Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 00:04   #1
Najam fotoaparata (DSLR)

Pozdrav forumaši!

Zna li netko od vas da li i gdje bi se mogao iznajmiti fotoaparat? Sve što sam guglala je staro par godina i nitko se više time ne bavi barem imam takav dojam.

Razlog je, navodno, nepostojanje osiguranja za takve stvari... no opet vidim najam projektora, kamere, audio rekvizita pa mi nije sve najjasnije.

Ako netko ima kakvu preporuku, savjet - dobro došla je

Hvala!
__________________
Only a life lived for others is a life worthwhile. (A. Einstein)
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:19   #2
Koliko znam nema toga. Bilo tko ti može iznajmit ako ostaviš polog u vrijednosti opreme. Ali ako imaš toliko, onda si možeš kupit pa ne tražiš najam. A tko bi dao nekom nepoznatom skupu opremu bez garancije? Posudiš za sitniš opremu od 10000 kn, što ako ne vrati? Ili vrati razbijeno a nema za platit štetu?
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:21   #3
pa valjda isto kao i sa svom drugom opremom koja se iznajmljuje. recimo glazbena
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:12   #4
Pa da, izgleda da s foticima osiguravajuća društva/agencije imaju problem jer im se valjda me isplati na iznos od kojih 6 000 kn dok je glazbena oprema barem 20 000kn pa je to valjda profitabilno...

Jasno mi je da neće netko sam tak posudit svoj fotic

Ja bih recimo dala polog od kojih 6000kn u protuvrijednosti fotica pa da mi se taj polog umanji za cijenu dnevnog najma, no kakav ugovor sklopiti i koliko bi to koštalo? Meni osoba može reci da mi ne želi vratiti novce, moze ispasti da fotic vrijedi manje ili ga se osoba zeli riješiti ( npr.dugo pokušava prodati i eto "prilike").

Za mene ne vrijedi "ako vec imas 6000kn onda si kupiš fotic" jer bih prije kupovine rado isprobala model ili dva oko kojih se najviše dvoumim
__________________
Only a life lived for others is a life worthwhile. (A. Einstein)
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:17   #5
Kod javnog bilježnika je ugovor valjda do 100kn. I od pologa ti odbije najam, logično. Samo još treba pronači tko če iznajmiti.
Quote:
jer bih prije kupovine rado isprobala model ili dva oko kojih se najviše dvoumim
Onda radije zamoliš nego da ti pokaže.
Model-dva to ti je sve slično, važnije je hočeš Canon, Nikon, Pentax ili šta li več. Kasnije je sve do tebe a ne do fotoaparata, pod uvjetom da ne kupujemo najjeftinije moguče.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 23:42   #6
Ne znam nikog tko ima dslr tako da mi nema tko pokazati pa zato trazim drugo rješenje

Teoretski sam prikupila dosta informacija i nekako sam najviše za Canon no eto, nedostaje mi taj praktični dio. Ipak nisu mali novci u pitanju pa da za par mjeseci shvatim da mi bolje lezi drugi model tj.marka.

"Ne kupovati najjeftinije moguće" ne aludira na mojih spomenutih 6 tisuća, nadam se.
__________________
Only a life lived for others is a life worthwhile. (A. Einstein)
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:31   #7
Quote:
Penchant kaže: Pogledaj post
Ne znam nikog tko ima dslr tako da mi nema tko pokazati pa zato trazim drugo rješenje

Teoretski sam prikupila dosta informacija i nekako sam najviše za Canon no eto, nedostaje mi taj praktični dio. Ipak nisu mali novci u pitanju pa da za par mjeseci shvatim da mi bolje lezi drugi model tj.marka.
Dok ti shvatis kaj ti lezi ili ne, znaci da trebas sve modele prvo poiznajmljivat. To bi te vec moglo pola kostat nego kaj mislis dat za aparat
Sve ti je to isto ono kaj kupis i naviknes to ti bolje lezi.
Ostalo lezi na tebi, a ne na aparatu.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 09:43   #8
Quote:
Penchant kaže: Pogledaj post

"Ne kupovati najjeftinije moguće" ne aludira na mojih spomenutih 6 tisuća, nadam se.
Nisam mislio na tebe nego opčenito, buđet je solidan.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:36   #9
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Koliko znam nema toga. Bilo tko ti može iznajmit ako ostaviš polog u vrijednosti opreme. Ali ako imaš toliko, onda si možeš kupit pa ne tražiš najam. A tko bi dao nekom nepoznatom skupu opremu bez garancije? Posudiš za sitniš opremu od 10000 kn, što ako ne vrati? Ili vrati razbijeno a nema za platit štetu?
Ne vidim zasto bi morao ostaviti polog u visini vrijednosti opreme.
Ostavis podatke i broj kartice, polog, te kad vratis opremu platis cijenu najma ili te terete za cijelu vrijednost ako si nesto ostetio.

A najam opreme bi bilo zgodno za imati. Povremeno pozelis fotkati s objektivom koji nemas i ne isplati ti ga se kupovati, iznajmiti rasvjetu za poneki shooting i slicno.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 05:42   #10
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Ne vidim zasto bi morao ostaviti polog u visini vrijednosti opreme.
Ostavis podatke i broj kartice, polog, te kad vratis opremu platis cijenu najma ili te terete za cijelu vrijednost ako si nesto ostetio.

A najam opreme bi bilo zgodno za imati. Povremeno pozelis fotkati s objektivom koji nemas i ne isplati ti ga se kupovati, iznajmiti rasvjetu za poneki shooting i slicno.
Tako sam ja s karticom, ali za taj polog ne primaju sve kartice pa ako nemaš karticu koju primaju onda nema druge nego polog u gotovini
LeLeona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.