Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 11:01   #321
vrlo vjerojatno je to sto si napisao (propuh, ti znojan...)

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 08:23   #322
Kako se po krvnoj slici može dijagnosticirati gripa?

Koliko nakon temperature dijete treba biti doma? Tj da li smijemo ići na zrak, ne među ljude?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:01   #323
kako si pomoći u oporavku? kada prestane temperatura, a iscrpljujući kašalja ostane. umor nakon 15 minuta hoda takav da misliš da do kraja dana nećeš ustati.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:00   #324
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
kako si pomoći u oporavku? kada prestane temperatura, a iscrpljujući kašalja ostane. umor nakon 15 minuta hoda takav da misliš da do kraja dana nećeš ustati.
Posljedice gripe mogu biti dugotrajne
S obzirom na opisano, svakako treba auskultatorno preslušati tvoja pluća, na odmet ne bi bilo ni malo krvi proanalizirati - nije isključeno, da su se "aktivirale"neke od komplikacija gripe.
Gripu treba PRELEŽATI.
Uz C-vitamin u mega dozama bar 7 dana, a bez C-vitamina bar tjedan dana

Ako se radi samo o nadražajnom kašlju, dobar je Pholcodin po par kapsula dnevno (3-4 u pravilu bude dosta) - naravno, ukoliko nemaš kontraindikacija za taj lijek.
Svakako će ti pomoći neki od pripravaka za nadopunu prehrane, npr. FortiFit, EnsurePlusAdvance, i sl.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:15   #325
Ja vjerojatno ne smijem niš od toga, trudnica sam i trebam rodit za mjesec dana (iako ulazim u termin za dva tjedna), tako da moram povratit snagu inače ne znam kak bum.

mužu je danas sedmi dan gripe ko i meni i njega najviše muče pluća, slušana su, bila su ok, ide opet sutra doktorici, ja ću krv vaditi, ali ovo je stvarno zajebana bolest.

s obzirom kolike smo antipiretike kupili, kupit ću i ovo što savjetuješ, ne može odmoći, mislim, on se mora vratiti raditi uskoro, a hodanje ga umara ko penjanje na sljeme
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:42   #326
S obzirom na trudnoću, prije kupovine, ipak priupitaj svog nadležnog ginekologa (premda ne bi trebalo škoditi, no ziher je ziher )
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:09   #327
tenks
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 14:27   #328
sigurna sam da je virus gripe mutirao...prebolila sam masu puta gripu i nikad ovako, simptomi su uzasavajuci, fibra, vrlo jaka glavobolja, djeluje na zeludac, stalan osjecaj povracanja, hunjavica ali toliko ucestala da to nije s bozje strane, groznica ali ne klasicna da ti je zima pa se treses u krevetu, vec ako se otkrijes instant hladno, pokrijes se vruce, nema prijelaza vec odmah prijede iz hladno u vruce i obratno. blaga aritmija srca, udara ko ludo,
nos slini ko lud, obicno u 24h sazrije ali evo treci dan, voda pisa iz nosa.....
Udaram po iscjedenim narancama i limunima, caju, andol c, kafetin....ne popusta
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 21:15   #329
Virus gripe se voli pojavljivati u raznim pojavnim oblicima.

Ove godine je uistinu gadan.

Ljudi znaju imati leukemoidne reakcije, temp. preko 40 st. C

Uz limun i C- vitamin gripa traje sedam dana, a bez toga tjedan dana
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 10:52   #330
Mene je za Štefanje čopilo, temepraturu sam imao 4-5 dana, sad sam već bio dva puta vadit krv, CRP prvi puta 160, sad je pao na 80, dozvoljeno 5, povišen jedan jetreni enzim, danas bio pluća slikat, sad kašljem suhi kašalj, imam osjećaj da će mi pluća ispast, čak me u leđima zaboli kada kašljem, a još ne znamo šta mi je.
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 11:33   #331
Da li kod gripe pomaže aspirin, recimo 1 dnevno, preventivno?
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 04:00   #332
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Da li kod gripe pomaže aspirin, recimo 1 dnevno, preventivno?

Apsolutno ne. Aspirin smanjuje sintezu upalnih molekula u tijelu i nema nikakvog utjecaja na sam virus gripe (ili bilo koji drugi).
Ono sto ima preventivnog ucinka je cjepivo protiv gripe.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 18:43   #333
Prebolila sam prije nekoliko tjedana nešto za što nisam sigurna je li gripa. Imala sam simptome jake prehlade (grlobolja, izrazito jako curenje nosa, još uvijek iskašljavam...) no uz to i opću slabost, bol u mišićima (bol u leđima i "teške noge") i proljev, s tim da mi je temperatura išla svega do 37,4. Jako puno ljudi oko mene je imalo sličnu stvar.

Je li to gripa, s obzirom na umjerenu temperaturu?

Zadnju žestoku gripu s vrlo visokom temperaturom sam imala prije 8 godina, tad je bila u điru tzv. "svinjska gripa" i ta me stvarno bila zakucala u krevet na tjedan dana.

Koja je šansa da sam nakon ovog što sam nedavno prebolila imuna na gripu u ovoj sezoni?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 18:57   #334
Prebolila sam prije nekoliko tjedana nešto za što nisam sigurna je li gripa. Imala sam simptome jake prehlade (grlobolja, izrazito jako curenje nosa, još uvijek iskašljavam...) no uz to i opću slabost, bol u mišićima (bol u leđima i "teške noge") i proljev, s tim da mi je temperatura išla svega do 37,4. Jako puno ljudi oko mene je imalo sličnu stvar.

Je li to gripa, s obzirom na umjerenu temperaturu?

Zadnju žestoku gripu s vrlo visokom temperaturom sam imala prije 8 godina, tad je bila u điru tzv. "svinjska gripa" i ta me stvarno bila zakucala u krevet na tjedan dana.

Koja je šansa da sam nakon ovog što sam nedavno prebolila imuna na gripu u ovoj sezoni?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2019., 20:43   #335
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Prebolila sam prije nekoliko tjedana nešto za što nisam sigurna je li gripa. Imala sam simptome jake prehlade (grlobolja, izrazito jako curenje nosa, još uvijek iskašljavam...) no uz to i opću slabost, bol u mišićima (bol u leđima i "teške noge") i proljev, s tim da mi je temperatura išla svega do 37,4. Jako puno ljudi oko mene je imalo sličnu stvar.

Je li to gripa, s obzirom na umjerenu temperaturu?

Zadnju žestoku gripu s vrlo visokom temperaturom sam imala prije 8 godina, tad je bila u điru tzv. "svinjska gripa" i ta me stvarno bila zakucala u krevet na tjedan dana.

Koja je šansa da sam nakon ovog što sam nedavno prebolila imuna na gripu u ovoj sezoni?

nije to bila gripa, neka viroza, ljudi danas sve zovu gripa, čim zakašlju to im je gripa, posebno u dalmaciji što god imali, sve je fibra.
tako da danas nije neko mjerilo kada netko kaže da ima gripu/fibru jer ljudi svaku prehladu tako zovu
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 10:49   #336
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
nije to bila gripa, neka viroza, ljudi danas sve zovu gripa, čim zakašlju to im je gripa, posebno u dalmaciji što god imali, sve je fibra.
tako da danas nije neko mjerilo kada netko kaže da ima gripu/fibru jer ljudi svaku prehladu tako zovu
Bila je sigurno neka viroza, jer od obične prehlade nemam takve simptome.

No temperatura je individualna stvar, ne znači svakom ista temperatura isto stanje, a i smanjuje se s godinama (mala djeca imaju obično vrlo velike skokove temperature, što smo stariji, manje su oscilacije).

Subfebrilna temperatura (37 i sitno) može biti znak i virusne upale pluća, dok bakterijske upale pluća izazivaju visoke temperature (slične gripi čiji je uzročnik virus).
Jednom sam imala takvu bakterijsku upalu pluća koja je tek u bolnici ustanovljena, prvo smo mislili da je gripa, čak i dva liječnika koji su me pregledali.

Zanima me mišljenje stručnjaka o tome do koje mjere nam prebolje viroze podižu imunitet, i na koje vrijeme.

Negdje sam čitala da prirodno preboljena gripa daje imunitet na 7 godina, i nakon toga uvidom u svoju prošlost utvrdila da sam "prave gripe" imala upravo s tim ciklusima u prošlosti, iako se nikad nisam cijepila. Prehladu bih dobila uglavnom jednom do dvaput godišnje, nekad s blagim intenzitetom.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 01:55   #337
Može malo stručne pomoći? ( ako ima nekog... )
Razgovarala sam s doktorima...od tog nikakva korist...osim da su na to da sam alergicna na jaja samo odmahnuli rukom i rekli da nije vazno jer da cjepiva sadrze malu kolicinu pa nije vazno...
No, u uputama lijepo pise da je alergija na jaja kontraindikacija...a ja bih tu ipak vjerovala proizvodacu.

Dakle, ovako: imam sistemski lupus i antifosfolipidni sindrom. Od terapije primam ili hidroksiklorokin ili klorokin, acetil-salicilnu kiselinu, Lamictal ( preboljela sam encefalomijelitis i bio je cijeli sou s dijagnosticiranjem...zavrsilo je s bolnim neuralgijama i bez Lamictala ne funkcioniram, a na druge lijekove za to sam alergicna ili ne pomazu, a uz to su opali u nesvijest kad su vidjeli nalaze EEG-a ).
Pijem Propranolol jer imam tahikardije, i imam blagi PMV.
( ...ja sam Jeremija...kvragu...)
Uglavnom, cini mi se da bi bilo pametno da se cijepim protiv gripe...no alergicna sam na jaja.

Uspjela sam otkriti da postoji cjepivo koje ne sadrzi bilo kakve sastojke jaja - Flublok - no, nisam uspjela dobiti odgovor na koji nacin bih se mogla njime cijepiti... ( odgovor je uvijek da nije vazno sto sam alergicna, jer je u cjepivu vrlo mala blablabla...)
Ako se ostale rizicne skupine mogu besplatno cijepiti, da li kod nas uopce postoji takva ista opcija za nas alergicne na jaja?!

Koliko vidim, FluBlok nije jos odobren u EU, a nisam uspjela naci podatak da u EU postoji neko drugo odobreno egg-free cjepivo protiv gripe.

A s obzirom da u ijek netko dize neku frku oko neceg sto nije registrirano a cesto je i jos u fazi klinickog ispitivanja, pa to prodaju da im kao HZZO nece odobriti, pitam se sto je s ovim?

Doduse, pitam se ja i nije li sramota da oboljeli od sistemskog lupusa placaju sami svoj lijek - najveca vecina nas pije upravo taj lijek, i on je prvi koji nam se daje, i najcesce ga trajno pijemo - godinama ga...cijeli zivot placamo...jer nije ni na jednoj listi!!! ( odgovor HZZO-a je da je drugi antimalarik na listi...no taj puno vise ostecuje vid i dosta nas ga zbog tog ne smije uzimati, pa nemamo alternativu nego kupovati samo Quensyl/Plaquenil ...). Nije li i to sramota?!
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 12:29   #338
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
posebno u dalmaciji što god imali, sve je fibra.

tako da danas nije neko mjerilo kada netko kaže da ima gripu/fibru jer ljudi svaku prehladu tako zovu

fibra je sve s povisenom temeraturom (fever!!), i zato je u dalmaciji cesta pojava cuti da imaju fibru. gripa je gripa i zna se razlika

nema na cemu i drugi put
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 14:19   #339
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Može malo stručne pomoći? ( ako ima nekog... )
Razgovarala sam s doktorima...od tog nikakva korist...osim da su na to da sam alergicna na jaja samo odmahnuli rukom i rekli da nije vazno jer da cjepiva sadrze malu kolicinu pa nije vazno...
No, u uputama lijepo pise da je alergija na jaja kontraindikacija...
Mene su u Zavodu za javno zdravstvo pitali jesam li alergična na jaja i na još neke stvari prije cijepljenja.

Na tvom bih mjestu nazvala Zavod ili čak otišla s nalazima i prodiskutirala situaciju na licu mjesta.

Nema gužve, rade do 15:30.
vesvak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 22:46   #340
Quote:
vesvak kaže: Pogledaj post
Mene su u Zavodu za javno zdravstvo pitali jesam li alergična na jaja i na još neke stvari prije cijepljenja.

Na tvom bih mjestu nazvala Zavod ili čak otišla s nalazima i prodiskutirala situaciju na licu mjesta.

Nema gužve, rade do 15:30.
Da, pitaju da li ste alergični...zato što je alergija na bilo koji sastojak cjepiva - kao što je slučaj i sa svakim drugim lijekom - kontraindikacija.

Razgovor je jedno...službeni odgovor drugo. Prvo je uvijek puno razumijevanja...drugo je ljubazno, ali od nikakve koristi...ispadne fraza javite se...a već sam se javila...pa javite se svom liječniku...jesam...zatvoreni krug.

Zato me zanima i da li se cijepio netko alergičan na jaja cjepivom koje ne sadrži sastojke iz jaja, u Hrvatskoj? I kako mu/joj je to uspjelo..
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.