Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 01:44   #161
Quote:
Hunny B kaže: Pogledaj post
Jesu sluge i to u okvirima zakona. Alimentacija će se naplatiti.
ne uvijek, posebno ako lova ide na ruke

...

da, trošak je živjeti život i sve to nešto košta (odjeća, obuća, hrana... i da, djeca trebaju sve to, a roditelj radi ne bi li stvrio vrijednost koju će zamjeniti za npr. večeru..., ali meni je bilo nešto drugo na pameti: osobni primjer roditelja kako se odnosi sam prema sebi i je li uzor svom djetetu.
Quote:

...pa i obrazac ponasanja i sve sto ide s time u komplet iz perspektive ove teme.
Aha, misliš na dječije ponavljanje obrazca ponašanja roditelja koji ostaju u braku iz npr. ekonomskih razloga? Neka djeca sigurno ponavljaju, ali neka upravo zbog proživljenog ne ponavljaju obrazac već se doslovce gnušaju nad njim. Ovisi o karakteru te mlade osobe. Sretni oni koji ne glume uloge koje su naučili u svojoj obitelji dok su bili dječica...

S druge strane, sa strane preživljavanja, možda su sretniji oni koji žive u "braku" radi veće ekonomske sigurnosti. Ako im to nije mrsko, živjet će tako. Netko će već napraviti izlet u tzv. nevjeru, ali dok je stol pun, za takve nema frke. Evolucijski je to skroz očekivano ponašanje. Problem je jedino ako se osoba grize iznutra jer zna da bi inače otišla... kad bi imala dovoljno novca.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 08:44   #162
Quote:
Burning Legion kaže: Pogledaj post
Ne volite se više, ili bar vi više ne volite svog partnera.
Kakve su ovo gluposti, voli ga pa će biti ljubavi. Voljeti je glagol, nije stanje na koje se nema utjecaja.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:19   #163
S ovoliko argumenata protiv razvoda ne bi nas filali niti u crkvi. Onda smo svi mi koji smo se razveli budale. Mogli smo imati toliko više toga materijalnog , samo da smo bili "pametni"


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dora Eternity is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:54   #164
pričati o hipotetskoj situaciji je besmisleno
možeš imati stav ali život je drugo
ja nikada ne bi mogla biti u braku bez ljubavi ali bila sam svjedokom velike patnje dviju djevojčica zbog razvoda roditelja, nije bilo nasilja niti takvih ekstrema, tata je našao drugu
malena još uvijek ima tikove :-(
sve u svoje vrijeme valjda
kratkoročno se za viši cilj svašta može istrpiti
osbno, radije ću gladovati i živjeti stračari punoj ljunavi nego dvorcu bez nje
taman i sto kredita imala zbog finnacija ne bi ubijala sebe i svoje srce
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:09   #165
Quote:
Dora Eternity kaže: Pogledaj post
S ovoliko argumenata protiv razvoda ne bi nas filali niti u crkvi. Onda smo svi mi koji smo se razveli budale. Mogli smo imati toliko više toga materijalnog , samo da smo bili "pametni"
Ovo ti je samo dokaz kako mnogi tu na forumu misle... a i kaže se kako su mnogi vjernici veći katolici od pape...

Osoba ionako ide onim putem kroz život koji joj je ugodniji. Nekome je ugodnije razvesti se jer tada otvara mogućnost nove životne radosti, a nekima je prioritetnija materijalna stabilnost.

I da, ima i onih koji su u pat poziciji, nemaju kamo, ali kako da velim... ništa čudno! Mnogi ljudi žive bez konteksta, bez sagledavanja u što ulaze, što bi ih moglo zateći... tj. žive bez plana B, C, E...

Pogrešno je i njih osuđivati jer nisu birali svoje preference, možemo eventualno podržavati odluke (drugih ljudi) koje bismo i mi učinili ili smo ih već i sami učinili...

Mene tješi što oni koji su i dalje u braku iz ekonomskog interesa ipak imaju u svijesti da bi otišli samo da imaju kamo. Nadam se kako će s vremenom, sa sazrijevanjem... shvatiti kako postoje mnoge mnoge mnoge mogućnosti i izlazi.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:17   #166
Quote:
izabela f kaže: Pogledaj post
ja nikada ne bi mogla biti u braku bez ljubavi ali bila sam svjedokom velike patnje dviju djevojčica zbog razvoda roditelja, nije bilo nasilja niti takvih ekstrema, tata je našao drugu
malena još uvijek ima tikove :-(
Dogodi se da netko nađe drugu osobu. Problem nastaje kada se to zbog prirode sebičnog čovjeka pretvori u obiteljsku dramu pa se onda bitka vodi i preko djece, a najčešće je tako. Kamo sreće da smo na takvoj razini kao Islanđani... Kod njih kad se dogodi razvodnjavanje ljubavi, razvod braka, nitko ne pravi dramu. Slegnu ramenima, jasno im je oboje da dalje ne ide skupa, preuzmu brigu oko djece, ne svađaju se, ne mlate il tuku mentalno&fizički i nastave živjeti Život. Velim, mi tu na ovim područjima, roditelji koji se razvode često unesu tikove u djecu, a da toga nismo niti svjesni. Djeca nemaju problem ukoliko ga im roditelji ne stvore. Stvar je kulture.
Quote:
sve u svoje vrijeme valjda
kratkoročno se za viši cilj svašta može istrpiti
osbno, radije ću gladovati i živjeti stračari punoj ljunavi nego dvorcu bez nje
taman i sto kredita imala zbog finnacija ne bi ubijala sebe i svoje srce
Ti imaš takve stavove (meni mogu biti vrijedni), a netko drugi misli drugačije. Netko drugi glumi ulogu koju je nametnulo društvo, ono... udaš se i živiš do smrti u braku ma kakav on bio.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:20   #167
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Kakve su ovo gluposti, voli ga pa će biti ljubavi. Voljeti je glagol, nije stanje na koje se nema utjecaja.
Ne na Forumu.hr.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:44   #168
Quote:
izabela f kaže: Pogledaj post
pričati o hipotetskoj situaciji je besmisleno
možeš imati stav ali život je drugo
ja nikada ne bi mogla biti u braku bez ljubavi ali bila sam svjedokom velike patnje dviju djevojčica zbog razvoda roditelja, nije bilo nasilja niti takvih ekstrema, tata je našao drugu
malena još uvijek ima tikove :-(
sve u svoje vrijeme valjda
kratkoročno se za viši cilj svašta može istrpiti
osbno, radije ću gladovati i živjeti stračari punoj ljunavi nego dvorcu bez nje
taman i sto kredita imala zbog finnacija ne bi ubijala sebe i svoje srce
Potpisujem.
Ja sam to i napravila.Otišla iz kuće sa djecom jer nije bilo ljubavi. Rekao je da ostanemo živjeti zajedno da je tako jeftinije. Užas. Sad živim jeftinije , ali slobodna.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:14   #169
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Potpisujem.
Ja sam to i napravila.Otišla iz kuće sa djecom jer nije bilo ljubavi. Rekao je da ostanemo živjeti zajedno da je tako jeftinije. Užas. Sad živim jeftinije , ali slobodna.
Njemu je bilo jeftinije
Brak je imao svoj smisao: djeca.
Ostalo je manje tercijarno...
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:40   #170
Quote:
Burning Legion kaže: Pogledaj post
Na ovu temu me inspirira druga tema o prevari na LJES-u i dobro pitanje na njoj, koliko bi se vaša financijska situacija promjenila da izađete iz veze u kojoj više nema ljubavi i povjerenja?

Mislim da je tema jasna samo po naslovu. Nalazite se u vezi/braku u kojem npr. imate zajednički kredit za stan. Ne volite se više, ili bar vi više ne volite svog partnera. Ali znate da bi prekid/rastava značila velik problem oko kredita i tog stana. Ostajete li onda u vezi zbog problema ili odlazite?

Možda još teže pitanje od ovog, u braku ste s malom djecom i nemate više osjećaje prema partneru. Ali znate da će vaš prekid/rastava, imati negativan utjecaj na djecu. Ostajete ili odlazite?

Da ne nabrajam dalje primjere, ostajete li u vezi zbog ostalih razloga, unatoč tome šta vas vaš partner više ne ispunjava, ne volite ga kao prije, osjećate da je sve samo jedna velika navika?

Ja mogu reći za sebe, ne bi nikad ostao u takvoj vezi, da su ne znam kakve posljedice. Zato šta ne želim imat život kao Al Bundy, da me nervira žena čim se pojavi u istoj prostoriji samnom. Pa makar to značilo da ću bit sam zauvijek.

Malo promatram i parove oko sebe, puno ih je u vezama samo zato jer su se navikli bit s nekim i glupo im je sad to prekinit. Al kad pričaju o svojim partnerima, vidiš da ih sve oko njih nervira. Ne mogu nać nijednu dobru riječ za svog partnera Evo baš danas mi jedan kaže da bi radije živio sa kokošima, nego sa svojom ženom. A eto ih u braku već 100 godina i ne misli se rastat od nje, zbog komplikacija.

Što vi mislite?
Znam takav par. Ostali su zbog djece i zbog toga sto novcano nisu mogli jedan bez drugoga prezivjeti.
Kad bi barem jedan imao inicijativu da poboljsa situaciju, da se trudi da bude ljubazan, strpljiv, romantica, ljubav bi se mogla vratiti. Ljubav moras njegovati.
Djeca su sad velika, ali imaju velike traume zbog groznog odnosa roditelja.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:52   #171
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Znam takav par. Ostali su zbog djece i zbog toga sto novcano nisu mogli jedan bez drugoga prezivjeti.
Kad bi barem jedan imao inicijativu da poboljsa situaciju, da se trudi da bude ljubazan, strpljiv, romantica, ljubav bi se mogla vratiti. Ljubav moras njegovati.

Djeca su sad velika, ali imaju velike traume zbog groznog odnosa roditelja.
Vrijedi li ostati u "braku" zbog ekonomije i poljuljati šanse da djeca, jednog dana imaju funkcionalnu obitelj...?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:19   #172
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Vrijedi li ostati u "braku" zbog ekonomije i poljuljati šanse da djeca, jednog dana imaju funkcionalnu obitelj...?
Ako se želi stvoriti bolje društvo onda treba postojati zakon protiv disfunkcionalnih obitelji !

Ali ja sam možda previše optimistično orjentiran jer u pretežito kapitalističkom svijetu zna se što je najvažnije.

Dakle moj odgovor na tvoje pitanje, veliki broj parova će biti u raspalom braku radi ekonomije.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:56   #173
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ako se želi stvoriti bolje društvo onda treba postojati zakon protiv disfunkcionalnih obitelji !

Ali ja sam možda previše optimistično orjentiran jer u pretežito kapitalističkom svijetu zna se što je najvažnije.

Dakle moj odgovor na tvoje pitanje, veliki broj parova će biti u raspalom braku radi ekonomije.
Zakon...
Tko još poštuje zakon ?

ps ako je stan dovoljno velik da "supružnici" imaju odvojene sobe (spavaju u odvojenim sobama), onda bi mogli imati i svak svoj ljubavni život... tehnički stanovati u istom prostoru, ali biti sretni s nekim drugim osobama...

Idealizam?

dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:57   #174
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Njemu je bilo jeftinije
Brak je imao svoj smisao: djeca.
Ostalo je manje tercijarno...
Ne nije brak smisao zbog djece, ako je netko uz to i nasilan i još te i vara... Ma djeca su me molila da se razvedem. Djeca trebaju znati vrijednosti, a to su poštovanje, ljubav i iskrenost. A sve ostalo da im govorim da je u redu je nakaradno. On sad živi jeftino, a ja iskreno

Quote:
Dora Eternity kaže: Pogledaj post
S ovoliko argumenata protiv razvoda ne bi nas filali niti u crkvi. Onda smo svi mi koji smo se razveli budale. Mogli smo imati toliko više toga materijalnog , samo da smo bili "pametni"


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sve materijalno sam ostavila, zaista i otišla na ulicu s djecom. Bili smo podstanari u garsonjeri. Ne samo to, plaćala sam kredit za kuću u koju se on zabarakadirao i promijenio bravu. Bilo je jako gadno. Ali poniženje koje mi je nudio da živomo zajedno jer je tako jeftinije , a on se kurva okolo ne bih nikako prihvatila. Preživjeli smo, pobijedili na sudu koji je trajao 5 godina i konačno je izašao iz kuće. Ja sam kupila novi stan i plaćala dva kredita koja još plaćam. Živim na rubu preživljavanja, ali bar mislim da sam sačuvala dostojanstvo i svoje principe. Nisam se prodala...Ne živim jeftino s njim..Užas

Zadnje uređivanje Eugen C : 19.12.2017. at 15:48.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:21   #175
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Zakon...
Tko još poštuje zakon ?

ps ako je stan dovoljno velik da "supružnici" imaju odvojene sobe (spavaju u odvojenim sobama), onda bi mogli imati i svak svoj ljubavni život... tehnički stanovati u istom prostoru, ali biti sretni s nekim drugim osobama...

Idealizam?

Ovo što sam pročitala mi liči na horor. No neki mogu pristati na to .
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:37   #176
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Ovo što sam pročitala mi liči na horor. No neki mogu pristati na to .
Horor samo ako se fajtaju bez prestanka.
Ukoliko su svjesni da nitko nije kriv što (više) nisu kompatibilni i MOGU podnjeti da svak krene svojim putem, onda je i to moguće. Bilo bi super da je inače tako, ne bi bilo žući i polomljenih kostiju...
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:31   #177
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Horor samo ako se fajtaju bez prestanka.
Ukoliko su svjesni da nitko nije kriv što (više) nisu kompatibilni i MOGU podnjeti da svak krene svojim putem, onda je i to moguće. Bilo bi super da je inače tako, ne bi bilo žući i polomljenih kostiju...
moglo bi djeci biti problematično što mama i tata svako toliko (kako tko) imaju nekog prijatelja ili prijateljicu s kojim/kojom spavaju u svojoj sobi.
A ti prijatelji i prijateljice bi možda htjeli život pod istim krovom.
I tak ... teško da bi to hodalo u praksi.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:11   #178
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
moglo bi djeci biti problematično što mama i tata svako toliko (kako tko) imaju nekog prijatelja ili prijateljicu s kojim/kojom spavaju u svojoj sobi.
A ti prijatelji i prijateljice bi možda htjeli život pod istim krovom.
I tak ... teško da bi to hodalo u praksi.
Apsolutno se slažem. Kakav život nakon razvoda. Da sam htjela biti pod istim krovom s njim ne bih se razvodila. A još i zajedničke režije. I što djeci reći da je to ok? Ne nisam konzerva daleko od toga ne bih se razvela, ali čisti računi su čisti računi.On je rekao da živimo zajedno jer je tako jeftinije....meni je to užas. Ima svoju ljubavnicu, ja ću to gledati s djecom i svi ćemo biti velika sretna obitelj pod istim krovom??? Halo??
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:19   #179
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Dogodi se da netko nađe drugu osobu. Problem nastaje kada se to zbog prirode sebičnog čovjeka pretvori u obiteljsku dramu pa se onda bitka vodi i preko djece, a najčešće je tako. Kamo sreće da smo na takvoj razini kao Islanđani... Kod njih kad se dogodi razvodnjavanje ljubavi, razvod braka, nitko ne pravi dramu. Slegnu ramenima, jasno im je oboje da dalje ne ide skupa, preuzmu brigu oko djece, ne svađaju se, ne mlate il tuku mentalno&fizički i nastave živjeti Život. Velim, mi tu na ovim područjima, roditelji koji se razvode često unesu tikove u djecu, a da toga nismo niti svjesni. Djeca nemaju problem ukoliko ga im roditelji ne stvore. Stvar je kulture.

Ti imaš takve stavove (meni mogu biti vrijedni), a netko drugi misli drugačije. Netko drugi glumi ulogu koju je nametnulo društvo, ono... udaš se i živiš do smrti u braku ma kakav on bio.
Ovako, ja kad sam ulazila u brak sam išla ozbiljno čistog srca i mislila doživotno i u dobru i u zlu. Jasno je da će zaljubljenost prestati. i svima prestane i što onda, tata se zaljubio jer je slab i to je sad sve ok. Pa nije bilo potrebe ni potpisivati taj ugovori komplicirati život ako netko tako gleda na brak. Meni je razvod bio trauma i to velika . Ne želim više nikada brak,jer sam jako razočarana i još se nisam oporavila. Toliko boli nisam doživjela ni u ratno vrijeme. Nisam slegla ramenima ...
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:42   #180
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Ovako, ja kad sam ulazila u brak sam išla ozbiljno čistog srca i mislila doživotno i u dobru i u zlu. Jasno je da će zaljubljenost prestati. i svima prestane i što onda, tata se zaljubio jer je slab i to je sad sve ok. Pa nije bilo potrebe ni potpisivati taj ugovori komplicirati život ako netko tako gleda na brak. Meni je razvod bio trauma i to velika . Ne želim više nikada brak,jer sam jako razočarana i još se nisam oporavila. Toliko boli nisam doživjela ni u ratno vrijeme. Nisam slegla ramenima ...
Meni se čini kako je sve to zbog velikih očekivanja i bajki koje završavaju zaljubljenim pricem na bijelom konju i djevom bajnom koji žive zauvijek sretno...

Realnost je realna, a ne bajkovita.

Ljudi su živi i mijenjaju se.
Svaki dan krije moguće promjene.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger