Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 22:38   #61
Pozdrav .Tražim osobu koja zna (ima u malom prstu) kreiranje i uređivanje stranice na Wikipediji u rubrici: Hrvatski strip crtači. Imam sve spremno, biografiju, tekst, slike, poveznice...itd...samo tražim nekoga tko mi je spreman pomoći, napravit kratku stranicu na hrvatskom i na engleskom jeziku (ako je moguće) uz novčanu naknadu, a ima i volje i vremena za to. Hvala

https://en.wikipedia.org/wiki/Andrija_Maurovi%C4%87

https://hr.wikipedia.org/wiki/Andrija_Maurovi%C4%87

evo, nešto kratko i jednostavno , poput ove stranice bi vrlo rado da tako izgleda. Hvala
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:36   #62
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Pozdrav .Tražim osobu koja zna (ima u malom prstu) kreiranje i uređivanje stranice na Wikipediji u rubrici: Hrvatski strip crtači. Imam sve spremno, biografiju, tekst, slike, poveznice...itd...samo tražim nekoga tko mi je spreman pomoći, napravit kratku stranicu na hrvatskom i na engleskom jeziku (ako je moguće) uz novčanu naknadu, a ima i volje i vremena za to. Hvala

https://en.wikipedia.org/wiki/Andrija_Maurovi%C4%87

https://hr.wikipedia.org/wiki/Andrija_Maurovi%C4%87

evo, nešto kratko i jednostavno , poput ove stranice bi vrlo rado da tako izgleda. Hvala
Jel imaš Gorana Duplančića na popisu Hrvatskih strip crtača?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:46   #63
ispričavam se što quotam post iz 2014., nažalost nisam ništa pisao na wikipediji tako da nemogu pomoći aktualnom forumašu.
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da je wikipedija jedno od revolucionarnijih stvari na internetu od pojave samog interneta. Hrvatske članke neću ni komentirati puno - najopsežniji su oni što se tiču hrvatstva, dok o nekim fundamentalnim stvarima (primjerice iz područja prirodnih znanosti) piše tek desetina engleske verzije, ako i toliko.

Informacije su poprilično točne tamo... zapravo, nisam naišao da je nešto krivo dosad, već možda jedino nedorečeno na način na koji ja želim saznati. Ali takva je i većina knjiga na faksevima, tj. bože sačuvaj. Neki autori možda znaju znanje ali definitivno ne znaju predat to znanje i treba im zabraniti pisanje. Dodajte tome da u tiskanim, opipljivim knjigama, stručnim, svaki autor tjera svoju vodu a u knjigama se znaju naći i čudne izjave.

Wikipedija s druge strane nije pisana od strane jednog autora, već dopunjavana i dopunjavana. Evo i sad je možete ispraviti ako se netko ne slaže s nečim. Možda je to prednost a možda nedostatak - to što svi mogu prčkati po njoj, ali u konačnici je ispalo kao dobra stvar jer informacije tamo, ako već i nisu 100% točne, su praktične u svakodnevnom životu.
slažem se sa ovime. Tvorci wikipedije su vjerojatno bili svjesni rizika, da ako dopuštaju svakome da uređuje stranice, podaci mogu i ne moraju biti točni. Ima i namjernih trolera (kao i na Forumu by the way ). ali sve u svemu to je vrlo korisna stvar. Na engleskom ima nevjerojatnih 5 milijuna članaka, i doslovno možeš pročitati o svemu. Opet kažem, mnogo toga je neteočno i neprovjereno, ali to je rizik oćenito koji susrećemo na Internetu. Naišao sam na podatak da se prosječni članak na wikipediji ažurira svakih 10 minuta, dok je to kod Britannice (koja je također u cijelosti na internetu) 6 mjeseci. Mislim da bi trebali dozvoliti oglašavanje na Wikipediji u nekom obliku, jer bi im to značajno povećalo prihode.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:15   #64
Wiki admin?

Poštovani,

molim kontakt admina wikipedije koji mi može izaći u susret oko postavljanja sadržaja. Trebaju mi savjeti da ne pogriješim jer su mi sadžaj za koji imam autorska prava banirali zbog kršenja autorskih prava i sada ne odgovaraju na poruke.
Hvala
toma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:25   #65
Quote:
toma7 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

molim kontakt admina wikipedije koji mi može izaći u susret oko postavljanja sadržaja. Trebaju mi savjeti da ne pogriješim jer su mi sadžaj za koji imam autorska prava banirali zbog kršenja autorskih prava i sada ne odgovaraju na poruke.
Hvala
O čemu se radim? Može podrobnije u inbox, ako ne ovdje.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:59   #66
Istina je da je Wikipedija puno pridonijela informiranju, ali i istina je da u hrvatskoj, osim što je štura, ima podosta netočnosti. Prije sam lektorirala članke iz prirodnih znanosti jer se u tom snalaziim, ali, osim pravopisnim greškama, malo previše sam se morala baviti sadržajem članaka jer je bilo puno neispravnosti preko kojih nisam mogla prijeći. Pa sam odustala jer ipak nisam ekspert da to sve ispravljam.
Inače, pristup Wiipwdiji je jednostavan. Samo se prijaviš.
I molim znanstvenike ovdje da malo više pišu ondje nego ovdje.

Zadnje uređivanje pronađena : 13.11.2017. at 18:16.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:10   #67
hrvatska wikipedija ne valja nista, englesku jedino ima smisla koristiti po meni, sto se tice povijesnih tema hrvatska je potpuno zeznuta
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:26   #68
Svaka wikipedija mora proći određen proces u kojem sazrijeva i razvija se. Engleska wikipedija je najdalje odmakla. Hrvatska wikipedija se polako razvija. Kakva jest da je, s vremenom će biti sve bolja, jer se svaki dan napravi mali korak na bolje. Hrvatska wikipedija je 5. najčitanija stranica na hrvatskom jeziku na internetu. Google je stavlja na vrh svojih pretraživanja na hrvatskom jeziku. Svaki dan velik broj ljudi je čita i koristi. Osobno sam se uvjerio, da se mnogo koristi. Npr. koristi je moj župnik za izradu župnih novina za koje uzima životopise svetaca s wikipedije. Danas sam vidio časopis jednog državnog hrvatskog poduzeća i njihov članak koji je 50% od riječi do riječi s hrvatske wikipedije. Sveučilišni profesor Božo Skoko u velikoj mjeri koristio je wikipediju za svoju knjigu o hrvatskim velikanima. Časopis Meridijani često daje linkove na članke na wikipediji za neki zemljopisni pojam. Članke s wikipedije: Hrvatski božićni običaji i Hrvatski uskrsni običaji uvelike koriste nastavnici u školama. A koriste je i učenici u učenju, pogotovo članke o lektiri. Kakva bila, hrvatska wikipedija masovno se koristi svaki dan i mnogi imaju korist od nje. Ima sto mana, ali svakim danom po malo je sve bolja, jer svaki dan stotine ljudi radi poboljšanja i pišu nove članke.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:30   #69
Britannica ili Wikipedija?

Na današnji dan neke godine u 18. stoljeću je izdana prva Britannica, najcjenjenija enciklopedija u povijesti.
Da ne nabrajam cijelu povijest ove kultne enciklopedije, u prilog joj(naspram wikipedije) ide:

Nema trollanja
Provjereni podaci
članke pišu pravi stručnjaci

a u prilog Wikipediji ide:
Opsežnost i broj članaka
velika brzina osvježavanja članaka
velik broj autora.

Ja gotovo uopće nisam na britannici dok wikipediju posjećujem gotovo svakodnevno. Ne znam jel Britannica uopće besplatna?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 09:54   #70
Wikipedija na hrvatskom ima 200 006 članaka! Moja su 2 182, odnosno ravno 1%!
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.