Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 18:23   #1
CT abdomena

Gdje u ZG mogu privatno obaviti CT abdomena i kako se kreću cijene? Rekao mi internist da se u bolnicama mjesecima čeka. Pa ako ste bili negdje privatno, recite mi koga preporučujete. Hvala na info!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 19:40   #2
ja sam svoje obavila (jedne subote) na žitnjaku u poliklinici medirad. bilo ok.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 19:45   #3
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Gdje u ZG mogu privatno obaviti CT abdomena i kako se kreću cijene? Rekao mi internist da se u bolnicama mjesecima čeka. Pa ako ste bili negdje privatno, recite mi koga preporučujete. Hvala na info!
imaš u Medikolu i Dijagnostika2000. Mislim da tamo možeš i preko uputnice. Istina čekaš cca 2-3 tjedna, ali ako imaš vremena, isplati se... Ako plaćaš, dođeš na red za dva-tri dana.Mislim da ti je cijena do 1000 kn. Mislim da nije više...
fajterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 19:47   #4
ja sam puno manje platila, ali bila je u pitanju štitnjača( uzv mekih tkiva vrata), 250 kn
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 15:15   #5
Question CT abdomena

Može savjet ?:-)

radila sam ct abdomena i zdjelice, zbog povišenog kortizola i lošeg odgovora kortizola na mali dexa test. i naglog gubljenja kila i problema s vraćanjem kilaže.
Ct uglavnom je rađen da se vide nadbubrežne žlijezde.
Za ct sam vadila krvnu sliku usput kompletnu, gdje je povišen bilurbin ukupni vrijednosti od 5,0-21,0 kod mene je 46,1
to me puno ne zabrinjava jer sam tada pila hormonsku terapiju za jajnike, pa je možda od toga povišen.


Zanima me nalaz ct, iako mi se čini sve ok voljela bi savjet dok ne odem do doktorice.

Znači svi organi su ok uredne vel. itd...
Jetra je uredne veličine, nema folkalnih lezija, manji hipodenzitet u segmentu IV. ventralno odgovara najprije pseudoleziji.
Uz aortu u visini i nešto iznad ren.krvnih žila par nodus- limfonodi do 6mm promjera.


Vaše mišljenje bi mi dobro došlo, dali se to na nešto odnosi ili su to neke zanemarive promjene. Unaprijed zahvaljujem
andersonjane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:10   #6
CT bubrega i jetre - nalaz

Pozdrav.

Molio bih stručnu osobu koja bi znala reći o čemu se radi. Ujak je bio na CT-u, danas je dobio nalaz, ali tek u ponedjeljak ide kod svoje doktorice.

U nalazu piše:

Ekspanzivni trn proces gornje trećine bubrega (RCC?)
Masna infiltracija jetre, cista jetre
Suspektne ciste jetre, druga etiologija
Ciste bubrega

Hvala unaprijed.
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.