Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Koja vam je najbolja filmska/tv adaptacija Grofa Monte Crista?
Iz 1934 1 4.17%
Iz 1942 0 0%
Iz 1975 9 37.50%
Iz 1998 4 16.67%
Iz 2002 10 41.67%
Neki drugi koji nije naveden 0 0%
Ne mogu se odluciti 0 0%
Glasovatelji: 24. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 00:17   #1
The Count of Monte Cristo

Grof Monte Kristo je moja najdraza knjiga svih vremena. Od filmskih adaptacija gledao sam samo tri dosad. One iz 1934, 1975 i 2002. Nijedna me nije impresionala, mada je ona iz 75 najbliza knjizi, ali ne toliko blizu.

Koja je vama najbolja adaptacija Grofa Monte Crista?
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:56   #2
Ha, ovo dugo nisam gledala. Baš si me podsjetio.
Mogao si malo opisati svaku verziju, ili barem staviti mini postere, da znamo koji je koji.

Moj glas dobiva ona francuska mini serija, s Depardieuom. Znači ta je snimljena 1998.

Verzija 2002. je bila bez veze. Dobar jedino dio u zatvoru, i to zbog Harrisa.

I znam da sam daaavno gledala onu s Chamberlainom, ali se ne mogu sjetiti dojma...
__________________
Gram primjene vrijedi više od tone maštarija.
Caron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:58   #3
Gledao sam Depardiuea i 2002. verziju. Nekako mi je draža ova druga verzija s Jim Caviezelom. Jako mi je drag film općenito.

Sad vidim da Richard Chamberlain glumi u ovoj iz 1975.
Frajer je držao sedamdesete za jaja.
Stavit ću na watchlistu da i to pogledam.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:28   #4
Od navedenih u anketi ostalo mi jos samo da pogledam verziju iz 1942 i mini seriju sa Depardjeom za koju imam najvise ocekivanja.

Film iz 1934 je odlican, ali mi smeta sto su zasecerili kraj i sto se Grof tu pomirio sa Mercedes. Za razliku od vecine, ja jako volim kraj iz knjige.

Ovo iz 2002 uzas pravi. Necu ni da komentarisem. Mislim da se moze svideti samo onima koji nisu citali knjigu.

Zasad mi najbolja verzija iz 1975. Chamberlein je najubedljivije skinuo Grofa Monte Krista.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:26   #5
Da 75,ne znam jesam li možda gledao još jednu verziju najviše.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:35   #6


ja sam imao oko deset godina kad su ga počeli prikazivali na našoj televiziji tamo negdje krajem sedamdesetih i to u sklopu meni najdražeg školskog programa u terminima negdje prije podneva (oko 10 sati).
film je imao jak utjecaj na mene jer mi je onomad otvorio oči prikazavši da svijet i ljudi nisu baš lopta šarena, zaigrana. način na koji je grof završio u zatvoru a pogotovo način na koji je pobjegao iz istog su mi ostali u trajnom sjećanju. kao i osveta.

jer jebiga, danas jesi sutra nisi...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:47   #7
Nisam niti jedan gledao, ali sam glasao za onaj iz 2002. godine
Noraq is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:44   #8
Quote:
Noraq kaže: Pogledaj post
Nisam niti jedan gledao, ali sam glasao za onaj iz 2002. godine
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:40   #9
Quote:
Noraq kaže: Pogledaj post
Nisam niti jedan gledao, ali sam glasao za onaj iz 2002. godine
Pa gde za najgori da glasas?
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:29   #10
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Pa gde za najgori da glasas?
Zašto najgori? Meni je to okej verzija. Malo moderniziranija, brža... Glumci dobro odabrani, svaki ima karizmu. Lik sličnu stvar napravio s Robin Hoodom i ima dobar takt za takve stvari.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:54   #11
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zašto najgori? Meni je to okej verzija. Malo moderniziranija, brža... Glumci dobro odabrani, svaki ima karizmu. Lik sličnu stvar napravio s Robin Hoodom i ima dobar takt za takve stvari.
Sta je tu ok? Unakazili jedno od najboljih knjizevnih dela ikad napisanih! Svestan sam da ne moze cela knjiga da se ugura u dva sata, ali pogledaj verziju sa Chamberleinom. Ne drzi se u potpunosti knjige, ali uspeva da prenosi verno pricu na platno. Ta holivudska glupost, sem naziva, nema skoro nikakve veze sa knjigom. Da ne spominjem bljutav kraj.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:03   #12
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Ta holivudska glupost, sem naziva, nema skoro nikakve veze sa knjigom. Da ne spominjem bljutav kraj.
Kao ni prethodne verzije. Nijedna nema veze s knjigom kao takvom osim osnovnog plota. Knjiga je, da budem iskren, razočaravajuća, posebice njezin kraj, gdje se dogo očekivana osveta svodi na par redaka, razočaravajući antiklimaks. Filmovi su barem razradili taj avanturistički dio, i ovaj iz 2002 nije iznimka. I da ne govorim kako je gotovo jedan od posljednjih gotovo staromodnih avanturističkih filmova, kakvi se više ni ne snimaju. Mislim, OK, svakom njegovo, ali ima i puno gorih masakriranja poznatih knjiga, ako je samo o tome riječ.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:26   #13
Ne znam sta je razocaravajuce u kraju? Kraj je bas onakav kakav i treba biti. Nakon sto se svima naplatio, Grof shvata da je posao pogresnim putem i da osveta ne resava nista. Na kraju konacno pronalazi srecu uz osobu koja ga je jedina iskreno volela. Sto se mene tice, savrsen kraj.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:54   #14
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Kraj je bas onakav kakav i treba biti.
Malo su mi detalji isparili, ali zar nije u knjizi glavni negativac, koji mu je uzeo ženu, ubio sam sebe? Kako je to zadovoljavajući kraj za knjižurinu od nekoliko stotina strana koja gradi atmosferu za te zadnje obračune? Lik ode i ubije sam sebe. Filmovi su barem napravili fajtove, malo to pojačali.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:13   #15
verzija iz 2002 je odlična. upravo onakva kakva treba biti. po meni dosta podcjenjena i nekako je prošla ispod radara. čudno, baš čudno.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:51   #16
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Pa gde za najgori da glasas?
Kažem, nisam gledao pa ne znam ali sam glasao na način koji si ti glasao na temi oldman vs ddl gdje si pogledao samo filmove od oldmana dok od ddla nisi i glasao si za odlmana a da pritom ne znaš kakav je ddl glumac. Tako sam ja ovdje glasao iako nisam niti jedan gledao, ali išao sam što mi je prvo palo napamet.
Noraq is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 02:02   #17
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Malo su mi detalji isparili, ali zar nije u knjizi glavni negativac, koji mu je uzeo ženu, ubio sam sebe? Kako je to zadovoljavajući kraj za knjižurinu od nekoliko stotina strana koja gradi atmosferu za te zadnje obračune? Lik ode i ubije sam sebe. Filmovi su barem napravili fajtove, malo to pojačali.
Poenta knjige nije u fajtovima uopste. Ako si to ocekivao zalim. Grof Monte Kristo nije avanturusticki roman kako vecina misli, vec filozofsko- psiholoski roman sa zivotnom poentom.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 05:55   #18
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Poenta knjige nije u fajtovima uopste. Ako si to ocekivao zalim. Grof Monte Kristo nije avanturusticki roman kako vecina misli, vec filozofsko- psiholoski roman sa zivotnom poentom.
M-da, zato je tako detaljno opisivao svu onu egzotiku, od mjesta, pa do odjeće jer nije avanturistički...

Jesi ti njega uopće pročitao?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:30   #19
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
M-da, zato je tako detaljno opisivao svu onu egzotiku, od mjesta, pa do odjeće jer nije avanturistički...

Jesi ti njega uopće pročitao?
Naravno da jesam. Pa sta ako se opisuju detaljno mesta i odeca, to ga odmah cini avanturistickim romanom? Lol Glavna okosnica dela je u Edmontovom psiholoskom stanju tokom boravka u zatvoru, filozofski razgovori sa Opatom i njegovim intelektualnim planovima, da bez prolivanja krvi, unisti neprijatelje.

Mogao je on da ih sve pobije, ali to bi bilo prelako. Zeleo je da ih sistematski unisti jednog po jednog. Da im oduzme svaki razlog za zivot. Da pozele da se nikad nisu rodili. To je mnogo mocnije od onih filmskih gluposti sa borbama i macevima.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:36   #20
Pogledao sam mini seriju iz 1998 sa Depardieuom. Ovo je definitivno najbolja adaptacija knjige! Jeste da je pocetak zbrzan dosta. I kraj je opet izmenjen. No sve izmedju je savrseno. Sve je detaljno prikazano kao u knjizi. Skoro pa nijedan detalj nije izostavljen. Depardieu me je bas odusevio i cak mi je bolji od Chamberleina.

Necu glasati dok ne pogledam i verziju iz 1942. No tesko da je bolje od ovog.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.