Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 20:52   #6921
to je bila privrmena analiza za 2000 putnika

al nisu ni jedina avio kompanija:

http://www.traveller.com.au/finnair-...t-costs-gzeg9v
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 06:06   #6922
Molim preporuku gdje i kako otići na jedan 2 dnevni izlet u inozemstvo ali poslije Nove godine... dakle, 2. Ili 3.1.polazak. Vidim da agencije nemaju ništa. Imaju samo za Novu!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:28   #6923
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Molim preporuku gdje i kako otići na jedan 2 dnevni izlet u inozemstvo ali poslije Nove godine... dakle, 2. Ili 3.1.polazak. Vidim da agencije nemaju ništa. Imaju samo za Novu!
Uskrsnji otok. Avionom.

Kako da ti netko ista preporuci bez bar nekih osnovnih informacija?


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Miga_pc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:13   #6924
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Molim preporuku gdje i kako otići na jedan 2 dnevni izlet u inozemstvo ali poslije Nove godine... dakle, 2. Ili 3.1.polazak. Vidim da agencije nemaju ništa. Imaju samo za Novu!
Nije to neka velika mudrost.
Budući da idete na samo dva dana (jedan dan tamo, drugi nazad, ako sam dobro shvatila), izbor destinacije vam je dosta ograničen, tj. svakako trebate ići u neku od susjednih zemalja. Graz, Beč, Venecija, Balaton, Sarajevo, su neka od mjesta koja meni padaju na pamet, a što ćete izabrati ovisi o vašim interesima i o tome gdje ste u Hrvatskoj. U svakom slučaju, na vašem mjestu bih izabrala destinaciju do koje mogu doći autom za maksimalno 4-5 sati. Jednom kad ste odlučili kamo idete, odeš na booking.com i rezerviraš hotel. Nakon toga na google maps malo pogledaš rutu kojom trebaš voziti do tamo. Proguglaš malo znamenitosti mjesta na koje ideš, da znaš jednom kad dođeš tamo što treba vidjeti. Na dan putovanja ujključiš nekakvu navigaciju (recimo opet google maps) da te doveze do odredišta. I to je to.
Sve ovo je pod pretpostavkom da imate auto. Ako nemate i ovisite o javnom prijevozu, onda je dvodnevni izlet u inozemstvo dosta nategnut plan.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:56   #6925
Bok ekipa, vasi dojmovi o Budimpesti ? Tko je bio idem za vikend pa me zanima malo. Sto tam ima i tako to 😊
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 10:27   #6926
There is app fof that! Ups, nije app nego tema.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 23:38   #6927
Sretan Božić svima!

Znate li neke naše agencije koje nude aranžmane unutar neke druge države (bez putovanja), dakle za većinom samostalno organizirano putovanje? Putujem solo u JAR i imam dosta dobru ideju što bih vidio izvan Johannesburga u zasad neisplaniranom vikendu, međutim, aranžmani koje nalazim online su 3-4 puta skuplji od cijene ako bih rentao auto i sam to obišao (što je opcija, ali se ne bih osjećao najsigurnije, em sam solo em voze krivom stranom), pa pretpostavljam da naprosto ne uspijevam naći ponude koje nisu za Engleze

Zasad sam poslao par mailova na agencije tamo, ali pretpostavljam da i neke naše imaju iskustva tamo.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:58   #6928
Admini , bilo bi dobro da spojite ove dvije teme jer se uglavnom sve svodi na road trip po americi .

__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:40   #6929
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Admini , bilo bi dobro da spojite ove dvije teme jer se uglavnom sve svodi na road trip po americi .

Nisu admini ali evo se mod uključio i spojio teme, sad se ta jedna tema zove - Putovanja po SAD-u (zbirna tema).

I meni je to dugo "bolo oči" ali nikako to obaviti - do, evo sada. Hvala wobe.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:42   #6930
Ma citam i ono .. malo informacija ima na jednoj temi , malo na drugoj , pa ne znas di si sta procita a vecina se svodi na Californiu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:52   #6931
Opet sam preimenovao temu - ovaj put u: SAD - Putovanja (zbirna tema). Mislim da je to ipak prikladniji naslov.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:50   #6932
Naš je mod lingvist.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:55   #6933
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Naš je mod lingvist.
Vaš mod je foreigner koji ne zna hrvatski kako spada ali se bar trudi...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:22   #6934
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 01:58   #6935
ŠOKANTNA SNIMKA S AERODROMA U MALAGI: Nestrpljivi putnik otvorio vrata za izlaz u nuždi i zrakoplov napustio preko krila


Ovaj je muškarac odlučio da neće više čekati. Aktivirao je vrata za izlaz u slučaju nužne i rekao da ide putem krila
Jedan putnik zrakoplovne kompanije Ryanair mogao bi se suočiti s velikom kaznom nakon što je, umoran od čekanja za dopuštenje da napusti avion, odlučio samoinicijativno kroz njega iskočiti kroz izlaz za slučaj nužde, i pritom završio na krilu zrakoplova.

Nije im odmah dopušteno napustiti zrakoplov
Muškarac je odlučio izaći iz zrakoplova nakon što je on stigao u zračnu luku Malaga iz Londona s jednim satom zakašnjenja, a putnici su nakon toga još zadržani i nije im dopušteno odmah napustiti zrakoplov. Osoblje zrakoplova naredilo mu je da se u njega vrati, a tamo je i zadržan dok nije stigla policija. Radi se o 57-godišnjem državljaninu Poljske koji živi u Malagi. Jedan je putnik cijeli incident snimio, a snimka je kasnije objavljena na Internetu. Španjolac Fernando Del Valle Villalobos koji je sve snimio, rekao je da je zrakoplov iz Londona krenuo s jednim satom zakašnjenja i stigao u Malagu, no onda su putnici idućih 30 minuta zadržani u zrakoplovu beu objašnjenja od strane Ryanaira.
Sjedio na krilu zrakoplova dok ga nisu vratili unutra
‘Ovaj je muškarac odlučio da neće više čekati. Aktivirao je vrata za izlaz u slučaju nužne i rekao da ide putem krila’, kaže Villalobos. Nezadovoljni putnik snimljen je kako pokušava skočiti s krila držeći putnu torbu. Navodno je pritom razgovarao s osobljem koje ga je pokušalo odgovoriti od tog pothvata. ‘Sjedio je na krilu dok ga osoblje nije uspjelo vratiti natrag u zrakoplov’, kaže Fernando i dodaje da ne zna zašto je to ovaj putnik učinio. ‘Vjerojatno mu je bilo dosta svega i to je prva stvar koja mu je pala na pamet.’

Mogućnost visoke kazne
Incident se dogodio jučer. Muškarac na kraju nije uhićen, no policija je zabilježila njegovo ime i podatke kako bi ga prijavili za ometanje sigurnosti na aerodromu. Sada se očekuje da će dobiti visoku novčanu kaznu. ‘Ljudska je glupost na visokoj razini. Ovo je netko koga nikad više ne bi smjeli pustiti u zrakoplov, do kraja njegova života. Nevjerojatno je što sve ljudi rade’, jedan je od komentara na društvenim mrežama ispod snimke.

http://net.hr/danas/svijet/sokantna-...o-preko-krila/
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:42   #6936
Pozdrav! Zna li netko neku provjerenu agenciju koja organizira putovanja u Ugandu (izlet sa gorilama). Hvala
zadar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:50   #6937
Poznanica je koristila ovu agenciju za skoro jednomjesečno putovanje po Africi (doduše nije obuhvaćalo Ugandu) i bila je zadovoljna.
Vidim da imaju program s gorilama:

https://nomadtours.co.za/this-year/gorilla-encounter/

Pa evo link ako ti je od pomoći
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:43   #6938
Tourist arrested at Iceland international airport for wearing too many clothes


https://icelandmonitor.mbl.is/news/n...nal_airport_f/

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:51   #6939
Stiniva na otoku Visu, na listi najboljih svjetskih plaža!

CNN - Best Beaches Map
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:31   #6940
Ah, da Stiniva izgleda očaravajuće na prospektima, ali po ljeti, kad se u tu malu uvalicu nagura hrpa čamaca i nije baš tako idilično. No sigurno je dobra promocija za hrvatski turizam da se našla na toj listi.

Nego InterMezzo, ne znam jesi li vidio moj post od 16.01. na temi o SAD-u (str.57)? Pitala sam za komentar na plan puta po prirodnim ljepotama Kalifornije, a mislim da si ti tu najkompetentnija osoba za to pa ... your input would be greatly appreciated
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.