Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 21:15   #21
Nije li bruto minimalac cca 3700, a neto cca 2200, kako onda 550kn? Što se ne plaća? Čak i da se uzme u obzir da je ovih 3700 možda minimalac+prijevoz, razlika je opet 1200, do 2500kn
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:48   #22
Pozdrav,

zna li netko koliko bi otprilike iznosilo ako bih si sama uplacivala mirovinsko?
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 13:49   #23
Quote:
Alias89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zna li netko koliko bi otprilike iznosilo ako bih si sama uplacivala mirovinsko?
Samostalno možeš uplaćivati preko biroa za nezaposlene oko 550 kuna na mjesec. I to ti se računa u staž. Ali moraš najprije raditi po ugovoru mjesec dana. Pa onda na biro , pa onda do mirofinskog fonda i porezne uprave. Pa onda plaćati. To se isplati ako npr. imaš 13 godina staža, pa di nedostaje još 2 godine za dobiti jednog dana penziju sa 60 godina života.
Ali se nećeš baš posrećiti ako imaš 5 godina staža pa treba plaćati 10 godina.

Ako želiš plaćati više, nisam baš sigursn da li se to uopće isplati ako imaš sitno staža.
Drugi je problem kako to uopće plaćati ?? Ili kao fiktivno zaposlena ili kao fiktivni OPG. U oba slučaja malo rizično , a jako skupo.
Bolje je plaćati životno osiguranje.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:05   #24
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Samostalno možeš uplaćivati preko biroa za nezaposlene oko 550 kuna na mjesec. I to ti se računa u staž. Ali moraš najprije raditi po ugovoru mjesec dana. Pa onda na biro , pa onda do mirofinskog fonda i porezne uprave. Pa onda plaćati. To se isplati ako npr. imaš 13 godina staža, pa di nedostaje još 2 godine za dobiti jednog dana penziju sa 60 godina života.
Ali se nećeš baš posrećiti ako imaš 5 godina staža pa treba plaćati 10 godina.

Ako želiš plaćati više, nisam baš sigursn da li se to uopće isplati ako imaš sitno staža.
Drugi je problem kako to uopće plaćati ?? Ili kao fiktivno zaposlena ili kao fiktivni OPG. U oba slučaja malo rizično , a jako skupo.
Bolje je plaćati životno osiguranje.
Hvala na odgovoru. Da, imam tocno 5 godina staza ali bih radila ''na crno'' i sama si uplacivala staz. Znas li mozda koliko se samostalno uplacuje zdravstveno osiguranje, a koliko bi otprilike bilo zivotno osiguranje.
Tnx jos jednom
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 17:04   #25
Quote:
Alias89 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Da, imam tocno 5 godina staza ali bih radila ''na crno'' i sama si uplacivala staz. Znas li mozda koliko se samostalno uplacuje zdravstveno osiguranje, a koliko bi otprilike bilo zivotno osiguranje.
Tnx jos jednom
Mojoj je gospođi falilo par mjeseci. Zaposlila se na mjesec dana na minimalcu.
Platila minimalni staž (za penziju) plus zdravstveno sve zajedno skoro 1100 kuna. Nakon toga biro, pa 550 kuna na mjesec.
Normalno , dok se radi fiktivno, mora se uplaćivati i fiktivna plaća. Na nju isto ide neki mali porez.

A životno osiguranje ? Koliko god želiš. Ali je bolje neka razumna suma. Recimo 500 kuna na mjesec, 10 godina. Npr. http://www.crosig.hr/hr/osiguranja/zivotno/

http://www.jutarnji.hr/life/analiza-...bitelj/853738/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:58   #26
Kolika je cijena produženog osiguranja za visoku stručnu spremu?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:51   #27
Nakon Todexa od mirovinaca ćemo dobit jedno veliko nula kn.
Čarapa i slamarica bolje su od svih oblika investiranja u ovoj njihovoj koja je bez vladavine prava i bez zagarantirane zaštite privatnog vlasništva, a koliko se sjećam to je osnovno da bi se nešto moglo zvati državom.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2023., 00:02   #28
Radim 4g u Austriji, svake godine po 5 mj, trazim i u Hrv posao tih mj kad sam kuci ali do sad ga nisam nasla, ono sta bi tu zaradila u jednoj godini tamo zaradim u tih 5 mj.
Mogu li sama sebi doplatiti staz? Brine me da nebudem nista staza skupila jos dugo posto ne radim tamo za stalno.
I u 2g skupim tek 1g staza
Zakovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2023., 14:46   #29
Quote:
Zakovi kaže: Pogledaj post
Radim 4g u Austriji, svake godine po 5 mj, trazim i u Hrv posao tih mj kad sam kuci ali do sad ga nisam nasla, ono sta bi tu zaradila u jednoj godini tamo zaradim u tih 5 mj.
Mogu li sama sebi doplatiti staz? Brine me da nebudem nista staza skupila jos dugo posto ne radim tamo za stalno.
I u 2g skupim tek 1g staza
Možeš si plaćati produženo mirovinsko osiguranje koje ti se računa kao normalni radni staž. Dođe ti mjesečno +/- 100 eura za 2023. Bitno je da se odmah javiš kad dođeš iz Austrije na HZMO da ti provedu prijavu. Vjerojatno ne možeš imat dvije prijave na mirovinsko u isto vrijeme pa ćeš se morat odjavit kad se budeš vraćala u Austriju.
Miljko123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.