Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2006., 00:01   #61
Quote:
left here kaže:
hm... da tako nekako

osim sto ja ne bi definirala inteligenciju kao svjesnu sposobnost razmišljanja, nego nesvjesnu moć apstrakntog razmišljanja što rezultira kasnije u toj vidljivom IQ-u


nepredvidljiva situacija dijete dovede do toga da mora na stres reagirat apstrakcijom -sve bi rekla da je to nesvjesno..a poslije ukorijenjeno..

.... pa kaj tebi to nije sve logično?
djelomicno, ali ne i potpuno...
ja osobno ne mislim da postoji direktna veza izmedju 'moranja' da se razmislja u nekoj fazi zivota i psihickih problema kasnije...
prije da ima veza izmedju razvoja samopostovanja, poimanja svijeta oko sebe u nekom osjetljivom razdoblju... ja bi prije pomislio da npr depresija dolazi iz duboko usadjenog osjecaja napustenosti, usadjenog defetizma ili nekih situacija koje su same uzrokovale takav stav... ili cak mozda i iz usvojenih obrazaca ponasanja (zijevanje je zarazno, a di tek psihicke bolesti)

inteligencija je mozda samo popratni ucinak, jer je 'netko' morao malo vise razmisljati i time (vjerojatno) zanemariti druge aspekte zivota...
zato su (ja to tako mislim) takve osobe dosta cesto ne samo inteligentne, nego i nekako ozbiljne, zrele... kao da su morali preskociti jedan dio zivota...

ispravi me ak grijesim
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 01:23   #62
Quote:
Taroth kaže:
djelomicno, ali ne i potpuno...
ja osobno ne mislim da postoji direktna veza izmedju 'moranja' da se razmislja u nekoj fazi zivota i psihickih problema kasnije...
prije da ima veza izmedju razvoja samopostovanja, poimanja svijeta oko sebe u nekom osjetljivom razdoblju...
...ja mislim da je samopoštovanje i poimanje svijeta oko sebe u biti neko ogledalo psihičkog zdravlja, jer ako ti to nedostaje onda si u većini slučajeva psihički bolestan.
Quote:
ja b prije pomislio da npr depresija dolazi iz duboko usadjenog osjecaja napustenosti, usadjenog defetizma ili nekih situacija koje su same uzrokovale takav stav... ili cak mozda i iz usvojenih obrazaca ponasanja (zijevanje je zarazno, a di tek psihicke bolesti)
a tako i jest. gotovo sve psihicke bolesti dolaze iz dubokog usađenog osjećaja nečega- na nesvjesnoj razini ukorijenjeno u našu strukturu ličnosti... i usvojeni obrazac je čisto dio strukture ličnosti...na neki način
Quote:
inteligencija je mozda samo popratni ucinak, jer je 'netko' morao malo vise razmisljati i time (vjerojatno) zanemariti druge aspekte zivota...
zato su (ja to tako mislim) takve osobe dosta cesto ne samo inteligentne, nego i nekako ozbiljne, zrele... kao da su morali preskociti jedan dio zivota...

ispravi me ak grijesim
slažemo se u vecini:.. inteligencija po meni je popratni ucinak, jer je netko morao malo vise razmisljati ili je bio pod vecim stresom u nekom trenutku.... al puno sluzbenih ludjaka je i genijalno a ne ozbiljno..tako da ne znam sad bas o tome..koliko ih je kakvih...ako si ti psihicki bolestan onda si ti cesto i malo življi...ali to su sve manifestacije može i krenuti u ozbiljnom smjeru itd!
left here is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 09:16   #63
aha... jasno...
iako, teško mi pricati s tobom o ozbiljnim temama dok gledam na tvoj avatar
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 14:41   #64
Quote:
Taroth kaže:
aha... jasno...
iako, teško mi pricati s tobom o ozbiljnim temama dok gledam na tvoj avatar

... hm... šta toliko odvraca pozornost ženska ruka na mišu?
left here is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 15:55   #65
fakat

mislio sam da je neš drugo
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 18:29   #66
Quote:
Taroth kaže:
fakat

mislio sam da je neš drugo

nemoj da ti počnem bacat freuda i analizu šta to znaci
left here is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 21:24   #67
Quote:
left here kaže:
nemoj da ti počnem bacat freuda i analizu šta to znaci
Skrecete sa teme
palottina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 09:04   #68
ne morash frojda, ja niš ne skrivam

al je pitanje zasto si ti to stavila, sigurno si i ti pomislila slicno kad si to vidjela
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 21:24   #69
Quote:
Taroth kaže:
ne morash frojda, ja niš ne skrivam

al je pitanje zasto si ti to stavila, sigurno si i ti pomislila slicno kad si to vidjela
Mislim da ovi vasi odgovori ne pripadaju ovom podforumu a pogotovo ovoj temi!!
palottina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 00:50   #70
Quote:
Taroth kaže:
al je pitanje zasto si ti to stavila, sigurno si i ti pomislila slicno kad si to vidjela
ja? ma kakvi

Quote:
palottina kaže:
Mislim da ovi vasi odgovori ne pripadaju ovom podforumu a pogotovo ovoj temi!!

pripadaju..raspravljamo o tome jel moguće da sam sexualno ugrožena (dakle,psihički bolesna) pored što sam tako inteligentna ... ili možda obrnuto?!
left here is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 09:37   #71
kahm... cure bi u 00:50 trebale biti u krevetu....






spavati...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 10:05   #72
Quote:
left here kaže:
ja? ma kakvi




pripadaju..raspravljamo o tome jel moguće da sam sexualno ugrožena (dakle,psihički bolesna) pored što sam tako inteligentna ... ili možda obrnuto?!
Moguce je!
palottina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 10:06   #73
Quote:
palottina kaže:
Moguce je!
...Da si jako inteligentna osoba
palottina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:13   #74
10 znakova da ste natprosječno pametni
BY JUBA ON 28/05/2017
Autor: Ljubica Šaran

Želite li saznati više o svojoj inteligenciji, evo odličnog primjera, nije vam potrebno testiranje, već pogledajte imate li određene karakteristike koje upućuju na natprosječnu inteligenciju.

Najnovije znanstvene studije su pokazale kako postoji poveznica između dubokih depresija i povećane inteligencije, te mentalnih poremećaja i povećane inteligencije. Znanstvenici smatraju da se depresija može i te kako povezati s većom inteligencijom, jer natprosječno inteligentno ljudsko biće zapaža više anomalija u našem društvu te ne zaboravlja lako sveopću ponerizaciju i poguban učinak psihopata na vlasti. Čini se da najlakše prolaze oni čiji IQ nije baš “sjajan” dok osobe s natprosječnim i visokim IQ-om imaju puno više problema s društvenim kolotečinama. No krenimo redom.


https://matrixworldhr.com/2017/05/28...jecno-pametni/
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.