Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 23:54   #1
Posao poštara

Pozz ekipa,zanima me informacija o poslu poštara u Hrvatskoj pošti,

dali ima netko informacija jel jako težak posao,i koja je plaća otprilike?
Pitam iz razloga jer idem uskoro na razgovor za taj posao a ne znam što me može očekivati..
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:11   #2
http://lokalni.vecernji.hr/zupanije/...iti-motor-6491

Quote:
poštari kažu da je njihov posao težak i naporan jer se radi po svim vremenskim uvjetima, a plaća iznosi između četiri i šest tisuća kuna.
Komentari ispod članka nimala ne zvuče privlačno...
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 05:51   #3
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa,zanima me informacija o poslu poštara u Hrvatskoj pošti,

dali ima netko informacija jel jako težak posao,i koja je plaća otprilike?
Pitam iz razloga jer idem uskoro na razgovor za taj posao a ne znam što me može očekivati..
u kojem gradu?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:53   #4
Pozdrav svima, zna li tko kolika je plaća za posao poštara i jel točno da se dobiju sve beneficije po potpisanoom ugovoru?. Koliko je taj posao zahtjevan ali i koliko je radno vrijeme te koliko pošiljaka poštar raznese svaki dan. Također me zanima podjela po rajonima za Bjelovar i Novi Marof (veličina područja za koje se raznose pošiljke). Možete odgovoriti i u inbox kako je to biti poštar.
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 15:56   #5
Pozdrav ekipa, eto buduci da nitko nije napisao konkretna iskustva sa postom i poslom postara, ja cu podijeliti svoje iskustvo


Ukratko: nemojte niti u ludilu se tamo zapošljavat

Ovako od pocetka nisam postar u velikom gradu, u manjem gradicu sam, sa milion okolnoh mjesta i sela, nama je katastroficno a kamo ljudima koji su postari u vecim gradovima.
Placa vam je pocetnicka 3900 nakon 6 mjeseci vam je 4300
Radno vrijeme NEMATE, radit cete po 12-14 sati DNEVNO, ujutro od pola 7, do 11 ce te ako sloziti postu za taj dan, u pola 12 ce te izaci vani ako ste brzi vratit cete se u 4 razduziti se do 5 uzet ce te postu doma, doma cete ju slagati dva sata najmanje i tako iz dana u dan, to vam nitko nece platiti niti nikakve bonuse dati apsolutno nista, TO SVE VOLONTERSKI odradujete, radit ce te vani bez obzira bilo je vani -40°C ili +40°C kisa, ploha, tuca, snijeg, led, bezobzira kakvo je vrijeme. Dalje uz svu postu, imat ce te dnevno 50 minimalno preporucenih posiljki(odlazak na vrata kuce i cekat nekoga da vam otvori da potpise ukratko) malih paketa iz kine koje naplacujete 4.5 kune jedan vagon, uglavnom necete imati mjesta to di staviti jer ocito misle da vozimo kombi a ne tomosa, uz to ce vam natrpat letke koje nosite 3 puta tjedno koje vam strogo kontroliraju a nemate ih gdje staviti, uz sve to ce te jos nositi penzije i socijalne pomoci za koje vi odgovarate, ako vam fali 100 kuna ili 1000 kuna ili 10 000 kuna stetu snosite VI, biti ce te na rubu zivca i zivcanog sloma 24/7, s vama novima ce se krpati zaostali godisnji "pokazat" ce vam teren tako da ce te se provozat jednom po terenu eventualno dvaput po terenu maksimum iduci dan vi nastupate, necete znati jel prvo ljevo ili desno nece te se znati okrenut, nakon svakodnevnog 15-sto satnog rada 3 mjeseca, dosta mi je, trazim drugi posao koji barem ima radno vrijeme ako nista drugo, ljudi imaju predodzbu "ma samo se malo vozikaju okolo, stavljaju postu ma nije to nista tesko, zezancija od posla" vrlo su u krivu, takvim stavom sam se i ja zaposljavao i tek sad vidim da je to katastrofa da sam znao nikad nebi niti prismrdio tome poslu, eto ukratko iskustvo, nemojte niti u ludilu ici za postare
Whitedeath123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 22:11   #6
Quote:
Whitedeath123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, eto buduci da nitko nije napisao konkretna iskustva sa postom i poslom postara, ja cu podijeliti svoje iskustvo


Ukratko: nemojte niti u ludilu se tamo zapošljavat

Ovako od pocetka nisam postar u velikom gradu, u manjem gradicu sam, sa milion okolnoh mjesta i sela, nama je katastroficno a kamo ljudima koji su postari u vecim gradovima.
Placa vam je pocetnicka 3900 nakon 6 mjeseci vam je 4300
Radno vrijeme NEMATE, radit cete po 12-14 sati DNEVNO, ujutro od pola 7, do 11 ce te ako sloziti postu za taj dan, u pola 12 ce te izaci vani ako ste brzi vratit cete se u 4 razduziti se do 5 uzet ce te postu doma, doma cete ju slagati dva sata najmanje i tako iz dana u dan, to vam nitko nece platiti niti nikakve bonuse dati apsolutno nista, TO SVE VOLONTERSKI odradujete, radit ce te vani bez obzira bilo je vani -40°C ili +40°C kisa, ploha, tuca, snijeg, led, bezobzira kakvo je vrijeme. Dalje uz svu postu, imat ce te dnevno 50 minimalno preporucenih posiljki(odlazak na vrata kuce i cekat nekoga da vam otvori da potpise ukratko) malih paketa iz kine koje naplacujete 4.5 kune jedan vagon, uglavnom necete imati mjesta to di staviti jer ocito misle da vozimo kombi a ne tomosa, uz to ce vam natrpat letke koje nosite 3 puta tjedno koje vam strogo kontroliraju a nemate ih gdje staviti, uz sve to ce te jos nositi penzije i socijalne pomoci za koje vi odgovarate, ako vam fali 100 kuna ili 1000 kuna ili 10 000 kuna stetu snosite VI, biti ce te na rubu zivca i zivcanog sloma 24/7, s vama novima ce se krpati zaostali godisnji "pokazat" ce vam teren tako da ce te se provozat jednom po terenu eventualno dvaput po terenu maksimum iduci dan vi nastupate, necete znati jel prvo ljevo ili desno nece te se znati okrenut, nakon svakodnevnog 15-sto satnog rada 3 mjeseca, dosta mi je, trazim drugi posao koji barem ima radno vrijeme ako nista drugo, ljudi imaju predodzbu "ma samo se malo vozikaju okolo, stavljaju postu ma nije to nista tesko, zezancija od posla" vrlo su u krivu, takvim stavom sam se i ja zaposljavao i tek sad vidim da je to katastrofa da sam znao nikad nebi niti prismrdio tome poslu, eto ukratko iskustvo, nemojte niti u ludilu ici za postare
Ti si pičkica i inače, fulao si job, a nisi našao načina ni da mu se aklimatiziraš
Imam susjeda koji to radi po riječkoj okolici već godinama. Vidim da radi cijele dane, ali on je od malena bio Džek, takoreći, i nikad se nije žalio na taj posao. Tako da u tome je štos...

Kako uopće misliš "volonterski" u državnoj tvrtki??

Naletio sam i ja na job koji me izluđivao (komisionar), ali sviđalo mi ga se raditi. I sad opet ladim jaja na burzi i što mi je bolje?
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 19:04   #7
slazem se sa iznad

netrebas biti akademik za slaganje i prijenos poste
a terenski rad se podrazumjeva
placa je cisto ok za taj job
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 22:23   #8
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Ti si pičkica i inače, fulao si job, a nisi našao načina ni da mu se aklimatiziraš
Imam susjeda koji to radi po riječkoj okolici već godinama. Vidim da radi cijele dane, ali on je od malena bio Džek, takoreći, i nikad se nije žalio na taj posao. Tako da u tome je štos...

Kako uopće misliš "volonterski" u državnoj t

Naletio sam i ja na job koji me izluđivao (komisionar), ali sviđalo mi ga se raditi. I sad opet ladim jaja na burzi i što mi je bolje?
Ma zasto si na burzi onda, posao poštara te ceka, buduci da vi vjerovatno doma se nicime ne bavite niti imate ikakve ambicije sumnjam da bi vama 15-sto satno radno vrijemesmetalo. Kukuklan-sve sam to i ja mislio, okusajte se pa vidite
Whitedeath123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:41   #9
mmm
kad bi ti dao primjere kako ljudi ovdje imaju nezahvalne place a forsirane poslove
ipak, za 4300 hrk, mislim da nije los deal

tim vise ako prihvatis cinjenicu da si svaki dan kod kuce
da ti nitko ne visi nad glavom (doslovno)
i ajd ak nist drugo koristis prijevoz
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 17:16   #10
Da se nadovezem na temu,prvo placa nije 3900,ja dobijem 4900 sa prijevozom,na prijevoz trosim 300 kn nekih,tih 300 kn pokrijem sa zaradom od mirovina..Sve ovisi u koje si dosao podrucje ,kakav ti je rajon i kakva je tvoja motiviranost da naucis i savladas sve.Svaki pocetak je tezak u svakom poslu..
Ja radim od 6,10 ujutro i do ponekad sam gotov u 13 h,nekad kad su racuni do 14,30 h..Kada su racuni tih 3 dana,postu uzmem kuci i slozim si za drugi danza to mi treba nekih sat vremena uz kavicu..Za neko malo ruralno podrucje taj posao je vrhunski..S tim da posta daje 3x godisnje regres nagrade po 1000 kn neto na placu..Vikendi slobodni.Trenutno mi je taj posao magija ali cilj mi je da doguram do saltera barem posto imam VSŠ..Znaci za plaću 5 tisuca kn neto se treba malo stisnut zube,sam si svoj sef i nitko te ne forsa..A to znaci jakooo puno-...
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 01:53   #11
Ja nemam iskustvo poštara ali imam potrebu komentirati. Imamo dragog poštara već cca 10-12 godina i super je - izuzetak... svi ovi novi koji navrate ponekad: To su takvi krelci od ljudi... ulaze u prostore bez kucanja, bez prisustva ukućana, nabijaju po vratima (da, nemam zvono na vratima) kao da sutra ne postoji. Mrzim ih.

Kužim da vam je teško i sve to ali da neki ponesu u toj torbi malo više pristojnosti i ljudskosti, bilo bi nam svima lakše.
Elysian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 09:49   #12
Pozdrav.Imam zakazani razgovor za poštara pa me zanima kakvi su radni uvjeti na tom mjestu.Kakva je plaća otprilike,Od nekih sam ćuo da je 4500 neto plus priijevoz ali to se pričalo za rad na šalteru,ja sam se prijavio za poštara dostavnog er to traže .I dal se može s vremenom priajviti na posao šalteraša?
Pretpostavljam da je radno vrijeme ujutro,jer vidim da poštari uglavnom voze oko 12-14.Tako da vjerujem da je radno vrijeme 7-15 ili 8-16.? Vikned i blagdani slobodni? dal se može dogovoriti za smjene unaprijed jer uz posao sturdiram vanredno u drugom gradu pa zbog isipita moram tu i tamo putovati.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 22:06   #13
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Imam zakazani razgovor za poštara pa me zanima kakvi su radni uvjeti na tom mjestu.Kakva je plaća otprilike,Od nekih sam ćuo da je 4500 neto plus priijevoz ali to se pričalo za rad na šalteru,ja sam se prijavio za poštara dostavnog er to traže .I dal se može s vremenom priajviti na posao šalteraša?
Pretpostavljam da je radno vrijeme ujutro,jer vidim da poštari uglavnom voze oko 12-14.Tako da vjerujem da je radno vrijeme 7-15 ili 8-16.? Vikned i blagdani slobodni? dal se može dogovoriti za smjene unaprijed jer uz posao sturdiram vanredno u drugom gradu pa zbog isipita moram tu i tamo putovati.
pozz u kojem mjestu si se javio? Placa ti je 4900 sa prijevozom,primit ce te ne brini jer fali radnika na terenu.
Teško možeš do šaltera jer je to preko veze tamo ..Radno vrijeme ujutro od 6.30 pa do 14,30...Ako si prije gotov možeš ranije kući..Ako imaš predavanja popodne onda ćeš moći na njih,ali sa posla ti neće dat da ideš ranije jer moraš napravit posao..U početku će ti bit užasno teško dok ne upoznaš rajon...Ja sam prezadovoljan.efektivno radim 4 sata na dan ,to mi je malo rekreacije svakodnevno,radi se pon -petak
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 09:03   #14
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
pozz u kojem mjestu si se javio? Placa ti je 4900 sa prijevozom,primit ce te ne brini jer fali radnika na terenu.
Teško možeš do šaltera jer je to preko veze tamo ..Radno vrijeme ujutro od 6.30 pa do 14,30...Ako si prije gotov možeš ranije kući..Ako imaš predavanja popodne onda ćeš moći na njih,ali sa posla ti neće dat da ideš ranije jer moraš napravit posao..U početku će ti bit užasno teško dok ne upoznaš rajon...Ja sam prezadovoljan.efektivno radim 4 sata na dan ,to mi je malo rekreacije svakodnevno,radi se pon -petak

U PUli sam se prijavio tako da se nadam da će me staviti ako me prime u Pulu ili neku bližu okolicu.
Radno vrijeme mi je ok,bitno mi je da s posla stignem na vrijeme na faks kad su mi ispiti i koloikviji,s tim da tad putujem u Rijeku.ali dobro da mogu ići ranije ća ako sam prije gotov.
Vidim da je netko spomenuo prije neki regres tri put godišnje.Jel to istina?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 23:01   #15
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
U PUli sam se prijavio tako da se nadam da će me staviti ako me prime u Pulu ili neku bližu okolicu.
Radno vrijeme mi je ok,bitno mi je da s posla stignem na vrijeme na faks kad su mi ispiti i koloikviji,s tim da tad putujem u Rijeku.ali dobro da mogu ići ranije ća ako sam prije gotov.
Vidim da je netko spomenuo prije neki regres tri put godišnje.Jel to istina?
dA 3X GODISNJE je sada po novom 2500, bit će ti teško na početku ,mj i pola izdrži a onda ćeš biti sam sebi šef...Primit će te jer tamo Vašem kraju fali ljudi....sretno
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 00:52   #16
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
dA 3X GODISNJE je sada po novom 2500, bit će ti teško na početku ,mj i pola izdrži a onda ćeš biti sam sebi šef...Primit će te jer tamo Vašem kraju fali ljudi....sretno
Thnx,mislim svakako probati jer za sad tako nešto dobro plaćeno je teško naći.Ako me proime dat ću si fore do ljeta,ako ne ide onda idem nešto u sezonu.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 17:04   #17
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Thnx,mislim svakako probati jer za sad tako nešto dobro plaćeno je teško naći.Ako me proime dat ću si fore do ljeta,ako ne ide onda idem nešto u sezonu.
Ja to radim kao ing prometa i vjeruj mi da sam zadovoljan trenutno,
kad padne kiša skloniš se pocekas i napravis ono sto je hitno taj isti dan samo...kad je puno posla uzmes 3 dana doma ,,slozis za naredni dan i kasnije je lagano..javi s vremenom kakvi su ti dojmovi i budi svjestan da će ti prvih mj dana bit teško ,samo nemoj odustat...
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 21:27   #18
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Ja to radim kao ing prometa i vjeruj mi da sam zadovoljan trenutno,
kad padne kiša skloniš se pocekas i napravis ono sto je hitno taj isti dan samo...kad je puno posla uzmes 3 dana doma ,,slozis za naredni dan i kasnije je lagano..javi s vremenom kakvi su ti dojmovi i budi svjestan da će ti prvih mj dana bit teško ,samo nemoj odustat...
Prvih mjesec dana je svugjde teško,na svakom poslu.Još samo jedno pitanje,ćuo sam da rad izvan smjene.odnosno prekovremeni nisu plaćeni i nisu vraćeni kroz slobodne dane? Jel to istina?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 22:18   #19
Rade li ovaj posao i žene? Kakva situacija je u Zagrebu? Traže zaposlenike?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 13:25   #20
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Rade li ovaj posao i žene? Kakva situacija je u Zagrebu? Traže zaposlenike?
Može bilo tko raditi ,bitan je trud i volja i velika motiviranost jer fali operativnih djelatnika,samo šaljite molbe dosta često i trud će se isplatiti..Tu je još i zarada na mirovinama,kod mene 100 e+ i svaki dan pokrijem gablec jer ima paketa gdje ti ljudi ostave 5 do 10 kn...
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.