Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 12:05   #3081
Hvala puno na odgovorima a najviše na ohrabrenju!! Na hitnu nisam išla jer spadam u Makarsku..Možda bih mogla pokušati, jednom su me zbog adbominalnih bolova poslali na interni prijem u Split i to je bio užas užas..!
Čekali smo nekih 6 sati muž i ja, stisnuti u čekaonici bez prozora u sezoni gripe, gledala sam ispred sebe staricu koja je jadna bila sama, u polunesvijesti, krljala je i kad joj je gnoj počeo curit iz nosa ja sam dovukla sestre jer sam imala dojam da će žena umrijeti tamo čekajući a ne dobit pomoć! Taj interni u Splitu je živi horor i rekla sam sebi da ću se tamo vratit samo u najvećem očaju. Tako da još važem u sebi..

Nisam uspjela nać privatno nikoga, jedna doktorica je bolesna te je na bolovanju. Voltaren ne uzimam više zbog proljeva sad sam na brufen granulama 2x dnevno i to podijelim 600mg na dvije doze, jer ako me u budućnosti čeka šaka lijekova, bolje je da počnem s minimalnim dozama. Ove mi ublažavaju bolove a i bura, vjerojatno. Mene za sad ne koči ništa i nadam se da će tako i ostati.

Nadam se da će se netko iz St javiti za preporuku gdje se može otići privatno
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:18   #3082
Quote:
Ziiky kaže: Pogledaj post
.
Glede invaliditeta...
(...)Malo pomalo, cijalnim treninzima, fizikalnim terapijama i biciklizmom povratio sam misicnu masu, a danas vozim maratone i ultramaratone s rezultatima boljim od 90% zdrave populacije.
Ovo me vratilo u život jer ja sam aktivna i volim se kretati. Baš sam bila u formi a sad, naglo nekako mršavim. Čitam da je i to jedan od simptoma. Je li se i vama događalo? Nisam željela, normalne sam težine i ne sviđa mi se to.
Mene od bicikla bole zapešća
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 06:04   #3083
Trebam dobrog imunologa u Zagrebu preko uputnice. Ima neko preporuku?
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 08:48   #3084
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Ovo me vratilo u život jer ja sam aktivna i volim se kretati. Baš sam bila u formi a sad, naglo nekako mršavim. Čitam da je i to jedan od simptoma. Je li se i vama događalo? Nisam željela, normalne sam težine i ne sviđa mi se to.
Mene od bicikla bole zapešća
Zapesca bole od krive i lose pozicije na bajku. Vjerovatno dlanovi trpe previse tereta.
Trebao bi ti netko podesiti bajk, pogledati poziciju, velicinu bicikla.
Ovisno o tipu bicikla koji vozis pogledaj na yt imas tutorijale kako podesiti bajk i kako odabrati pravu velicinu.
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:49   #3085
Quote:
zula lu kaže: Pogledaj post
Trebam dobrog imunologa u Zagrebu preko uputnice. Ima neko preporuku?
Ja idem kod dr. Artukovića na Sv. Duh, tamo je još i dr. Pevec.
Kolegica ide na Rebro kod dr. Mayera, proglašen najboljim imunologom, po glasovima pacijenata.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:04   #3086
ArthroNeo

Pozdrav svima !
Ima li tko iskustva s ArthroNeo sprejem ?
Hvala.
__________________
There are no dumb questions, only dumb answers.
SayanoUchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:51   #3087
Quote:
zula lu kaže: Pogledaj post
Trebam dobrog imunologa u Zagrebu preko uputnice. Ima neko preporuku?
Mayer,idem kod njega i imam same rijeci hvale

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:18   #3088
Hvala.
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 14:13   #3089
dobar dan. Jedno se vrijeme nisam javljala. Na terapiji sam još uvijek, Medrol i MTX, folacin i acorxia za bolove. Bila sam jučer kod reumatologice na kontroli. Idem svaka tri mjeseca. Terapiju mi je prepisala i dalje s time da imam novu dijagnozu: sjorgen sindrom i sumnju na fibromijalgiju. Zbog bolova sada i u mišićima (naotečen mišić uz lijevi kuk, kvrge u mišićnom tijelu, jaka osjetljivost na svjetlo i sunce, gadna svrbež vanjkog dijela uha i laktova, na laktovima opet izbile nekakve crvene palpule) upučena sam ponovno na vađenje ANA I ENA, dermatologu i na EMNG. Šta će te većeg veselja! Čitam vas stalno, uz vas sam. držite se.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 14:28   #3090
molim vas još jednu informaciju, da li je netko sad nedugo tražio benificirani radni staž na temelju dijagnoze i terapije?
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:24   #3091
Molim vas ako netko može pojasniti, naime, jučer sam bila kod moje doktorice (fizijatar-reumatolog), na kontroli.

Dijagnoza mi je trenutno Polyathritis seroneg i pijem svaki dan Medrol 4 mg i Metotexat 10 mg (jednom tjedno). Medrol pijem od ožujka prošle godine, u početku sam pila 16 mg, pa je smanjivala doze, a Metotrexat mi je uvela u kolovozu prošle godine.
Sada mi je nalaz od jetre bio jako loš i bolovi mi nikako, svo ovo vrijeme, nisu skroz prestajali, došlo je do znatnog poboljšanja...
Na žalost, i dalje imam bolove u kukovima, zdjelici, preponama, trtici i unazad dva mjeseca u ramenima.
Zbog svega navedenog doktorica mi je rekla da me priprema za biološku terapiju, rekavši da to nije ona "bio,bio"...
Bila sam sva zbunjena, nisam znala dal je to dobro za mene, ni točno o čemu se radi.
Malo sam guglala, ako sam dobro shvatila primaću neke injekcije svakih 10-ak dana?!
Jesam li u pravu, koliko je vrsta tih injekcija, koje spadaju u malo bolje?
Ako netko zna, neka me malo "prosvijetli". Ispada da trebam biti zahvalna doktorici što mi želi to dati ili griješim?

Hvala puno
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:14   #3092
Budi zahvalna, nije bas lako doci do nje, em je skupa em moras zadivoljiti odredjene kriterihe (da ti standardni lihekovi ne ponazu odredjeni period ili da imas grozne reakcije na njih)

Bioloski lijekovi su ti lijekovi novihj generacije i kod odredjenog broja ljudi su ucinkovitiji nego standardna twrapija. Imas ljzde koji su zavrsili u invalidskoj mirovini zbog RA pa na bioliskoj normalno funkciobiraju (bio je neki lik na tvu pricao o svom slucaju,mislim da se vratio na posao)

Angelsss ti je mislim opet na bioloskoj, ona ce ti bolje znati sve reci. Ja zbam ono sto sam citala i cula od drugih ljudi i ono sto sam malo pricala sa imunloginjom opcenito o bioloskoj
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 10:13   #3093
Javljam se na duznost.
Tako je, ja sam na bioloskoj cca 5 mjeseci.
Zolica, da li znas za koji te bioloski lijek dr zeli prijaviti?
Osim konvencionalne terapije i bioloskih lijekova, postoje i bioslicni lijekovi koji se cesto daju pacijentima koji nisu vec bili na bioloskoj terapiji te su tek ustanovljene ra poteskoce. Odnosno kod ljudi kojima ra nije u tolikoj mjeri uznapredovao kao visegodisnjim pacijentima.
Pokusaj doznati o kojem lijeku je rijec pa cu ti pokusati dati vise informacija.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:12   #3094
Quote:
zolica kaže: Pogledaj post
Molim vas ako netko može pojasniti, naime, jučer sam bila kod moje doktorice (fizijatar-reumatolog), na kontroli.

Dijagnoza mi je trenutno Polyathritis seroneg i pijem svaki dan Medrol 4 mg i Metotexat 10 mg (jednom tjedno). Medrol pijem od ožujka prošle godine, u početku sam pila 16 mg, pa je smanjivala doze, a Metotrexat mi je uvela u kolovozu prošle godine.
Sada mi je nalaz od jetre bio jako loš i bolovi mi nikako, svo ovo vrijeme, nisu skroz prestajali, došlo je do znatnog poboljšanja...
Na žalost, i dalje imam bolove u kukovima, zdjelici, preponama, trtici i unazad dva mjeseca u ramenima.
Zbog svega navedenog doktorica mi je rekla da me priprema za biološku terapiju, rekavši da to nije ona "bio,bio"...
Bila sam sva zbunjena, nisam znala dal je to dobro za mene, ni točno o čemu se radi.
Malo sam guglala, ako sam dobro shvatila primaću neke injekcije svakih 10-ak dana?!
Jesam li u pravu, koliko je vrsta tih injekcija, koje spadaju u malo bolje?
Ako netko zna, neka me malo "prosvijetli". Ispada da trebam biti zahvalna doktorici što mi želi to dati ili griješim?

Hvala puno
Ne znam koliko si dugo bila na "konvencionalnim terapijama", ali uglavnom smatraj se pocascenom sto ces imati priliku probati biolosku terapiju.
Inace stav hzzo-a je da se bioloska odobrava nakon sto se iskusaju svi tradicionalni lijekovi, a to moze potrajati godinama.
Mislim da ju trebas prihvatiti... Bar ces saznati i biti nacisto da li ju podnosis i da li tvoje tijelo reagira pozitivno na terapiju.

Da bi krenula sa bio. Terapijom moras proci onaj niz nasih uobicajenih krvnih pretraga, zajedno sa svojim doktorom proci ces nekakve upitnike di ce te on upoznati sa vrstama terapije...
Popunjavate zajedno zahtjeve i to dok sve salje na komisiju koja ti odobri ili odbije zahtjev.
Konkretno ja sam mogao birati izmedju Humire koju si sam apliciras svaka 2 tjedna i jos jedne, ako ne sjecanje dobro sluzi, di se ide na dijalizu svakih 6 mjeseci.
Prvih godinu dana bio. terapije ides na proracun bolnice, a nakon toga prelazis na proracun hzzo-a do daljnjeg. Kad krenes sa terapijom, nadalje, svaka 3 mjeseca radis kontrolu gdje nalazi moraju štimati, a svakih 6 mjeseci se rade nalazi prema hzzo-u za novu terapijsku turu. Nalazi moraju štimati, ne bi se smjela desiti opetovana progresija bolesti... Najbolje je kad je svakom kontrolom stanje bar zeru bolje od prijasnjeg ili da je isto.

Ja sam odabrao Humiru zbog "uglavnom" pozitivnih iskustava i manje nuspojava.
Bila me frka isprva jer me google nafilao kojekakvim informacijama... Ali nakon prve injekcije desilo ono sto svi (koji pozitivno od reagiraju) kazu....
Sve tegobe su mi nestale kao da ih je netko obrisao potezom magicne krpe, a patio sam se 4 godine sa apsolitno svim mogucim terapijama koje se ovdje spominju....
Neki dan sam si dao 70-u dozu i o Humiri imam samo rijeci hvale.
Prije su to bile prave injekcije sa puno vise otopine pa su bile malo nezgodne, a sada su to poluautomatski pen aparatici slicno kao kod inzulina... aplikacija je krajnje jednostavna.
Eto... Ukratko od mene. Ako imaš kakvih konkretnih upita slobodno pitaj.
... I nek ti je sa srecom, da ti tijelo prihvati terapiju!!!

Zadnje uređivanje Ziiky : 07.01.2018. at 11:27.
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:56   #3095
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Budi zahvalna, nije bas lako doci do nje, em je skupa em moras zadivoljiti odredjene kriterihe (da ti standardni lihekovi ne ponazu odredjeni period ili da imas grozne reakcije na njih)

Bioloski lijekovi su ti lijekovi novihj generacije i kod odredjenog broja ljudi su ucinkovitiji nego standardna twrapija. Imas ljzde koji su zavrsili u invalidskoj mirovini zbog RA pa na bioliskoj normalno funkciobiraju (bio je neki lik na tvu pricao o svom slucaju,mislim da se vratio na posao)

Angelsss ti je mislim opet na bioloskoj, ona ce ti bolje znati sve reci. Ja zbam ono sto sam citala i cula od drugih ljudi i ono sto sam malo pricala sa imunloginjom opcenito o bioloskoj
Hvala puno
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:01   #3096
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Javljam se na duznost.
Tako je, ja sam na bioloskoj cca 5 mjeseci.
Zolica, da li znas za koji te bioloski lijek dr zeli prijaviti?
Osim konvencionalne terapije i bioloskih lijekova, postoje i bioslicni lijekovi koji se cesto daju pacijentima koji nisu vec bili na bioloskoj terapiji te su tek ustanovljene ra poteskoce. Odnosno kod ljudi kojima ra nije u tolikoj mjeri uznapredovao kao visegodisnjim pacijentima.
Pokusaj doznati o kojem lijeku je rijec pa cu ti pokusati dati vise informacija.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Još ne znam koji će mi lijek dati, dala mi je da do slijedeće kontrole 07.02., napravim Quantiferonski test i markere hepatitisa.
Meni je sada cca godinu dna od kad sam osjetila prve bolove i na svu sreću nisam još težak slučaj...
Kad budem znala koji ću lijek dobiti napisaću da prokomentiramo.
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:13   #3097
Quote:
Ziiky kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko si dugo bila na "konvencionalnim terapijama", ali uglavnom smatraj se pocascenom sto ces imati priliku probati biolosku terapiju.
Inace stav hzzo-a je da se bioloska odobrava nakon sto se iskusaju svi tradicionalni lijekovi, a to moze potrajati godinama.
Mislim da ju trebas prihvatiti... Bar ces saznati i biti nacisto da li ju podnosis i da li tvoje tijelo reagira pozitivno na terapiju.

Da bi krenula sa bio. Terapijom moras proci onaj niz nasih uobicajenih krvnih pretraga, zajedno sa svojim doktorom proci ces nekakve upitnike di ce te on upoznati sa vrstama terapije...
Popunjavate zajedno zahtjeve i to dok sve salje na komisiju koja ti odobri ili odbije zahtjev.
Konkretno ja sam mogao birati izmedju Humire koju si sam apliciras svaka 2 tjedna i jos jedne, ako ne sjecanje dobro sluzi, di se ide na dijalizu svakih 6 mjeseci.
Prvih godinu dana bio. terapije ides na proracun bolnice, a nakon toga prelazis na proracun hzzo-a do daljnjeg. Kad krenes sa terapijom, nadalje, svaka 3 mjeseca radis kontrolu gdje nalazi moraju štimati, a svakih 6 mjeseci se rade nalazi prema hzzo-u za novu terapijsku turu. Nalazi moraju štimati, ne bi se smjela desiti opetovana progresija bolesti... Najbolje je kad je svakom kontrolom stanje bar zeru bolje od prijasnjeg ili da je isto.

Ja sam odabrao Humiru zbog "uglavnom" pozitivnih iskustava i manje nuspojava.
Bila me frka isprva jer me google nafilao kojekakvim informacijama... Ali nakon prve injekcije desilo ono sto svi (koji pozitivno od reagiraju) kazu....
Sve tegobe su mi nestale kao da ih je netko obrisao potezom magicne krpe, a patio sam se 4 godine sa apsolitno svim mogucim terapijama koje se ovdje spominju....
Neki dan sam si dao 70-u dozu i o Humiri imam samo rijeci hvale.
Prije su to bile prave injekcije sa puno vise otopine pa su bile malo nezgodne, a sada su to poluautomatski pen aparatici slicno kao kod inzulina... aplikacija je krajnje jednostavna.
Eto... Ukratko od mene. Ako imaš kakvih konkretnih upita slobodno pitaj.
... I nek ti je sa srecom, da ti tijelo prihvati terapiju!!!
Hvala ti na iscrpnom odgovoru i želji da mi pomogneš, ja sam u problemu cca godinu dana, sada mi je ukinula metotrexat jednom tjedno 10 mg i trebam početi piti Salazopyrin jednu na dan.
Znala sam da postoji biološka terapija i da nije lako ju dobiti, pa sam malo bila zatečena kada mi je doktorica rekla "da me priprema" za bio. ter. i dala mi je da napravim Quntiferonski test i markere hepatitisa.
Medjutim, mene jako muči jedna stvar, ja stalno sumnjam u to da imam artritis, nemam nikakvih oteknuća niti bolova u šakama i stopalima, zapravo gledajući izvana nema nikakvih simptoma. Inače, za doktoricu sam čula da je jako cijenjena i stručna.
Sad kad mi pišeš da se ide na komisiju hvata me strah da me ne odbiju.
Zanima me još piješ li kakve lijekove koji smanjuju nuspojave terpije. Meni nije ništa dala ali mi je moj obit. liječnik odmah napisao D3 kapi čim sam počela piti Medrol.
E, da, doktorica mi je napomenula da to nije ona "bio, bio" terapija nego nešto slično.
To me je malo zbunilo.
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:17   #3098
Dragi svi koji ste mi odgovorili na moj post,

ne možete ni zamisliti koliko sam vam zahvalna što ste mi odgovorili i iznijeli svoja iskustva u borbi sa ovom "glupom bolesti".
A ujedno ste svi tako pozitivni da mi je odmah pao veliki teret sa ledja, vidim da mogu pitati svašta-nešto, a doktorica baš i ne priča puno svaki put, a ja imam stotinu pitanja.
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 07:43   #3099
Ako ti je rekla da te ne planira bas na biolosku prijaviti, onda ce vjerojatno za bioslicne lijekove.
Samo polako i strpljivo, ako se i pripremis treba proci vremena dok dobijes odobrenje i ona tvoj slucaj treba predstaviti u najboljem mogucem svjetlu na povjerenstvu. Ti samo prati sve promjene pa kad odes na kontrolu prokomentiraj ih s njom.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:59   #3100
Pozdrav svima,
molila bih info kad dr Mayer ima ambulantu i radi li u jedinici? Ne znam kod koga su me na kraju naručili..
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.