Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 13:22   #41
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kaj me pokapas ili su to pluseki?
pluseki - "seks plus pažnja su veza" a ja kažem i plus i plus i plus... svačega za jednu vezu.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:39   #42
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
pluseki - "seks plus pažnja su veza" a ja kažem i plus i plus i plus... svačega za jednu vezu.
Paznja sve to pokriva.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 16:32   #43
Beskrajno dopisivanje može jedino voditi nagomilanim deluzijama. Kao kad čitaš knjigu pa snime film pa nikad nije isto i budeš malo razočaran, tako i ovo. Može osoba biti super i ništa joj ne faliti, ali treba spojiti te dvije osobe u jednu i to je teško. Nekad te ponese ta količina stvorenih deluzija pa zažmiriš i daš šansu, ali to nije pametno.

Najviše boli nanesemo sami sebi sa svojim maštanjima i očekivanjima kakav bi drugi trebao biti. Najviše sam se trijeznila od priče koja je počela dugotrajnim tipkanjem. Jer treba vremena da se odglumljena maska raspe u komadiće i da vidiš da osoba koja je pred tobom nije što je trebala biti. No ne mora biti gluma, može biti da si sam sve izmislio sebi na temelju nedovoljnih informacija.
Zato u pravilu se nalazim odmah. Je, boli i nekompatibilnost nakon par mjeseci dejtanja IRL, ali manje ako nema naslaga od ranije, očekivanja i želja.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 17:09   #44
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Realno, zar ti nije lakše naći curu/dečka vani?
Onak, ovisi o godinama i o mjestu stanovanja, ali mislim da kad prijeđeš 30. vrlo lako možeš doći do zajedničkog jezika s većinom ljudi...
Ne mora značiti, ima puno ljudi koji žive posao-kuća, nemaju baš novaca za izlaske, a ako su u manjem mjestu, ni vikend ne nudi ne znam šta, a mislim da se u manjim mjestima ljudi i prije ubrače, pa je izbor manji.

Moja frendica prije dosta godina uselila tipu iz velikog grada kojeg je upoznala na dejting sajtu.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:24   #45
Za forum ne znam, nisam iz Hrvatske pa se ne petljam s oglasima. Bilo je dopisivanja preko privatnih poruka ali nisam imao neku zelju upoznati te osobe, tocnije, nisam ni bio u fazonu za nesto vise.

Vezano za dejting stranice, samo se sjetim da bi mi se javljali uglavnom jedni te isti ljudi pa izgubim zelju za registracijom i prije svega. A kamoli jos dodatne komplikacije s upoznavanjem... meh. Prije bih imao zivaca, sad nemam. I jos bih mozda dodatno bio isfrustriran od neuspjeha. Previse je svakakvih profila ljudi a onih stabilnih u glavi najmanje ili mi se samo cini. Uzivo je jos najbolje, pa bez obzira sto se i ne desava nista specijalno (a nije da ne pokusavam nesto pa koliko god tragicno bilo ) mnogo mi bolje lezi nego drame na internetu. U svakom slucaju, dopisivanje sto prije privesti kraju i naci se s doticnom osobom (iako nista ne smatram gubitkom vremena), manje je grozno ako ispadne promasaj.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:17   #46
Meni je svojevremeno upoznavanje ljudi sa iskrice bilo fora... tko god se htio naci, nasla sam se...
Ali cisto sa psiholoske strane da vidim kakvih sve ljudi ima... toplo preporucam. Bilo je zabavno.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:38   #47
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ima osoba s kojima se možeš mjesecima dopisivati o kojekakvim temama (kaj god vam padne na pamet), a da u isto vrijeme drugoj strani (iz nekog razloga) ne padne na pamet da bi se našli uživo.
E to su ta beskrajna dopisivanja.
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Možda obično žene razvlače dopisivanje, ali iz mog iskustva ima i dosta muških koji to rade.
O kome je riječ?

OT: s obzirom na broj dopisivanja, postotak nalaženja mi je na nekih 50%. Neki puta sam nisam želju, neki puta nisam bio siguran da će biti zanimljivo, neki puta nisu one htjele, neki puta sam jednostavno bio zaokupljen drugim stvarima (borba sa zivotom). Al' evo, neki dan sam bio na pivi nakon manje od 2 tjedna dopisivanja..

Sve je stvar kako se poklopi.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 20:15   #48
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kao kad čitaš knjigu pa snime film pa nikad nije isto i budeš malo razočaran, tako i ovo
Vidiš, podjetila si me na zanimljivu stvar koja mi se događala pri kraju razdoblja u kojemu sam se još družio s ljudima.

Naime, nekada sam bio vrlo dobar u disciplini "dopisivanje" i sudopisnice su izricale želju za upoznavanjem uživo misleći da sam urnebes od čovjeka. Rekao sam im da sam uživo dosadan, no nisu mi vjerovale. Jbg, Iskrica i slični sajtovi su valjda naučili žene da muškarci lažu čim stisnu tipku na tastaturi. I nađemo se mi tako. I ja ispadnem jebeno dosadan. Jer jesam jebeno dosadan. Ode i dopisivanje u 3 pm. Ode sve u pm. Jer nijedna se ne želi samo dopisivati, sve bi odmah vezu, brak, štajaznam.

- "Jesam ti lijepo rekao da sam dosadan?"
- "A ja misla ono..."

To sam riješio tako da sam se prestao i dopisivati hahaha

Sad sam neki dan pomislio "Ajd, mogao bih se nevino dopisivati s nekim nevinim, nježnim bićem!"
Kadli ono - nakon 2-3 izmjene poruka skužim da sam toliko zaglibio u osamu da mi se ne da uopće dopisivati. Još tu i tamo napišem koji post... Odo' ja u k

Edit: zaboravih poantu - poanta je da ljudi mogu biti toootalno različiti na tastaturi i uživo.

Zadnje uređivanje Le Clerc : 07.11.2017. at 20:19. Reason: Poanta
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:10   #49
Nekih 80% ljudi se ne zna dopisivat.
Nevermind, to je samo moj osobni dojam. Ergo, kliknula sam s nekih 20% onih koji su mi svojedobno ulijetali u inbox.
Ekipa s kojom sam ok uživo je vrlo mali postotak toga svega, ak su mi uopće ulijetali inboxno.

Bila sam u dugoj, dugoj vezi započetoj SMS dopisivanjem na neviđeno i mogu posvjedočit da nadahnuto i smisleno dopisivanje funkcionira i na duge staze.


__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:36   #50
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne mora značiti, ima puno ljudi koji žive posao-kuća, nemaju baš novaca za izlaske, a ako su u manjem mjestu, ni vikend ne nudi ne znam šta, a mislim da se u manjim mjestima ljudi i prije ubrače, pa je izbor manji.
Moja frendica prije dosta godina uselila tipu iz velikog grada kojeg je upoznala na dejting sajtu.
Ok, ima smisla.
Jbg. previše gledam stvari iz zg perspektive
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:58   #51
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Vidiš, podjetila si me na zanimljivu stvar koja mi se događala pri kraju razdoblja u kojemu sam se još družio s ljudima.

Naime, nekada sam bio vrlo dobar u disciplini "dopisivanje" i sudopisnice su izricale želju za upoznavanjem uživo misleći da sam urnebes od čovjeka. Rekao sam im da sam uživo dosadan, no nisu mi vjerovale. Jbg, Iskrica i slični sajtovi su valjda naučili žene da muškarci lažu čim stisnu tipku na tastaturi. I nađemo se mi tako. I ja ispadnem jebeno dosadan. Jer jesam jebeno dosadan. Ode i dopisivanje u 3 pm. Ode sve u pm. Jer nijedna se ne želi samo dopisivati, sve bi odmah vezu, brak, štajaznam.

- "Jesam ti lijepo rekao da sam dosadan?"
- "A ja misla ono..."

To sam riješio tako da sam se prestao i dopisivati hahaha

Sad sam neki dan pomislio "Ajd, mogao bih se nevino dopisivati s nekim nevinim, nježnim bićem!"
Kadli ono - nakon 2-3 izmjene poruka skužim da sam toliko zaglibio u osamu da mi se ne da uopće dopisivati. Još tu i tamo napišem koji post... Odo' ja u k

Edit: zaboravih poantu - poanta je da ljudi mogu biti toootalno različiti na tastaturi i uživo.
Steta da se vise ne zelis dopisivati, jer ja jos nisam odustala od nade da postoji osoba sa kojom bih se mogla dopisivati. Ja sam takodje drugacija u realnom zivotu, nego na internetu, dok na internetu zvucim skoro agresivno, u privatnom zivotu sam veoma povucena i stidljiva osoba. Naravno da ni meni to niko ne veruje. Znas kako je, sto je nekome dosadno, drugome je nadopunjavanje. Meni je na primer velika radost kada sedim ovde u Nacionalnoj biblioteci i kopam po starim knjigama. Onda sva vesela pricam, sta sam sve nasla, na primer, pre nekog vremena sam slucajno naletela na original knjige Dominka Zlatarica u kojoj je preveo Elektru na stari Dubrovacki jezik. Toliko mi se dopalo i tako sam se odusevila sa tim jezikom, kako lepo i toplo zvuci, medjutim mnogim ljudima su takve price dosadne. Zato ti kazem, dosada je relativan pojam, jer ako ti volis osobe jednostavnog mentalnog sklopa, naravno da im je sve dosadno sto nije pravljenje selfija i odusevljavanje ispraznim trendovima.

Meni su, na primer smrtno dosadne osobe koje vole da filozofiraju, obesila bih se da moram da se dopisujem sa tako nekom osobom. Ja sam, kao i ti na ivici da dignem ruke od pokusaja da se dopisujem sa nekim, cisto zbog toga sto ljudi ne znaju da naprave razliku izmedju dopisivanja i nabacivanja, medjutim posto sam u inostranstvu, nisam u opasnosti da ce neko da me gnjavi da se nadjemo. Pa opet, nisi samo ti pogresno shvacen, cesto muskarci pod dopisivanjem podrazumevaju poziv na seks, jer ne mogu da zamisle da postoji zenska osoba, koja zaista zeli samo intelektualnu komunikaciju.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:18   #52
Jbg curo, koliko se sjećam (iz nekih reklamnih postova ) dobro izgledajuća pametna i školovana žena lako i nekoga tko se htio samo dopisivati o književnosti navuče na neke druge misli nakon dovoljno tipkanja. Ne trebaš se čuditi što stvari odu u tom smjeru.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:44   #53
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Jbg curo, koliko se sjećam (iz nekih reklamnih postova ) dobro izgledajuća pametna i školovana žena lako i nekoga tko se htio samo dopisivati o književnosti navuče na neke druge misli nakon dovoljno tipkanja. Ne trebaš se čuditi što stvari odu u tom smjeru.
Nema reklamnih postova, na direktno pitanje dajem direktan odgovor, a da li ce neko da ga razume kao salu ili kao reklamu zavisi iskljucivo od osobe koja ga interpretira u stilu svog karaktera. Ne zelim se dopisivati o knjizevnosti, niti mi to nije struka ili hobi, navedeni primer je bio samo slucajan, jer sam se veoma razocarala kada sam videla da ljudi nemaju osecaj za plemenitost neke umetnosti. Ljudi koji drugu osobu gledaju kao upotrebnu stvar ce naravno odmah pozeleti da je imaju, ali to ne znaci da je to prihvatljivo ponasanje. Zbog toga imam svako pravo da se cudim takvom nacinu razmisljanja, koje u sebi sadrzi direktno nepostovanje osobe sa kojom je neko u kontaktu.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:00   #54
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Vidiš, podjetila si me na zanimljivu stvar koja mi se događala pri kraju razdoblja u kojemu sam se još družio s ljudima.

Naime, nekada sam bio vrlo dobar u disciplini "dopisivanje" i sudopisnice su izricale želju za upoznavanjem uživo misleći da sam urnebes od čovjeka. Rekao sam im da sam uživo dosadan, no nisu mi vjerovale. Jbg, Iskrica i slični sajtovi su valjda naučili žene da muškarci lažu čim stisnu tipku na tastaturi. I nađemo se mi tako. I ja ispadnem jebeno dosadan. Jer jesam jebeno dosadan. Ode i dopisivanje u 3 pm. Ode sve u pm. Jer nijedna se ne želi samo dopisivati, sve bi odmah vezu, brak, štajaznam.

- "Jesam ti lijepo rekao da sam dosadan?"
- "A ja misla ono..."

To sam riješio tako da sam se prestao i dopisivati hahaha
A čuj, kao što rekoh, osoba online i osoba uživo su ponekad dva pojma. Ljudi nesvjesno glume, pišu ono što bi htjeli biti, a ne što jesu. Uostalom, introverti su često spretni s riječima pa se lako stvori zabuna. Uvijek se sjetim opisa forumašice pozitivex kad je u svom standardnom opletanju napisala jednoj zatelebanoj curici kako njen oženjeni ljubavnik vjerojatno jede sendvič jednom rukom, drugom šalta programe na tv-u i zijeva dok njoj piše sonete. A ona tamo ustreptala, jao, kako me on kuži.

Svi smo mi na riječima vrh svijeta. Ok, ne svi, ali ajd, ima nas. A kad se razgrne zavjesa virtuale, ostanu retki i tako to- moram malo provocirati mrzitelje balaševića. Jednom sam upoznala normalnog lika online, bio je isti u višemjesečnom tipkanju i uživo i bili smo skupa dvije godine. To je bilo davno, valjda prije vremena svih ovih modernih dejting sajtova i upoznali smo se jer sam poslala sms na krivi broj.
Imao je on svoje sjebanosti, ali nije bio Mr. Jekyll&Hyde.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:19   #55
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Steta da se vise ne zelis dopisivati, jer ja jos nisam odustala od nade da postoji osoba sa kojom bih se mogla dopisivati.
Osoba da, muškarac ne. Osim ako je aseksualan. Ili veoma star, ali veoma. Svi ostali će probati umočiti. To je tako, nagonski valjda. I veoma degutantno kad želiš nekakav normalan poznanički ili prijateljski odnos.
Barem u početku će probati, ipak si žena ili bar pišeš da jesi žena. A kasnije, sve ovisi, no to im nagonski dođe da barem probaju.

No javi rezultate. Bit će mi drago ako sam u krivu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:07   #56
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Osoba da, muškarac ne. Osim ako je aseksualan. Ili veoma star, ali veoma. Svi ostali će probati umočiti. To je tako, nagonski valjda. I veoma degutantno kad želiš nekakav normalan poznanički ili prijateljski odnos.
Barem u početku će probati, ipak si žena ili bar pišeš da jesi žena. A kasnije, sve ovisi, no to im nagonski dođe da barem probaju.

No javi rezultate. Bit će mi drago ako sam u krivu.
Da zensko sam, nisam psihopata da bih pisala lazne stvari i zamajavala narod. Uzasavam se kada vidim ovde osobe koje su priznale da su neke stvari pisale samo iz zezanja, za mene je to beskarakterno ponasanje. Imam u glavi tu falinku zaostalosti, pa nekako odbijam da mislim o muskarcima kao o majmunima koji skacu na svaku zensku koju vide. Ne kazem da nema takvih, ali sam sigurna da ima i drugacijih. Nije moguce da je ceo muski svet postao odjednom povrsan, uplasen, nezainteresovan za jednu lepu, mirnu komunikaciju. Ne iskljucujem ja moguce zaljubljivanje, niti znam sta moze iz svega da se razvije, ali ne pocinjem sa time i nije mi to jedini cilj. Ne znam da li si u krivu ili imas samo realan pogled na danasnjicu, mada se bojim da je ipak ovo drugo u pitanju.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:14   #57
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Da zensko sam, nisam psihopata da bih pisala lazne stvari i zamajavala narod. Uzasavam se kada vidim ovde osobe koje su priznale da su neke stvari pisale samo iz zezanja, za mene je to beskarakterno ponasanje. Imam u glavi tu falinku zaostalosti, pa nekako odbijam da mislim o muskarcima kao o majmunima koji skacu na svaku zensku koju vide. Ne kazem da nema takvih, ali sam sigurna da ima i drugacijih. Nije moguce da je ceo muski svet postao odjednom povrsan, uplasen, nezainteresovan za jednu lepu, mirnu komunikaciju. Ne iskljucujem ja moguce zaljubljivanje, niti znam sta moze iz svega da se razvije, ali ne pocinjem sa time i nije mi to jedini cilj. Ne znam da li si u krivu ili imas samo realan pogled na danasnjicu, mada se bojim da je ipak ovo drugo u pitanju.
Realan. Iskustven.

A gle, širok je forum, opusti se, ja neću ništa govoriti. Sigurna sam da ćeš i nakon ove naše razmjene dobiti par "pravih muškaraca" u inbox. Kao i da ja neću. Svakom svoje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:23   #58
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Osoba da, muškarac ne. Osim ako je aseksualan. Ili veoma star, ali veoma. Svi ostali će probati umočiti. To je tako, nagonski valjda. I veoma degutantno kad želiš nekakav normalan poznanički ili prijateljski odnos.
Barem u početku će probati, ipak si žena ili bar pišeš da jesi žena. A kasnije, sve ovisi, no to im nagonski dođe da barem probaju.

No javi rezultate. Bit će mi drago ako sam u krivu.
nasmijavas me. glavu gore. i procitaj se katkad kad napises nesto ovako. egzegeza zna biti poucna.
eh da, ja sam star ali ne veoma star.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:41   #59
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
nasmijavas me. glavu gore. i procitaj se katkad kad napises nesto ovako. egzegeza zna biti poucna.
eh da, ja sam star ali ne veoma star.
Eh, Gajto, dovoljno sam samorefleksivna. Znam.
Kao što i dalje u mom nadrkanom postu ima dio istine.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:02   #60
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Eh, Gajto, dovoljno sam samorefleksivna. Znam.
Kao što i dalje u mom nadrkanom postu ima dio istine.
da, slazem se da ima. ali, treba biti afirmativan i citati nikomahovu etiku. samo prvu recenicu. uglavnom, ne sumnjam da ce ta drkadzijska faza proci.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.