji još ni dan danas, i tek za tri godine moglo bi započeti zbrinjavanje u Piškornici kod Križevaca, ali Županija KC-KŽ sad tvrdi da će to biti samo njihova lokacija, i da ne dolazi u obzir da oni preuzimaju tuđi otpad.

Jel ti možda imaš neki pametan prijedlog, što bi ti uradio s tolikom količinom baliranog otpada? Jel znaš možda da je Državna agencija za gospodarenje otadom sprema sufinancirati ovaj projekt sa 50%, da bi se riješio taj gorući Vž problem?

Jel znaš da se Pataftina firma još od sredine 90-tih godina (između ostalog) bavi zbrinjavanjem otpadnih ulja i drugih kemikalija, i to na području čitave Hrvatske? Koliko sam čuo, dobar dio tih ulja oni sada prerađuju ili recikliraju, i po meni to je za pohvalu, a ne za pljuvanje.

Slično bi oni radili i sa komunalnim otpadom, ali ti vjerojatno imaš neka bolja rješenja, pa ih izvoli iznjeti ovdje.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:20   #15
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
...
Slično bi oni radili i sa komunalnim otpadom, ali ti vjerojatno imaš neka bolja rješenja, pa ih izvoli iznjeti ovdje.
Pametniji od mene davno su pronašli način.

Spalionica otpada u Beču:

http://www.wieninternational.at/node/3622


Citiram:

Splittau i Flözersteig, dva postrojenja za spaljivanje otpada, od otpada proizvode toplinsku energiju za grijanje

Učinkovito gospodarenje otpadom
Koliko zapravo otpada proizvode građani jednog milijunskog grada i kako se taj otpad prerađuje? U slučaju Beča prvi odgovor glasi: 965.000 tona godišnje s godišnjim porastom od 0,6 do 3,5 posto; i drugi odgovor: polovica od toga termički se prerađuje u dvije spalionice otpada Flötzersteig i Spittelau, 30 posto se materijalno iskorištava (recikliranje), dok se ostatak ili odlaže izvan Beča ili kompostira.

Kako bi se godišnji otpad koji se proizvede u Beču u budućnosti mogao zbrinuti na način koji ne šteti okolišu, izrađen je sveobuhvatni program u okvirima strateškog nadzora okoliša. U njemu su u prednji plan stavljene dvije značajne polazišne točke za trajno poboljšanje djelovanja na okoliš bečkog gospodarenja otpadom u pogledu uklanjanja otpada, a koje su na početku lanca zbrinjavanja otpada od posebnog značaja, naime, odvojeno sakupljanje otpada te materijalno iskorištavanje.
Kraj citata

Dakle, efikasno, krajnje učinkovito i ekonomično zbrinjavanje otpada.
Kod nas bi se sigurno dalo u velikoj mjeri izfinancirati iz fondova EU.
Ta se investicija dala provesti unatrag nekoliko godina otkada gradimo planinu od smeća. Također, ubrzo bi se počela isplaćivati, za razliku od potpuno nepotrebne dvorane "na kraju sela".
No, tada bi to trebalo biti transparentno, sa kompletnim javnim uvidom u sve troškove i bez kumova i prijatelja... Što nije izvedivo kod nas, bar dosada.

Također, kompostiranje je kod nas nepoznata misaona jedinica ( čast izuzecima, ali kante za smeće pune su biljnog otpada)....
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:40   #16
Samo grad Varaždin je puno premali za takvu spalionicu, a Čehok i ostali iz grada su već prije više od 10 godina "hodočastili" u Beč, razgledali i predlagali takvu spalionicu za Vž. Ona bi imala smisla samo ako bi se izgradila na županijskoj razini, i svi gradovi i općine morali bi sufinancirati njezinu izgradnju i pogon.

Kad se je predložilo da spalionica bude sagrađena u Podrutama, tamo se je pokrenula peticija, i skupljeni su potpisi protiv njene izgradnje. Spalionica je odlična ideja, tako dugo dok ju negdje ne treba locirati. Gdje bi je na pr. ti locirao - možda na periferiji grada, pa da ti dovoze otpad sa svih strana?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 09.02.2010. at 12:52.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:55   #17
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Samo grad Varaždin je puno premali za takvu spalionicu, a Čehok i ostali iz grada su već prije više od 10 godina "hodočastili" u Beč, razgledali i predlagali takvu spalionicu za Vž. Ona bi imala smisla samo ako bi se izgradila na županijskoj razini, i svi gradovi i općine morali bi sufinancirati njezinu izgradnju i pogon.

Kad se je predložilo da ona bude sagrađena u Podrutama, tamo se je pokrenula peticija, i skupljeni su potpisi protiv njene izgradnje. Spalionica je odlična ideja, tako dugo dok ju negdje ne treba locirati. Gdje bi je na pr. ti locirao - možda na periferiji grada, pa da ti dovoze otpad sa svih strana?
Pa ne mora biti spalionica kapaciteta kao bečka... naravno da bi se morali uključiti svi, pa to je i bit takve investivije. Naravno, uz učešće EU fondova.
Vžd županija ima cca 100000 stanovnika, dakle 10% jednog Beča. Mislim da bi svima trebalo biti u interesu imati jedno takvo čisto i ekološko postrojenje, za razliku od hrpa smeća na svakom koraku, zar ne?
Sam smještaj takve spalionice ne bi trebao biti problem. Bečka je maltene u centru grada.
Evo, bez imalo razmišljanja pristao bih da bude u mom kvartu - sigurno je čišća i zdravije od jedne ljevaonice koja je na cca 300 m od moje kuće...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:31   #18
Ovo je ocekivano...
Razlog...
Bio je na strani Vojkovica u obracunu Vojkovic vs. Kosor...

I sad nakon sto su tjednima vojkovica cipelarili kroz medije nastavljaju s onima koji su ga podrzali...

Afere, krsenje zakona, propusti u toj prici nisu bitni dok si lojalan...
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:33   #19
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
Ovo je ocekivano...
Razlog...
Bio je na strani Vojkovica u obracunu Vojkovic vs. Kosor...

I sad nakon sto su tjednima vojkovica cipelarili kroz medije nastavljaju s onima koji su ga podrzali...

Afere, krsenje zakona, propusti u toj prici nisu bitni dok si lojalan...
I u tome ima istine - donekle...

Mnoge od tih "afera" stare su godinama, samo se izvlače na svjetlo dana prema dnevnopolitičkim potrebama...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:35   #20
Čehok je varaždinski Bandić - lopovčina.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.