Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 13:01   #81
grijanje na topli zrak

Quote:
dadobjelovar kaže: Pogledaj post
Upravo sam ovih dana završio izgradnju svoje peći koja će grijati na topli zrak dvije prostorije na katu.U stvari napravio ju je kolega majstor po mojoj ideji. .U stvari nije još sve završeno,ali to je to.Majstor se bavio s osnovnim stvarima (zidanje,izvedba kanala i ložišta) a ja sa razvodom zraka i šminkom
Mozate li poslati par slika gdje se vidi kako ta pec izgleda.Hvala
JURE313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 08:53   #82
Kojih dimenzija mora biti pec za min. 50 m2?
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:44   #83
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Kojih dimenzija mora biti pec za min. 50 m2?
2x3x5 ili 2x2x6 ovisno kakvi su kaljevi (ravni ,udubljeni )
JURE313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 02:34   #84
Vidim da nitko dugo nije pisao na ovu temu.
Uglavnom, kupili smo pec od Dva kalja, i nismo zadovoljni.
Prije svega nismo zadovoljni izradom kaljeva ali i samim majstorom.
Pec je zazidana poprilicno neuredno, kaljevi stoje grbavo, zafugirana je katastrofalno.

S obzirom da smo je plaitili 3000€ sto stvarno nije malo novca, mislim da nismo dobili ono sto smo trazili.

Ako se vec odlucujete za takvu investiciju, dobro razmislite.

Nakon ovog loseg iskustva, nikada se vise ne bi odlucio za njihovu pec.
Kad vec placas, kupis Zagorkinu pec.
Lukrecijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:45   #85
Da li imate koga za preporučit za preslagivanje kamina?

Lokacija je Križevci....
Buzz1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 22:04   #86
Quote:
dadobjelovar kaže: Pogledaj post
Upravo sam ovih dana završio izgradnju svoje peći koja će grijati na topli zrak dvije prostorije na katu.U stvari napravio ju je kolega majstor po mojoj ideji. .U stvari nije još sve završeno,ali to je to.Majstor se bavio s osnovnim stvarima (zidanje,izvedba kanala i ložišta) a ja sa razvodom zraka i šminkom
Poštovanje.Možete li malo objasnit kako ste uzidali kaljevu pec koja grije dvije prostorije na katu TOPLIM ZRAKOM.Hvala
JURE313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 08:29   #87
Quote:
Lukrecijo kaže: Pogledaj post
Vidim da nitko dugo nije pisao na ovu temu.
Uglavnom, kupili smo pec od Dva kalja, i nismo zadovoljni.
Prije svega nismo zadovoljni izradom kaljeva ali i samim majstorom.
Pec je zazidana poprilicno neuredno, kaljevi stoje grbavo, zafugirana je katastrofalno.

S obzirom da smo je plaitili 3000€ sto stvarno nije malo novca, mislim da nismo dobili ono sto smo trazili.

Ako se vec odlucujete za takvu investiciju, dobro razmislite.

Nakon ovog loseg iskustva, nikada se vise ne bi odlucio za njihovu pec.
Kad vec placas, kupis Zagorkinu pec.




Imao sam identicnu situaciju i nisam ni malo zadovoljan, jel mi mozes reci gdje se nalazis i tko ti je zidao?
korni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:39   #88
Quote:
Lukrecijo kaže: Pogledaj post
Vidim da nitko dugo nije pisao na ovu temu.
Uglavnom, kupili smo pec od Dva kalja, i nismo zadovoljni.
Prije svega nismo zadovoljni izradom kaljeva ali i samim majstorom.
Pec je zazidana poprilicno neuredno, kaljevi stoje grbavo, zafugirana je katastrofalno.

S obzirom da smo je plaitili 3000€ sto stvarno nije malo novca, mislim da nismo dobili ono sto smo trazili.

Ako se vec odlucujete za takvu investiciju, dobro razmislite.

Nakon ovog loseg iskustva, nikada se vise ne bi odlucio za njihovu pec.
Kad vec placas, kupis Zagorkinu pec.
Ovo mi nekako smrdi na kombinaciju onog majstora iz mislim Vinkovaca, on ti nabavi kaljeve iz Srbije pa ti ih onda i ugrađuje. Svaki novi kalj koji se ugrađuje u peć se mora brusiti po rubovima kako bi bio ravan, ako se taj posao ne odradi dobro dobije se to što si ti dobio, kaljevi stoje grbavo fuge su nejednake itd a da ne govorim o funkcionalnosti peči gdje se svakojaki majstori prave najpametnijima. Ja sam majstora dopeljao iz Ođaka u Srbiji i bio je kod mene 2 dana on i sin su kod mene napravili stvarno dobar posao i ja se evo već godinama odlično grijem sa njom.
I da rezimiram ; Majstor je bitan,,,,,,,
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:14   #89
Pa kod tih peći je majstor bitniji od izbora kalja. Oni su manje više estetski element a kompletna funkcionalnost ovisi o pregradama i kanalima koje majstor sam slaže.
Usput jel tko skoro bio u Mađarskoj. Ja sam prije nekih 15-20 godina kupio svoju u Nagikaniži (neznam kako se toćno piše). Ušteda je bila taman da sam platio majstora za razliku cijene materijala tamo i kod nas. Jel se isplati još u Mađarsku po to?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:39   #90
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Ovo mi nekako smrdi na kombinaciju onog majstora iz mislim Vinkovaca, on ti nabavi kaljeve iz Srbije pa ti ih onda i ugrađuje. Svaki novi kalj koji se ugrađuje u peć se mora brusiti po rubovima kako bi bio ravan, ako se taj posao ne odradi dobro dobije se to što si ti dobio, kaljevi stoje grbavo fuge su nejednake itd a da ne govorim o funkcionalnosti peči gdje se svakojaki majstori prave najpametnijima. Ja sam majstora dopeljao iz Ođaka u Srbiji i bio je kod mene 2 dana on i sin su kod mene napravili stvarno dobar posao i ja se evo već godinama odlično grijem sa njom.
I da rezimiram ; Majstor je bitan,,,,,,,
Neznam koji je majstor radio kod Lukrecija, ali meni je radio majstor iz Sremske mitrovice koji ima preporuku na njihovoj stranici. Rubove kaljeva je brusio, ali je ispalo katastrofalno. Pec dobro grije ali je grbavo kao da je malo dijete zidalo i fugne ispadaju.
korni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 00:47   #91
Da ne otvaram novu temu, uselio sam se u stariji stan u centru, cca. 65 kvadrata i u spavacoj sobi se nalazi kaljeva pec. Zvao sam dimnjacara da je provjeri i sve je u redu. Poceli smo se grijati na nju negdje pocetkom 11 mjeseca i odusevljeni smo, kad jednom zagrije stan je zbilja toplo.

Zbog cistoce sam mislio se grijati na brikete, mogu ih dobiti prakticki besplatno, a i ne gore pretjerano krace od cjepanica. Doduse, negdje sam cuo da briketi stopaju dimnjak, jel to istina? Takodjer, kakva su iskustva s ugljenom (one velike kocke za kamine), jel to sigurno ili postoji sansa da se udavim u monoksidu
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 07:17   #92
Kraljeva peć ima veliko iskorištenje jer su dimni plinovi hladni. To znači, ako imaš vlažna drva, vodu u dimnjaku.
Isto tako ako je vani toplo, teško povuće.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 16:15   #93
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kraljeva peć ima veliko iskorištenje jer su dimni plinovi hladni. To znači, ako imaš vlažna drva, vodu u dimnjaku.
Isto tako ako je vani toplo, teško povuće.
to nije odgovor na moje pitanje nego pitam mogu li ložiti drvenim briketima i ugljenom?
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 16:58   #94
Lozi se kvalitetnim suhim drvima ili drvenim briketima, nemoj u kaljevoj loziti pelete ni ugljen zbog previsoke temperature gorenja.

Zadnje uređivanje Chvembo : 01.12.2015. at 17:22.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 18:38   #95
kaljeva

Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
to nije odgovor na moje pitanje nego pitam mogu li ložiti drvenim briketima i ugljenom?
pozdrav,,ja sam 10 godina grijao kuću sa kaljevom peći..može briket umjereno,,ali ima slabi vatreni ježičac koji "pomaže" da dim i ostalo izađe vanka..bukva-ali ne predebela...meni bila breza najbolja zbog mirisa...
ugljen--nekad je baka grijala sa njime jer je bio zabadava...al osobno nebih sada radi mirisa...ipak su to fuge koje znaju pustiti..
vw1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 19:48   #96
bukvu mogu nabaviti, al to je sve za veliku peć.. vidim da me čeka cijepanje

s druge strane nema boljeg filinga se ušuškati u krevet uz pucketanje, to je milina
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 17:15   #97
Pozdrav ljudi. Malo da i obnovimo temu.
Imam pitanje u vezi ugradnje kotla na vodu za radijatore: znači išlo bi 30-40 rebara radijatora plus kupaonska lojtrica (čuo sam neke glasnije da je nekih cca.35L dovoljan kotao), pa sada ako ima netko stručan koja izvedba kotla i uz to neki dobar savijet.. (na slici je tip izvedbe kaljeve peći)
http://i65.tinypic.com/drfkli.jpg

Zadnje uređivanje City : 18.12.2015. at 22:41.
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 17:16   #98
Quote:
Logan-tenis kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Malo da i obnovimo temu.
Imam pitanje u vezi ugradnje kotla na vodu za radijatore: znači išlo bi 30-40 rebara radijatora plus kupaonska lojtrica (čuo sam neke glasnije da je nekih cca.35L dovoljan kotao), pa sada ako ima netko stručan koja izvedba kotla i uz to neki dobar savijet.. (na slici je tip izvedbe kaljeve peći)
http://i65.tinypic.com/drfkli.jpg
Pozdrav.Ja sam ugradivao registre u kaljeve peci,imas slike na mojem fejsu kaljeve peci.Ako je tvoja pec kao ona na slici mislim da je ona malo uska.Kada dodas po samotnu plocu sa svake strane u lozistu plus debljina cijevi ispada da je sirina i duzina peci mala.Strana kod vratasaca bi ti trebala biti naj manje sirina 2,5 kalja a i duzina peci 3 kalja
JURE313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 17:44   #99
Quote:
JURE313 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Ja sam ugradivao registre u kaljeve peci,imas slike na mojem fejsu kaljeve peci.Ako je tvoja pec kao ona na slici mislim da je ona malo uska.Kada dodas po samotnu plocu sa svake strane u lozistu plus debljina cijevi ispada da je sirina i duzina peci mala.Strana kod vratasaca bi ti trebala biti naj manje sirina 2,5 kalja a i duzina peci 3 kalja
Jel možda profilna slika peć s udubljenim kaljima?
Imam također takvu peć kao vašu, samo 7x2x5.
Kakve točno registre ste ugrađivali za koliko članaka radijatora i koliki kapacitet ?
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 10:34   #100
Quote:
Logan-tenis kaže: Pogledaj post
Jel možda profilna slika peć s udubljenim kaljima?
Imam također takvu peć kao vašu, samo 7x2x5.
Kakve točno registre ste ugrađivali za koliko članaka radijatora i koliki kapacitet ?
zatrazite prijateljstvo na mom face buku Kaljeve peci i onda pogledajte slike peciju koje sam radio
JURE313 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.