Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2015., 12:33   #141
Postovanje svima.Evo da kazem meni je 4-ti put iskocilo rame i odlucio sam da bi isao na operaciju.Posto je sad ljeto cekam ortopede da se vrate s godisnjih i tako to.Zivim u Zagrebu i bio sam u bolnici Sv.Duh na namjestanju svaki put.
Sad ovako.Vidio sam i citao da te operacije i ne pomognu nesto pa me zanimaju vasa iskustva i misljenja o tome.Jer mi dosta iskakanja ramena pogotovo na glupav nacin poput istezanja i na spavanju.
Spawncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 19:11   #142
Quote:
Spawncro kaže: Pogledaj post
Postovanje svima.Evo da kazem meni je 4-ti put iskocilo rame i odlucio sam da bi isao na operaciju.Posto je sad ljeto cekam ortopede da se vrate s godisnjih i tako to.Zivim u Zagrebu i bio sam u bolnici Sv.Duh na namjestanju svaki put.
Sad ovako.Vidio sam i citao da te operacije i ne pomognu nesto pa me zanimaju vasa iskustva i misljenja o tome.Jer mi dosta iskakanja ramena pogotovo na glupav nacin poput istezanja i na spavanju.
Kako to misliš da ne pomognu?
-Svizac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 18:52   #143
Quote:
Spawncro kaže: Pogledaj post
Postovanje svima.Evo da kazem meni je 4-ti put iskocilo rame i odlucio sam da bi isao na operaciju.Posto je sad ljeto cekam ortopede da se vrate s godisnjih i tako to.Zivim u Zagrebu i bio sam u bolnici Sv.Duh na namjestanju svaki put.
Sad ovako.Vidio sam i citao da te operacije i ne pomognu nesto pa me zanimaju vasa iskustva i misljenja o tome.Jer mi dosta iskakanja ramena pogotovo na glupav nacin poput istezanja i na spavanju.
Kako ti ispada rame...? Šta radiš, koji su pokreti, trzaji, položaji ruke...? Kod istezanja kažeš. Je li to kod običnog protezanja i kakav položaj napraviš na spavanju da rame iskoči?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 00:46   #144
Dobro veče. Imam problem u vdu spuštenog desnog ramena. Imao sam u 13. godini života lom ključne kosti i valjda je pogrešno namješteno. Smetalo mi je, prvo vizualno a sad polako i funkcionalno. Kroz godine sam vježbao. Dosta vježbao u teretani, i zbog nepravilnog držanja imao sam razliku u veličini bicepsa, tricepsa i to vidnu. S obzirom da mi je 27 godina sad moje pitanje je vrijedi li to operirat i pokušat ispravit...?
evin mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:43   #145
Pozdrav, imam 21 god. igrajuci kosarku sam iscasio rame, dosta je boljelo te su mi ga u bolnici nakon 2 sata namjestili natrag. Receno mi je da su sanse 50-50 da mi zacjeli u potpunosti te da imobilizaciju drzim 2 tjedna a da na pregled dodjem za 3 tjedna. Zanima me koje bi vjezbe mogao raditi u nakon skidanja imobilizacije, ima li netko slicna iskustva, kad cu biti u mogucnosti ponovno se normalno baviti sportskim aktivnostima i vjezbanju te kolika mi je sansa da i dalje imam problema s tim ramenom?
kresoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 17:58   #146
Quote:
kresoooo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam 21 god. igrajuci kosarku sam iscasio rame, dosta je boljelo te su mi ga u bolnici nakon 2 sata namjestili natrag. Receno mi je da su sanse 50-50 da mi zacjeli u potpunosti te da imobilizaciju drzim 2 tjedna a da na pregled dodjem za 3 tjedna. Zanima me koje bi vjezbe mogao raditi u nakon skidanja imobilizacije, ima li netko slicna iskustva, kad cu biti u mogucnosti ponovno se normalno baviti sportskim aktivnostima i vjezbanju te kolika mi je sansa da i dalje imam problema s tim ramenom?
Velikaje mogučnost da se to ponovi. Morat ćeš oprzan da budeš. Obavezno na fizijatrijske vježbe bi trebao da ideš, jer nakon dvije sedmice Dezolovog zavoja će se rame ukočiti. Imaju one vježbe na kolutu, fizioterapeuti će ti pomoći kod pokreta. Imam iskustva sa tim, prošle zime sam se polomio na ledu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 14:46   #147
Preporuke za stabilizacijsku ortozu za lakat i rame, gdje kupiti, koju uzeti?
Razlike u cijeni su očigledne.
Hvala.
__________________
Respektirajte našu strast!
srednji bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 10:53   #148
Molim bilo kakvu pomoć!!!Trga mi ruku i rame!Injekcije i analgetici ne pomažu.Umirem od bolova(smrznuto rame).Bilo šta!!!
S-S-B-F is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 21:02   #149
Pozdrav Svima
prilikom pada sa konja prošle godine u 11 mjesecu potrgao sam tetivu supraspinatusa u ramenom obruču.
Operiran sam 2 mjeseca kasnije.
3 mjeseca nakon operacije radio sam sklekove na jednoj ruci na tom ramenu.
Ako ima pitanja stojim na raspolaganju.
Damir-Geronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 21:07   #150
Ukratko ... svaki dan sam minimalno pola sata jednom rukom ganjao po orbitreku .... imam teoriju da intenzivan krvotok ubrzava zarastanje rana i boljesti.
Uz to uzimao sam najbolje vitamine do kojih sam mogao doci i zele svaki dan.
Kod fizikalne vrlo brzo (nakon 3 tjedna ) počeo sam visiti na rukama i forsirao sam treninge sa jakom elastičnom trakom koja mi je skidala težinu.
Vježbe su bile zgibovi i sklekovi ... ubrzo ... jednoručni sklekovi.
Damir-Geronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 01:06   #151
Quote:
Damir-Geronimo kaže: Pogledaj post
Ukratko ... svaki dan sam minimalno pola sata jednom rukom ganjao po orbitreku .... imam teoriju da intenzivan krvotok ubrzava zarastanje rana i boljesti.
Uz to uzimao sam najbolje vitamine do kojih sam mogao doci i zele svaki dan.
Kod fizikalne vrlo brzo (nakon 3 tjedna ) počeo sam visiti na rukama i forsirao sam treninge sa jakom elastičnom trakom koja mi je skidala težinu.
Vježbe su bile zgibovi i sklekovi ... ubrzo ... jednoručni sklekovi.
Bok, kod mene su oba ramena sjebana baš od forsiranja takvih i jačih vjezbi. Tipa zgibovi sa po 30-40 kila, propadanja sa 50-ak, military press 60 itd. jebe me prednji dio ramena, doslovno kad recimo dizemo uteg iznad glave i u full lockoutu imam osjećaj kao da će mi rame izletit, prilikom najobičnijih sklekova neosjećam isto kao da je u svom mjestu. Inače, radim i prije i poslije treninga sve mobilizacije za ramena, skapulu, resistance bands warm up i to sve.

Ne znam šta činiti, ortoped mi je reko "da to nie nista nego samo malo smanjit i odmarat" ali meni od toga samo više štete, doduše intenzitet i kilaže jesam smanjio. Ne znam sta radit i dal mogu ic kod doktrice po novu uputnicu da trazim misljenje drugog doktora.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:27   #152
Pozdrav,

Imam i ja problema s ramenom tj.čitavom rukom.

Dugo me rame boli, da bi krenuo prije pola godine na fizikalnu terapiju. Stanje mi se popravilo ali me i dalje bolji. Radio sam MR vratne kraljeznice, a sada i ramena :

Ako mi može netko pomoći evo nalaza :

Unutar tetive m.supraspinatusa u dužem odsječkku se prikaže hperintenzivno područje u T2 i STIR mjerenoj tehnici koje ne komunicira s bursalnom niti artikualtnom plohom i odgovarat ce izraženijim traumatsko-degerativnim promjenama.

Blaže su izraženi znaci tendinoze tetive m subskapularisa
OOstale tetive rotatorne manšete su urednih osobina

u ekstraartikularnom dijelu m. bicepsa se nalazi lamelarni sloj eksudata u smislu tenosinovitisa.

Problem u mene je sto imam desnu hemiparezu, pa me strah da ću morat na operaciju lijeve ruke
reusbvb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:56   #153
pozdrav
prije 2 godine sam iscasio rame i vratili su mi ga u bolnici sa puno bolova. prosli tjedan mi je rame ponovo iskocilo(malo jace opterecenje u losoj poziciji) ali kao da nije toliko jako iskocilo i kad sam malo pomaknuo ruku mi se samo vratilo na mjesto prakticki bez ikakvih bolova. Sad me zanima koliko da ga drzim imobiliziranog i kad mogu pocet lagano vjezbat. prvi dan sam ga mogao cak i pomicat dosta bez vecih bolova ali kako sam ga imobilizirao sad me vec boli na pokrete.
maucina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:23   #154
Quote:
reusbvb kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam i ja problema s ramenom tj.čitavom rukom.

Dugo me rame boli, da bi krenuo prije pola godine na fizikalnu terapiju. Stanje mi se popravilo ali me i dalje bolji. Radio sam MR vratne kraljeznice, a sada i ramena :

Ako mi može netko pomoći evo nalaza :

Unutar tetive m.supraspinatusa u dužem odsječkku se prikaže hperintenzivno područje u T2 i STIR mjerenoj tehnici koje ne komunicira s bursalnom niti artikualtnom plohom i odgovarat ce izraženijim traumatsko-degerativnim promjenama.

Blaže su izraženi znaci tendinoze tetive m subskapularisa
OOstale tetive rotatorne manšete su urednih osobina

u ekstraartikularnom dijelu m. bicepsa se nalazi lamelarni sloj eksudata u smislu tenosinovitisa.

Problem u mene je sto imam desnu hemiparezu, pa me strah da ću morat na operaciju lijeve ruke
Supraspinatus i subscapularis su antagonisti, probaj da malo aktiviras oba ta misica vezbama za rotator cuff.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:25   #155
Quote:
maucina kaže: Pogledaj post
pozdrav
prije 2 godine sam iscasio rame i vratili su mi ga u bolnici sa puno bolova. prosli tjedan mi je rame ponovo iskocilo(malo jace opterecenje u losoj poziciji) ali kao da nije toliko jako iskocilo i kad sam malo pomaknuo ruku mi se samo vratilo na mjesto prakticki bez ikakvih bolova. Sad me zanima koliko da ga drzim imobiliziranog i kad mogu pocet lagano vjezbat. prvi dan sam ga mogao cak i pomicat dosta bez vecih bolova ali kako sam ga imobilizirao sad me vec boli na pokrete.
Nije dobro dugo drzati zglobove imobilizirane, kreni sa pokretima do granice bola. Bol ce ti reci dokle mozes da ides, bol je inace veliki prijatelj coveka.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:45   #156
znam da nije dobro dugo drzat ali prvi put sam bio 2-3 tjedna a sad me zanima dali mogu i manje posto nije tako jako kao prvi put
maucina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:10   #157
Quote:
maucina kaže: Pogledaj post
znam da nije dobro dugo drzat ali prvi put sam bio 2-3 tjedna a sad me zanima dali mogu i manje posto nije tako jako kao prvi put
AKo pokret ne boli ili boli malo, pokreci zglob. U nacelu, do granice bola, sam odredi tu granicu.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:29   #158
15. 12. 2017. operirao rupturu tetive supraspinatus kod dr. Mraz,Koprivnica..dans mogu samostalno dić ruku za 180 stupnjeva,no snage nemam,, za dr. Mraza samo pohvale,,,, problem je da su mi skroz atrofirali rameni mišići,,ako netko ima iskustva koje su vježbe dobre za jačanje navedenih mišića,, i potpitanje,,imam li pravo na rehabilitaciju u toplicama putem hzo? tnxx
Gillet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 16:08   #159
Quote:
Gillet kaže: Pogledaj post
15. 12. 2017. operirao rupturu tetive supraspinatus kod dr. Mraz,Koprivnica..dans mogu samostalno dić ruku za 180 stupnjeva,no snage nemam,, za dr. Mraza samo pohvale,,,, problem je da su mi skroz atrofirali rameni mišići,,ako netko ima iskustva koje su vježbe dobre za jačanje navedenih mišića,, i potpitanje,,imam li pravo na rehabilitaciju u toplicama putem hzo? tnxx
Glede rehabilitacije u toplicama,treba ti netko napisati preporuku nakon operacije.Prije svega tvoj doktor koji te operirao.Jesi bio na kontrolnom pregledu ? Tamo to trebaš pitati i vidjeti.

Što se tiče specijaliziranih vježbi za jačanje ramena,mogu ti preporučiti ovu stranicu: http://www.videoreha.com/hr-hr

Ovo su programi za jačanje ramena:
http://www.videoreha.com/hr-hr/progr...sngfqnikw/rame

To su jako stručni i profesionalni online programi koji traju 30 dana i osmišljeni su od naših vrhunskih ortopeda i kineziologa.Ja sam prošao program za jačanje muskulature koljena.Nije besplatno i stoji u kunskoj protuvrijednosti od 20-30usd,ali vjeruj mi da vrijedi svake kune.
Program se otvara na tjednoj bazi sa točno određenim vježbama i rekvizitima.Ako se odlučiš za ,prvo se moraš registrirati,a nakon toga konzultiraj se sa administratorom.U vezi programa vježbi koji bi bio najbolje prilagođen tvojoj situaciji,možeš im poslati i povijest bolesti ili im opiši dijagnozu da te oni usmjere.
Također vrlo bitno prije nego uplatiš,svakako ih zatraži popis rekvizita koje ćeš trebati tako da ih možeš nabaviti prije nego počneš sa vježbama,nego da ih naknadno nabavljaš.Uglavnom se ne radi se o skupim rekvizitima,ali su svakako poželjni i korisni za specifične vježbe.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 00:00   #160
Pozdrav svima,

prije 7 godina sam iščašio rame i pisao na ovoj temi...naime prije 3 tjedna sam ga opet izbacio na spavanju, i nakon toga hitno operirao zbog dijagnoze nestabilnosti. Dobio sam 2 sidra i vijak plus šavovi, moje pitanje je za ekipu koja je operirala rame...Dali ste ga nakon operacije opet iščašili i dali su smanjeni pokreti ruke u zraku i dali je velika bolnost na promjenu vremena i sl...

Unaprijed hvala na odgovorima
__________________
I know this silence, been here before...
..Mr.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.