Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2006., 16:34   #21
Uh, uh, ja bi pobjego, već čujem sirene Tolkien Police.

Imaš sreće da nisi u Martina dirao jer onda niti tvoja obitelj nebi bila sigurna.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:11   #22
Quote:
Archangel kaže:
Uh, uh, ja bi pobjego, već čujem sirene Tolkien Police.
Ma nije to opce tako strasno. Evo:
Quote:
je sad bi svi kaže:
ma salvatore je car.......
Ti gubis. QED. Kraj rasprave.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:28   #23
jaki su ti argumenti n1
__________________
- ThEre Iz nOthiNg gOoD oR baD buT ThinKinG mAKes iT sO -
je sad bi svi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:48   #24
Ma Salvatore je legenda jer je stvorio Dritzzta -iskonsku legendu
__________________
Bwuvver Fwancis the gardener says that I mus' selfwesswy pwactice virtue an' wuv to all wivving fings
Patricij is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 20:14   #25
Quote:
je sad bi svi kaže:
jaki su ti argumenti n1
Tja, taman kolko i tvoji:

Ti: "Salvatore je CAR!"
Ja: "Ne, nije."

Zato volim pisati na forumu. Covjek fakat ima priliku razvit sposobnost debatiranja.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 10:28   #26
Elaine!








Salvatore je dosadan
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 17:35   #27
Quote:
Elaine!
Nakon njene knjige WindWalker, 3ćeg nastavka serijala Starlight&Shadow koja prati priču Liriel Baenre više nemam pozitivnog mišljenja o njoj jer ova knjiga je toliko srrrraaaanjeeeeeee. Najgora FR knjiga koju sam čitao (a čitao sam nekoliko stvarno loših FR knjiga)!
Čak je toliko debilna da je išla u knjizi objašnjavati kako to da Drow oprema se u 3rd ediciji više ne raspada na Suncu. LOOOOOOŠŠŠŠEEEE!!!
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 18:57   #28
Quote:
Archangel kaže:
Nakon njene knjige WindWalker, 3ćeg nastavka serijala Starlight&Shadow koja prati priču Liriel Baenre više nemam pozitivnog mišljenja o njoj jer ova knjiga je toliko srrrraaaanjeeeeeee. Najgora FR knjiga koju sam čitao (a čitao sam nekoliko stvarno loših FR knjiga)!
Čak je toliko debilna da je išla u knjizi objašnjavati kako to da Drow oprema se u 3rd ediciji više ne raspada na Suncu. LOOOOOOŠŠŠŠEEEE!!!
Istina
__________________
Bwuvver Fwancis the gardener says that I mus' selfwesswy pwactice virtue an' wuv to all wivving fings
Patricij is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 21:36   #29
Quote:
Archangel kaže:
Čak je toliko debilna da je išla u knjizi objašnjavati kako to da Drow oprema se u 3rd ediciji više ne raspada na Suncu. LOOOOOOŠŠŠŠEEEE!!!
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 00:56   #30
Quote:
Archangel kaže:
Čak je toliko debilna da je išla u knjizi objašnjavati kako to da Drow oprema se u 3rd ediciji više ne raspada na Suncu.
I, kak to?
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 01:27   #31
Ah da ti nebi sad rekao, pročitaj knjigu

Istina je da sam zaboravio sve o toj knjizi što sam prije mogao, sjećam se samo da se radilo o nekom amulet artifactu koji je imao mogućnost spremanja magične energije ili tako nešto i davao je Liriel mogućnost da koristi svoje spellove na površini van Underdarka.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 13:00   #32
trecu nisam procitala jerbo jos uvijek citam Robin Hobb, a cekaju me Hyperion (je, je, kasnim), Asprin, Koontz, jos neke Eberron novelice (da ne spominjem sourcebookove) i, naravno Martin, kojeg sam nabavila al jos skuplja prasinu.

nda.. btw, zbunjuje me tvoja argumentacija (ne velim da je knjiga nuzno dobra, ali..) tebi knjiga nevalja jer ne prati PHB? e, bas si ju sasjekao

nis, kad procitam, izjasnit cu se. cak i ako ne valja, ne mijenja se cinjenica da ostali uradci uopce nisu losi. nisu epski nezaboravni ali bar su dovoljno interesantni za zabaviti se i ubit vrijeme.
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 00:21   #33
Quote:
nda.. btw, zbunjuje me tvoja argumentacija (ne velim da je knjiga nuzno dobra, ali..) tebi knjiga nevalja jer ne prati PHB? e, bas si ju sasjekao
Ja to nisam rekao niti aludirao na to.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 09:19   #34
ok, al ipak, nisi bas najbolje objasnio sto tocno ne funkcionira sa knjigom
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 00:20   #35
Quote:
cvjetaca kaže:
trecu nisam procitala jerbo jos uvijek citam Robin Hobb,
Kaj citas i kakvo je? Ja cim vidim naslovnicu od Howea, meni to odma zgleda ko da mora bit neka dobra knjiga.

Quote:
jos neke Eberron novelice
Sad bi mi tu dobro doso neki sumnjicavi smiley...

Ajd kad to procitas, postaj nesto, bas me zanima kakve su te Eberron knjige.
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 16:32   #36
Quote:
jay kaže:

Ajd kad to procitas, postaj nesto, bas me zanima kakve su te Eberron knjige.

Vjerojatno sranje, isto kao i ostale D&D novele... iako mi je nemoguće zamisliti da nešto bude TAKO LOŠE napisano kao FR novele.
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 16:44   #37
U eberronu je razlika to sto je setting dosta "filmski" za njega vrjedi pravilo "cheese is good". Ja npr. obozavam one lose stripove u rulebookovima
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 19:47   #38
Quote:
Vjerojatno sranje, isto kao i ostale D&D novele... iako mi je nemoguće zamisliti da nešto bude TAKO LOŠE napisano kao FR novele.
FR romani vrše dobro svoju funkciju, a to je lagana zabava.
Ak hoćeš mozganje čitaš nekaj drugo.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 21:08   #39
Quote:
Archangel kaže:
FR romani vrše dobro svoju funkciju, a to je lagana zabava.
Nemrem se slozit.

Ne kuzim se bas u knjizevnost u nekom formalnom smislu pa onda ne znam objasnit tocno, ali cinjenica je da Forgotten Realms romani, bar oni koje sam ja procitao/prolistao jednostavno ne valjaju. Ne valjaju na jedan dublji nacin nego "nisu intelektualni i pametni i za mozganje". Leiber ili Howard isto nisu za mozganje, pa su bolji od FR romana.

Sad, moglo bi se rec da je to nepostena usporedba, Leiber i Howard su ipak kao neki klasici zanra, ali upravo je to poanta: to su knjige koje su ostale zapamcene desecima godina, ne zato jer su nesto posebno duboke ili pametne, nego zato jer su dobre iako su lagana zabava.
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 23:08   #40
Quote:
Archangel kaže:
FR romani vrše dobro svoju funkciju, a to je lagana zabava.
Ak hoćeš mozganje čitaš nekaj drugo.
To kaj je nekaj lagana zabava ju ne opravdava da mi smije bit glupa ko noc. Najbolji primjer za to su akcijski filmovi. Postoji razlog zakaj rulja i dan - danas voli pogledat "Umri muski" filmove dok je citav drugi niz akcijskih filmova iz 80ih o hrabrim neranjivim policionerima koji se bore protiv zlih terorista zaboravljen. To niko normalan nemre ni gledat a kamoli emitirat. Osim RTL-a, al oni su u kurcu.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.