Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 09:12   #2881
Quote:
VisokiGost kaže: Pogledaj post
Hvala na zapisima, uzivam citajuci!
Ja evo nikako da se dokopam tog Japana ali zato evo posetih japansku prodavnicu ovde u Cikagu :-).
Zapazanje: Sokiralo me je koliko je sve umotano u vise omota. U fazonu keksici dolaze u normalnoj kutiji a onda kad otvoris svaki je u individualnom omotu. I tako dosta toga, gomile ambalaze, sto me bas zacudilo. No valjda to tamo bas recikliraju. Zbilja je to neki drugi pristup i filozofija :-) i bas intrigira!
Baš, ovo što ti govoriš, pakiranje stvari u više ambalaža do iznemoglosti (ne ovo zamatanje što veli HBW). Fakat imaju fetiš na to. I oni keksići, npr. choco chip, u kutiji, a kad tamo unutra dvije kutijice posebno. A onda u svakoj keksići zasebno zapakirani u staniol, šta već...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:44   #2882
Planiram na proljeće u Japan ako uspijem posložiti godišnji.
Kako putujem sama razmišljam o Jungle Tribe turi. E sad, s obzirom da ona traje 12 dana, praktički samo dan i pol otpada na Tokyo, što je vjerujem jako malo (imaju ponekad i ture od 13 dana s jednim danom više za Tokyo ali u proljeće 2018 to nije slučaj).
Pa me zanima, ukoliko se odlučim za turu, da li je pametno preskočiti izlet u Yokohamu i taj dan ostaviti za Tokyo ili je Yokohama nešto što se ne bi smjelo propustiti?
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:11   #2883
Obzirom da imaš samo dan i pol, nećeš ništa izgubiti ako ne odeš u Yokohamu.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:52   #2884
Nisam bila u Yokohami, ali svakako bih preporučila dan više u Tokyu

Vratila sam se iz Japana prije mjesec dana... Hvala svima ovdje na iskustvima, stvarno je bilo od pomoći... Nisam se odmah ni javljala s dojmovima jer mi je trebalo da se slegnu Moram priznati da mi je Japan bio drugačiji od svega što sam do sada vidjela... prvenstveno zbog ljudi i tog njihovog mentalnog sklopa i reda... Na prvu su mi djelovali toliko hladni, kao roboti, a zapravo su predivni... Doslovno su nam prilazili nakon što bi par sekundi izgledali izgubljeno.. ono, pokazuju smjer, hodaju s tobom, trude se rukama i nogama objasniti ako ne znaju engleski.. civilizirani su na nekom nivou koji mi se čini potpuno nedostižan u zapadnom svijetu

Uglavnom.. bili smo samo devet dana.. dvije obitelji s troje djece (od 3 do 6 godina)...

Avio karte: za nas troje (mama, tata i dijete): 8000kn - Qatar je imao kids fly free akciju...
JR pass smo uzeli na 7 dana... dijete plaća 50posto manju cijenu
Hoteli za sedam noćenja: nešto malo manje od 5000kn (dva noćenja smo imali sponzorirano)
Nas troje je potrošilo oko 5500kn za devet dana (hrana, suveniri, gluposti za djecu, karaoke, rentanje kimona za klince, ulaznice u muzeje, hramove, prijevoz, čak i benzin od Ri do Zg i natrag je u to uračunat... a morali smo i uzeti taxi prvu večer od stanice do hotela... nekih 60kn..) Točno znam koliko smo potrošili u lipu jer je moj muž manijakalno zapisivao baš sve

Imali smo tri i pol dana u Tokyu (Asakusa, Akihabara, Odaiba, Ueno, Shibuya, Harajuku, Imperial palace...). Jedan dan smo otišli u Nikko (to mi je bilo predivno, oduševila sam se), 4 dana u Kyotu s izletom u Arashiyamu (bamboo forest i park s majmunima i đir po Arashiyami... divan dan), Naru i Uji...

Vrijeme nam je uglavnom bilo koma... valjda 7 dana potpune kiše smo imali, što nije najsretnija situacija kad si s klincima.. ali dobro su se držali...

Kad jednom iskeširaš za JR pass i hotele (nas su dosta došli jer nije baš lako naći jeftine sobe za obitelji s djecom), Japan zapravo uopće nije toliko skup koliko se priča.. Jeli smo uglavnom za nekih 60kn po osobi, jako fino.. Općenito, hrana mi je odlična. Probali smo puno toga.. Uživala sam u svim onim juhicama.. posebno ukusan je bio tomato ramen u Nikku... Ubili smo se od sushija s pokretne trake.. Pjevali smo na karaokama (oko 450kn za nas četvero odraslih... naplaćuju po osobi i satu... uključeno je i piće po principu all you can drink, dok god nije alkoholno... naručili smo i pive, grickalice i pjevali kao da sutra ne postoji)... sjajno iskustvo


Tokyo je genijalan, energičan, šaren i bučan... Nikko je savršena priroda i predivni hramovi... posebno sam umrla od sreće kod Kanmangafuchi Abyss.. nigdje nikoga, samo nas troje, divno nešto... Kyoto puno pitomiji od Tokya... jako nam se svidio.. Arashiyama divna... dvoumili smo se otići gore do majmuna ili ne... srećom, otišli smo.. super je šetnja do vrha, a majmuni su genijalni... Nisu onkvi gadovi kao npr. oni u Tajlandu
Ostavila sam kožnu jaknu gore, što sam naravno skužila tek kad sam se nakon pola sata hoda spustila s brda... Bila sm ju spremna pustiti tamo jer nisam imala energije ni vremena za ponovni uspon... Ali žena koja prodaje ulaznice je nazvala nekoga gore i u roku od 15ak minuta, spustili su mi jaknu... divnih li ljudi...

Zbog vremena smo nažalost odustali od izleta u Hakone, nismo vidjeli Fuji.. ni Yoyogi park... a kao obožavatelj vintagea i svega što je retro, ne mogu prežaliti rasplesane Elvise... želja mi je bila i Osaka.. ali Bože moj... pustili smo nešto i za drugi put... Devet dana je premalo za doživjeti sve... osjećam se nekad kao da smo projurili kroz Japan, ali što vrijeme više odmiče, to mi je jasnije da je to zemlja koja ti se baš uvuče pod kožu...

Napravili smo preko 4000 fotografija.. još uvijek obrađujem... Polako sam krenula s pisanjem doživljaja, pa sad opet prolazim kroz sve... opet samo o Japanu razmišljam

E, da... dok sam se pripremala, užasno zbunjujuć mi je bio prijevoz tamo... netko ovdje me pitao što mi nije jasno... S pravom - jer tamo je sve jako logično
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 09:23   #2885
Lijep osvrt Suntzokret drago mi je da ti se puno toga svidjelo. Nadam se da ćeš nas počastiti slikama kad ih obradiš.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:41   #2886
Quote:
Suntzokret kaže: Pogledaj post
Nisam bila u Yokohami, ali svakako bih preporučila dan više u Tokyu

Ostavila sam kožnu jaknu gore, što sam naravno skužila tek kad sam se nakon pola sata hoda spustila s brda... Bila sm ju spremna pustiti tamo jer nisam imala energije ni vremena za ponovni uspon... Ali žena koja prodaje ulaznice je nazvala nekoga gore i u roku od 15ak minuta, spustili su mi jaknu... divnih li ljudi...
Kolegica je bila u Japanu i ispricala mi je kako je mladic trcao za njom zato sto je izgubila novcic u vrijednosti od 10 centi.

Hvala na opisu! Ucim japanski i nadam se da cu jednog dana moci posjetiti ovu predivnu zemlju.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:07   #2887
A da tek vidiš "frke" kad je moj muž ostavio na blagajni 1 jen... JEDAN... Toliko se ženska uznemirila, morao se vratiti po njega... A ja sam uz jaknu izgubila i mobitel.. 20 minuta me čekao u javnom wc-u

Stvarno posebna zemlja... divno nešto...

Imam fotke iz Nikka za sada tu na ovom linku, pa možete baciti oko
http://www.kruzovi.com/?p=3658

I nisam sigurna možete li vidjeti ovaj album (tu je prva tura ):

https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=3235afcf00

Uglavnom... mislim da sam se i ja upisala u listu japanoljubaca
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:15   #2888
KAd ste već kod izgubljenih/zaboravljenih stvari, moja frendica je ostavila ruksak na peronu na stanici u Osaki. Skužila je tek kad smo se već vozili u vlaku 20ak minuta. Problem je bio što je u ruksaku bilo 1000 eura. Naravno, kad smo došli u Kanazawu prijavila je to tamo nekome i za 10 minuta je bilo rečeno da je ruksak nađen i da je čeka u Osaki ili će joj ga poslat.
Nema druge zemlje gdje bi dobila nazad tih 1000eura, samo Japan.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:30   #2889
@natalija, yokohamu slobodno preskoci kad imas tako malo vremena. a taj dan i po u Tokiju ne planiraj spavati
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:04   #2890

Ja sam ostavio torbu u Kyotu na biciklu , unutra novci,putovnica i ostalo. Tek kad sam se vration 2 sata kasnije ,skuzio sam da nemam torbu. Biser



Prošla je godina otkad sam bio u japanu , sljedeće godine u 3 mjesecu bi ponovno trebao za Japan. Sad tražim jeftine karte , ne vjerujem kako se cijena smanji ili poveća ako u postavkama promjenite lokaciju , do 800 kuna cijena zna past.
__________________
d

Zadnje uređivanje eightysix : 17.12.2017. at 15:12.
eightysix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 01:14   #2891
Nešto ste se ušutjeli, nadam se da ima još Japanoljubaca spremnih pomoći

Dragi i ja kupili karte do Japana, složila sam neki okviran plan i rado bih čula vaše komentare/prijedloge.


Dan 1 Tokio - dolazak oko 17:00, računam šetnju po kvartu i odmor
Dan 2 Tokio
Dan 3 Tokio
Dan 4 Hakone izlet
Dan 5 Yokohama izlet
Dan 6 Kamakura izlet
Dan 7 Nikko izlet
Dan 8 Kyoto
Dan 9 Kyoto
Dan 10 Kyoto
Dan 11 Osaka izlet
Dan 12 Nara izlet
Dan 13 Hiroshima
Dan 14 Kyoto
Dan 15 Tokio (let u 22h)

Kad sve gledam, ispada mi isplativo JR pass za 14 dana, ili se varam? Ako je pokriven i povratak na Naritu, onda bismo ga aktivirali kasnije, tipa 2/3 dan i onda smo mirni. Gledali smo i opcije JR passa za 7 dana, ne vidim kombinaciju u kojoj bih obišla većinu toga što želim (bez jednog ili dva izletića bismo preživjeli, ionako mislim da ćemo si uzeti jedan dan za chill), pa ako mislite da je izvedivo, vičite.

Htjela bih vidjeti Mt. Fuji, isplati li se do Hakonea? Znam da je samo dio pokriven s JR passom, koliko bi nas cca došao ostatak?

Za Hiroshimu - je li dosta jedan dan (izletić iz Kyota)? Ne bih da se previše mučimo s koferima. S tim u vidu, planirala sam zadnji dan nazad iz Kyota za Tokio, koliki mi je to pametno, ono, može li se sudbina poigrati s nama pa zakasnimo na let u 22h?
Charlotte York is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:29   #2892
Quote:
Charlotte York kaže: Pogledaj post
Nešto ste se ušutjeli, nadam se da ima još Japanoljubaca spremnih pomoći

Dragi i ja kupili karte do Japana, složila sam neki okviran plan i rado bih čula vaše komentare/prijedloge.


Dan 1 Tokio - dolazak oko 17:00, računam šetnju po kvartu i odmor
Dan 2 Tokio
Dan 3 Tokio
Dan 4 Hakone izlet
Dan 5 Yokohama izlet
Dan 6 Kamakura izlet
Dan 7 Nikko izlet
Dan 8 Kyoto
Dan 9 Kyoto
Dan 10 Kyoto
Dan 11 Osaka izlet
Dan 12 Nara izlet
Dan 13 Hiroshima
Dan 14 Kyoto
Dan 15 Tokio (let u 22h)

Kad sve gledam, ispada mi isplativo JR pass za 14 dana, ili se varam? Ako je pokriven i povratak na Naritu, onda bismo ga aktivirali kasnije, tipa 2/3 dan i onda smo mirni. Gledali smo i opcije JR passa za 7 dana, ne vidim kombinaciju u kojoj bih obišla većinu toga što želim (bez jednog ili dva izletića bismo preživjeli, ionako mislim da ćemo si uzeti jedan dan za chill), pa ako mislite da je izvedivo, vičite.

Htjela bih vidjeti Mt. Fuji, isplati li se do Hakonea? Znam da je samo dio pokriven s JR passom, koliko bi nas cca došao ostatak?

Za Hiroshimu - je li dosta jedan dan (izletić iz Kyota)? Ne bih da se previše mučimo s koferima. S tim u vidu, planirala sam zadnji dan nazad iz Kyota za Tokio, koliki mi je to pametno, ono, može li se sudbina poigrati s nama pa zakasnimo na let u 22h?
Mi smo isto zadnji dan krenuli iz Kyota prema Tokyu, na Naritu i doma... S tim da smo to jutro otišli do Zlatnog hrama, prošetali malo oko Nijo castlea i krenuli iz kyota oko 14... avion nam je išao oko 23.30 ili tako nešto... Mislim da nemaš straha, kod njih je sve prilično precizno i točno... Naravno, krenite ranije za svaki slučaj i trebalo bi biti ok

Itinerar mi je super... da smo bar i mi imali toliko vremena... Kiša nam je jako padala, bila magla pa smo preskočili Hakone jer ionako en bi vidjeli Fuji... I sad moram natrag Ne sjećam s etočno koliko dođe ta razliak za Hakone, imala sam sve napisano, ali isparilo.. proguglaj, sve ti piše...
JS pass pokriva put do Narite, tako da mi se čini da vam se isplati dvotjedni... ne znam kako bi u sedam dana sve to zgurala...

Bit će vam divno
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:31   #2893
Pozdrav Charlotte York.

Nemam zamjerki na plan puta, JR je inače bolji za putovanja između gradova ali imaš nekoliko JR linija i u Tokiju, sve se može prilagoditi. Hakone je lijep ali ovisi kad idete, ako bude kiše, nećete vidjeti Fuji baš kako je Suntzokret rekla. Postoji nekoliko passova koji uključuju Hakone, mislim da je (kao dodatni na JRP) još uvijek najbolji ovaj.

Za Hiroshimu je dovoljan jedan dan, čak u nekim kombinacijama s Miyajimom (ili Miyajima i Iwakuni bez Hiroshime). Zadnji dan za povratak, preko Narite gotovo nikad nije gužva u večernjim satima, osim u razdoblju praznika Golden Week, Nove Godine i možda Obona.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:20   #2894
Suntzokret, Hard-Boiled Wonderland - hvala vam na komentarima!

U kreiranju itinerara uvelike su mi pomogli svi komentari ovdje, baš sam se pitala kako se ljudi snađu bez foruma kad planiraju put negdje
Charlotte York is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:39   #2895
Japan u proljeće

Pozdrav,

prijatelj i ja otišli bismo u Japan zadnji tjedan ožujka i prvi travnja. Karte za avion riješili bismo ovaj tjedan. Tek sam počeo čitati DK-ov vodič, ali imam već par pitanja:
- 12-14 punih dana, dovoljno za najbitnije stvari?
- kakvi su vrijeme i gužve u tom razdoblju? Inače bi mi početak svibnja više odgovarao, ali svi mi kažu da bježim od zlatnog tjedna
- moramo li unaprijed, čitaj što prije, znati iz dana u dan što ćemo i kamo, ili rezervirati (vlak i smještaj npr.) možemo i na licu mjesta?
- Japan Rail Pass, da?
- ako imate vremena, kakav bi bio tipičan dvodjetni itinerar koji uključuje najvažnije znamenitosti?

Hvala!
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:42   #2896
Pozdrav Rainalcar

Dva tjedna su dovoljno za početak, vrijeme je slično kao i ovdje, početak svibnja bi bio bolji, probajte otići drugi ili treći tjedan u svibnju ili u to vrijeme budite u Tokiju, Sanja Matsuri je odličan festival za pogledati. Za Golden Week može biti gužvi ali obično samo poslijednji dan kad se svi vraćaju doma.

Japanci vole organizaciju pa će im draže biti ako na vrijeme rezervirate smještaj. Vlakove je dovoljno rezervirati dan prije a u shinkanseni imaju i vagone gdje nije potrebna rezervacija. JRP - da, ako mislite obilaziti druge gradove.

Dvotjedni itinerar ovisi o vašim sklonostima, obično je dovoljno 5 dana u Tokiju, 2-3 u okolici a ostatak vremena u nekom drugom gradu, najčešće Kyotu jer je potpuna suprotnost Tokiju.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:21   #2897
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prijatelj i ja otišli bismo u Japan zadnji tjedan ožujka i prvi travnja. Karte za avion riješili bismo ovaj tjedan. Tek sam počeo čitati DK-ov vodič, ali imam već par pitanja:
- 12-14 punih dana, dovoljno za najbitnije stvari?
- kakvi su vrijeme i gužve u tom razdoblju? Inače bi mi početak svibnja više odgovarao, ali svi mi kažu da bježim od zlatnog tjedna
- moramo li unaprijed, čitaj što prije, znati iz dana u dan što ćemo i kamo, ili rezervirati (vlak i smještaj npr.) možemo i na licu mjesta?
- Japan Rail Pass, da?
- ako imate vremena, kakav bi bio tipičan dvodjetni itinerar koji uključuje najvažnije znamenitosti?

Hvala!
Bila sam prije dvije godine u istom terminu, sam kraj ožujka i početak travnja, ukupno 2 tjedna. Nama je bilo odlično vrijeme (za kožnu jaknu ili malo deblju ponekad, najbolje slojevito, jedan dan je bilo nešto kiše ako se dobro sjećam), taman za cvjetanje trešanja, a gužve nigdje nisu bile nešto posebno iritantne ili neizdržive.

Kopirat ću svoj itinerar pa možda nešto pomogne.

Dan 0. dolazak u Tokyo kasno navečer
Dan 1. Tokyo
Dan 2. Tokyo
Dan 3. Tokyo - Koyasan
Dan 4. Koyasan - Kyoto
Dan 5. Kyoto
Dan 6. Kyoto
Dan 7. Kyoto - Hiroshima - Miyajima
Dan 8. Miyajima - Osaka
Dan 9. Osaka - Tokyo
Dan 10. Tokyo
Dan 11. Tokyo
Dan 12. Tokyo
Dan 13. polazak navečer

Uzele smo 7-dnevni JR pass (od 3. do 9. dana) i posložile si itinerar tako da u tom srednjem dijelu putujemo, to mi se čini isplativije nego uzeti 14 dana pass (osim ako se baš ne želi putovati puno više od toga ili ubaciti više mjesta).

Najvažnije znamenitosti zaista ovise o preferencijama, kao što ti je i HBW napisao. Mi smo preskočile neke od izleta koji se često spominju (Hakone, Nikko, Yokohama, Nara) i osobno mi nije nimalo žao, jer su mi i Koyasan i Miyajima ispali skoro pa najdraži i najposebniji dijelovi tog putovanja. Nekom drugom bi nešto drugo bilo važnije, pa ti je najbolje proći par tih nekih preporuka, malo googlati što kako izgleda i što nudi, i vidjeti što vam se može najbolje uklopiti u plan.

Smještaj bih definitivno rezervirala ranije, posebno za te termine. Mi smo većinu puta planirale u studenom prethodne godine, i već tad je za neke lokacije bilo dosta rezervirano (npr. za Kyoto nam je Booking davao da je 95% hostela rezervirano). Naravno, ovisi i o tome kakve su vam želje i budžet. Mi smo bile u hostelima za 200 kn po noći po osobi (u prosjeku), i uglavnom su bili stvarno dobri hosteli (a i ovi koji nisu bili "stvarno dobri", bili su sasvim OK ). Vlakove nismo rezervirale, koliko se sjećam.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:27   #2898
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Pozdrav Rainalcar

Dva tjedna su dovoljno za početak, vrijeme je slično kao i ovdje, početak svibnja bi bio bolji, probajte otići drugi ili treći tjedan u svibnju ili u to vrijeme budite u Tokiju, Sanja Matsuri je odličan festival za pogledati. Za Golden Week može biti gužvi ali obično samo poslijednji dan kad se svi vraćaju doma.

Japanci vole organizaciju pa će im draže biti ako na vrijeme rezervirate smještaj. Vlakove je dovoljno rezervirati dan prije a u shinkanseni imaju i vagone gdje nije potrebna rezervacija. JRP - da, ako mislite obilaziti druge gradove.

Dvotjedni itinerar ovisi o vašim sklonostima, obično je dovoljno 5 dana u Tokiju, 2-3 u okolici a ostatak vremena u nekom drugom gradu, najčešće Kyotu jer je potpuna suprotnost Tokiju.
Puno hvala! Kraj travnja i prva polovina svibnja bili bi mi izvrsna opcija. Misliš da onda nema posebnog straha od gužvi?

Može li i savjet za let iz Splita? Koliko sam shvatio, Budimpešta bi mogla biti povoljna, samo me uputi na pravo mjesto ako možeš.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:28   #2899
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Bila sam prije dvije godine u istom terminu, sam kraj ožujka i početak travnja, ukupno 2 tjedna. Nama je bilo odlično vrijeme (za kožnu jaknu ili malo deblju ponekad, najbolje slojevito, jedan dan je bilo nešto kiše ako se dobro sjećam), taman za cvjetanje trešanja, a gužve nigdje nisu bile nešto posebno iritantne ili neizdržive.

Kopirat ću svoj itinerar pa možda nešto pomogne.

Dan 0. dolazak u Tokyo kasno navečer
Dan 1. Tokyo
Dan 2. Tokyo
Dan 3. Tokyo - Koyasan
Dan 4. Koyasan - Kyoto
Dan 5. Kyoto
Dan 6. Kyoto
Dan 7. Kyoto - Hiroshima - Miyajima
Dan 8. Miyajima - Osaka
Dan 9. Osaka - Tokyo
Dan 10. Tokyo
Dan 11. Tokyo
Dan 12. Tokyo
Dan 13. polazak navečer

Uzele smo 7-dnevni JR pass (od 3. do 9. dana) i posložile si itinerar tako da u tom srednjem dijelu putujemo, to mi se čini isplativije nego uzeti 14 dana pass (osim ako se baš ne želi putovati puno više od toga ili ubaciti više mjesta).

Najvažnije znamenitosti zaista ovise o preferencijama, kao što ti je i HBW napisao. Mi smo preskočile neke od izleta koji se često spominju (Hakone, Nikko, Yokohama, Nara) i osobno mi nije nimalo žao, jer su mi i Koyasan i Miyajima ispali skoro pa najdraži i najposebniji dijelovi tog putovanja. Nekom drugom bi nešto drugo bilo važnije, pa ti je najbolje proći par tih nekih preporuka, malo googlati što kako izgleda i što nudi, i vidjeti što vam se može najbolje uklopiti u plan.

Smještaj bih definitivno rezervirala ranije, posebno za te termine. Mi smo većinu puta planirale u studenom prethodne godine, i već tad je za neke lokacije bilo dosta rezervirano (npr. za Kyoto nam je Booking davao da je 95% hostela rezervirano). Naravno, ovisi i o tome kakve su vam želje i budžet. Mi smo bile u hostelima za 200 kn po noći po osobi (u prosjeku), i uglavnom su bili stvarno dobri hosteli (a i ovi koji nisu bili "stvarno dobri", bili su sasvim OK ). Vlakove nismo rezervirale, koliko se sjećam.
Hvala! Posložili bismo itinerar čim kupimo karte. Pitao sam već HBW-a, ali možda i ti možeš pomoći s polaskom iz Splita?

Vrlo korisna i napomena za JRP.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:31   #2900
Nisam nikad putovao iz Splita. Letovi preko Budimpešte jesu povoljniji ali provjeri kako voze vlakovi do tamo i posebno natrag. Ako moraš prenoćiti u Budimpešti možda to i nije najbolja opcija. Kad prođe Golden Week, nema straha od gužvi. Gledam raspored za ovu godinu, Japanci će moći spojiti četiri neradna dana, od 3. do 6. svibnja; eto, ja ne bi putovao nekamo izvan grada baš taj zadnji dan.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.