Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 16:43   #1
Dobar posao za 18-godišnjaka

Pozdrav,

imam 17 godina,u petom mjesecu mi završava 3. godina koja je i zadnja pošto idem za Vozača motornog vozila,u 6. mjesecu punim 18.
Ja sam planirao ići na četvrtu godinu pošto je dobivam besplatno jer sam sva tri razreda prolazio s 4.
Četvrta godina je večernja škola tako da bih trebao naći posao di je radno vrijeme npr. 8-16h ili nocno 00-8h.
Bio sam radio u skladištu dva prošla ljeta i nije baš lagano a i plaća nije bog zna što.
Ja sam mislio radit za uber da barem iskoristim tu svoju struku no neko mi je bio rekao da je potrebno imat iskustva tipa 21. godinu da bi se prijavio.
Što mi vi preporučujete,recite mi vaša iskustva,pet mjeseci će proći za čas posla a ja želim biti spreman tako da odmah počnem zarađivati jer ne planiram ostati u Hrvatskoj.

Hvala unaprijed svima koji komentiraju ovaj post
karlo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:22   #2
Ako si se školovao za vozača motornih vozila onda ti nema druge nego da poskupljaš razno razne kategorije za upravljanje vozila koje su ti zanimljive. Jer ti ta škola ništa ne znači ako nemaš B, C, C+E kategoriju.
A što možeš raditi, možeš konobariti ako ništa drugo ne možeš, samo nemoj gubiti vrijeme.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:01   #3
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako si se školovao za vozača motornih vozila onda ti nema druge nego da poskupljaš razno razne kategorije za upravljanje vozila koje su ti zanimljive. Jer ti ta škola ništa ne znači ako nemaš B, C, C+E kategoriju.
A što možeš raditi, možeš konobariti ako ništa drugo ne možeš, samo nemoj gubiti vrijeme.
Ah da,zaboravio sam spomenuti da dobivam B+C kategoriju besplatno,mislim vec smo ucili vozit kamion...no ne znam di bi trazio posao za kamiondziju di bi imao neko normalno radno vrijeme a ne da dnevno prolazim 500 kilometara.
karlo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:18   #4
prijavi se za Kanadu, tam traže vozače kamiona ko lude
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 01:08   #5
ali u kanadi treba imati više od 18g. da bi vozio dulje rute, može ove manje cube kamione za koje je dovoljna naša B
i dalje ti nisi napisao koji to dućan ako piše u katalogu cijena a oni ju nemaju moraju ti prodati kasnije po toj cijeni na drugoj temi
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 01:28   #6
@karlo125

Gle ne znam kako ti ide ta "vecernja skola" da zavrsis tu cetvrtu godinu. No moj savjet je da zavrsis sve sto mislis zavrsiti i onda odi van il di vec. Nemoj sjediti na dva stolca jer od toga nema nista. Kolege su za vrijeme studiranja sjedili na dva stolca, radili i studirali i normalno velika vecina nisu zavrsili ni godinu, a kamoli kompletno studiranje, to je samo primjer. Znam da studiranje i ta cetvrta godina srednje nije isto, ali je vrlo slicno kad hoces raditi i uciti u isto vrijeme.
Isto tako veliki je problem u ocima poslodavca da si jos uvijek premlad, prezelen za ozbiljniji posao tako da ti sigurno poslodavac ne bude uvalio kamion i poslao na putovanje od 500km jer nemas nikakvog vozackog iskustva u godinama.
Isto tako kad jednom krenes voziti kamion onda se moras pomiriti s cinjenicon da ces voziti i do 500km dnevno, ipak ti posao traje 8h. Razgovarao sam s jednim iz intereurope i on je taj dan unutar Hrvatske odrapio u jednom danu 800km, pa ti vidi kako je tek vani kad vozis citavo vrijeme po ravnoj monotonoj cesti kao sto je to autocesta.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.